KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 12.,14. kolo 24. – 25.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

DŮLEŽITÁ VÝHRA NAD DALŠÍM KANDIDÁTEM NA PSOTUP

Jedno z nejtěžších utkání krajského přeboru sehráli klatovští starší žáci na domácím hřišti proti soupeři, který se stejně jako oni snaží o postup do divize. Na hřišti FC Rokycany na podzim vedli už rozdílem dvou branek a vše nakonec skončilo remízou a penaltovou přestřelkou, kterou naštěstí Klatovští vyhráli.Doma nenechali nic náhodě a dosáhli důležité výhry  a odmítli tím, aby se jejich soupeř na ně v případě neúspěchu bodově dotáhl. I po tomto zápase zůstávají Klatovy se ztrátou dvou bodů za Jiskrou Domažlice a před a třetím v tabulce FC Rokycany mají náskok šesti bodů. Druhý zástupce Pošumaví neuspěl na hřišti lídra tabulky , když držel Domažlice dlouho na distance, ale pak přišla mezi 41.-49. minutou osmiminutovka hrůzy,když lovil brankář Okuly  pětkrát (!!!) míč ze své sítě.

.

---

STARŠÍ      ŽÁCI

Klatovy - FC Rokycany  3 : 0 (2  : 0)

Ludvík Fremut

Do utkání jsme nastoupili bez dvou opor. Dominik Hajžman se celý týden trápí s chřipkou a Víťa Kratochvíl nám odcestoval. Hráči k utkání přistoupili velice zodpovědně, soupeř si v průběhu utkání nevypracoval žádnou jasnou příležitost ke skórování. Šance k ohrožení naší branky jsme soupeři nabízeli sami. Tu největší musel za cenu žluté karty zachraňovat Dominik Vrbecký, který předtím chyboval v rozehrávce. Soupeř rozehrával několik standardních situací, po našich faulech, ale s těmi si obrana poradila. Do vedení jsme mohli již v 11. minutě, Zbyněk Smolík se s míčem protáhl středem obrany, branku však minul. V 16. minutě své zaváhání napravil, přihrávkou na pravou stranu vyzval ke sprintu k bráně Rolanda Diviše, který svou šanci využil k otevření skóre. Druhou branku přidal za pět minut hlavičkou po rozehraném rohu Zdeněk Cibulka. Do konce poločasu se nám ani soupeři již nepodařilo vypracovat si nějakou šanci.

Na začátku druhého poločasu jsme se museli ubránit tlaku soupeře, který však vyústil v naši třetí branku. V 46. minutě vysunul Jirka Procházka na levé straně Zbyňka Smolíka, kterému se podařilo obejít soupeře a naservírovat podruhé míč Rolandu Divišovi, který se ani v druhé šanci nemýlil. Zbytek utkání nám už nic zajímavé kromě bojovnosti na obou stranách nepřinesl.

Sestava Klatovy : Dominik Sváček, Jiří Procházka (59.´ David Dolanský), Evžen Boublík, Dominik Vrbecký, Petr Reitmajer, Jan Kojan (69.´ Petr Povolný), Tomáš Štengl, Jiří Hofman, Roland Diviš, Zdeněk Cibulka, Zbyněk Smolík.

Branky: 16.Diviš, 21.Cibulka, 46.Diviš .Rozhodčí : Duda Václav. Diváků: 50. ŽK: 2:0( Vrbecký, Reitmajer)

Trenéři: Ludvík Fremut, Petr Ulrych

Trenér Ludvík Fremut nešetřil na adresu svých svěřenců chválou :   „Hráči hráli soustředěně, až na několik chyb, kterých se musíme v dalších utkáních vyvarovat, jsme nedovolili soupeři vážně ohrozit branku. Ani soupeř nám nedal nic zadarmo a z minima šancí jsme tentokrát využili maximum".

Jiskra Domažlice -  Okula Nýrsko  8 : 0 (3 : 0)

David Svoboda

V utkání s lídrem tabulky hostující celek propadl výsledkově a  v druhé půlce i herně a tak si odváží zasloužený debakl,který mohl být i vyšší.Už samotný úvod napověděl že hráče Nýrska nečeká žádné lehké utkání,když během dvou minut se Domažlice ujali vedení a navíc zahodily penaltu.Pak se hra vyrovnala a teprve až v samém závěru poločasu domácí své vedení navýšili.V druhé půlce pak přišla osmiminutovka hrůzy,když mezi 41 až 49 minutou lovil brankář hostí pětkrát (!!!) míč ze své sítě.Potom už se utkání jen dohrávalo.

Sestava Nýrska: Penc- Valdman, Fiala, Bejvl, Kuchárik, Janovský, Rubáš, Kalivoda, Kvítek, Bilíček, Nejdl. Střídající: Macháček, Trefanec,Tykal,Záň.

1. Domažlice           12  11   0   1   57 :  4    33  ( 15)

2. Klatovy             12   9   2   1   42 : 10    31  ( 11)

3. Rokycany            12   8   1   3   36 : 11    25  (  7)

4. Přeštice B          12   7   0   5   27 : 14    21  (  3)

5. Stříbro             12   6   2   4   29 : 26    20  (  2)

6. Nepomuk             12   6   0   6   27 : 17    18  (  0)

7. SK ZČE Plzeň        12   4   1   7   22 : 28    13  ( -5)

8. Nýrsko              12   3   1   8   15 : 47    11  ( -8)

9. Smíchov Plzeň       12   2   1   9    9 : 33     7  (-11)

10. Dyn.H.Týn           12   0   0  12    2 : 76     0  (-18)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Klatovy - FC Rokycany  1 : 2  (0 : 0)

Domažlice    Nýrsko   3 : 0  ( 0 : 0)

Josef Juraši

První poločas  byl jednoznačně v režii nýrských fotbalistů,ale bohužel bez vážnějšího ohrožení branky domácích. Ve druhé půli Domažlice přidaly na pohybu a hra se vyrovnala, po dvou hrubkách Nýrska se domácí tým dostal pohodlně do dvoubrankového vedení,v této fázi zápasu byli domácí na koni a skóre ještě navýšil svým hattrickem R.Čadek, v závěru se hosté ještě dostali do dvou slibných šancí,ale bez brankového efektu.

Branky : 44.,51.,55. Roman Čadek. Rozhodčí: Kastl Jan;Diváků : 30

1. Rokycany            12   9   2   1   42 :  8    31  ( 11)

2. Klatovy             12  10   0   2   52 : 11    30  ( 12)

3. SK ZČE Plzeň        12   8   2   2   41 : 10    28  (  8)

4. Domažlice           12   8   2   2   44 : 14    27  (  8)

5. Nýrsko              12   6   1   5   38 : 25    19  (  1)

6. Přeštice            12   4   1   7   28 : 25    14  ( -5)

7. Nepomuk             12   3   1   8   25 : 40    10  ( -8)

8. Dyn.H.Týn           12   3   1   8   11 : 51    10  ( -8)

9. Stříbro             12   2   2   8   15 : 50     8  (-10)

10. Smíchov Plzeň       12   0   2  10    5 : 67     4  (-16)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

HORAŽĎOVICE SKALPOVALY DALŠÍHO FAVORITA

Na vítěznou strunu spojenou s úspěchem v podobě  zisku skalpu favoritů krajské soutěže mají naladěno žáci z Horažďovic. V minulém kola doma porazili oslabeného lídra tabulky z Klatov . V  tomto kole si odvezli tři cenné body za výhru v přímém souboji o třetí místo na hřišti rezervy TJ Sušice.

---

Sv.Hrádek  - Staňkov 4: 0 ( 2: 0)

Stanislav Křížek

V poločase vedli domácí 2:0, hosté mohli v 29“ a 30“ minutě vyrovnat, když nastřelili tyč a břevno. Pak domácí přidali 2 góly a hosté byli rádi, že zápas skončil. Nejlepší hráči domácích byli Skála Jan, Tomáš Nováček a benjamínek mužstva Petr Špička.

Branky : 7. Bigasz , 15., 50.,55.  Nováček

Rozhodčí:  Kaviár Štefan    ŽK:  :   2 ČK:  : 0   Diváků : 20

Blížejov -  Svéradice 1: 2 ( 0: 2)

Rozhodčí: Jurčík. ŽK:0 : 1. Branky : Černý P. –  Beránek D.  2. Diváků. 25.

TJ Sušice  B  - FK Horažďovice   0 : 3 ( 0 : 0 )

Branky:Hlaváč Ma.,Hlaváč Mi.,Panuška ŽK 2 : 1 ,diváků50 ,rozhodčí :Bureš Michal

Klatovy B - Sokol Mrákov  8 : 1 (5 : 1)

Branky za domácí : 4.,5.,14.Kozák,29.Reitmajer, 32.Cibulka, 39.Harmády, 46.64.Pavlík

Rozhodčí : Hájek Zdeněk. Diváků : 30

Stod   -  Holýšov    2: 2 ( 0: 1)  PK 2:3

Chotěšov – Postřekov   4 : 2

1. Klatovy B           14  12   1   1   87 :  9    37  ( 16)

2. Hrádek              14  12   1   1   44 : 11    37  ( 16)

3. Horažďovice         14   9   1   4   34 : 16    28  (  7)

4. Sušice  B           14   9   1   4   51 : 35    28  (  7)

5. Staňkov             14   7   3   4   58 : 28    26  (  3)

6. Svéradice           14   5   3   6   18 : 26    20  ( -3)

7. Blíženov            14   6   2   6   27 : 36    20  ( -1)