ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – starší , mladší 14. kolo 27.- 28.3.

ČESKÁ DIVIZE  ŽÁKŮ – skupina   A

NA JIHU ČECH VYBOJOVALA SUŠICE SUPER VÝSLEDEK

Velmi úspěšný   start měli divizní žáci  TJ Sušice . V jihočeské metropoli dokázali v duelu s domácí žákovskou ligovou rezervou Dynama těsnou výhru a pojistili si tím své 9.místo v tabulce. K vítězství pomohl svým spoluhráčům autor obou branek ,  syn trenéra Sušice Václava Staněka!  Velmi blízko měli k tomu, aby v Čreskýcvh Budějovicích

---

STARŠÍ   ŽÁCI

SK Dynamo České Budějovice "B" - TJ Sušice 1:2 ( 0:2)

Sušičtí starší žáci zajížděli ke svému prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu na půdu těžkého soupeře. S cílem bodovat a zachránit tak v Sušici divizní příslušnost začali od začátku zápasu aktivně a hned ve 2 minutě přišla krásná kolmá přihrávka za obranu soupeře od Libora Kutila, na kterou si naběhl z pravé strany David Staněk a typickým angličanem podél domácího brankáře zajistil hostům výborný vstup do utkání a vedení 1:0. Vstřelená branka sušický tým povzbudila a v dalších minutách byl k vidění krásný a rychlý kombinační fotbal na obou stranách. V 15 minutě zápasu rozhodčí zápasu odpustil domácím pokutový kop, kdy byl David Staněk faulován v pokutovém území v jasné šanci, ale sušičtí nesložili zbraně a v 20 minutě zápasu velmi aktivní Staněk vystihl chybnou rozehrávku domácích a z pravé strany křížnou střelou zajistil hostům dvoubrankové vedení a vzhledem k tomu, že defenzíva hostů byla bezchybná, odcházely oba týmy do kabin za stavu 0:2. V poločase provedl domácí tým několik změn v sestavě a nátlakovou hrou se třemi útočníky si vytvořil tlak, kterému obrana hostů odolávala až do 52 minuty zápasu, kdy obrana hostů udělala první vážnější chybu a domácí snížili na rozdíl jedné branky.

Trenér Václav Staněk :  „ Domácí po té kdy museli dohánět dvoubrankový náskok,  se ve snaze obrátit výsledek stále více  tlačili do útoku . Toho jsme  využili k rychlým brejkům ze kterých se nám dařilo přečíslit obranu domácích  . Měli jsme  několik slibných příležitostí,  avšak ani z jasných brankových šancí jsme  nedokázali skórovat .A jelikož naše  obrana už nedovolila domácím skórovat, odvážíme si  domů velmi cenné vítězství.“

Sestava: Zetocha - Brabec, Reisner, Zíbar, Chudý - Staněk, Brož (61´Greger), Kutil,Novák, Harant Švec (35´Kolář) .Branky za hosty : 2´, 25´ Staněk .

Viktoria Plzeň B Tábor 2:1

1. FK  Příbram B       13  10   2   1   56 : 22    32  ( 11)

2. Dukla Praha         14   9   3   2   38 : 18    30  (  9)

3. FC Písek            14   8   3   3   21 : 11    27  (  6)

4. Doubravka           14   7   4   3   30 : 14    25  (  4)

5. Slavoj Podolí       14   8   0   6   27 : 27    24  (  3)

6. Vikt. Plzeň B       14   7   2   5   22 : 15    23  (  2)

7. FK Tábor            14   6   3   5   25 : 20    21  (  0)

8. SK Č. Budějovice    14   7   0   7   32 : 34    21  (  0)

9. Sušice              14   6   2   6   23 : 32    20  ( -1)

10. Český lev Beroun    14   5   2   7   17 : 26    17  ( -4)

11. Tachov              14   4   3   7   31 : 38    15  ( -6)

12. FK Hořovicko        13   2   4   7   20 : 28    10  ( -8)

13. T. Prachatice       14   3   1  10   18 : 43    10  (-11)

14. Vejprnice           14   0   1  13   10 : 42     1  (-20)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SK Dynamo České Budějovice "B" - TJ Sušice 4 : 3 ( 2:2)

Sušičtí fotbalisté zaspali začátek utkání a brzy prohrávali 2:0. Nesložili však zbraně a postupně si začali vytvářet brankové příležitosti. Jako první se do branky domácích trefil Jirka Motl, který dostal krásnou přihrávku za obranu a sám postupoval na brankáře domácích, kterého prostřelil.Vyrovnání zařídil Heřman Svoboda, kdy po faulu zahrával přímý kop z 18 m a pěknou střelou přes zeď nedal brankáři šanci.Na začátku druhé půlky se opět prosadili domácí.Sušičtí mladíci zabojovali a opět Jirka Motl zařídil svým druhým gólem vyrovnání.Pak se hra přelévala od jedné branky ke druhé.Každé mužstvo mělo ještě několik dobrých příležitostí skórovat.

Trenér Pavel Hubáček : „ Štěstí se v poslední minutě přiklonilo k domácím, kdy střelu z hranice velkého vápna tečoval obránce hostů a míč skončil v síti.Utkání bylo velice vyrovnané a spíše by mu slušela remíza.“

Sestava Sušice : Šoural, Nový, Šašek, Pavelec, Hubáček, Dohnal, Pojar, Svoboda, Vichr, Sedláček, Mott,  střídali: Hájek, Jurga, Hána

Beroun - Slavoj Podolí 2:0

Doubravka -  DUKLA Praha 0:1

Písek - Prachatice 2:2

Tachov - Vejprnice 0:0

Viktoria Plzeň B  Tábor 5:0

1. FC Písek            14  10   3   1   39 : 14    33  ( 12)

2. Český lev Beroun    14  10   1   3   39 : 17    31  ( 10)

3. FK Tábor            14   9   2   3   41 : 14    29  (  8)

4. T. Prachatice       14   8   4   2   60 : 19    28  (  7)