ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – starší , mladší 16. kolo 11. – 12.4.

ČESKÁ DIVIZE  ŽÁKŮ – skupina   A

DUKLA PRAHA ODJELA ZE SUŠICE S PRÁZDNOU

Ani ve třetím jarním duelu nevyšli divizní žáci bodově naprázdno. Po výhře v Českých Budějovicích a bezbrankové remíze v Praze v Podolí na domácím hřišti porazili druhý tým tabulky Duklu Praha. Domácí získali skalp  silného soupeře a to za cenu , že dohrávali zápas na pokraji svých sil, ale vítězství a tři body do tabulky si svým výkonem určitě zasloužili . Za předvedený výkon sklidil zasloužený obdiv a potlesk přihlížejících diváků i slovy chvály nešetřili ani trenéři poraženého týmu.

Sušičtí starší žáci tak přichystali skvělý dárek i pro svého věrného fanouška pana Kutila, který v těchto dnech slaví významné životní jubileum.

.

---

STARŠÍ   ŽÁCI

TJ Sušice - Dukla Praha 3 : 1 ( 2 : 1 )

Sušičtí starší žáci se poprvé v jarní části soutěže představili svým fanouškům na domácím hřišti a soupeřem jim byl druhý tým tabulky Dukla Praha. Na hráčích byla znát nervozita před tímto utkáním, ale po prvních kontaktech s míčem nervozita z hráčů spadla a od prvních minut se domácí do svého soupeře pustili. V úvodních minutách se obě mužstva oťukávala a jako první udeřili domácí, kdy v 7 minutě zápasu Libor Kutil vyslal nádhernou kolmou přihrávku na výborně hrajícího Tomáše Haranta, který postupoval na brankáře hostů z levé strany a na hranici velkého vápna si všiml nabíhajícího Davida Staňka, kterému přihrál přes celé vápno a ten ve skluzu dopravil míč poprvé do sítě hostů. Tohle přesně domácí tým potřeboval, zklidnil hru, zpřesnil kombinaci a hostující celek v této části utkání jasně přehrával. Ve 20. minutě utkání však přišla chyba domácího brankáře, kdy Jirka Reisner posílal velkou malou domů z poloviny hřiště, čehož si domácí brankář nevšiml a míč chytil na hranici vápna do ruky. Rozhodčí správně posoudil malou domů a nařídil nepřímý kop, který hosté využili a srovnali na 1:1. Domácí tým to však nepoložilo a naopak hráči ještě více přidali a ve 25. minutě zápasu David Staněk převzal na polovině hřiště přihrávku, po pravé straně hřiště míč zatáhl a v plném běhu poslal milimetrový balon na nabíhajícího Libora Kutila, který jen zkušeně usměrnil míč do sítě hostů, domácí tak vedli 2:1 a za tohoto stavu se odcházelo do kabin. V průběhu druhého poločasu hosté vystřídali několik hráčů a začali hrát na tři útočníky, ale defenzíva domácích pracovala spolehlivě a nepustila hosty do vážnější šance. Naopak v 50. minutě vyšel domácím brejk z poloviny hřiště a Šimon Svoboda postupoval na branku hostů a po kličce brankáři byl faulován a sudí nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil Libor Kutil a s přehledem skóroval a zvýšil na 3:1. Hosté se dále tlačili do pokutového území domácích, ale bez vážnějších šancí a domácí se tak dostali do několika brejkových situací, které však již neskončili v síti hostů.

Sestava: Zetocha - Brabec, Reisner, Zíbar, Chudý - Staněk, Kutil, Brož (Kolář), Novák, Harant, Svoboda .

Branky za Sušici: 7.Staněk, 25. a 50.(PK) Kutil.

1. FK  Příbram B       16  13   2   1   71 : 23    41  ( 17)

2. Dukla Praha         16   9   4   3   39 : 21    31  (  7)

3. FC Písek            16   9   3   4   29 : 13    30  (  6)

4. Doubravka           16   8   5   3   34 : 16    29  (  5)

5. SK Č. Budějovice    16   9   0   7   37 : 35    27  (  3)

6. FK Tábor            16   7   4   5   30 : 24    25  (  1)

7. Slavoj Podolí       16   8   1   7   27 : 29    25  (  1)

8. Vikt. Plzeň B       16   7   3   6   23 : 23    24  (  0)

9. Sušice              16   7   3   6   26 : 33    24  (  0)

10. Český lev Beroun    16   6   3   7   20 : 27    21  ( -3)

11. Tachov              16   4   3   9   34 : 43    15  ( -9)

12. T. Prachatice       16   4   2  10   21 : 45    14  (-10)

13. FK Hořovicko        16   2   4  10   21 : 44    10  (-14)

14. Vejprnice           16   0   1  15   11 : 47     1  (-23)

MLADŠÍ  ŽÁCI

TJ Sušice - Dukla Praha  1:5  (0 :1)

Pavel Hubáček

Od začátku utkání byl vidět rozdíl v rychlosti i technické vybavenosti hráčů. Tím lepším byl tým hostů.Domácí spoléhali na rychlé brejky,které se jim dařili celkem slušně, neboť rychlík domácích Jirka Motl mohl dát při větším klidu v zakončení tři góly.V první půli padl jen jeden gól.Při závaru před brankou domácích se hlavou z malého vápna prosadil útočník hostů.Ve druhé půlce se hra hostů ještě zlepšila a z toho se začaly kupit chyby v obraně domácích.Skóre začalo narůstat a při závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 1:5, když za domácí skóroval Jirka Motl, jak jinak než z rychlého brejku.

Sestava domácích: Šoural, Myslík, Šašek, Vítovec, Nový, Dohnal, Pojar,Samek / Hubáček /, Svoboda, Motl, Hájek

1. FC Písek            16  12   3   1   52 : 16    39  ( 15)

2. T. Prachatice       16  10   4   2   69 : 22    34  ( 10)

3. FK Tábor            16  10   2   4   45 : 16    32  (  8)

4. Český lev Beroun    16  10   2   4   39 : 18    32  (  8)

5. FK  Příbram B       16   9   2   5   35 : 22    29  (  5)

6. Vikt. Plzeň B       16   9   2   5   39 : 30    29  (  5)

7. SK Č. Budějovice    16   9   2   5   34 : 25    29  (  5)

8. Dukla Praha         16   8   4   4   29 : 19    28  (  4)

9. Slavoj Podolí       16   7   2   7   31 : 25    23  ( -1)

10. Vejprnice           15   3   4   8   17 : 28    13  ( -8)