1. B třída – skupina B 16. kolo 10. – 11.4.

1. B  T Ř Í D A  - skupina  B

DLOUHÁ VES NA TŘETÍM MÍSTĚ VYSTŘÍDALA SVÉRADICE

V opačném gardu byly v úvodních dvou kolech aktéři nedělního zápasu ve Svéradicích. Zatím co domácí po dvou zápasech venku se poprvé představili na domácím hřišti, Dlouhá Ves po dvou zápasech doma poprvé hráli na hřišti soupeře.  Nejen že dokázala domácím vrátit podzimní ztrátu bodů z domácího prostředí kdy se oba rozešli dělbou bodů, ale po přestávce otočila výsledek. Získanou výhrou si nejen odvezla tři body, ale  vystřídala v tabulce na třetím místě dosud tým domácích. V dalším  derby hraném na hřišti nováčka v Měčíně  domácí nedokázali navázat na cenné vítězství z minulého kola které přivezli ze Žinkov a body si odvel mírný favorit tohoto měření sil Sokol Pačejov. Podruhé za sebou dokázala bodovat rezerva Klatov. Po domácí remíze se Svéradicemi byla stejně úspěšná i v klání dvou béček v Přešticích. Stoupající formu potvrdil Švihov, který po domácí výhře nad lídrem tabulky Sokolem Blovice si přivezl plnýá počet bodů z derby z Hradešic. Další dva celky z Pošumaví měly soupeře z prvních dvou míst tabulky na hřištích venku. Mochtín byl lídru tabulky v Blovicích důstojný soupeřem,ale přesto na body nedosáhl a obdobně dopadl i tým ze Žichovic který nechal body v Losiné.

Blovice  - Mochtín 3: 1 ( 2: 0)

Mochtín odehrál v Blovicích proti domácím fotbalistům vyrovnanou partii. Bohužel, doplatil na hrubky v obranné činnosti, které dokázal vedoucí tým tabulky,vždy bleskově potrestat golem. Domácí vedli 2:0, v 85.minutě však utkání zdramatizoval střídající J.Voráč, který z VPK snížil tečovanou střelou na 2:1. Mohutný závěrečný nápor Mochtína domácí tým přežil bez úhony, naopak v poslední minutě,po chybné rozehrávce brankáře, domácí Žežula pohodlně vsítil pojišťovací třetí branku. Rozhodčí Brož,Jirsa,Formánek (TD Beran), ŽK 1:1, branky : Žežula 2, Rous - Voráč, 120 diváků.

Přeštice B - Klatovy B  0 : 0

Adam Popelka

Vstup do utkání byl ze  strany hostů aktivní , už v 10minutě se dostal do první šance Mészáros po centru Vítovce hlavičkoval jen nad branku. Největší šanci prvního poločasu spálil ve 20minutě Ježek , když po centru Matějky hlavičkoval z malého vápna jen do gólmana domácích. Domácí hosté  v prvním poločase téměř k ničemu nepustili , naopak si  vytvářeli šance , v další z nich se ocitl Mészáros po kombinaci s Lukešem , ale jeho střelu obránce na poslední chvíli zblokoval.

Do druhého poločasu nastoupil místo Matějky Voráček a ve 48minutě mohl poslal hosty do vedení , po Lukešově přihrávce se ocitl před golmanem , ale ten jeho střelu vykryl a následná dorážka byla zblokována na roh. Domácí se osmělili po hodině hry a Riška mušel řešit několik nebezpečných střel. Po jedné z nich následoval roh , z kterého domácí vstřelili branku , která jim nebyla uznána. V závěru utkání se  klatovská rezerva snažila utkání rozhodnout , ale žádnou šanci si již nevytvořila. Naopak mohli děkovat Riškovi , který v poslední minutě zázračně vychytal domácí útočníka. V nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen Kraus.

Adam Popelka : „ Za dnešní výkon musím všechny pochválit. Jen škoda , že se nám nepodařilo vstřelit branku z několika šancí které jsme si vypracovali , zejména šance Ježka a Voráčka po gólu volali. Soupeř si šance vypracoval až v  závěru utkání , kdy nás podržel Riška“.

ŽK:  1:3  ; ČK: 0.1 (90. Kraus) Diváků:  80

Sestava: Riška – Vítovec , Kraus , Votípka , Hromada – Ježek , Mészáros , Toman , Matějka J. (46. Voráček L.) – Frous (90. Kotáb) , Lukeš (85. Zahradník). Trenér: Adam Popelka

Měčín   -   Pačejov   2  :  3 (0 : 1)

Domácí mužstvo nezopakovalo výkon v minulého kola. Hosté se představili  jako kombinační celkem,který měl územní převahu.Domácí  se dopouštěli chyb obraně,které Pačejovští  trestali  brankami. Za stavu 0:3 hráči Měčína převzali iniciativu a dvěma góly Jardy Krotkého snížili na konečný výsledek. Góly za domácí 2x Krotký Jaroslav z PK za hosty Hlaváč 2x a Bokr. Utkání řídil rozhodčí Jurčík před návštěvou 100 diváků.

Svéradice - Dlouhá Ves 1:2 (1:0)

Václav Dušek

V utkání týmu se špice tabulky byli po většinu času aktivnější hosté. Naděje domácích se zvedli po rohovém kopu Miroslava Herouta, který domácí kapitán zatočil přímo za záda brankáře Hanzla. To však byl ze strany domácích jediný světlý moment. Bylo jen otázkou času, do kdy budou územní převaze hostů vzdorovat. Dařilo se tak jen do začátku druhého poločasu, kdy srovnal Frýda. Hosté byli aktivnější i nadále, což korunovali vedoucí brankou Krejčího. Domácí se pak snažili alespoň o vyrovnání, ale zůstalo jen u snahy. Komplex Dlouhá Ves nepřekonali, což se jim nepovedlo už 10 let. Domácí po nadějném začátku do jara procházejí herní krizí, na čem se podepsala dlouhodobá absence obou stabilních stoperů i nemocného ofenzivního tvůrce Jiřince.

Branky: 35.Herout Miroslav - 46.Frýda Tomáš, 70.Krejčí Martin. Rozhodčí: Hnojský

Sestava Svéradice: M.Soukup - Bouše (82.Z.Prokopec), Marek, Š.Kulhánek, Martínek (82.Říha) - Vonášek (75.Bartuška), Mareš, Herout, Petřík - L.Soukup (55.Vlček) Makovec

Hradešice -  Švihov   0 : 4 (0 : 3)

Domácím v kombinované sestavě ve které výrazně postrádali zraněného Vaněčka a Šaška  nevyšel úvod zápasu, kdy již v osmé  minutě otevřel skóre hostující Žák. Ve 20.minutě  zvýšil Havlíček Za tohoto stavu měli domácí dvě vyložené gólovky které neproměnili. Zlomový okamžik tohoto duelu přišel ve 31.minuět kdy hrubou chybu  domácích potrestali hosté  třetím gólem který dal opět Havlíček. Po té Švihov hru kontrolovat a dotáhl zápas do vítězného konce. Jejich výhru pečetil v samotném závěru čtvrtým brankovým úspěchem Špatenka.

Branky: 8. Žák, 20. A 31. Havlíček a  89. Špatenka.Holeček. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

Losiná   - Žichovice 4: 1 ( 4: 0)