Krajský přebor, 1.A třída 22. kolo 24. – 25.4.

V PRVNÍ BITVĚ  O ŠEST BODŮ HORAŽĎOVICE ZVLÁDLY

Ikdyž se to nezdá, zápasů do konce soutěžního ročníku ubývá. Vždyť již  příštím kole se přehoupne  v krajském přeboru do své druhé jarní poloviny. Po šesti odehraných zápasech  měli fotbalisté Horažďovic na svém kontě  ze třech domácích zápasů pouhé dva body a to je na boj o záchranu málo. Náladu si vylepšili nejen hráči a funkcionáři klubu , ale také diváci kteří se konečně dočkali první jarní výhry. Vítězný duel o šest bodů poslal soupeře ,  plzeňské  energetiky v tabulce o jednu příčku Horažďovice a odstartoval úspěšně nejdůležitější  část jara.  Již tuto neděli hostí v derby doma Klatovy , pak zajíždí do Bolevce a po té se  doma utkání s Horní Břízou !

Chanovicím se v tomto kole příliš nedávalo naděje na bodový zisk na hřišti rozjetého Bolevce, ale  Chanos překvapil! Po dlouhém období bodového půstu , kdy  naposledy přivezl body z venku  v první polovině  září minulého roku z Horažďovic dokázal v Plzni získat bod.

Po poměrně úspěšném jarním vykročení Klatov za záchranou které vyvrcholilo slibném remízou doma s lídrem tabulky z Kolovče to zase začíná v soukolí tohoto stroje vrzat. Nejenže  na body  v posledních dvou duelech venku Klatovy nedosáhly, ale třináct inkasovaných branek  z toho sedm v tomto kole v Přešticích je alarmující! Z pohledu Klatov je proto nedělní derby v Horažďovicích pro ně pravděpodobně poslední šancí. Z pohledu zastoupení klubů z Pošumaví v KP je to velice smutné a radost z úspěchu v tomto derby snad mohou mít jen fandové obou táborů, fotbal v tomto regionu nikoliv.

---

Přeštice  - Klatovy       7 :  3 ( 3 : 0)

Branky: - Turek 5, Pavlík 2  - Hovorka P., Hovorka V., Zedník; ŽK:1 : 2. Diváků: 100

Bolevec  - Chanovice   2 : 2 ( 1 : 1)

Branky: Vítovec, Šiml - Polena, Stolový; ŽK: 2:1; ČK: 1:0 .Diváků: 100

Horažďovice  -  ZČE Plzeň   2 : 0 (1 : 0)

Branky:  25. Forman Michael ml.,58. Jůda . Rozhodčí: Kopejtko. ŽK: 2:1. Diváků: 130.

Sestava FK Horažďovice: J. Kozlík – M. Šedivý, J. Janouškovec (60. J. Cihlář), M. Šafanda, J. Mirvald, O. Stulík, T. Jůda, J. Dytrt (88. J. Sova) – J. Sova, J. Jiřík, M. Forman (72. P. Mičkal).

SK ZČE Plzeň:  nezadáno

M.Touškov -  Vejprnice 0: 3 ( 0: 1).  Branky: Paul, Rada, Straka; ŽK: 2:2 .Diváků:  150

Hor.Bříza  - Stříbro 2: 1 ( 1: 0).  Branky: Chocholatý, Morštajn - Pelán; ŽK: 5:3  .Diváků: 150

Koloveč  - Rokycany 1: 2 ( 0: 0)

Branky: Malý - Kubík, Scheinherr; ŽK: 1:4. Diváků:  570

Holýšov  -   Rapid 2: 2 ( 1: 1)

Branky: Panuška, Tlustý - vlastní, Žitník; ŽK: 3:3 . Diváků: 270

Rozvadov  - Chrást 3: 4 ( 0: 3)

Branky: Čížek 2, Horáček - Brýla, Kovařík, Löwy, Sadílek; ŽK: 1:2 . Diváků: 210

1. Rokycany            22  12   7   3   38 : 18    43  ( 10)

2. Koloveč             22  13   3   6   66 : 23    42  (  9)

3. Chrást              22  12   5   5   53 : 32    41  (  8)

4. Holýšov             22  12   5   5   40 : 28    41  (  8)

5. M. Touškov          22  11   4   7   47 : 39    37  (  4)

6. Rapid Plzeň         22   9   6   7   37 : 33    33  (  0)

7. Přeštice            21  10   2   9   41 : 33    32  ( -4)

8. Stříbro             22   9   3  10   41 : 45    30  ( -3)

9. Vejprnice           22   8   6   8   34 : 40    30  ( -3)

10. Bolevec             21   7   7   7   40 : 41    28  ( -2)

11. Chanovice           22   8   3  11   33 : 38    27  ( -6)

12. Rozvadov            22   6   6  10   34 : 48    24  ( -9)

13. Horažďovice         22   5   8   9   32 : 40    23  (-10)

14. SK ZČE Plzeň        22   6   3  13   29 : 52    21  (-12)

15. Horní Bříza         22   5   5  12   28 : 46    20  (-13)

16. Klatovy             22   4   3  15   22 : 59    15  (-15)

---

VESELO BYLO POUZE O POUTI VE STRÁŽOVĚ

V posledních dvou kolech 1.A třídy získaly čtyři týmy z Pošumaví z 21 možných bodů  na kterých se nejvíce podílel Strážov se šesti a Nýrsko jedním bodem. To se rovněž projevilo na postavení těchto týmů v tabulce. Strážov si pomohl nevýraznějším způsobem, když postoupil mezi celky z první polovinu tabulky . Bodově naprázdno vyšly jak v minulém tak  v tomto kole Sušice a Luby. Oba kolektivy v tomto kole nechaly body na Plzeňsku , Sušice v Nýřanech a Luby v Chlumčanech. Největší zklamání ale připravili svým příznivcům fotbalisté Okuly Nýrsko, zejména proto, neboť jejich soupeř nastoupil oslaben pouze s deseti hráči a dokonce dohrával bez dvou vyloučených hráčů a v samotném závěru dokonce se sedmi hráči a přesto si odvezl z Nýrska plný počet bodů. O pouti hrál doma Strážov  a po zápase se hráči společně s diváky radovali z důležité výhry která je posunula v tabulce 31 body  na pěkné 8. místo. Další pořadí po 22.místě : 4. Sušice(35.bodů), 12. Nýrsko (25), 14. Luby (22 bodů).4

---

Nýřany  - Sušice   1 : 0 ( 0: 0)

Branky: Duspiva; ŽK: 1:1  . Diváků: 100

Nýrsko  - Manětín   1 : 2 ( 0: 1)

DAVID KOJAN

Na předešlé dva dobré výsledky, kdy doma porazili Sušici a bod za remízu přivezli z Křimic, nedokázali v sobotu v 1. A třídě na domácím hřišti navázat fotbalisté Okuly Nýrsko. A to i přesto, že hostující Manětín přijel pouze s deseti hráči, a od začátku tak hrál v oslabení a bez možnosti střídat.

První střela domácích přišla hned v první minutě zápasu, Presl ovšem mířil nad. Domácí se i nadále tlačili před bránu hostů, ti ovšem většinu útoků dokázali ubránit. Vážnější ohrožení manětínské branky přišlo až v 19. minutě, po přímém volném kopu ovšem Šlehofer těsně před brankou hlavičkoval nad.

Hosté poprvé zahrozili z brejku ve 21. minutě, domácí brankář Vaverka ovšem byl u míče dříve než dobíhající Hlavatý s Koblovem. Další šanci měl ve 35. minutě domácí Jiří Kadlec, který trefil z několika metrů ze strany pouze tyč. O minutu později mířila mimo manětínskou branku i Šlehoferova dorážka po dalším přímém volném kopu. V podobné situaci zahrozili ve 40. minutě i hosté, Janouškovec ovšem mířil nad. Čekání na brejky se hostům vyplatilo ve 45. minutě, kdy Koblov po straně obešel domácí obranu a poslal hosty těsně před přestávkou do vedení.

Další úspěch hostů přišel hned na začátku druhé poloviny zápasu, ve 48. minutě  Ščerbák zvýšil už na dvoubrankový rozdíl. Nýrští se ve zbytku zápasu snažili projít „zabetonovanou“ obranou hostů, ta ovšem ve většině případů vydržela.

Několik šancí domácích pak mířilo mimo bránu, šanci Janouškovce, který v 66. minutě mířil k tyči, vyrazil manětínský brankář Červený na rohový kop. Čestný úspěch domácích vsítil až v 90. minutě Luboš Kajínek, v té chvíli bylo na hřišti ovšem pouze sedm Manětínských, dva dostali červenou kartu a další hráč byl ošetřován za postranní čarou.

„Z naší strany to byl tragický výkon, čekal jsem lepší, čekal jsem, že se o body porveme. Hosté nastoupili v deseti, náš tlak byl ale pouze platonický. Těžce jsme kombinovali, naše šance končily v rukavicích gólmana nebo na naivitě našich hráčů. Je třeba, aby si hráči uvědomili, že nebudou hrát  jen za to, že občas přijdou, že je k tomu třeba přistupovat jinak. Soupeři samozřejmě gratuluji, byl lepší a vyhrál zcela zaslouženě,“ netajil po zápase zklamání trenér Okuly Karel Kalivoda.

Poločas: 0:1. Branky: 90. Kajínek – 45. Koblov, 48. Ščerbák. Rozhodčí: Malinčák, Maroušek, Mašek. ŽK: 2:3. ČK: 0:2.

Sestava domácích: Vaverka – Bastl, Polák, Bošek (57. Kohout), Valenta, Šteiner (12. Smolík), Kadlec, Lehečka, Presl, Šlehofer (70. Kajínek), Kalivoda.

Chlumčany - VD Luby 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Havlíček 2, Kraina; ŽK: 2:3  . Diváků: 100

Strážov – Křimice    2 : 0 (1 : 0)

Branky: 3. Janka, 71. Čeleda; ŽK: 1:3. Rozhodčí: Václav Červený. Diváků: 210.

Zbiroh - Nepomuk   2 : 0 ( 2 : 0) Branky: Karfiol 2; ŽK: 2:3 . Diváků: 100

Zruč  - Zbůch           1 : 3 ( 1: 2)  Branky: Karpíšek - Hrdlička, Pfeifer, Schejbal; ŽK: 3:0; ČK: 2:0. Diváků: 150

Stod  - Staňkov        4 : 1 ( 2: 0)  Branky: Hruška 2, Herman, Košťál - Janka; ŽK: 6:6; ČK: 1:2 . Diváků: 200

Příkosice  - Domažlice B  2 : 2 ( 1: 2) Branky: Lisý, Pešek - Bočan, Strejc; ŽK: 1:5. Diváků:180

1. Stod                22  16   4   2   71 : 22    52  ( 19)

2. Zbiroh              22  12   7   3   36 : 21    43  ( 10)

3. Příkosice           22  12   3   7   68 : 39    39  (  6)

4. Sušice              22   9   8   5   33 : 21    35  (  2)

5. Domažlice B         22   9   7   6   47 : 32    34  (  1)

6. Nepomuk             21   9   6   6   35 : 26    33  (  3)

7. Chlumčany           22   8   8   6   40 : 35    32  ( -1)

8. Strážov             22   9   4   9   32 : 33    31  ( -2)

9. Zruč                22   8   5   9   25 : 29    29  ( -4)

10. Nýřany              22   8   5   9   33 : 45    29  ( -4)