IV. TŘÍDA - skupina A, B 20.,11. kolo 8. – 9.5.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

ŽÁDNÉ DRAMA O PRVNÍ MÍSTO JIŽ NEBUDE

Ve čtvrtém jarním kole v Plánici na sebe narazili dva soupeři kteří  byli po podzimu největšími kandidáty na postup. Po tomto zápase se ještě více v této soutěži vyjasnilo. Domácí přesvědčivě porazili měčínskou rezervu a upevnili si tím své dominantní postavení v soutěži. Jak se zdá , žádné velké drama celkové prvenství se již nedá očekávat a devíti bodový náskok by měl postačit k tomu, aby Plánice pohodě dokráčela za svým cílem – postupem do III.třídy.  Mimo tohoto zápasu viděli diváci na dvou hřištích v Dlažově a v Zavlekově brankovou úrodu v podobě osmi branek. Těch diváků v Dlažově ale bylo poskrovnu a nahlášených dvacet diváků bylo možná i v součtu přítomných  náhradníků a funkcionářů .

---

Dlažov  - Strážov B 2: 6 ( 1: 4)

Josef Vaněk

Začátek utkání vyšel hostům náramně . Již v 7.minutě po ideální uličce Koláčka mezi obránce kterou bezpečně proměnil Čermák a otevřel skóre zápasu. V 11.minutě se situace opakovala  a po spolupráci s Koláčkem čermák zvýšil na 0:2. V 17.minutě centr  Webra našel Jandu v pokutovém území domácích 0 : 3. Dvě minuty po pěkné hlavičce Webra za obranu  tuto zužitkoval a  zkompletoval  třetím svým gólem na hattrick Čermák. V této části zápasu předváděli  strážovští hráči  výborný pohyb po hřišti a dařilo se jim bezpečně proměňovat šance. Ve 27.minutě  domácí snížili na 1:4. V závěru prvního poločasu  se domácím zranil stoper a střelec Jarka a přestože nastoupili do druhé půle pouze o deseti stačili v 50.minutě snížit na 2:4. Hosté si dobře rozehrané utkání zkomplikovali a šance ke skórování byly na obou stranách. Klid a jistotu do řad hostů přinesla 75.minuta kdy po pěkné přihrávce Karla Kalisty  zvýšil na 2:5 Weber. Ten si branku za velkou bojovnost zasloužil. V 85.minutě vyslal vydařenou střelu  z 20 metrů  Šlégl , ale ta se zastavila ke štěstí domácích na jejich tyči. Brankový účet zápasu podtrhl o minutu na to  krásnou střelou z 20 metrů do šibenice Petr Weber.

Trenér a vedoucí týmu Josef Vaněk k hodnocení utkání dodal : „Hráčům patří poděkování za bojovný za obětavý výkon , který vyústil v celkem jasné vítězství“.

Sestava Strážova : Nový J. – Šlégl, Kalista K.(80. Kolář J.) , Kolář M., Švůgr T., Koláček O., Koloros P.(67. Ondřej M.), Kiesenbauer  L.(54.Gondek Š,), Janda V., Weber P., Čermák J.

Branky: Blahout Vladimír, Mildner Radek - Čermák Josef 3, Weber Petr 2, Janda Václav. Diváků: 20. Rozhodčí: Lažánek.

Zavlekov    Křenice   6 : 2 (2 : 0)

Diváci viděli v Zavlekově osm branek ,ale hra příliš nepotěšila .

Branky : 60.,75.,80. Fous J.  , 65.  Jiříček P, 5.  Malát K.  ,  15. Bylinskyy V. – 70.,85. Roneš P .

Rozhodčí:  Lecjaks ; ŽK:  1:1;Diváků :  80

Janovice B - Bezděkov B  1 : 1 (0 : 1)

Branky: 59.Mikulec Petr - 35.Nadymáček Petr. ŽK: 1 :2. Rozhodčí: Bína Roman. Diváků: 50

Vrhaveč B  - Spůle   3: 0 ( 1: 0)

Branky: 23. Ryba Karel, 47. Švátora Karel, 63. Hrach David; Rozhodčí: Husník Václav . Diváků: 50

Plánice  - Měčín B   4: 1 ( 2: 1)

Branky: Novák David 2, Opatrný Martin 2 - Bošek Karel; Rozhodčí: Petržilka Jiří; ŽK: 1:1. Diváků: 50

1. Plánice            15  13   1   1   70: 20    40  ( 19)

2. Zavlekov           15  10   1   4   50: 11    31  (  4)

3. Měčín  B           15   9   2   4   34: 25    29  (  5)

4. Vrhaveč B          15   8   3   4   31: 18    27  (  6)

5. Ježovy             14   7   1   6   35: 35    22  (  1)

6. Dlažov             15   5   3   7   24: 37    18  ( -6)

7. Strážov B          14   5   1   8   25: 35    16  ( -2)

8. Janovice B         15   4   3   8   21: 44    15  ( -9)

9. Křenice            14   4   1   9   31: 43    13  ( -8)

10. Bezděkov  B        14   3   3   8   18: 42    12  ( -6)

11. Spůle              14   1   3  10   13: 42     6  (-15)

---

IV. TŘÍDA  - skupina  B

MYSLÍV V HARTMANICÍCH  ZAVÁHAL

V přímém duelu se hrálo  v Hartmanicích o druhou příčku v tabulce. Dosud druhá Myslív a domácí Hartmanice jsou  dva soupeři kteří mohou ještě konkurovat v dalším průběhu jara lídru tabulky hrádeckému béčku. V utkání velmi dobré úrovně pravděpodobně o výsledku rozhodlo nevyužitá velké šance hostů kterou měl Kubala. Domácí tak o své výhře rozhodli dvěma góly v posledních deseti minutách hry . Druhá prohra za sebou, tentokráte v derby v Pačejově s největší pravděpodobností vyřadila z možnosti zasáhnout do hry o první místo Sokolu Milčice.

---

Hartmanice – Myslív   2 : 0 (0:0)

Petr  Buzín

Utkání velmi dobré úrovně rozhodla 100% neproměněná šance  hostujícího  Kubaly, který místo jasného gólu do prázdné brány trefil tyč. V druhém poločase  si  domácí   vytvořili  čtyři  vyložené šance, ze kterých 2 x  skórovali. Utkání  odřídil s kvalitou  pan rozhodčí Veverka.

Branky: 80. Drha Marek, 89. Koryťák Ondřej; ŽK: 3:2. Diváků: 50.

Zichovice B -  Rabí   1 : 1 (1:0)

Branky: Švehla František - Fiala Luboš; ŽK: 0:2 . Diváků: 60.

Pačejov B -  Milčice  1 : 0  ( 0 : 0)

Tomáš Cihlkář

Tradiční derby mezi dvěma sousedy přilákalo do ochozů pačejovského hřiště velmi slušnou návštěvu stovky diváků. Ti byli svědky průměrného a slušně hraného zápasu. Vyrovnané utkání rozhodla v 68.minutě umístěná střela Václava Hlůžka.

Řídil rozhodčí Vondráček. ŽK 1:0

Svéradice B - Kašperské Hory  3 : 1 (2:0)

Branky: 38.Vápeník Petr, 40.Říha Štěpán, 85.Brabec Jaroslav PK - 53.Pleva Čestmír

Rozhodčí: Cihlář Jan, hráno bez karet, Diváků: 60

Hrádek B  - Soběšice 3: 1 ( 2: 0)

David Červinka

V  Hrádku hrál první s posledním v tabulce.Zápas začal tlakem domácích , ale ke vstřelení gólu nedošlo.Ba naopak-hosté si vytvořili i rychlé brejky , s kterých nedokázali proměnit.Pro domácí utkání nezačalo dobře, protože museli hned střídat dva zraněné hráče v cca 15min. utkání.Ve 30“ dostal přihrávku Pavel Vinický, který se dostal k zakončení a neminul.Ve 40“ odehrál nešťastně rukou hostující hráč v pokutovém území a Hrádek zvýšil své skóre na 2:0 z pok.kopu proměněného Davidem Červinkou.

Do druhé půle vstoupili hosté mnohem lépe a po chybě ve středu hřiště se trefil v 48“  střelou přes celou branku Jiřík Miroslav. Hra byla chvílemi takovou přelévanou a štěstí zprva neměl ani L. Jánský, který třikrát pronikl obranou hostí, ale až na třetí pokus v 85“ zvýšil skóre.

Branky : 30,Vinický Pavel, 40(PK) Červinka David,85 Luboš Jánský – 48 Jiřík Miroslav

Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 0:2. Diváků: 50.

1. Hrádek B           12  10   1   1   34: 16    31  ( 10)

2. Hartmanice         12   8   0   4   32: 17    24  (  6)

3. Myslív             12   8   0   4   23: 11    24  (  9)

4. Milčice            12   6   1   5   25: 16    19  (  1)

5. Svéradice B        12   6   1   5   32: 27    19  ( -2)

6. Pačejov B          12   6   1   5   28: 24    19  (  1)

7. Kašp. Hory         12   4   1   7   20: 28    13  ( -5)

8. Rabí               12   3   4   5   21: 31    13  ( -2)

9. Zichovice B        12   2   3   7   15: 27     9  (-12)