Krajský přebor, 1.A třída 20. kolo 10. – 11.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR

KLATOVY SE POSTARALY O VELKÉ PŘEKVAPENÍ

Souboj s lídrem tabulky krajského přeboru mužů, Kolovčí, čekal v sobotu na domácím hřišti fotbalisty TJ Klatovy.Zápas, který skončil překvapivou remízou, by se dal popsat slovy: Klatovy překvapily Koloveč a Koloveč překvapila Klatovy. Hosté nesplnili svoji roli jasného favorita, utkání se jim nevydařilo, zatímco domácí zodpovědnou kolektivní hrou získali cenný bod a postarali se  asi o největší překvapení 20. kola krajského přeboru.

Klatovy bod získaly, Horažďovice doma po té, kdy po poločase vedly  doma nad Stříbrem dva body naopak ztratily a právě tyto body budou možná hodně chybět. Jarní domácí dosavadní bilance ze tří zápasů zisk pouhých dvou bodů je jistě rozhodně daleko méně, než domácí příznivci čekali.

Podruhé ven zajížděli chanovičtí fotbalisté a podruhé se vrátili s prázdnou, když tentokráte nechaly body na hřišti o záchranu bojujících plzeňských energetiků.

---

Klatovy – Koloveč 2:2 (0:0)

JITKA KILBERGEROVÁ

Klatovští fotbalisté začali proti favoritovi bez respektu, drželi míč na svých kopačkách, kombinovali, ale na dostřel své branky je hosté nepustili. Kolovečtí čekali, co na ně Klatovy vymyslí, dobře bránili a vyráželi do protiútoků. Domácí obrana ale pracovala spolehlivě a snadno odkovápala ze své půlky vysoké míče. První čtvrthodina byla hodně vyrovnaná, hosté byli sice technicky lepší, ale hodně v přihrávkách chybovali. K první střele na branku hostů se dostal v 16. minutě domácí Vítovec, ale mířil nad. Také Koloveč se hlavně po standardních situacích dostala k ohrožení klatovské branky, ale v ní stál pozorný Herman, který si se střelami hostujících hráčů dokázal v klidu poradit. Hrálo se převážně ve středu hřiště, vysoké míče létaly sem a tam, hosté byli aktivnější, ale nedokázali se dostat na dostřel Hermanovy branky. Naopak Klatovští využívali každou nepřesnost v rozehrávce soupeře, ale dál než k ke kolovečským obráncům se nedostali. Do první vážné šance se dostal ve 32. minutě hostující Černohorský, z úhlu pálil těsně nad klatovskou branku. Hned za tři minuty měl možnost na druhé straně se prosadit György, ale brankář hostů Mička se dostal k míči dřív. Do konce poločasu nedokázali hosté nic na dobře fungující klatovskou obranu a pozorného Hermana vymyslet, a tak 285 diváků v Klatovech branku nevidělo.

Druhou část hry začali aktivněji hosté. Ve 47. minutě se Kovács dostal až před Hermana, ale ten jeho střelu s jistotou zlikvidoval, v 50. minutě pálil těsně nad Malý. Domácí pokračovali ve své hře, nenechali se soupeřovou zvýšenou aktivitou zaskočit, a přineslo jim to ovoce. V 55. minutě vypálil zdálky Toman, který o poločase vystřídal Vítovce, jeho střela se odrazila od tyčky a skončila za zády Mičky. Domácí vstřelená branka „nakopla“, najednou jich bylo plné hřiště a navíc dostali výhodu „přesilové hry“, když byl v 65. minutě vyloučen hostující Černý. Ale paradoxně se oslabení pro Koloveč stalo výhodou. Hosté se probrali, začali se lépe pohybovat a hned v 70. minutě se dočkali vyrovnání. Šperl výbornou technickou střelou obstřelil z přímého kopu zeď a Herman neměl nejmenší šanci zasáhnout. Koloveč uzavřela domácí na jejich půlce, klatovská obrana si najednou s rychlými soupeři nevěděla rady, a jen díky nepřesnostem v zakončení se hosté nedostali do vedení. V 73. minutě ale domácí hráči neuhlídali Jindřicha Bittengla a ten po individuální akci poslal Koloveč do vedení. Ale ani druhý gól domácí nezlomil. Trenéři poslali na hřiště čerstvé síly, Votípku a Frouze, a i toto střídání se ukázalo jako šťastné. Hostům, kteří hráli v deseti, začaly odcházet síly a domácí dál bojovali o bod. Jejich úsilí se jim vyplatilo. V 90. minutě znovu zdálky tvrdě vypálil Toman, míč se odrazil od tyčky, Votípka ho dopravil za záda kolovečského gólmana a Klatovy vybojovaly překvapivý, ale zasloužený bod.

„Zlatý bod! Kluci zahráli naprosto skvěle. Do puntíku splnili všechny taktické úkoly, byly tam samozřejmě drobné chyby, ale myslím, že když budeme takhle pokračovat, půjdeme v tabulce nahoru. Asi jsme hodně překvapili nejen favorita, ale i sami sebe. Mužstvo bylo i dobře typově poskládané, kluci bojovali až do konce, prostě super,“ jen chválil hodně spokojený klatovský trenér Karol Žák.

Poločas: 0:0. Branky: 55. Toman, 90. Votípka -   70. Šperl, 73. J. Bittengl.

ŽK:  1-2 ČK: 0:1 (65. Černý). Diváků: 285

Sestava: Herman – Homolka(80. Frous) , Veselka , Hovorka Vl. ,Bouberle – Vacovský(75. Votípka) – Matějka J. , Mészáros , Vítovec (46. Toman) , Voráček  – Gyorgy

Adam Popelka- vedoucí týmu Klatov : „ Do utkání jsme nastoupili s cílem potrápit velkého favorita a to se nám povedlo. V prvním poločase nebylo k vidění moc zajímavých momentů. Prakticky jedinou šanci prvního poločasu měli hosté , po rohu Malýho prodloužil Černý na zadní tyč kde stál nepokrytý Černohorský , naštěstí pro nás přestřelil.Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou , místo Vítovce nastoupil Toman a toto střídání trenérovi Žákovi vyplatilo. V 55minutě jsme šli do protiútoku a právě Toman přízemní střelou z 25m otevřel skóre utkání 1:0. O 10minut později se vydal k sólu Veselka a hostující Černý musel zatáhnout za záchranou brzdu a uviděl červenou kartu. Hosté paradoxně v deseti si začali vytvářet tlak a v rozmezí tří minut otočili skóre utkání. Nejprve v 70minutě Šperl z přímého kopu vyrovnal 1:1 a o tři minuty později po akci Kovácse poslal hosty do vedení Bittengl 1:2. My jsme se ale nevzdali a vrhli se všechny síly do útoku. Vyrovnání jsme se nakonec dočkali. V nastaveném čase byl 30m od brány faulován Hovorka , Toman z přímého kopu trefil tyč , ale míč se odrazil k Votýpkovi který ho poslal do brány 2:2. “

Horažďovice – Stříbro  2 : 2 (2 : 2)

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním byli lepší domácí  a zaslouženě získali dvoubrankové vedení.

Již v osmé minutě šel sám na brankáře Janouškovec. Ale svojí šanci nevyužil. Úspěšnější byli domácí ve 26.minutě , kdy po trestném kopu který rozehrál Jůda a jeho centr do pokutového území se dostal k Dytrtovi a ten střelou pod břevno otevřel skóre. Ve 32.minutě po faulu na Hadrabu rozehrávali domácí další standardní situaci. Míč z trestného kopu ze vzdálenosti 18 metrů poslal k tyči svatyně hostů Jiří Sova a zvýšil na 2:0.  Po přestávce nepochopitelně přenechali iniciativu hostům V  56.miutě po hrubce Jiříka na poslední chvíli vychytal soupeře skvělým zákrokem Kozlík. V 68.minujtě byl ale na rozehraný kop a následnou hlavičku Zámečka domácí gólman krátký a hosté snižili na 2:1. O tři minuty později lovili domácí podruhé míč ze své branky  po té, kdy rozehrané standardní situaci hosty došlo k nedorozumění kdy se srazili dva domácí hráči s brankářem a Jaroš vyrovnal.

Vedoucí týmu domácích Milan Koželuh: „ Je to obrovská škoda. Ze strany hráčů po velmi dobře rozehraném zápase a dvoubrankovém vedení to byl po přestávce jeden velký útlum který nás stál ztrátu dvou bodů. Takto rozehraný zápas na vítězství pokazit remízou je trestuhodné!“

Branky: 26. Dytrt, 32. Sova – 68. Zámeček, 71. Jaroš. ˇ6K: 3:1. Rozhodčí: Urban. Diváků: 100,

FK Horažďovice: J. Kozlík – Hadraba (66. M. Forman), J. Janouškovec, M. Šafanda, P. Mičkal – O. Stulík, J. Cihlář, T. Jůda, J. Dytrt (63. J. Mirvald) – J. Jiřík, J. Sova.

Holýšov – Přeštice  4 : 1

1. Koloveč             20  12   3   5   63 : 21    39  (  9)

2. Rokycany            20  11   6   3   36 : 17    39  (  9)

3. Chrást              20  11   5   4   48 : 26    38  (  8)

4. Holýšov             19  11   3   5   35 : 25    36  (  6)

5. M. Touškov          19  10   4   5   43 : 32    34  (  7)

6. Rapid Plzeň         20   9   5   6   32 : 27    32  (  2)

7. Přeštice            19   9   2   8   34 : 28    29  ( -1)

8. Stříbro             20   9   2   9   38 : 41    29  ( -1)

9. Bolevec             19   7   5   7   36 : 37    26  ( -1)

10. Vejprnice           20   6   6   8   29 : 40    24  ( -6)

11. Chanovice           20   7   2  11   28 : 36    23  ( -7)

12. Rozvadov            20   5   6   9   27 : 41    21  ( -9)

13. Horažďovice         20   4   8   8   30 : 37    20  (-10)

14. SK ZČE Plzeň        20   5   3  12   23 : 47    18  (-12)

15. Horní Bříza         20   4   5  11   26 : 43    17  (-13)

16. Klatovy             20   4   3  13   16 : 46    15  (-15)

---

1. A  T Ř Í D A

NÝRSKO V DERBY POPRVÉ NA JAŘE BODOVALO

S  přibývajícími koly druhé poloviny soutěžního ročníku 1.A třídy bude docházet na to, že situaci v tabulce této soutěže se pro týmy značně bude komplikovat tím, že si začnou brát v derby  body mezi sebou  .

První z této série derby se hrálo v Nýrsku a skončilo poměrně překvapivou výhrou domácí Okuly. Pro domácí to znamenalo první jarní výhru a také první letošní získané body. Na výhru zatím  čeká neúspěšný soupeř Okuly TJ Sušice a tři body získané na jaře jsou velkým překvapením. K dalšímu derby dojde v následujícím kole kdy Sušice doma hostí Strážov, který doma prohospodařil dva body remízou se Zbůchem. Doma bude mít co napravovat o víkendu Start Luby  který si přivezl z horké půdy z Příkosic nepopulárního „bůra“.

---

Příkosice  - VD Luby 5: 0 ( 2: 0)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky: Štych 2, Krajdl, Lisý, Papáček; ŽK: 1:3 . Diváků: 100

Strážov  -  Zbůch  0 : 0

Trenér Petr Presl : "V důležitém utkání se nám bohužel nepodařilo naplno zabodovat proti soupeři, který se zdál být k poražení. Důvodů našeho neúspěchu bylo hned několik.Soupeř velmi těsně a důrazně bránil své obranné území a navíc jeho obrannou činnost velice výrazně podporoval bezchybným výkonem hostující brankář.Naši ofenzivní hráči se velmi nesnadno dostávali za obrannou linii hostů, kteří často vystavovali naše hráče do offsidové pozice. Přesto jsme se několikrát za obranný val dostali, ale v koncovce jsme dnes zcela zklamali.Na druhé straně musím přiznat, že nás po několika střelách ze střední vzdálenosti podržel dobrými zákroky M.Javorský.Velice dobrý zápas pak odehrál J.Michel, M.Chaluš i J.Čeleda. Ani změny v sestavě v druhém poločase nepřinesly kýžený efekt.Snahu utkání zvrátit nemohu klukům upřít, ale to je málo.Na dnešního soupeře to nestačilo, což musím na domácím hřišti hodnotit jako ztrátu.“

Sestava : Javorský,Čížek,Michel,Franc,Helm,Vítovec(60.Gajdušek),Matějka V.,Matějka T.(80.Mayer) Janka,Čeleda (75.Janda).Diváků :200

Asistent trenéra Strážova:Lukáš Helm : " Z dnešního zápasu jsem velice zklamán. Jasným cílem bylo získat z tohoto zápasu tři body a to se nám nepodařilo. Přesto, že ze začátku zápasu jsme měli mírnou převahu, soupeřova obrana výborně organizována exdivizním Hetllerem neustále chytala naše akce do ofsajdových pastí. Ve druhém poločase chtěli oba celky získat tři body, neboť jeden bod neřešil pro žádný celek nic. Šance byly na obou stranách, a tak jak byla naše defenziva velmi pozorná, tak ofenziva vysloveně zklamala. Měli jsme řadu šancí, ale již tři zápasy jsme nedokázali skórovat a bez vstřelené branky nemůžeme zápasy vyhrávat. Nedokážeme řešit jasné brankové situace, ve kterých se dnes ocitli Chaluš, T. Matějka, Gajdůšek a Franc. Jsem velice zklamaný, protože jako možná málokdo z našeho týmu si uvědomuji, jak moc nám budou dnešní body chybět v boji o záchranu a jak blízko k nim bylo. Je možná na čase, aby se někteří hráči zamysleli nad svojí tréninkovou a jiní nad předzápasovou morálkou. Dnešní zápas byl měl být pro všechny posledním varováním!"

FOTO  Z  UTKÁNÍ    ZDE

Nýrsko -  Sušice 3: 1 ( 1: 1)

Trenér Sušice František Melka: „Na začátku utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by měla Sušice s domácími prohrát. Hosté si vytvořili tlak, který vyústil ve 13. min ve vedoucí branku, kterou vstřelil J. Melka. Od 20.min se ale hra vyrovnala a domácí do poločasu dokázali srovnat, kdy vstřelili v 30.min hodně diskutabilní branku.Druhý poločas domácí lépe kombinovali, bojovali  a odměnou jim byla druhá branka, o které by se mohli vést opět dlouhé diskuse. Třetí gól přidali domácí deset minut před koncem v době, kdy byl ošetřován zraněný M. Kalný.

Dnes se opět projevila naše současná největší slabina a tou je útočná hra. Relativně soupeře přehráváme, ale naše snažení končí před velkým vápnem. Uvnitř pokutového území jsme málo důrazní a i dnes jsme několik slibných příležitostí neřešili tak, jak by bylo třeba.“

Branky: Bastl, Kohout, Steiner - Melka; ŽK: 4:2  . Diváků: 100