KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 13.,23. kolo 1. - 2.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

GENERÁLKA NA ZÁPAS JARA SE VYDAŘILA

V generálce na nejdůležitější zápas jara dokázali dorostenci TJ Sušice  zvítězit nad svými vrstevníky z Postřekova a nyní se budou celý týden připravovat na sobotní duel na hřišti SK ZČE Plzeň.

---

STARŠÍ   DOROST

TJ Sušice  -  Sokol Postřekov 6 : 0 ( 3 : 0 )

Martin Mataše

Branky : Králík -3,Fuchs -2 ,Mužík ,ŽK 1 : 0 ,diváků :60.

Utkání velice zodpovědně a kvalitně odřídil rozhodčí Cihlář Jan.

Sestava TJ Sušice: Gill -Kodýdek M.(46 Kodýdek L.) ,Mužík ,Mataše ,Lašek (70 Goby)  -  Králík ,Jech ,Šablatura ,Málek (80 Pojar )  -  Varga , Fuchs ( 75 Skuhra ) .

1. Sušice              12   7   4   1   31 : 12    25  (  7)

2. SK ZČE Plzeň        11   8   0   3   39 :  7    24  (  9)

3. Postřekov           12   6   2   4   24 : 25    20  (  2)

4. Přeštice            11   6   1   4   21 : 16    19  (  1)

5. Sportovní škola     11   6   0   5   25 : 19    18  (  0)

6. Doubravka           12   5   2   5   26 : 17    17  ( -1)

7. Tachov              11   4   2   5   23 : 27    14  ( -1)

8. Smíchov Plzeň       12   3   2   7   22 : 39    11  ( -7)

9. Nepomuk             12   0   1  11    7 : 56     1  (-17)

---

MLADŠÍ  DOROST

TJ Sušice - Sokol Postřekov  10 : 0 ( 4 : 0 )

Branky : Halas -2 ,Tonner - 2,Chudý -2 ,Kodýdek ,Pojar ,Šoural ,Vrhel ,ŽK 2:0. Diváků 40 ,rozhodčí :Cihlář Jan .

Sestava TJ Sušice : Janda - Šoural ,Berának (41 Chudý ), Kodýdek ,Trčan  -  Vrhel ,Pojar ,Halas ,Klíma (41 Reitmaier)  -  Skuhra ,Kliment (41 Tonner).

Trenér Jiří Brabec : „ Obě utkání nám vyšla dokonale.Starší hráli přesně to co jsme si na tréninku připravovali a nepolevili  ani za již rozhodnutého stavu což může být velmi důležité v příštím zápase který je pro nás kíčový.Jestli budeme hrát jako dnes tak můžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Mladší dnes měli svůj zápas snazší , jelikož soupeř hrál celý zápas s devíti hráči (před obcí Klatovy se porouchalo jedno z vozidel a tak čtyři hráči nedorazili ) a tak si s chutí zastříleli.V úterý budou navíc hrát modelový zápas proti krajskému výběru PKFS  U - 15 ,který je v Sušici na soustředění.Začátek  byl stanoven na 16,30 hodin.Na závěr bych chtěl vyzdvihnout opravdu dobrý výkon mladého rozhodčího Cihláře z Pačejova z jehož výkonem byli  i přes prohru spokojeni trenéři hostů.

1. SK ZČE Plzeň        11  10   1   0   38 : 12    31  ( 16)

2. Doubravka           12   9   1   2   41 :  9    28  ( 10)

3. Sušice              12   7   1   4   37 : 15    22  (  4)

4. SŠ  Plzeň           11   7   1   3   30 : 22    22  (  4)

5. Tachov              11   6   1   4   28 : 24    19  (  4)

6. Nepomuk             12   3   3   6   21 : 30    12  ( -6)

7. Smíchov Plzeň       12   3   1   8   13 : 35    10  ( -8)

8. Postřekov           12   1   1  10    9 : 52     4  (-14)

9. Přeštice            11   0   2   9   12 : 30     2  (-16)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

HORAŽDOVICE NAČALY DRUHOU STOVKU

V utkání které úrovní hry příliš nenadchlo v tichosti zlomili horažďovičtí dorostenci  hranici první stovky vstřelených branek . Jejich skóre na čele tabulky krajské soutěže kterou vedou s náskokem čtyř bodů před dalším týmem z Pošumaví Startem Luby je impozantní 101:20. Když si připomeneme, že tento kolektiv ještě před rokem společně s Nýrskem hrál okresní přebor , pak je to úspěch více než pozoruhodný. Výborný kolektiv který sestavil trenér Nový se podařilo složit  v Lubech. Start jistí úspěch našich zástupců na čele tabulky  a mezi sebou si to pak rozdají v závěru měsíce v Horažďovicích.V tomto kole si to mezi sebou již rozdali dorostenci Nýrska a Měčína . Derby v Nýrsku se stalo kořistí domácí Okuly  Další dva týmy z Pošumaví Luby a Hrádek  lovily v cizích vodách a byly na hřištích soupeřů rovněž úspěšné.

---

Horažďovice  - Horovský Týn   4: 1 ( 3: 0)

Fotbalová mizérie byla k vidění v duelu lídra tabulky se soupeřem z druhé poloviny tabulky. Domácí se přizpůsobili  hře soupeře a podali na svoje možnosti podprůměrný výkon.

Branky:  Nauš  Josef 2, Šmat, Vonášek D. – Roháč O. (PK). Rozhodčí: Brůha. Diváků: 30.

Pačejov  - Mrákov    0 : 3 (0 : 3)

Podrobnosti později.

Rozhodčí: Velíšek, diváků: 50.

Poděvousy  - Luby   0 : 8 (0 : 8)

Jan Voráč

Hostě přijeli v úloze favorita a na hřišti to podle toho vypadalo. Zatlačili domácí na jejich polovinu a výborným výkonem je v první půli zcela přehrávali. Dařilo se i střelcům a první půle skončila jasným rozdílem . Domácí do druhé půle nastoupili  s taktikou zabránit debaklu a protože lubští mladíci zvolnili a zkoušeli se dostávat do šancí individuálně, tento záměr jim vyšel dokonale.Zápas skončil stejným výsledkem jako poločas, ale přesto patří dorostencům Lub pochvala za kvalitní výkon.

Branky : Plánička 3, Voráč 2, Čipera, Koželuh, Šindelář(PK). Rozhodčí : Pohančeník. ŽK: 2 : 1. ČK: 1 : 0. Diváků : 30

Spálené Poříčí - Hrádek 0:4 (0:2)

Václav Hána

Utkání začali hrádečtí dorostenci úplně obráceně než několik předešlých zápasů - velkým náporem. A již v páté minutě se ve skluzu prosadil Matějka 0:1. A ve 24. minutě opět Matějka po samostatné akci zvýšil na 0:2. I když se domácí dorostenci velice snažili dát kontaktní gol, hosté z Hrádku zahazovali jednu šanci za druhou, a proto byl stav po prvním poločase jen 0:2.

Druhý poločas začali hosté z Hrádku velmi ležérně a domácí dorostenci převzali iniciativu. Hosté se převážně bránili. Až při prvním střídání, v 60. minutě, přišel na hřiště Jakub Oliva, dostal se individuálně do vyložené šance, ale přestřelil branku. Od té chvíle se domácí museli bránit náporu hrádeckých dorostenců. Ale ti se dokázali prosadit až v 74. minutě, kdy Marek Pena se po solu přes polovinu hřiště dostal sám před branku domácích a s přehledem zvýšil na 0:3. A v 80. minutě, po nezištné přihrávce od Peny, Jan Kodýdek obešel i brankáře a do prázdné branky zvýšil na konečných 0:4. A tímto výsledkem i utkání skončilo.

Branky za Hrádek: 5. 24.Matějka, 74. Pena, 80. Kodýdek . Rozhodčí: Pašek, ŽK:1:2, diváci:40

Nýrsko  - Měčín  3 : 2 (2 : 1)

Branky : Flor 2, György (PK) – Štampach (1x z PK). Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Diváků: 40.