Krajský přebor, 1.A třída dohrávky 16.kola 5.4.

Dohrávka  16.kola

Horažďovice – Rokycany   1 : 1 (0 : 0)

V dohrávce 16.kola byl k vidění  kvalitní duel . Domácí po nejlepším jarním výkonu byli druhému týmu tabulky vyrovnaným soupeřem. Úvod patřil hostům kteří v páté minutě z brejku nastřelili tyč Kozlíkovy branky.Domácí kontrovali  v 8.minutě  se dostal do vyložené šance Dytrt , který se ocitl sám před brankářem hostů Bildem ,ale pouze nastřelil strážce rokycanského svatyně. Ve vyrovnaném zápase se diváci  branek dočkali  až v závěrečných minutách. Po sérii se ujali vedení hosté brankou kterou dal s přispěním  nešťastné teče  bránícího domácího hráče Šíša. Domácí se nevzdali a o osm minut později rovněž po sérii rohových kopů ten poslední nakrátko rozehrál Jůda a Šafanda přesně zakončil a vyrovnal na konečných 1:1.

Manažer domácích Milan Koželuh: „ Podařilo se nám s favorizovaným soupeřem sehrát vyrovnanou a kvalitní partii . Po nejlepším našem letošním výkonu bod v klání s druhým celkem tabulky bereme. Nyní již myslíme na příští zápas který sehrajeme v neděli doma se Stříbrem. Věřím, že pokud hráči svůj dnešní výkon zopakují v příštím kole doma se Stříbrem, může být po tomto zápase ještě spokojenější.“

Sestava FK Horažďovice: J. Kozlík – M. Šedivý, O. Stulík, J. Jiřík, Hadraba – J. Cihlář, T. Jůda, J. Janouškovec, J. Dytrt (46. P. Mičkal) – J. Sova, M. Šafanda.

Branky : 88.Šafanda – 80. Šíša. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 4:0, Diváků:120.

1. Koloveč             19  12   2   5   61 : 19    38  (  8)

2. Rokycany            19  10   6   3   35 : 17    36  (  6)

3. Chrást              18  10   4   4   42 : 24    34  (  4)

4. Holýšov             18  10   3   5   31 : 24    33  (  6)

5. Rapid Plzeň         19   9   5   5   32 : 22    32  (  2)

6. M. Touškov          18   9   4   5   38 : 32    31  (  7)

7. Přeštice            18   9   2   7   33 : 24    29  ( -1)

8. Stříbro             19   9   1   9   36 : 39    28  ( -2)

9. Vejprnice           19   6   6   7   28 : 35    24  ( -6)

10. Bolevec             18   6   5   7   31 : 36    23  ( -1)

11. Chanovice           18   7   1  10   25 : 31    22  ( -5)

12. Rozvadov            19   5   6   8   27 : 40    21  ( -6)

13. Horažďovice         19   4   7   8   28 : 35    19  ( -8)

14. Horní Bříza         19   4   5  10   26 : 39    17  (-10)

15. SK ZČE Plzeň        19   4   3  12   20 : 46    15  (-12)

16. Klatovy             19   4   2  13   14 : 44    14  (-13)

---

O VELIKONOČNÍM PONDĚLÍ STRÁŽOVSKÝM FOTBALISTŮM NEPŘÁLO VŮBEC NIC

O Velikonočním pondělí zažili hráči Strážova zápas skutečně aprílový, když jim v tento den nepřálo opravdu asi vůbec nic. Velké komplikace potkali strážovskou výpravu už na dálnici, kde jim vypověděl službu autobus, a přes veškerou snahu a ujišťování řidičů, se hráči museli spolehnout na pomoc osobních vozů, které je po dvou skupinách alespoň v minimálním počtu dopravili v čekací lhůtě do Zbiroha. Zápis tak byl napsán včas, nicméně rozhodčí trvali na zahájení utkání, i přesto, že hráčů Strážova v tu chvíli bylo do hry pouze osm!!

Zbiroh – Strážov    1 : 0 (1 : 0)

Lukáš Helm

Zápas tak skutečně s půlhodinovým zpožděním začal a dalších třináct minut odolávalo sedm statečných v poli náporu hráčů Zbiroha. Ti však zřejmě zaskočeni nenadálou přesilovkou nebyli schopni vytvořit pramálo nic. Naopak Tomáš Matějka svým presinkem hraničícím s drzostí málem donutil skórovat domácího obránce do vlastní sítě. Postupně kdy  na hřišti docházelo k doplnění týmu dalšími hráči Strážova se hra začala vyrovnávat a přicházely i první šance. Moc nechybělo dělovce Helma z dvaceti metrů a ani rázný atak Chaluše po centru Presla nebyl bez šance. Pak ale přišel zásadní okamžik celého zápasu. Ztráta balonu ve středu hřiště, nedůsledný atak centru domácích ze strany a kontakt Čížka s domácím útočníkem. Rozhodčí ani na chvíli nezaváhal a zcela oprávněně ukázal na značku pokutového kopu. Ten domácí proměnili a ujali se v zápase vedení. Podobná scéna se však za chvíli opakovala i na druhé straně, kde na hranici vápna byl sražen pronikající Š. Presl, tentokrát však zůstala píšťalka sudího němá. Nutno předeslat podobně jako ještě několikrát dále v zápase.

Do druhého poločasu nastoupili hosté z Pošumaví daleko aktivněji, zatlačili soupeře na jeho půlku a dali hře prakticky jednotvárnou podobu. Ta spočívala v tom, že domácí brankář svým odkopem oslovoval své útočníky, na půlce však ukořistili balón hráči Strážova a všemi způsoby se snažili dobít branku soupeře. Jejich snaha byla však záhy utnuta praporkem pomezního a nebo důraznou hrou domácích, kterou rozhodčí netrestal. Důkazem celého snažení budiž fakt, že brankář Javorský v brance Strážova za celý druhý poločas kryl jednu přímou střelu a domácí zahrávali pouhý jeden rohový kop. Co naplat, když opět jasný faul na Š. Presla v pokutovém území zůstal nepotrestán a neujalo se ani několik střeleckých příležitostí. Největší šanci na vyrovnání měl v závěru Tomáš Matějka, kterému ale radost po ráně do prostoru šibenice sebral domácí brankář.

Sestava Strážova v prvních třinácti minutách: Javorský - Helm, Michel, Čížek, Presl P. - Matějka V., Matějka T (ŽK). Vítovec (K) následně se do hry zapojili Chaluš, Franc, Presl, Š (ŽK) ( 75. Mayer) .

Vyjádření asistenta trenéra Lukáše Helma: " Dnešní zápas se mi hodnotí strašně těžko. Utkání bylo ovlivněno několika faktory, nejprve rozbitý autobus a špatná komunikace se šoféry způsobila to, že v době oficiálního začátku jsme byli na hřišti čtyři hráči, pak to, že jsme museli po půl hodině nastoupit v osmi lidech a nakonec i z mého pohledu velmi tendenčně vedený zápas ze strany rozhodčích. V tomto ohledu musím dát za pravdu kolegovi Karlu Kalivodovi, který už na podzim tvrdil, že body se ze Zbiroha prostě nevozí. Přesto z fotbalového pohledu jsem podali zcela odlišný výkon oproti sobotnímu utkání v Nýřanech. Byli jsme daleko aktivnější, daleko lépe kombinovali i zakončovali než domácí, K zisku byť alespoň bodu to dnes ale nestačilo. Je jasné, že se nyní musíme soustředit na další zápasy, které pro nás budou, co se týče setrvání v 1.A třídě, zásadní. Po dnešním zápase ve mě zůstává určitá pachuť, svým spoluhráčům ale musím poděkovat, neboť na hřišti dnes nebyl ani jeden takový, který by nechtěl získat alespoň bod!"

1. Stod                19  14   4   1   61 : 18    46  ( 19)

2. Zbiroh              19  10   6   3   32 : 20    36  (  9)

3. Příkosice           18  10   2   6   56 : 34    32  (  8)

4. Sušice              18   8   8   2   29 : 15    32  (  2)

5. Domažlice B         19   8   5   6   42 : 30    29  (  2)

6. Zruč                19   8   4   7   24 : 25    28  (  1)

7. Nepomuk             17   7   6   4   30 : 19    27  (  0)

8. Křimice             19   7   5   7   29 : 27    26  ( -4)

9. Strážov             19   7   3   9   29 : 33    24  ( -3)

10. Chlumčany           19   5   8   6   31 : 34    23  ( -4)