V poháru favorit nezaváhal

V  poháru favorit nezaváhal

Svéradice po překvapivém vyřazení Okuly Nýrsko v předkole krajského poháru přivítali v prvním kole  účastníka krajského přeboru exdivizní tým z Klatov. Utkání skončilo podle papírových předpokladů a favorizované tým z města Pod Černou věží si zajistil postup do druhého kola poháru P KFS .

Svéradice - Klatovy 1:5 (0:2)

Pro zimní přípravu na velmi slušném přírodním terénu měli hosté do utkání raketový vstup a hned ve 2.minutě je poslal do vedení pěknou brankou z přímého volného kopu Toman. I dále byl patrný rozdíl dvou tříd a přestože hosté nehráli v kompletní složení, byli lepším mužstvem a o další branky v domácí síti se připravili pouze vlastní liknavostí, když každou příležitost se snažili prokombinovat až do domácí svatyně. Domácí po půlhodině hry poznali, že obrana hostů není rozhodně neprůchodná a zejména trio Vlček, Makovec, Jiřinec ji občas z brejkových situací prověřilo. Největší šanci měl pak Vonášek, který po centrovaném Markově míči v rozhodující chvíli trefil místo míče brankáře Rišku. Úvod druhého poločasu přinesl průnik domácího stopera Marka středem pole až do pokutového území, kde byl faulován a z pokutového kopu vrátil domácí do hry kapitán Herout. Sami domácí však nadějnému vývoji podlehli a po dalších deseti minutách bylo všechno jinak. Domácí přestali plnit nastolenou taktiku, bezhlavě útočili a mužstvo z okresního města z několika násobných přečíslení zápas rozhodlo. Za rozhodnutého stavu se již zápas prakticky jen dohrával, bez dalších výrazných šancí. TJ Klatovy tedy bez větších problému zaslouženě zamířily do dalšího kola krajského poháru. S přehledem řídil Jiří Petržilka.

Branky: 51.Herout Miroslav PK - 2.Toman Zbyněk, 43.Toman Zbyněk, 53.Hovorka Petr, 58.Hovorka Petr, 62.Mezsároš Milan-. Rozhodčí: Petržilka Jiří, ŽK: 3:3, Diváků: 50

Sestava Svéradic: M.Soukup - Vonášek (49.Petřík), Švec (64.L.Soukup), Marek, Bouše - Bartuška, Jiřinec, Herout, Václavek - Vlček (48.D.Martínek), Makovec

Sestava  Klatovy  :    Riška -  Homolka, Vítovec, Hovorka V., Bouberle / 65.  Vacovský / - Voráček,  Maszaros, Toman / 46. Votípka /, Kotrnoch - P. Hovorka , Frous / 46. Veselka /

Trenér Klatov  Karol Žák : „ Hrálo se na tréninkovém hřišti domácích a pořadatelům patří velký obdiv za úsilí, které museli vynaložit, aby hřiště učinili  takto způsobilým  ke hře.  V prvním  poločase byli Svéradičtí velice zdatným sparingpartnerem . Šli jsme sice do vedení už v první minutě, kdy faul na Meszarose potrestal technickou střelou z dvaceti metrů Toman. Po té  se ale na nějakou  dobu vplížil na hřiště jen boj o každou píď  půdy.  Míč činil velké problémy oběma týmům nejen kvůli hrbolatému povrchu, ale hlavně díky nerozehranosti   Do druhé části hry jsme nastoupili se dvěma změnami v sestavě.  Hra měla dostat a posléze také i dostala větší spád, ale ještě předtím  v úvodu této části hry domácí snižovali z pokutového kopu Heroutovo   kontaktní brankou na 1:2.  Přísně odpískaný faul naše hráče nakopl do větších obrátek  a za další tři minutky jsme šli opět do dvoubrankového vedení díky pohledné akci   stylu " dva na jednoho " , akci  vyřešil Meszaros a nezištně oslovil P. Hovorku  před prázdnou brankou  a ten tentokrát nezaváhal. A nezaváhal ani o minutu později, křížnou střelou na zadní tyč  po pěkné kombinaci středem se zapsal do historie utkání podruhé.  V další pětiminutovce  jsme předvedli několik dobrých momentů, své příležitosti k vyniknutí však v negativním smyslu v dobrých pozicích absolvovali Votípka, Vítovec a Voráček.  Poslední branka utkání padla po velmi líbivé spolupráci osy Voráček - Kotrnoch - Meszaros, kdy posledně jmenovaný dostal míč předložený na malém vápně jako na zlatém podnosu a chladnokrevně skóroval. Soupeř  začal působit v těchto fázích hry dost odevzdaně a naši hráči se dali tímto stavem ukolébat do poklidné selanky. To se však vzápětí mohlo vymstít, Svéradice z brejkových situací předvedli dvě parádní střely ze střední vzdálenosti, Riška měl však tentokrát branku správně nastavenou a projektily létaly těsně mimo.  Naši střelci pak do konce utkání odpověděli několikrát podobnou měnou a tak diváci další branku již neviděli. Na naší straně zavládla spokojenost, zatím však pouze s výsledkem, nezehranost je evidentně děsivá. “