Krajský přebor, 1.A třída 15. kolo 13. – 14.3.

KLATOVY DOPLATILY NA ŠPATNOU KONCOVKU

Ze tří zástupců z Pošumaví v krajském přeboru zasáhli do boje o první kolekci jarních mistrovských bodů pouze klatovští fotbalisté. Svůj úvodní letošní duel z domácího prostředí pro nezpůsobilý terén přesunuli po Plzně na hřiště Senco Doubravka. Vykročení za záchranou vyšlo jen z části. Po vyrovnaném průběhu první půle ve kterých padly obě branky si vynutili v druhém poločase výraznou převahu , ale místo branek předvedli pouze festival nevyužitých šancí a tak došlo na dělbu bodů. Stínem zápasu bylo zranění nové posily Ondřeje Kotrnocha, který musel být po 70.minutách hry po střetu s domácím hráčem odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu klíční kosti !

---

Klatovy  -  Rozvadov 1 : 1 ( 1: 1)

Miroslav Sedlmaier

Adam Popelka

Do utkání Klatovy  vstoupily špatně a soupeř nás ve třetí minutě potrestal ,když po přihrávce Roháče na Horáčka běžel sám hostující útočník  Horáček  sám na Hermana a nezaváhal . Nic naplat, že  tento hráč stál v metrovém ofsajdu , neboť pomezní rozhodčí byl jiného názoru... Další minuty nebylo k vidění téměř nic , až po půl hodině převzali domácí iniciativu   a po rohovém kopu střílel nebezpečně Toman. Pět minut před koncem prvního poločasu zavelel k sólu Mészáros a po narážečce s Voráčkem vyrovnal na 1:1. V poslední minutě prvního poločasu mohl poslat Klatovy do vedení Petr Hovorka , ale jen těsně minul hostující bránu.

Ani úvod druhé půle nebyl ze strany klatovských hráčů  příliš přesvědčivý . Po  laxním začátku  mohli  inkasovat , nejprve Herman skvěle vychytal Horáčka a následně Vítovec vykopával z brankové čáry. Od této chvíle  již ale  převzali režii zápasu do vlastních rukou. V 50 minutě běžel sám na bránu Kotrnoch , udělal kličku brankářovi ale prázdnou bránu minul. Klíčový okamžik přinesla 65.minuta , když Voráček přelomoval gólmana a balon putující do brány vykopl hostující hráč evidentně za brankovou čárou (což po utkání i sám přiznal) bohužel pomezní rozhodčí opět úřadoval a nechal pokračovat  ve hře. Dvacet minut před koncem byl vyloučen hostující Bečvář po druhé žluté kartě. V následující přesilovce měli domácí ještě  několik šancí na rozhodnutí , ale bohužel vítěznou  branku se jim vstřelit nepovedlo.

Branky: 4. Horáček 0:1 , 40. Mészáros 1:1. ŽK : 3:3 , ČK : 0:1 (70. Bečvář). Diváků : 60

Sestava Klatovy : Herman – Homolka (82. Votípka) , Hovorka Vl. , Vítovec , Steinberger(30. Boubele) – Voráček , Mészáros , Toman , Kotrnoch (75. Veselka) – Frous (65. J. Matějka) , Hovorka P.

Branky: Meszáros - Horáček Jan; ŽK: 4:3; ČK: 0:1 . Diváků: 100

Trenér Karol Žák: „Po vyrovnaném prvním poločase  se již druhá část zápasu hrála v naší režii. Přehrávali jsme soupeře herně i fyzicky, ale v koncovce jsme zklamali. Když ani ty nejvyloženější šance v síti Rozvadova neskončily přišli jsme o dva cenné body. Nicméně pokud by nedošlo ke zranění Kornocha  nebylo by zklamání tak velké. Boj o záchranu začíná a věřím , že s góly v brance soupeřů přijdou i potřebné body“.

SK ZČE  - Rapid 0 : 2 ( 0: 2)

Branky: Faist, Žitnik; ŽK: 1:4; ČK: 0:2 . Diváků: 100

Stříbro  - Vejprnice 2 : 2 ( 1: 0)

Branky: Abel 2 - Fillinger, Paul; ŽK: 1:2. Diváků: 200

1. Rokycany        15   9   4   2   30 : 13    31  (  7)

2. M. Touškov      15   9   3   3   36 : 20    30  (  9)

3. Rapid Plzeň     16   8   5   3   27 : 17    29  (  5)

4. Chrást          15   8   4   3   37 : 22    28  (  4)

5. Holýšov         15   8   3   4   26 : 16    27  (  3)

6. Koloveč         15   8   2   5   35 : 18    26  (  2)

7. Přeštice        15   7   1   7   26 : 22    22  ( -2)

8. Stříbro         16   7   1   8   31 : 36    22  ( -2)

9. Rozvadov        16   5   6   5   25 : 27    21  ( -3)

10. Vejprnice       16   5   5   6   25 : 33    20  ( -4)

11. Chanovice       15   6   1   8   23 : 26    19  ( -2)

12. Horažďovice     15   4   5   6   26 : 28    17  ( -4)

13. Bolevec         15   3   5   7   25 : 35    14  ( -7)

14. Horní Bříza     15   3   4   8   23 : 29    13  ( -8)

15. SK ZČE Plzeň    16   3   3  10   18 : 42    12  (-12)

16. Klatovy         16   3   2  11   11 : 40    11  (-13)

---

NÝRSKO SAHALO VE ZRUČI PO BODU

Jediným týmem ze čtyřlístku účastníků 1.A třídy z Pošumaví Sušice,Luby, Nýrsko a Strážov odehrála  své utkání podle původního rozlosování pouze Okula Nýrsku. V sestavě s hrajícím koučem Karlem Kalivodou a v obraně se 48 letým(!!)   Jirkou Hvězdou který patřil  na hřišti  ve Zruči k nejlepším sahala po bodu, ale nakonec šťastnější byli domácí kteří zvítězili gólem ze standardní situace.

---

Zruč - Nýrsko   1 : 0 (0 : 0)

Vyrovnané utkání ve kterém si domácí vytvořili více brankových příležitostí. Nýrsko nastoupilo v obraně Karlem Kalivodou a s nestárnoucím Jiřím Hvězdou který i přes svůj věk 48 let patřil k nejlepším hráčům na hřišti ! O výsledku rozhodla jediná branka která padla v 68.minutě. Po rozehraném rohovém kopu hlavičkující domácí hráč poslal míč na zadní tyč Vaverkovy svatyně. Okula v 75.minutě po akci kterou zakončil Flor vyrovnala, ale branka jim pro údajný ofsajd nebyla uznána.Další platonické úsilí hostů o vyrovnání již brankou neskončila.

Sestava Nýrska :Vaverka, - Hvězda, Kalivoda, Lehečka Valenta,Smolík, Šteiner, Presl, Bošek – Flor , Šlehofer. Střídali: Korschinský, Maránek. Rozhodčí: Kulhánek, DS Bláha..

Hrající trenér Nýrska  Karel Kalivoda  přiznal, že domácí tým byl nebezpečnější směrem do útoku.“ Hrálo se na umělé trávě a přiznám se, že na lepším povrchu jsem nikdy nehrál. Akorát mne mrzí, že je hřiště příliš úzké a zápas byl plný osobních kontaktů. My jsme tajně doufali že bychom mohli domácí potrápit a případně si odvést bod a málem se nám to podařilo. O výsledku rozhodla jediná neohlídaná standardní situace. Rozhodnutí o naší neuznané brance  raději komentovat nebudu, bylo to úsměvné… Takový je fotbal, jedeme dál a  nyní nás čeká derby se Strážovem. Rádi bychom tento duel odehráli ve Strážově  a to i za cenu odložení a sehrání v týdnu tak, abychom o atmosféru tohoto derby neošidili příznivce obou táborů.“

Chlumčany -  Nýřany 2: 2 ( 2: 1)

Branky: Fabián, Kraina - Kasl, Louda; ŽK: 0:3; ČK: 0:1. Diváků:  40

Domažlice B -  Křimice 2: 2 ( 2: 1)

Branky: Bočan 2 - Karbusický 2; ŽK: 1:2 . Diváků:  60

Staňkov  - Manětín 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Janka, Šimandl; ŽK: 2:3 . Diváků:  40

1. Stod                15  11   3   1   53 : 17    36  ( 15)

2. Sušice              15   8   5   2   28 : 14    29  (  5)

3. Zbiroh              15   8   4   3   29 : 19    28  (  7)

4. Nepomuk             15   7   5   3   27 : 14    26  (  2)