KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 11.,13. kolo 17. – 18.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

V ŽÁKOVSKÉM PŘEBORU NA STO PROCENT

V 11 kole krajského přeboru oba kluby Nýrsko i Klatovy naplno bodovaly. Výhry v obou věkových kategorií byly tentokráte z kategorie povinných , když jim na cestě  za ziskem bodů jim stáli soupeři ze spodních pater tabulky.  Nejdůležitější souboj čeká klatovské žáky na cestě za postupem až za měsíc 22.května doma kdy hostí v kategorii starších žáků vedoucí Domažlice .

---

STARŠÍ      ŽÁCI

Nýrsko – Horšovský  Týn  3 : 0 (2 : 0)

Petr Janovský

Zápas přinesl více bojovnosti a důrazu než fotbalových akcí. Pro domácí vítězství znamená především zvednutí sebevědomí po minulém debaklu ve Stříbře.
Sestava domácích: Penc, Fiala, Presl, Bejvl, Kucharik, Valdman, Kalivoda, Rubáš, Janovský, Trefanec,  Nejdl .Střídali: Votava, Záň, Toman, Šveňha

Branky: Nejdl, Kalivoda, Valdman. Rozhodči :  Brůha Radek . Diváků: 50.

SK Smíchov -  Klatovy 1: 6 ( 0: 1)

Branky za Klatovy  : 5. 47. Smolík, 51. Hajžman, 53. ,58. Kratochvíl, 63. Procházka. Rozhodčí : Maroušek Karel

Diváků : 15.

1. Domažlice           11  10   0   1   49 :  4    30  ( 15)

2. Klatovy             11   8   2   1   39 : 10    28  ( 11)

3. Rokycany            11   8   1   2   36 :  8    25  (  7)

4. Nepomuk             11   6   0   5   27 : 14    18  (  3)

5. Přeštice B          11   6   0   5   24 : 14    18  (  0)

6. Stříbro             11   5   2   4   26 : 25    17  ( -1)

7. SK ZČE Plzeň        11   4   0   7   21 : 27    12  ( -3)

8. Nýrsko              11   3   1   7   15 : 39    11  ( -8)

9. Smíchov Plzeň       11   2   0   9    8 : 32     6  (-12)

10. Dyn.H.Týn           11   0   0  11    1 : 73     0  (-15)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Nýrsko – Horšovský  Týn  7 : 0 (4 : 0)

Josef Juraši

Domácí tým odehrál větąinu zápasu na polovině hostů z H.Týna a bylo jen otázkou času,kdy se střelecky prosadí.Hosté za celý zápas zahrozili pouze jednou z ojedinělého brejku.Zejména v 1.poločase hráči Nýrska velice dobře kombinovali a po centrech do pokutového území hostí se gólově prosadili.Pochvalu si zaslouží zvláątě hráč přípravky Martin Bastl,který v tvrdém souboji přehlavičkoval o hlavu většího brankáře hostí.

Branky : 2-Toman Jaroslav, 2-Šveňha Patrik, 1-Böhm Sebastien, Bastl Martin, Svoboda Václav
Rozhodči :  Brůha Radek . Diváků: 50.

Sestava Nýrska:Němec-Vávra,Idlbek,Kněz,Vlček-Čanecký,Šveňha,Svoboda-Irlbek,Böhm,Toman střídající:Bastl, Brož,Draľka,Brůža

SK Smíchov -  Klatovy 0: 5 ( 0: 3)

Ludvík Fremut

Mladší žáci k utkání odjížděli bez svých nejstarších tahounů (do Plzně odcestoval pouze Čabrada, protože musel jít ha lavičku starších žáků), kteří se již připravují na nový ročník a hrají převážně za zálohu starších žáků. Otěže přebrali hráči ročníku 1998 a ty se svého úkolu zhostili zatím výborně. Nově se tvořící tým okolo Josefa Fialy, Kryštofa Pavlík a Davida Milforta si přivezl z Plzně tři body, když soupeři nedovolil ohrozit vlastní  branku.

Od prvních minut byli hosté na hřišti více vidět. Do vedení  šli  již ve 40. vteřině brankou Dominika Sváčka, který si jako náhradní brankář starších šel zaběhat s mladšími. Svou převahu ještě vyjádřili do poločasu dalšími dvěma góly, ale celo řadu dalších šancí  zahodili. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Nutno podotknout, že soupeř měl stejně jako Klatovy  ve své sestavě hráče mladších ročníků včetně hráčů z přípravky.

Sestava Klatov : Michal Turek, Luděk Soušek, David Milfort, Karel Čabrada, Jindřich Sojka, Josef Havel, Kryštof Pavlík, Vojtěch Benda, Michal Marek, Dominik Sváček, Josef Fiala. Střídali: Dominik Šít, Tomáš Mužík, Robin Hranáč

1. Klatovy             11  10   0   1   51 :  9    30  ( 15)

2. Rokycany            11   8   2   1   40 :  7    28  (  8)

3. SK ZČE Plzeň        11   7   2   2   38 : 10    25  (  8)

4. Domažlice           11   7   2   2   41 : 14    24  (  8)

5. Nýrsko              11   6   1   4   38 : 22    19  (  1)

6. Přeštice            11   3   1   7   25 : 24    11  ( -8)

7. Nepomuk             11   3   1   7   24 : 37    10  ( -5)

8. Stříbro             11   2   2   7   14 : 47     8  (-10)

9. Dyn.H.Týn           11   2   1   8    8 : 50     7  ( -8)

10. Smíchov Plzeň       11   0   2   9    5 : 64     4  (-16)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

HORAŽĎOVICE PŘIBRZDILY KLATOVSKOU REZERVU

Klatovská žákovská rezerva který vede krajskou soutěž přijela do Horaždovic k utkání 13.kola oslabena a domácí toho využili k zisku cenného skalpu lídra tabulky. Zaváhání Klatov využil i hádecký Svatobor , který přivezl tři body z Postřekova a  má po tomto kole na druhém místě v tabulce s béčkem Klatov srovnaný bodový zisk. Se ztrátou šesti bodů si výhrou ve Svéradicích pojistili i po tomto kole třetí místo v tabulce žáci TJ Sušice B.

---

Horažďovice – Klatovy B  3 : 0 (2 : 0)

Daniel Martínek

Jarní část zahájili žáci Horažďovic výhrou na hřišti posledního Chotěšova, v sobotu je navštívil soupeř z opačného konce tabulky - vedoucí Klatovy B. Ty ovšem nepřivezly nejsilnější sestavu a domácí této skutečnosti dokonale využili k překvapivému výsledku.
Skóre otevřel Marek Hlaváč. Dostal míč od Aleše Vachušky na hranici malého vápna a dělovkou prostřelil klatovského brankáře. Aleš Vachuška byl i u druhé branky - jeho střelu zpoza velkého vápna neúmyslně tečoval jeden z hostů a bylo to 2:0. Krátce po začátku druhého poločasu Vašek Panuška poslal dlouhou přihrávku Martinu Ondrejičkovi a ten lehce pod padajícím brankářem uzavřel skóre.
Branky: 6. Hlaváč, 31.Vachuška Alex, 41. Ondrejíčka . Rozhodčí: Velíšek Jiří. Diváků: 30.

Sestavy:
FK Horažďovice - Ondřejíčka Vladimír, Vachuška Alex, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Vaněček David, Hlaváč Marek, Boček Jan, Martínek Tomáš, Berger Lukáš, Rejšek Jindřich.

TJ Klatovy B - Schweigl Dominik, Macháček Ondřej, Povolný Petr, Bláha Filip, Lysek Jakub, Bilíček Štěpán, Harmady Pavel, Matějka Josef, Valeš Bohumír, Pitel Jakub, Beneš Dominik, Kozák Jaromír.

Postřekov – Hrádek  0 : 4 (0 : 4)

Stanislav Křížek

Branky : 2. Ondro, 7. Nováček, 14. Vondráček, 20.Jílek. Rozhodčí : Rajtmajer Josef. Diváků: 50,.

Po drtivé převaze jsme ve 20 minutě vedli 4:0 a to do konce poločasu jsme nastřelili 2* tyč a jednou břevno. Druhý poločas převaha pokračovala a domácí se jen bránili a na polovinu hostů se dostali jen dvakrát. Z toho nastřelili z přímého kopu břevno. Hosté hodně stříleli, ale všechny střely končily mimo bránu. Takže jsme nenechali ani vyniknout brankáře.

Sestava Svatoboru :  Bigasz, Urban, Kotal, Jílek, Skála, Sýkora, Nováček, Zachata, Dryje, Vondráček, Ondro. Střídali: Brejcha, Špička, Matějka, Říha, Mautner, Kavale.

Svéradice – Sušice B    1 : 4 (0 : 2)

Miroslav Chaloupka

Hosté byli po celý zápas lepší a s přehledem vyhráli. Domácím se zranil ve 25. minutě Filip Prokopius a potom museli přeskládat sestavu, ale nevzdali zápas a dohráli ho do konce. Pět minut před koncem faulovali hosté našeho minižáčka Narka Hájka ve vápně a pokutový kop proměnil s přehledem Daniel Beránek.  S naprostým přehledem řídil tento zápas pan Malinčak L. z Plzně.

Rozhodčí: Malinčák Lukáš, Diváků: 25. Branky: Beránek (PK)- Volák 3, Svoboda
Sestava: Lukeš - J.Hájek, Brokeš, Štufka, Martin Hájek - F.Prokopius, Červený, J.Makovec, Böhm - M.Klas, Beránek. Střídali: D.Klas, Vasko, Jedlička, Sulek, Marek Hájek

1. Klatovy B           13  11   1   1   79 :  8    34  ( 16)

2. Hrádek              13  11   1   1   40 : 11    34  ( 16)

3. Sušice  B           13   9   1   3   51 : 32    28  ( 10)

4. Staňkov             13   7   3   3   58 : 24    26  (  3)

5. Horažďovice         13   8   1   4   31 : 16    25  (  4)

6. Blíženov            13   6   2   5   26 : 34    20  (  2)

7. Svéradice           13   4   3   6   16 : 25    17  ( -6)

8. Stod                13   3   3   7   24 : 23    14  ( -6)