ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 15. kolo 3.- 4.4.

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

ŠEST JARNÍCH BODŮ VYKŘESALO JISKRU NADĚJE

Po úspěšném vstupu do jarní části dorostenecké divize  , kdy v prvním zápase Klatovy doma porazily vedoucí tým tabulky  FK Příbram B  ve čekal opět v domácím prostředí  pátý celek tabulky FC Písek.Také s tímto kvalitním soupeřem dokázali svěřenci trenéra Jána Gašpára zabojovat a následně i stoprocentně zabodovat. Sérií  šesti  bodů  tak vykročili tou nejlepší formou na dlouhou jarní cestu za záchranou dorostenecké divize pro fotbal v městě Pod Černou věží. Pokud mimo bodů získaných doma se klatovským dorostencům podaří přivést nějaký ten bod z venku, pak to již nyní nevypadá tak jako na podzim, kdy záchrana se rovnala pro Klatovy spíše utopií než realitou. Vše mají ve svém osudu hráči a věříme, že úspěšný start potvrdí i v dalším průběhu jarní sezóny! Hodně napoví již nedělní duel z kategorie soubojů šest bodů s FK Hořovicko na hřišti soupeře, neboť nejbližší soupeř Klatov má v tabulce stejně bodů !

---

STARŠÍ   DOROST

Klatovy – Písek  4 : 2 (3 : 2)

Do vedení šli domácí  ve 26. minutě  gólem z pokutového kopu nařízeném za faul na Rejthara který Výtisk proměnil. Z vedení se dlouho netěšili, neboť Volmut nádhernou křížnou střelou do horního roh u    branky vyrovnal. V této části zápasu se hrálo ve vysokém  tempu   s nasazením od branky k brance a během 3 minut padli tři nádherné góly. Domácím vrátil zpět  vedení Ulrych brankou po standardní situaci, ale  chvilková nepozornost obrany byla potrestaná brankou a  bylo opět srovnáno 2 : 2. Proti srovnání skóre byl  Výtisk, který  pohotovou střelou z dálky posla Klatovy znovu do vedení  3 : 2.

Ve stejném stylu se odehrával i druhý poločas, zlomovým okamžikem byla 61. Minuta  a nařízený pokutový kop proti našemu mužstvu za faul Kološe v pokutovém území. Ondra Kašpar ale předvedl bravurní zákrok a pokutový kop kryl. Od tohoto momentu byl soupeř nervóznější a doplatil na to ještě vyloučením  hráče Plice v 79.min. Naše vítězství bylo potvrzeno chytrou brankou Rejthara v 83. min., 4 : 2.

Trenér klatovských dorostenců Ján Gašpár zhodnotil druhý vítězný zápas svých svěřenců za sebou takto:  „ Čekalo nás další  těžké utkání s velmi kvalitním soupeřem a jeho průběh tomu odpovídal. Soupeř hlavně v prvním poločase měl navrch především zásluhou velmi dobré hry záložní řady, která získávala především první míče a pak velmi dobře kombinovala. Jsem rád, že s tímto kvalitním soupeřem se nám podařilo sehrát velmi pěkné utkání . Za předvedený výkon jsme si vítězství které pečetil chytrou brankou Rejthar  zasloužili.

Sestava Klatovy :  Kašpar  -  Kološ, Kazmirčík, Ulrych, Mundl  -  Křížek, Janda ,  Rejthar, Skala  -  Výtisk, Hora .Střídání : 68 . Taitl za Kološe, 75.  Schwarz za Skalu, 85. Denk za Rejthara, 87.  Kašpárek za Horu.

Branky:   26. Výtisk z pok. kopu  1 : 0, 30. Volmut  1 : 1, 39. min. Ulrych  2 : 1, 41.  Omerovič 2 : 2, 42.  Výtisk  3 : 2, 83. Rejthar  4 : 2.