KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 14.,16. kolo 8. – 9.5..

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŽÁKOVSKÉM PŘEBORU NA STO PROCENT

Ve 14.kole KP žáků se povinné vítězství na domácím hřišti od Klatov čekalo. Více než se čekalo uhráli žáci Okuly Nýrsko na hřišti energetiků v Plzni.  Vítězství si zde připsali nad soupeři se kterými sousedí v tabulce a přispěli tak ke stoprocentnímu bodovému zisku  týmů z Pošumaví  v tomto kole přeboru kraje.

---

STARŠÍ      ŽÁCI

Klatovy  - Baník Stříbro  3 : 1 (2 : 1)

Ludvík Fremut

Soupeř prohrál v minulém kole z penalty tím nejtěsnějším výsledkem s naším největším konkurentem v boji o postup do divize Jiskrou Domažlice a i ostatní výsledky budily určitý respekt a dávaly jasný signál, že utkání nebude vůbec jednoduché. V prvním poločase jsme si vytvořili převahu, kterou jsme vyjádřili třemi góly. První obstaral Tomáš Štengl, který ostrou povedenou střelou z 20 m vymetl pavučiny v brance. Gól Přidal i Kratochvíl, který zužitkoval přihrávku Hajžman a třetí přidal po chybě v obraně hostí Zbyněk Smolík. Soupeř měl velice rychlý přechod do útoku a nebezpečné standardní situace a Dominik Sváček se musel dvakrát v prvním poločase natáhnout, aby udržel čisté konto.

V druhém poločase soupeř přidal na tempu, chtěl se nějakou brankou dostat zpět do utkání. To se mu však nepovedlo a utkání se začalo spíše dohrávat. O minimální vzruch se postaral soupeř jednou vstřelenou brankou po krásné individuální akci v 55. minutě a Zbyněk Smolík, který nevyužil své dvě šance ke vstřelení gólu.

Branky : Tomaš Štengl, Vít Kratochvíl, Zbyněk Smolík

Sestava Klatovy : Dominik Sváček, Jiří Procházka, Dominik Vrbecký, Evžen Boublík, Petr Reitmajer, Roland Diviš, Tomáš Štengl, Dominik Hajžman, Jan Kojan, Zbyněk Smolík, Vít Kratochvíl. Střídali: Aleš Martínek, Jiří Hofman, Zdeněk Cibulka, David Dolanský, Jakub Jarošík

ZČE Plzeň - Okula Nýrsko  2 : 3 (1 : 3)

David Svoboda

V utkání se sousedem v tabulce se po bojovném výkonu dočkal tým Nýrska překvapivého vítězství.Už v první minutě jim k tomu dopomohl obránce domácích,když nepochopitelnou přihrávkou přes šíři hřiště vybídl k úniku Valdmana a ten nabídkou nepohrdl.Bohužel po deseti minutách bylo vyrovnáno,když se domácí prosadili po rohovém kopu.Za dalších deset minut se ale už objevil úsměv na tváři hostujících hráčů,neboť Kvítkův roh si srazil domácí obránce do vlastní branky.A když před koncem poločasu Kvítek šikovně zakroutil míč z přímého kopu k tyči,bylo hráčům Nýrska ještě veseleji.V druhém poločase se domácí celek hodně snažil s výsledkem něco udělat,ale povedlo se mu jen snížit a to opět po rohovém kopu.V druhé půlce to byl velký boj,urputný,plný osobních soubojů.Hráči Nýrska ještě mohli své vedení navýšit ale ani Valdman,ani Tykal,Rubáš,Bilíček své šance nevyužili a tak se bojovalo až do konečného hvizdu sudího.Ten přišel a tak po fotbalově nikterak uchvatném výkonu si odváží celek Nýrska tři body.

Branky : 1.Valdman 0:1,13. – 1:1,22.Kvítek 1:2,34.Kvítek 1:3,63 2:3

Trenér Nýrska David  Svoboda :“Jen bych chtěl všem hráčům poděkovat.Nemám k dispozici nějaký tým který by překypoval talentem a fotbalovostí,ale jsem rád že chlapci pochopili,že když se na hřišti vydají ze všech sil,tak i to je cesta k nějakému dobrému výsledku.A dnes tomu dali opravdu maximum,zejména v druhé půlce.“

Sestava Nýrska : Nejdl-Presl-Fiala,Bejvl,Kuchárik-Janovský,Rubáš,Kalivoda,Valdman-Bilíček,Kvítek (Záň,Týkal, Macháček, Trefanec)

1. Domažlice          14  13   0   1   68:  4    39  ( 18)

2. Klatovy            14  11   2   1   51: 11    37  ( 14)

3. Rokycany           14  10   1   3   45: 13    31  ( 10)

4. Přeštice B         14   8   0   6   33: 18    24  (  3)

5. Stříbro            14   6   2   6   30: 30    20  ( -1)

6. Nepomuk            13   6   0   7   27: 19    18  (  0)

7. Nýrsko             14   4   1   9   18: 55    14  ( -8)

8. SK ZČE Plzeň       14   4   1   9   25: 36    13  ( -8)

9. Smíchov Plzeň      13   2   1  10    9: 38     7  (-14)

10. Dyn.H.Týn          14   1   0  13    4: 86     3  (-18)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Klatovy  - Baník Stříbro  4 : 1 (2 : 1)

Bláha Petr

Po hezkém fotbalu zasloužené vítězství domácího celku.

Branky za Klatovy: 17´Soušek(Povolný),24´Pavlík(RK),40´Harmady,58´Havel(Bláha)

Rozhodčí : Kohout. Diváků: 50

Sestava KT: Turek-Pitel,Bláha,Harmady,Lysek-Havel,Pavlík,Milfort,Soušek-Povolný,Fiala. Střídající: Kováč,Marek,Sojka,Baštář,Mužík,Šít

ZČE Plzeň - SKP Okula Nýrsko 1 : 3  (0 : 1)

Josef Juraši

Již v 6.  min. se dostalo Nýrsko do vedení ,po dobře zahraném rohovém kopu a přesné hlavičce J.Čaneckého 0:1,tak skončil 1pol. i přes herní převahu hostů.Do 2pol.vstoupil aktivněji domácí tým a zcela po zásluze vyrovnal na 1:1.Ve 45. min.zahrávalo Nýrsko další rohový kop a zblízka se nemýlil P.Kněz 1:2,po této brance opět ovládli hru hosté a minutu na to přidal pojistku  v podobě třetí branky P.Šveňha,po individuální akci J.Čaneckého a jeho přesném centru do pokutového území domácích .

Branky:Domácí:35.  Bledý – 6 ..Čanecký,45. Kněz,46 .Šveńha

Rozhodčí: Hodek Jakub. Diváků : 33

1. Rokycany           14  10   3   1   45:  9    36  ( 12)

2. Klatovy            14  11   1   2   57: 15    35  ( 13)

3. Domažlice          14  10   2   2   58: 15    33  ( 11)

4. SK ZČE Plzeň       14   8   2   4   41: 13    28  (  5)

5. Nýrsko             14   7   2   5   42: 28    23  (  2)

6. Přeštice           14   5   2   7   32: 27    18  ( -4)

7. Nepomuk            13   4   1   8   28: 42    13  ( -5)

8. Dyn.H.Týn          14   3   1  10   13: 61    10  (-11)

9. Stříbro            14   2   2  10   17: 59     8  (-13)

10. Smíchov Plzeň      13   0   2  11    6: 70     4  (-19)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

V KRAJSKÉ SOUTĚŽI TŘIKRÁT S NULOU

Nadvláda týmů z Pošumaví v KS žáků se projevila i v utkání 16.kola  . Hrádek v derby s FK Svéradice , Sušice B a také klatovská rezerva odehrály své duely aniž by v nich inkasovaly a zatížily brankové konto soupeřů čtrnácti góly.

---

FK Horažďovice – Sokol Postřekov    4 : 2 (2 : 1)

Daniel Martínek

Horažďovičtí tímto vítězstvím odčinili ztrátu bodů z minulého kola. V 1. poločase měli domácí převahu, po přestávce ovšem hosté hru vyrovnali,

Sestava FK Horažďovice – Ondřejíčka Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Panuška Václav, Martínek Tomáš, Vaněček David, Hlaváč Marek, Pikeš Tomáš, Rejšek Jindřich, Berger Lukáš

Branky : 3., 11. Hlaváč Milan, 48. Hlaváč Marek, 70. Panuška Václav – 29. Strnad Petr, 56. Gibfried Marek. Rozhodčí: Velíšek Jiří ; ŽK: 1 : 0;; ČK: 0 : 0;    Diváků : 20

Hrádek     Sveradice  2 : 0  ( 2:0)

Stanislav Křížek

Už druhý zápas hrál druhý tým tabulky domácí Svatobor  v oslabené sestavě o 3 hráče základní sestavy. V derby proti FK Svéradice  rozhodl o své  výhře ze standardních situací. V druhé minutě zahrával Dryje rohový kop a Ondro posla,l Svatobor do vedení. Ve 3,2.minutě  po faulu na Špičku trestní kop zahrával Kotal a byl z toho parádní gól, který stanovil také konečný výsledek.

Branky : 2. Marek Ondro, 32.  Kotal Martin

Rozhodčí: Blahota Josef. Diváků : 30

TJ Sušice  -  Sokol Mrákov  5 : 0  (1 : 0 )

Branky:Svoboda -3 ,Reisner -2 ,rozhodčí :Dykalov ,diváků 30,hráno bez karet

Klatovy B - FK Staňkov 7 : 0 (2:0)

Fremut Ludvík

Soupeř nás na podzim hodně potrápil, na jeho hřišti jsme vyhráli 3:1, když vzal na sebe zodpovědnost hráč áčka Roland Diviš, který se v té době rozehrával po vynucené pauze. Do béčka však na jaře nikdo ze základní sestavy A týmu nechodí, a tak jsme čekali vyrovnané a zajímavé utkání. Soupeř však očekávání nenaplnil a velice hladce prohrál o sedm gólů, kluci jej jasně předčili ve všech parametrech.

Sestava Klatovy B : Aleš Martínek, Petr Povolný, Ondřej Macháček, David Dolanský, Jakub Lysek, Bohumír Valeš, Jakub Jarošík, Jan Kojan, Jaromír Kozák, Zdeněk Cibulka, Štěpán Bilíček

Střídali:  Dominik Schweigl,Filip Bláha, Pavel Harmady, Jakub Pitel

Branky: Pavel Harmady 2x, Štěpán Bilíček 2x, Zdeněk Cibulka 2x, Jan Kojan