KSD – skupina A Nýrsko - H.Týn Dohrávka 17.kola 14.4.2010

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

V DOHRÁVCE SE NEDOHRÁLO

Dva týmy z Pošumaví v krajské soutěži dorostu ve středu dohrávaly odložené zápasy z úvodu jara. V utkání v Holýšově mělo svůj náboj v tom, že se v něm hrálo o třetí místo v tabulce. Předpokládané drama se zásluhou výborného výkonu hostů a nedisciplinovaností domácích kteří v závěru dohrávali bez čtyřech  (!!!) vyloučených hráčů nakonec pro malý počet hráčů (1 hráč následně odstoupil pro „zranění“) nedohrálo. Lubští mladíci vstoupili do zápasu motivováni smolnou domácí prohrou s Pačejovem, kdy zápas skončil výsledkem 0:1 na branky a 21:0 na rohové kopy. Druhý zástupce Pošumaví v KS  Nýrsko překvapivě doma  po individuálních chybách neuspěl, když si tři body z dohrávky 17.kola  odvezli hosté . Okula po tomto zápase byla v tabulce předstižena právě svým přemožitelem z H. Týna.

---

Nýrsko – Horšovský Týn   1 : 3 (0 : 1)

Hosté byli v dohrávce 17.kola bojovnější. O překvapivé prohře domácích rozhodly individuální chyby  jejich hráčů. Hosté šli do vedení v 15.minutě kdy po hrubé chybě obrany skóroval Koppergerger. Na 1:1 srovnal na začátku druhé půle po individuální akci György. V 50.minutě vedení hostům vrátil  Silhavý a v 85.minutě jejich výhru pečetil Moravec. Velmi dobrým výkonem se prezentoval brankář Vondra, který svojí chybu při první brance hostů v dalším průběhu zápasu napravil a několika skvělými zákroky svůj tým podržel.

Branky :  47. György - 15. Koppergerger , 50. Šilhavý, 85. Moravec.  ŽK: 1:4. Rozhodčí: Pressl.

Sestava Nýrsko :  Vondra – Raiser, Bastl, Kalivoda, György, Bureš, Kovács, Holobradý, Jánský, Lepší , Kohout (střídání : Handžič, Homola).

Holýšov – Luby  0 : 5 (0 : 3)

Jan Voráč

Hosté začali v hustém dešti aktivně, v 6.minutě se postavil k přímému kopu Šindelář, domácí brankář střelu neudržel a Plánička dorážku zvládl 0:1 pro hosty.V 18. minutě se situace opakovala, tentokrát střela Šindeláře prošla až do branky -  0:2. Ve 30. minutě srazil obránce Čiperu, který šel sám na branku a dostal po zásluze červenou kartu. Luby pokračovaly dále v tlaku a ve 42. minutě překonal brankáře hostů po závaru ve vápně umístěnou střelou Aleš Čížek, který vsítil první branku po návratu do Lub.

Druhá půle se stala jasnou záležitostí hostů, kteří zvýšili v 52. minutě brankou J. Nového a v 65. minutě po dalším VPK Šindeláře tečí Koželuha až na 0:5. V 70. minutě ukončil likvidační faul na Voráče zápas, ve kterém stačili domácí inkasovat 4(!!) červené karty, z toho 3 v posledních 8 minutách, další hráč domácích ze hry a tím klesl počet hráčů u domácím pod sedm a musel být předčasně ukončen.

Utkání dodala "správný" náboj část domácích fanoušků, která hnala své hráče dopředu velice svérázně hrubými nadávkami na rozhodčího i hostující hráče.

Branky: Šindelář 2, Plánička, Nový, Koželuh. Rozhodčí : Vocelka. Diváků: 40. ŽK: 4 : 2, ČK: 4 : 0

1. Horažďovice         20  16   3   1   87 : 17    51  ( 21)

2. Koloveč             20  15   2   3   84 : 32    47  ( 17)

3. Luby                20  15   2   3   67 : 21    47  ( 17)

4. Holýšov             20  15   0   5   86 : 32    45  ( 15)

5. Mrákov              19  14   0   5   64 : 35    42  ( 12)

6. Pačejov             19  11   1   7   43 : 30    34  (  7)

7. Nýřany              20   9   3   8   50 : 44    30  (  0)

8. Blovice             18   7   3   8   39 : 63    24  (  0)

9. Dyn.H.Týn           20   7   2  11   50 : 45    23  ( -7)

10. Nýrsko              20   7   0  13   59 : 66    21  (-12)