IV. TŘÍDA - skupina A, B 18 .kolo 24. – 25.4.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

DUEL REZERV VYHRÁLA ZNOVU DUKLA

Zajímavý souboj dvou B týmů se hrál v Janovicích. Z vítězství se radovali stejně jako na podzim v Měčíně domácí rezerva Dukly. Po té kdy doma Plánice úspěšně dotáhla do vítězného konce dramatický zápas s  béčkem Vrhavče zásluhou prohry Měčína zvýšila své vedení na rozdíl osmi bodů.

---

Plánice -  Vrhaveč B    4 : 3 ( 2: 2)

Hráči domácího týmu se nechali v tahnout do soupeřova herního stylu nakopávání míče a větší část prvního poločasu se nemohli dostat ze své vlastní poloviny což se jim posléze vymstilo a obdrželi dva góly z rohové kopu v 30 a 39 minutě. Po rozehrání míče po po druhém obdrženém góly se hráči semkli a začeli vyvíjet aktivitu směrem k soupeřově brance což se jim hned vzápětí odvděčilo v podobě gólu mladičkého Lukáše Pláničky. Těsně před koncem druhé půle se podařilo ještě vsítit do hostující branky gól Michalu Těžkému a do kabin se šlo za stavu 2:2 a diváci se mohli těšit na druhou půli. Po přestávce se ovšem hrál fotbal ve stejném stylu jako na začátku zápasu až v 80. minutě se povedlo po závaru v malém vápně hostujícího týmu střelit plánickému kanonýrovi Novákovi gól,který posunul domácí tým do vedení. Za dalších 6 minut se dostal po centru domacího hráče do slibné šan  ce hráč domácích Opatrný,který postupoval sám na branku soupeře..bohužel pro domácí nezvolil zrovna nejvhodnější způsob zakončení a díky pohotovému zákroku hostujího brankáře se hráč neprosadil a díky tomu nezvýšil domácí náskok a hned na to po výkopu brankáře hostí a rychlé kombinaci hostujího týmu Pláničtí dostali gól a bylo srovnáno na 3:3. Vše vypadalo na to,že zápas se dohraje za nerozhodného stavu,ale jak blesk z čistého nebe přišla akce domácích, kdy mladičký obránce domácích Strolený vyslal pas na Nováka a ten si v málem vápně pohrál z obranou soupeře a přihrál balon na spoluhráče Opatrného,který již neměl sebemenší problém se vstřelení posledního a zároveň vítězného gólu do prázdné branky.

Branky : 40. Plánička Lukáš, 45. Těžký Michal,80. Novák David,91. Opatrný Martin - 30.Hošek Zdeněk, 39. Skřivánek  Pavel,87. Hošek Zdeněk. Rozhodčí: Holeček. Diváků 60. ŽK: 2:1.

Dlažov  -  Spůle    1 : 1 ( 0: 1)

Branky: 89. Kůra Augustin – 32. Taichman Zdeněk; Rozhodčí: Vondráček Václav. ŽK: 1:1 . Diváků: 20

Ježovy  -  Křenice     4: 1 ( 3: 0)

Branky: 40. a 60. Neubauer Jiří , 5. Janča Miroslav, 26. Sysel Zdeněk – 50. Roneš Pavel. Rozhodčí: Husník Václav. Diváků: 40

Zavlekov    Bezděkov B  5 : 0 (2 :0)

V deseti hrající Bezděkov byl velice nepříjemný soupeř.

Branky : 7., a 55. Fous J.  , 7.  Jiříček P , 84. a 90.  Soumar V. Rozhodčí:  Dolejš. Diváků :  70

FK Dukla Janovice  B -  Měčín B   3 : 0 (0:0)

Branky:55.Urban Miroslav, 58.Kotlan Stanislav,89.Petruška Patrik. Rozhodčí: Václav Husník. ŽK: 1 : 0. Diváků: 50.

1. Plánice             13  11   1   1   60 : 18    34  ( 16)

2. Měčín  B            13   8   2   3   29 : 19    26  (  5)

3. Zavlekov            13   8   1   4   43 :  9    25  (  1)

4. Vrhaveč B           13   7   3   3   26 : 14    24  (  6)

5. Ježovy              13   7   1   5   34 : 29    22  (  4)

6. Dlažov              13   5   2   6   21 : 30    17  ( -4)

7. Křenice             13   4   1   8   29 : 37    13  ( -8)

8. Strážov B           12   4   1   7   19 : 32    13  ( -2)

9. Janovice B          13   4   1   8   19 : 42    13  ( -8)

10. Bezděkov  B         12   3   1   8   16 : 40    10  ( -5)

11. Spůle               12   1   2   9   12 : 38     5  (-13)

---

IV. TŘÍDA  - skupina  B

V ŽICHOVICÍCH ANI VE SVÉRADICÍCH SE NEDOHRÁLO

První jarním kolem byla zahájena poslední soutěž v Pošumaví IV. třída mužů skupina B. Hned v úvodním kole došlo k tomu, co v historii okresních soutěží dospělých dlouho nepamatujeme. Z pěti zápasů nebyly dva dohrány. Ve Svéradicích k tomu došlo z důvodu pro který většinou zápasy nejsou dohrány a to v tomto případě pro malý počet hráčů hostů což znamená , že  v průběhu zápasu klesl počet hráčů na hřišti u týmu hostů pod sedm a to pravidla nedovolují. Na další důvod pro který nebyl dohráno mistrovské klání v Žichovicích také pravidla hry pamatují. V 77.minutě za stavu 1:2 pro Milčice  došlo k vniknutí diváka hostů do hrací plochy a jeho napadení rozhodčího po kterém došlo k předčasnému ukončení tohoto zápasu. Ten se bude nakonec dohrávat za účasti aktérů nejvíce zainteresovaných u zeleného stolu.

---

Myslív– Pačejov B   2 : 1 ( 1:1 )

Branky : 30. Václav Novák, 84. Michal Bláha – 44. František Štěpán. Rozhodčí: Jarka         ŽK: 1 : 1 .

Žichovice B  -   Milčice     1 : 2 ( 1 : 2 )  -   NEDOHRÁNO

Utkání bylo v 77.minutě po té, když do hřiště vnikl divák hostů p. Kubáň  a následně napadl rozhodčího předčasně ukončeno a bude mít dohru u zeleného stolu.

Branky: 39.  Bala Petr (PK)  -   6. A 34. Kubáň Jaroslav ; Rozhodčí: Mácal Roman; ŽK: 2:3. Diváků: 60.

Předseda Václav Kříž : „ Omlouvám se  za nedohrané utkání v Žichovicích “

Miroslav  Sedlmaier

Dva zápasy z pěti v jedné soutěži se nedohrály v úvodním jarním kole IV. třídy skupiny B. Jeden nebyl dohrán z klasických důvodů pro malý počet hráčů ve Svéradicích z viny hostů ze Soběšic.

Druhý důvod nedohrání v Žichovicích mezi domácí rezervou a Sokolem Milčice  byl závažnější  a bude mít dohru u zeleného stolu. V 77.minutě za stavu 1:2 pro Milčice  došlo k vniknutí diváka hostů na  hrací plochu , který následně napadl  rozhodčího . Po tomto incidentu došlo k předčasnému ukončení zápasu. K situaci ke které došlo v sobotu v Žichovicích  jsem obdržel dopis od předsedy Sokola Milčice pana Václava Kříže ve kterém uvádí  :

„   Rád bych se tímto prohlášením vyjádřil jako předseda klubu TJ Sokol Milčice k sobotnímu incidentu na hřišti v Žichovicích, na kterém jsem vykonával funkci vedoucího mužstva. Na tomto zápase jsem byl já osobně přítomen a vše, co zde píši, jsou pouze názory mé a nikoho jiného. Nehci zde rozebírat důvody, které k tomuto incidentu vedly, protože ty stejně nikdy nemohu ovlivnit a po sobotním zážitku už vůbec nechci. Touto cestou bych se chtěl především omluvit za chování našeho fanouška, který v sobotním zápase byl pouze fanoušek a nepůsobil jako člen našeho týmu. Z tohoto důvodu bych byl nerad, aby byli především potrestání naši hráči, kteří jsou v této situaci nevině a nemohou ovlivnit, co provádějí fanoušci domácího nebo hostujícího týmu, o které se má především postarat pořadatelská služba, která evidentně v tomto případě naprosto selhala.

Fotbal přece hrají hráči ze své vlastní vůle, pro své potěšení a rozhodně nestojí o to, aby se někdy opakovalo to, co se stalo tuto sobotu. Já zde hájím hlavně hráče, kteří fotbal ve IV. třídě hrají hlavně pro zábavu a rozhodně nechtějí, aby jim to nějaký neukázněný fanoušek kazil. Proto se touto cestou hluboce omlouvám za celý TJ Sokol Milčice, společně s fanoušky a sám se postarám, aby se podobné situace nikdy neopakovaly.“

Svéradice B  -   Soběšice 6 : 0 ( 5: 0  -   NEDOHRÁNO

Utkání bylo pro malý počet hráčů hostů v 65. Minutě předčasně ukončeno .

Branky: Bartuška Miroslav 3, Havlíček P. 2, Soukup Lukáš; Rozhodčí: Škoda P. . Diváků: 40.

Kašperské Hory - Rabí    1 : 1  (1 :0 )

Branky:Kolář M.(pk), za hosty nehlášena

Rozhodčí: Kulík. ŽK: 0:2;ČK:  : 0:1;   Diváků : 60

Hrádek B -  Hartmanice   5 : 0 (3 : 0)

Touha po vítězství začala hned v  úvodu utkání.Na branku vystřelil F.Hosenedl ,ale jeho střela skončila po teči na rohovému praporku.Rozehrán rohový kop a T.Král proměnil hlavou v druhé minutě.Hosté měli v zápětí šanci, kterou jim překazil gólman V.Ryba.14minuta patřila M.Pánkovi, kdy z rohu velkého vápna proměnil.Trestný kop ve 20 minutě  proměnil T.Král a hra byla na straně domácích. Pol. 3:0.

Hosté při trestných kopech ohrozili i góĺmana domácích, ale ten podal vynikající výkon a vše vykryl.Ve 49.minutě byla  zpečetěna porážka hostí, kdy opět proměnil T.Král ve vápně svoji levačkou.Po té začínala hra být přelévaná a ujala se akce v 68 min., kdy před bránou přihrál Z.Karhan  P.Vinickému a ten ze 3metrů neměl problém proměnit.Hosté měli i breaky, ale na svém místě vždy stál domácí gólman. Utkání  se odehrálo bez emocí a s úsměvem po zápasu podání rukou.

Branky : 2.,20.,49. T.Král, 14. M.Pánek, 68. P.Vinický . Rozhodčí: Dykalov;ŽK:  1:1. Diváků : 60.

1. Hrádek B            10   8   1   1   28 : 13    25  (  7)

2. Myslív              10   7   0   3   21 :  8    21  (  9)

3. Milčice             10   6   1   3   23 : 12    19  (  4)

4. Hartmanice          10   6   0   4   25 : 16    18  (  6)

5. Pačejov B           10   5   1   4   26 : 19    16  (  1)

6. Svéradice B         10   5   1   4   29 : 25    16  ( -2)

7. Kašp. Hory          10   4   1   5   18 : 23    13  ( -5)

8. Rabí                10   2   3   5   19 : 30     9  ( -3)

9. Zichovice B         10   2   1   7   11 : 23     7  (-11)

10. Soběšice            10   0   1   9   12 : 43     1  (-11)