OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 16. kolo 10. - 11.4.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

VEDOUCÍ TANDEM ZVÝŠIL NÁSKOK NA JEDENÁCT BODŮ

Těžký los měla v úvodních třech jarních zápasech Sokol Vrhaveč, které patřila po skončení podzimní části okresního přeboru mezi trojici favoritů na boj  o prvenství v tomto ročníku nejvyšší okresní soutěže. Dva zápasy na hřištích prvních dvou týmů venku ale přesvědčivě prohrála a nechala si vedoucí tandem uniknout již na rozdíl jedenácti bodů. Na jaře zatím na první získané letošní body čekají dva celky Dešenice a Sokol Měčín B.  Naopak na jaře překvapil po podzimu beznadějně poslední Veřechov , který letosd boduje v každém kole . Ne jinak tomu bylo i v tomto kole kdy se doma o body podělil v místním derby s Velkými Hydčicemi.

---

Mochtín B  - Bezděkov 1:2 (0:1)

Zasloužená výhra hostů, kteří lépe kombinovali, měli i řadu dalších šancí na goly. Od větší porážky uchránil domácí rezervu, za kterou nastoupilo i několik dorostenců, především výborný výkon brankaře Robina Tomaky.

Branky: 90. Staněk Pavel – 8. Valečka Václav, 59. Bohatý Miroslav; ŽK: 3:1; ČK: 1 : 1 (Švátora Jiří) .

Rozhodčí: Lažánek Karel.  Diváků: 20 .

Železná  - Ruda Janovice 1:1 (1:0)

Ve vyrovnaném zápase rozhodoval důraz obou útočníků,jak Greinera tak Jandoše,kteří stanovili konečný výsledek zápasu.Začátek patřil domácím,postupem času opanovali hosté hřiště.

Domácí sportovně uznali , ,že se v Železné Rudě představilo velmi sympatické a hodně fotbalové mužstvo z Janovic.

Branky: 3. Greiner David – 48.Jandoš Václav; ŽK: 0:2 . Diváků: 70 . Rozhodčí: Blaheta Josef.

Žihobce  - H. M. Boží 3:1 (1:1)

Luboš Peleška

Lepší vstup do zápasu měli hosté, vytvořili si převahu, ze které ale branku nevytěžili.Naopak asi ve 25 minutě mohli jít do vedení domácí. Po faulu ve vápně na domácího útočníka odpískal rozhodčí penaltu. Domácí kapitán K.Harant však trefil pouze tyč.Ve 32.minutě  zahrával tentýž hráč volný přímý kop z levé strany a jeho centr prošel přes celé malé vápno a skončil opět na tyči, tentokrát se ale míč odrazil do brány.Hosté odpověděli ve 40' kdy se centr z levé strany dostal až k Filipu Kiššovi a ten měl až překvapivě dostatek času i prostoru na skórování.Druhý poločas byl herně vyrovnaný s šancemi a závary před oběma brankami.Skóre se měnilo až v 73', kdy se v nepřehledné situaci před bránou hostů nejlépe zorientoval M.Lemberger, který v tísni přesně přihrál O.Nemravovi a ten nekompromisně zavěsil.V závěru zápasu měli hosté na dosah vyrovnání, ale domácí obrana složitou situaci vyřešila a z následného rychlého protiútoku upravil na konečných 3:1 P.Páleník.

Branky:  32. Harant Karel, 70. Nemrava Oldřich, 91. Páleník Petr – 40. Kišš Filip; ŽK: 3:3 . Diváků: 60 . Rozhodčí: Haviar.

Hrádek  - Vrhaveč 5:0 (3:0)

Domácí lídr tabulky před pěknou diváckou kulisou dokázal využít chyb v obraně hostů k výraznému vítězství. Hosté byli v poli důstojným soupeřem , ale za ty  hrubky v obraně musel přijít trest.

Branky: 8. Vomela Lukáš, 26. Kutil Libor, 42. Kolář Miroslav, 52. Holeček Radek, 63. vlastní; ŽK: 1:1 . Diváků: 100. Rozhodčí: Bína.

Nezamyslice  - Chanovice B 4:0 (1:0)

Milan Janda

Domácí Sokol přivítal na svém hřišti  mužstvo z Chanovic, kterému měl oplácet podzimní porážku 1:0.  Začátek zápasu ale patřil hostům ,kteří nevyužili dvě hrubé chyby domácí obrany ke střelení branky. Domácí se s přibývajícím časem dostávali do herní pohody, ale i jejich šance zůstávali nevyužité. Na první  gól se čekalo až do20min,když se v pokutovém území uvolňoval Martin Soutor ,byl podražen a z nařízeného PK sám poslal domácí do vedení. Do konce poločasu již branka nepadla, i když se hrál oboustranně útočný fotbal. Do druhého poločasu u domácích nahradil zraněného Ondru  Musila  na kraji zálohy Aleš Vinický a také hosté chtěli střídat ,ale hráč Klásek Vojtěch nastoupil v teplákách a rozhodčí ho nechtěl do hry pustit pro nejednotné ustrojení. Po výměně názorů s hlavním rozhodčím  dostal 2x žlutou kartu, po nich červenou  a na hřiště se už nedostal. Oslabení hosté i v deseti statečně bojovali,ale góly stříleli jen domácí. V 50.min překvapil přízemní střelou hostujícího brankáře Josef Burda a ten se nemýlil ani 57.min po centru Radka Vinického krásnou hlavičkou zvyšoval již na3:0. Střelce dvou gólů střídal Karel Rejšek a po několika minutách na hřišti  krásně přehodil vybíhajícího brankáře hostů  a stanovil konečné skore 4:0.

Střelci branek: 20.Soutor Martin. 50.,57.Burda Josef, 70. Rejšek Karel. Rozhodčí: Javorský Josef .ŽK: 3:2 .ČK 0:1      (Klásek Vojtěch). Diváků:  70.

Sestava domácích: Ritter Martin- Skuhra Václav, Ritter František,Pavelec Petr, Kraucher Luboš- Musil Ondra, Kopačka Josef, Vinický Radek,Aschenbrenner Jan- Burda Josef, Soutor Martin ;střídali: Vinický Aleš, Rejšek Karel, Kočí VáclavBranky: 20. Soutor Martin(PK), 50. A 57. Burda Josef , 70. Rejšek Karel; ŽK: 3:2; ČK: 0 : 1( Klásek Vojtěch) . Diváků: 70. . Rozhodčí: Javorský Josef.

Sokol Veřechov-Tatran Velké Hydčice 1:1 (0:1)

Jaromír Hnídek

Utkání průměrné úrovně bylo vyrovnané. Několik vyložených gólových šancí neproměnili obě mužstva, domácí více. Výsledkem byla zasloužená remíza. Veřechov, ač poslední, na jaře nepoznal dosud porážku.

Branky: 9 min. Šatra Jiří 0:1, 49 min. Podzimek Josef 1:1. Rozhodčí: Brůha, diváků 80, ŽK 1:3

Sušice B – Dešenice  9 : 1 (3 : 1)

Jaroslav Šimeček

Hosté přijeli k zápasu pouze s deseti hráči. Po nevýrazném prvním poločase, kde domácí borci zahodili řadu golových příležitostí si vše vynahradili v poločase druhém, ve kterém hosté zcela rezignovali. Velmi slušné utkání řídil s přehledem rozhodčí Dušek Václav

Branky : Šimeček Jar. 2,Blažek Lukáš 2, Novák Jakub 2, Šlais Martin 1,Sachr Jar. 1, Mráz Martin 1 -  Poupa Michal.

Rozhodčí : Dušek Václav. Diváků: 60. ŽK: 0:1

1. Hrádek              16  13   1   2   54 : 18    40  ( 16)

2. Nezamyslice         16  13   1   2   51 : 16    40  ( 16)

3. Vrhaveč             16   9   2   5   34 : 22    29  (  5)

4. Sušice B            16   7   6   3   36 : 20    27  (  3)

5. Chanovice B         16   7   4   5   32 : 26    25  (  1)

6. Bezděkov            16   6   5   5   29 : 27    23  ( -1)

7. Janovice            16   6   2   8   27 : 25    20  ( -4)

8. Žihobce             16   6   2   8   23 : 25    20  ( -4)

9. V. Hydčice          16   5   5   6   16 : 25    20  ( -4)

10. H. M.  Boží         16   5   4   7   27 : 42    19  ( -5)

11. Mochtín  B          16   5   3   8   26 : 35    18  ( -6)

12. Dešenice            16   4   2  10   28 : 51    14  (-10)

13. Železná Ruda        16   2   4  10   18 : 45    10  (-14)

14. Veřechov            16   2   3  11   24 : 48     9  (-15)

---

S NEJVĚTŠÍMI FAVORITY DRŽÍ NA JAŘE KROK BĚŠINY A MĚCHOLUPY

Mimo prvních dvou největších favoritů na jaře stoprocentně bodují Měcholupy a nováček z Běšin. Lídr tabulky Start Luby  B se blýskl ve třetím jarním kole rekordní výhrou nad rezervou SK Horažďovice. Důležitý souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky Bolešiny-Velhartice skončil těsnou výhrou domácích. Na první jarní bod dosáhly ve vzájemném duelu Týnec a Kolinec.

---

Bolešiny - Velhartice 1: 0 ( 0: 0)

V utkání o šest bodů se o ty důležité tři body postaral deset minut před koncem autor jediné branky tohoto duelu Jan Roháč.

Branky: 80. Roháč Jan; ŽK: 0:2 . Rozhodčí : Diviš. Diváků: 70

Běšiny  - Hradešice B 6: 0 ( 3: 0)

I po třech zápasech má domácí nováček soutěže na jaře  plný počet bodů. Tentokráte to bylo na úkor  „pouze“ půltuctového  přídělu do sítě hradešické rezervy .

Branky: 12. a 72. Vacovský Milan 26. a 53. Kolář Zdeněk , 30. Stach Ladislav, 65. Mayer Filip; Rozhodčí: Abraham Josef  . Diváků: 30

Týnec  - Kolinec 1: 1 ( 0: 0)

Diváci čekali na první branku domácích do 82.minuty. Když se to nakonec Hálovi podařili po minutě bylo srovnáno. Domácí výrazně pociťují jak jim chybí přítomnost na hřišti kanonýra Michala Frouse, který je na hostování v Klatovech.

Branky: 82. Hála Vladimír – 83. Horák Jan; Rozhodčí: Habada Vladislav; ŽK: 2:0  . Diváků: 70

Velký Bor -  Neznašovy 5: 1 ( 1: 0)

Miroslav Kolář

Své druhé jarní představení před domácím publikem zvládl domácí tým v souboji se čtvrtým celkem tabulky s noblesou. Již v prvním poločase si vytvořil převahu, ale smůla na kopačkách Vrány, Němce, Turka a dalších zabránila vedení domácích. Důležitá byla branka Jirky Brabce před koncem poločasu, ale hlavně v 70 min. chycená penalta domácím Stulíkem, který tím napravil svoji chybu při obdrženém gólu, nedovolil hostům srovnat skore a vyburcoval svůj tým k velkému tlaku a převaze. Po završení hattricku Petrem Vonáškem již domácí zcela ovládli hru a zahřáli určitě svým výkonem promrzlou slušnou návštěvu. Přesvědčivé vítězství bylo podloženo zodpovědným kolektivním výkonem všech hráčů, nad kterým vyčnívala hra obou střelců Vonáška a Brabce a také kapitána Netušila.

Branky: 64.,75. a 83. Vonášek Petr , 43 a 87., Brabec Jiří  - 65. Mundl Martin  . Rozhodčí: Veverka. Diváků: 150

Měcholupy -  Malý Bor 2: 1 ( 2: 1)

Hosté překvapili v tabulce úspěšnějšího domácího soupeře. Po vyrovnané první půli se šancemi na obou stranách byli dokonce po přestávce aktivnější , ale žádnou vyloženou příležitost si nevytvořili.

Branky: 6. Bálek Dušan, 31. Jakubec Lukáš – 17. Jára Karel. Rozhodčí: Pastyřík Vladimír.  ŽK: 2:0 . Diváků: 50

Luby B -  Horažďovice B 11: 1 ( 4: 0)

Rekordní vítězství vyšperkovaly dva hattricky nejlepších střelců domácích Vládi Smolíka a Vasyla Sydorenka.

Branky: 34.,41.,70. Smolík Vladislav ,  20.,83.,88. Sydorenko Vasyl , 36.,57. Kovařík Vlastimil , 62. Šnour Karel, 82. Vondráček Jiří, 81. Bešta Jiří – 72. Korytář Karel; Rozhodčí: Koura Radim; ŽK: 1:3 . Diváků: 100

Nalž. Hory -  Kvasetice 0: 3 ( 0: 1)

P.Liška

V Nalžovských Horách byli po většinu zápasu lepší hosté z Kvasetic. První půli měli hru  ve své moci , ale většinou jim něco chybělo k tomu správnému zakončení svých akcí. Gólem nakonec skončila alespoň jedna z jejich šancí. Do druhé půle nastoupili domácí s velkou bojovností a agresivitou /ta jediná jim nechyběla po celý zápas/ a díky tomu několikrát zahrozili u branky hostů. Postupem času se opět začali prosazovat hosté a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Z šancí, které si vypracovali nakonec i dvě proměnili a tak výsledek 3 : 0 v jejich prospěch je věrohodným  vyjádřením dění v tomto zápasu.

Branky: 29. Ballý Michal, 66. Ballý Pavel, 77.  Liška Petr; Rozhodčí: Dykalov Jurij; ŽK: 5:2 . Diváků: 40

1. Luby B              16  14   1   1   73 : 13    43  ( 19)

2. Velký Bor           16  11   4   1   46 : 18    37  ( 13)

3. Měcholupy           16  10   3   3   31 : 17    33  (  9)

4. Běšiny              16   8   1   7   44 : 27    25  (  1)

5. Neznašovy           16   7   3   6   20 : 24    24  (  0)

6. Horažďovice B       16   7   2   7   29 : 47    23  ( -1)

7. Týnec               16   6   3   7   41 : 41    21  ( -3)

8. Nalž. Hory          16   5   4   7   37 : 40    19  ( -2)

9. Kvasetice           16   6   1   9   24 : 43    19  ( -5)

10. Malý Bor            16   6   0  10   22 : 26    18  ( -6)