OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 14. kolo 27. – 28.3.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

JANOVICKÁ DUKLA SE POSTARALA O PŘEKVAPENÍ ÚVODNÍHO KOLA

Hned v úvodním kole se podařilo fotbalistům Sokola Nezamyslice se podařilo úspěšně zvládnout důležitý souboj o druhé místo výhrou nad Vrhavčí . Do not jim nahrálo  zaváhání Svatoboru Hrádek který přišel  na čele tabulky o dvoubodový náskok v závěru  domácího duelu s Duklou Janovice. Svůj  boj o záchranu nevzdávají poslední dva celky tabulky . Veřechov podruhé v tomto ročníku vyhrál  a překvapila i Železná Ruda plným bodovým ziskem na hřišti mochtínské rezervy.

---

Velké Hydčice - Chanovice "B" 1 : 0 (0 : 0)

P. Kotrba

Ve vyrovnaném utkání se hra odehrávala po většinu utkání mezi velkými vápny a mnoho šancí k vidění nebylo. O výhře domácích rozhodl v 66 min. přesnou střelou k tyči z trestného kopu z hranice velkého vápna domácí Hejpetr Zdeněk

Branky : 66. Hejpetr Zdeněk . ŽK: 1:1. Diváků:40. Rozhodčí : Holeček Miroslav

Žihobce -  Bezděkov 2 : 1 ( 1: 0)

Luboš Peleška

Napínavé utkání až do konce viděli diváci v Žhobcích. V prvním poločase měli mírně navrh domácí, vypracovali si několik dobrých brankových příležitostí, ale chybělo jen více klidu koncovce. Přesto šli do vedení po rohovém kopu Milana Drobného. Smolařem okamžiku byl hostující brankař, který si prudký centr něšťastně srazil do vlastní brány.

Ve druhém poločase začali o sobě dávat vědět hosté a i oni si vypracovali několik šancí, ale všechny skončili mimo domácí branku. V 64.min. zahrávali domácí volný přímý kop a centr O.Nemravy usměrnil do brány Martin Skuhra. Hosté vašak zbraně nesložili a s přibývajícími minutami získávali převahu na hřišti. Sjejich tlak vyústil v kontaktní gól, jehož autorem byl Alexandr Zvakin, který si hezky zaběhl za obranu a z blízka přesně trefil ke vzdálenější tyči. Závěrečný tlak hostů už ale domácí ustáli a mohli se tak radovat z prvních jarních bodů.

Branky domácích: 31. Drobný Milan, 64. Skuhra Martin -  81. Zvakin Alexander

Rozhodčí: Pastyřík Vladimír, Hovorka Milan, Bína Roman žluté karty: 2:1.Diváků: 60

Hrádek  - Janovice 2 : 2 ( 2: 0)

Překvapení na úkor lídra tabulky o které se postaral mladíček v dresu Dukly Urban v závěru zápasu gólem který domácím vzal dva body a připravil je o dvoubodový náskok na čele přeboru.

Branky: 28. Kutil Libor, 20. Holeček Radek – 55. Macura Jiří, 89. Urban Miroslav. Diváků: 80. ŽK: 1:0.

Nezamyslice - Sokol Vrhaveč   4 : 1( 1:1)

Janda Milan

Na velmi dobrém terénu se utkala mužstva z popředí tabulky a bylo se na co koukat. Začátek zápasu patřil domácím a již 6 minutě po faulu na Musila se ze značky pokutového kopu trefil Soutor. Další šance domácích zůstali nevyužité a tak přišel trest. Hosté po zaváhání domácí obrany , ve 30min srovnali  Minaříkem na 1:1 a s tímto skore se šlo do kabin.  Raketový nástup domácích do druhého poločasu přinesl nejkrásnější akce utkání. Nejprve kanonýr Soutor Martin vymetl z 25metů šibenici a po  centru Vinického Radka  skončil volej Kopačky Josefa po třetí v síti hostujícího brankáře. Hosté i za tohoto stavu nesložili zbraně a byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Možná naděje se jim naskytla,po nařízení pokutového kopu za údajné držení hostujícího útočníka při zahrávání trestného kopu. Proti byl domácí brankář Ritter, který pokutový kop  vyrazil. Konečnou podobu výsledku dal Kopačka Josef, který se uvolnil v pokutovém území a přízemní střelou zaznamenal svou druhou branku.

Střelci branek: 6. A 46. Soutor Martin, 55. A 90.  Kopačka Josef -  Minařík M.

Rozhodčí: HR  Dušek Václav, AS  Dykalov Jurij,Hovorka Milan; ŽK 1:2 .  Diváků:60

Mochtín  - Železná Ruda 0: 2 ( 0: 0)

V prvním poločase byli domácí jasně lepší, ale brankově to nedokázali vyjádřit. V 67.minutě se hosté ujali po rohu vedení, domácí začali riskovat, chtěli vyrovnat. To se jim však nepodařilo. Naopak, hosté měli další šance na skorování (kapitán L.Kroupa nedal penaltu), dočkali se v 86.minutě. Nejlepší jejich hráč Martin Loos se proháčkoval až před brankáře Hromadu a zvýšil na 2:0.

Branky: 65. Hasenöhrl Petr, 82. Loos Martin; Rozhodčí: Abraham Josef; ŽK: 0:1 . Diváků: 60.

Sušice B  - H. M. Boží 1: 1 ( 1: 0)

Jar.Šimeček

Domácí měli celý zápas mírnou převahu, kterou korunovali vedoucí brankou v závěru prvního poločasu. Hosté z ojedinělého útoku v druhé části hry vyrovnali. V druhém poločase se domácí hráči předháněli v zahazování i těch nejvyloženějších šancí, a tak výsledek skončil nerozhodně.

Branky: Šlais Martin - Hoffmann Zdeněk; Rozhodčí: Bína Roman. Diváků:  60.ŽK: 2:1

Veřechov -  Dešenice 2: 1 ( 0: 1)

O druhé vítězství v tomto ročníku domácích se postaral autor obou branek Jan Želízko. Veřechovští tímto vítězstvím dali prezidentovi klubu Jaromírovi Hnídkovi ten nejlepší dárek k 60.narozeninám které oslaví v úterý 30.3.

Branky: 50. A 58. Želíska Jan  – 30. Poupa Jiří; Rozhodčí: Javorský Josef; ŽK: 1:1. Diváků: 60.

1. Hrádek              14  11   1   2   46 : 18    34  ( 13)

2. Nezamyslice         14  11   1   2   43 : 16    34  ( 13)

3. Vrhaveč             14   9   1   4   33 : 16    28  (  7)

4. Chanovice B         14   7   3   4   31 : 21    24  (  3)

5. Sušice B            14   6   5   3   26 : 18    23  (  2)

6. H. M.  Boží         14   5   4   5   26 : 36    19  ( -2)

7. Mochtín             14   5   3   6   24 : 30    18  ( -3)

8. Bezděkov            14   4   5   5   26 : 26    17  ( -4)

9. Žihobce             14   5   2   7   19 : 22    17  ( -4)

10. Janovice            14   5   1   8   24 : 23    16  ( -5)

11. V. Hydčice          14   4   4   6   12 : 23    16  ( -5)

12. Dešenice            14   4   2   8   27 : 38    14  ( -7)

13. Železná Ruda        14   2   3   9   17 : 43     9  (-12)

14. Veřechov            14   2   1  11   22 : 46     7  (-14)

---

Popletli začátek utkání

Zbytečně si zkomplikovali minimálně boj o třetí místo v tabulce fotbalisté Sokola Neznašovy. Ti i k úvodnímu jarnímu  zápasu na hřišti v Malém Boru se v čekací době nedostavili pravděpodobně pro to, že se domnívali v  začátek v 16:00 hodin, ale úřední začátek byl stanoven termínovou listinou OFS na 15:00 hodin. Ve zbývajících zápasech nedošlo k žádným překvapením, když vedoucí tandem tabulky Luby B a Velký Bor mají našlápnuto nejlépe k postupu do OP.

---

Bolešiny -  Luby B 1 : 7 ( 1: 2)

Branky: 26. Juřina Roman – 22.(PK) a 33. Smolík Vladislav, 48.Šnaur Karel st., 55. Hradecký Zdeněk, 58. Vondráček Jiří, 62. Juřina Oldřich, 73. Kovařík Vlastimil; ŽK: 0:1 . Diváků: 80.

Kvasetice  - Týnec 3 : 2 ( 1: 1)

Liška

V Kvaseticích  se hrál vyrovnaný zápas jen 10 minut. Poté převzali iniciativu domácí a nevýrazné hosty přehrávali v poli i na šance.Bohužel na každý gól se strašně nadřeli. Během zápasu šli útočníci domácích 4 krát sami na brankáře ,ale ani jednou z toho gól nebyl. Při střelách z větší vzdálenosti zvonilo 1 krát břevno a 2 krát tyč. Fotbalová spravedlnost se přece jenom dostavila a domácí vyhráli, když Klíma v 75 minutě dorazil střelu odraženou od tyče zpět do branky. Slušně hrané utkání řídil s přehledem rozhodčí Balla.

Branky: 31. A 61. Ballý Pavel , 75.  Klíma Ondřej – 40. A 56. Kubový Pavel ; ŽK: 1:1 . Diváků: 30

Velký Bor -  Hradešice B 3 : 1 ( 1: 0)

Miloslav Kolář

První jarní kolo po zimní přestávce nenasvědčovalo, že proti sobě nastoupila mužstva z opačných konců tabulky. Nakonec sice slavila úspěch větší zkušenost domácích, ale hosté posíleni několika hráči A týmu předváděli rychlý, důrazný kombinační fotbal. Obraz hry se příliš nezměnil ani po vedoucí brance R.Šimanovského z PK po faulu na snaživého Vránu (hostování ze Svéradic). Druhý gól po krásném dlouhém centru Palečka z kopačky Červeného přinesl částečné zklidnění, přesto musel brankář domácích Stulík řešit několik golových šancí hostů.Zdatně mu v defenzivě pomáhal pilíř obrany Jirka Brabec, u kterého mrzí neproměněná penalta po faulu na P.Šimanovského, nepřehlédnutelný byl také výkon Petra Vonáška (hostování z Příbrami). Konečnou podobu výsledku pečetil po centru - střele Vrány gólem do vlastní branky Soukup a v poslední minutě zápasu proměněným PK Kotiš.

Branky: 15. Šimanovský Robert,  64.Červený Tomáš, 71. Vlastní(Melka F. ml.) – 90. Kotiš Václav(PK); ŽK: 1:2 . Diváků: 80

Měcholupy -  Kolinec 2 : 0 ( 1: 0)

Branky: 12.(PK) a 66. Jakubec Lukáš .  Rozhodčí: Haviar Štefan; ŽK: 1:1. Diváků: 30

Nalž. Hory  - Velhartice 4: 1 ( 3: 0)

Branky: 10.,44. A 59. Štěch Petr , 42.  Šatra Jiří – 58. Bejvl Josef; Rozhodčí: Koura Radim; ŽK: 4:1. Diváků: 50.

Běšiny -  Horažďovice B 7: 0 ( 3: 0)

Branky: Šťastný Lukáš 2, Stach Ladislav 2, Kolář Zdeněk 2, Mayer Filip; Rozhodčí: Habada Vladislav; ŽK: 1:0. Diváků: 50.