KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 12. a 22. kolo 24. – 25.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠIČTÍ DOROSTENCI POTVRDILI V PLZNI ROLI FAVORITA

Netradičně v  neděli odpoledne sehráli své další střetnutí KP dorostenci TJ Sušice. Tentokrát zajížděli na hřiště SK Plzeň –Smíchov kde získali v roli favorita  povinné body v obou věkových  kategoriích.Asistent  trenéra Jiřího Brabce Láďa Blažek : „ Oba zápasy se klukům  povedly.Starší dorost trápila  celý týden marodka (chyběli Goby ,Franěk  ,Matějka ,Kojzar),stoprocentně fit nebyl ani Vašek Jech . I přesto jsme byli celý zápas lepší a brankový rozdíl  mohl být daleko větší.Dobře zahrála celá obranná čtveřice ale nejvíce se zápas povedl oběma krajním záložníkům Málkovi a Králíkovi. Zápas mladších byl daleko bojovnější  a dobývání domácí branky bylo daleko těžší ,ale díky vzornému plnění pokynů trenéra a využití natrénovaných herních situací jsme tento duel dovedli do vítězného konce.Tady  si zaslouží pochvalu celý tým“.

---

STARŠÍ   DOROST

Smíchov Plzeň  – Sušice   1 : 5 (1 : 2)

Branky:Žejdlík - Králík 2 ,Málek ,Šablatura ,Fuchs,ŽK 3 - 2,rozhodčí: Krutina ,diváků:50 .Sestava TJ Sušice:Ludvar  -  Kodýdek M. ,Mataše ,Mužík ,Lašek  -  Králík ,Jech ,Šablatura ,Málek (86 Halas)  -  Varga (55 Skuhra) ,Fuchs (na střídání připraven brankář Gill)

1. SK ZČE Plzeň        10   7   0   3   33 :  7    21  (  6)

2. Postřekov           11   6   2   3   24 : 19    20  (  2)

3. Sušice              10   5   4   1   20 : 11    19  (  4)

4. Přeštice            11   6   1   4   21 : 16    19  (  1)

5. Doubravka           11   5   1   5   24 : 15    16  (  1)

6. Sportovní škola     10   5   0   5   21 : 17    15  (  0)

7. Tachov              10   4   1   5   21 : 25    13  ( -2)

8. Smíchov Plzeň       10   3   2   5   19 : 30    11  ( -4)

9. Nepomuk             11   0   1  10    7 : 50     1  (-14)

MLADŠÍ  DOROST

Smíchov Plzeň  – Sušice   0 : 3 (0 : 1)

Branky:Kliment ,Pojar ,Tonner,ŽK 5-2 ,rozhodčí : Krutina ,diváků :30. Sestava TJ Sušice : Janda  -  Šoural ,Kodýdek L. ,Trčan ,Chudý  -  Reitmaier (52 Chmelík),Pojar ,Halas ,Kůl (52 Vrhel)  -  Klíma (41 Tonner) ,Kliment (41 Skuhra).

1. SK ZČE Plzeň        10   9   1   0   35 : 12    28  ( 13)

2. Doubravka           11   8   1   2   32 :  9    25  ( 10)

3. Tachov              10   6   1   3   28 : 15    19  (  4)

4. SŠ  Plzeň           10   6   1   3   24 : 22    19  (  4)

5. Sušice              10   5   1   4   24 : 15    16  (  1)

6. Nepomuk             11   3   3   5   21 : 27    12  ( -3)

7. Smíchov Plzeň       10   3   1   6   13 : 26    10  ( -5)

8. Postřekov           11   1   1   9    9 : 42     4  (-14)

9. Přeštice            11   0   2   9   12 : 30     2  (-16)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

ZE SVATOBORU DO POŠUMAVÍ

Mimo Měčína který v Hrádku na podzim prohrál putovaly další body v derby ze soubojů na hřišti v Hrádku do Pošumaví. Před posledním  derby v tomto ročníku Svatoboru  se Startem Luby zde uspěli také dorostenci Okuly Nýrsko . Pačejov po vítězné dohrávce s Blovicemi neuspěl v Kolovči. Další zápasy tohoto kola již skončily stoprocentním úspěchem týmů z Pošumaví.

---

Měčín  - Poděvousy 3  :  2  ( 0 : 0)

Branky :  Štambach PK, Šlajch,  Duchek Lukáš -  Tumpach, Hodina. Rozhodčí Kohout, 30 diváků   ŽK:  2: 7, ČK:  0:1

Horažďovice – Nýřany   6 : 0 (3 : 0)

V první poločase jednoznačná záležitost pro domácí tým, který ale nedokázal svojí drtivou převahu vyjádřit brankově. Do vedení šli ve 12.minutě gólem z penalty kterou za faul na Nauše  sám postižený proměnil. Další pokutový kop ve druhé půli po faulu na Macouna  v době kdy se již hra vyrovnala domácí nevyužili.

Branky: Nauš Josef (PK), Šmat, Prokopec P., Gregr, Sova Jan, Pařil. Rozhodčí: Hájek Zdeněk; ŽK: 0:1; Diváků: 20

Koloveč - Pačejov  5 : 0  (0 : 0)

Zdeněk Voska

Po páteční dohrávce nás čekal další těžký soupeř z horní poloviny tabulky. V tomto utkání jsme postrádali Milana Kubaně, Václava Melku a Milana Sládka. Vstup do utkání se nám herně vydařil. Do 15. minuty jsme domácí do výraznější šance nepustili a předváděli jsme slušný kombinační fotbal. Bohužel s přibývajícím časem nás domácí začínali přehrávat a jejich střelecké pokusy byly velmi nebezpečné. Velká převaha domácích byla nejvíce patrná v druhém poločase. Hned v úvodu se trefil kapitán Souček a poslal domácí do zaslouženého vedení. Z domácích tímto spadla veškerá nervozita v koncovce a další góly na sebe nenechaly čekat. Hosté závěr zápasu vůbec nezvládli a nechali si nasázet pět ostudných, neomluvitelných gólů. Skóre mohlo být podstatně vyšší, ale hostující brankář Štěpán vychytal dalších pět tutovek. Předvedený výkon hostů byl velmi slabý a neodpovídal výkonu krajské soutěže.

Branky: 52. ,83.  Souček Jan, 72. Kadlec Pavel, 88. Soupír Jan,  90. Šlajs František.

Rozhodčí: Cihlář František. diváci: 10, hráno bez karet

VD Luby -  Chotěšov 4: 0 ( 4: 0)

Jan Voráč

Jednoznačná záležitost pro domácí, v první půli  rozhodl hattrickem Aleš Čížek a když proměnil v 27. minutě brankář domácích penaltu, kterou si vysloužil dobrými zákroky a už třetí nulou v řadě, nebylo už o co hrát. Hosté se o zvrat nesnažili a domácí se rádi přizpůsobili. Průměrný zápas, zasloužené body.

Branky : Čížek 3, Papež . Rozhodčí : Pašek. Diváků: 40. ŽK: 1:2.

Sv.Hrádek  - Nýrsko 2: 3 ( 1: 3)

Václav Hána

Hrádečtí dorostenci začali utkání jako přes kopírák s předcházejícími utkáními. Již ve 4. minutě nechala domácí obrana, na hranici pokutového kopu, samotného Milana Flora zpracovat míč a klidně zakončit na 0:1. A v 10. minutě pustila do samostatného úniku Tomáše Bureše a ten proměnil v branku 0:2. Ve 14. minutě výborně zabojoval Jakub Oliva, obral o míč stopera hostů a s přehledem proměnil 1:2. Domácí se nadechli a přehrávali nýrské dorostence. Ve velkém náporu přišel špatný odkop malé domů brankáře a hostující útočník Tomáš Bureš neměl problém trefit prázdnou branku 1:3.

Druhý poločas začali domácí náporem a vytvářeli si šance, které zahazovali. A až v 63. minutě se po samostatné akci konečně prosadil Ondra Matějka 2:3.A když dostal míč do branky v 80. minutě Jakub Švelch, rozhodčí branku neuznal pro údajný ofside, který mu signalizoval pomezní rozhodčí. Tak nakonec domácí dorostenci opět prohráli utkání o jednu branku. A tím přišli opět o bodový zisk.

Branky: 14.  Oliva Jakub, 63.  Ondřej Matějka - 4. Milan Flor , 10.a 22. Tomáš Bureš  . Rozhodčí: Bína. ŽK:1:1. Diváci 20.

Dohrávka :

Pačejov – Blovice  1 : 0 (0 : 0)

V pátečním odloženém utkání jsme na domácím hřišti přivítali celek z Blovic. Hosté si v úvodu vypracovali více šancí, ale střelecké pokusy zůstaly nevyužity. Zlom v zápase přineslo vyloučení hostujícího obránce, který po faulu na našeho útočníka dostal žlutou kartu a v zápětí za nesportovní chování druhou. Hosté museli přeskupit řady a věnovat se více bránění, neboť domácí měli v závěru poločasu více ze hry. Do druhého poločasu bylo zřejmé, že hosté budou hrát od zadu a budou spoléhat více na brejky. Domácí mohli několikrát zavěsit, ale hostující brankář doslova čaroval. Tlak domácích sílil, ale k vedoucí brance to nevedlo. Hosté hráli velice zodpovědně a bez chyb. Když už každý čekal na ukončení zápasu a hlavně na remízu, přišla 88.minuta. K rohovému praporku si to postavil domácí stopér Milan Kubaň a prostřelil špatně stojícího hráče u tyče a poslal domácí celek do vedení. Tento stav se do konce zápasu nezměnil. Domácí tak šťastně vyhráli a připsali si další cenné body do tabulky. Hosté svým výkonem v Pačejově nezklamali, ba naopak svojí bojovností a herním projevem si určitě zasloužili alespoň bod.

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana , diváci: 50, ŽK: 3 : 3 ,ČK: 0 : 1

Branka: 88. Kubaň Milan