Sušice došla bez porážky až do finále - IV.kolo zimníhon turnaje o Pohár starosty města Sušice

Poslední kolo určí druhého finalistu

Vzhledem k velmi bohaté sněhové nadílce v průběhu týdne bylo v ohrožení konání 4.kola turnaje mužů na umělé trávě v Sušici. Jen zásluhou velkého úsilí a obětavosti  správce areálu TJ Sušice pana Zdeňka Holmana se podařilo sníh odklidit . To také umožnilo  sehrání všech zápasů dle rozlosování a navíc ještě byly sehrány na stejném hřišti v sobotu dopoledne dva přípravné zápasy. Za tento přístup si zasluhuje pan Holman i pořádající klub pochvalu. V sobotu  se  naposledy v základní skupině představily týmy TJ Sušice a FK Horažďovice, neboť své vzájemné utkání z posledního kola si předehrály (1:0 pro Sušici) již týden před zahájením turnaje.   Sušici k tomu aby v závěrečné finálové části v sobotu 27.února nechyběla v duelu o celkové vítězství stačilo proti Nepomuku neprohrát a to se jí podařilo. Druhého soupeře domácím určí poslední kolo. Případný vítěz  utkání které začíná již v 11:00 hodin  mezi Klatovy a Nepomukem bude druhým finalistou o celkové prvenství, v případě plichty bude hrát finále se Sušicí SK Horažďovice.

TJ  SUŠICE  -   FK  NEPOMUK 3  :  3 ( 1  :  0 )

František Melka , trenér TJK Sušice : „První poločas jsme byli aktivní v napadání a zároveň jsme dokázali držet míč na svých kopačkách. Soupeře jsme přehrávali, jenže jsme opět nedokázali využít vypracovaných příležitostí ke vstřelení branky. Prosadil se až Pepík Farták nekompromisní dorážkou. Bohužel víc branek se nám vstřelit nepodařilo, což se nám v dalším průběhu vymstilo.

Druhý  poločas jsme zahájili dobře, kdy Jirka Kysilka zvýšil na rozdíl dvou branek, jenže pak přidal soupeř na agresivitě a u nás se projevily tři změny na obranných postech. Výsledkem bylo to, že Nepomuk dokázal během 20.min zápas otočit na 3:2, kdy jsme v obranné činnosti kupili chybu na chybu. Pár minut před koncem ještě dokázal Josef Sládek z penalty srovnat stav utkání. Na dnešním zápase mě ani tak nemrzí remíza, ale hlavně to, že jsme za 20.min inkasovali víc branek, než za celý turnaj. Teď už se ale budeme připravovat na finálové utkání turnaje.“

Trenér Nepomuku Jan Boltík : „První poločas byl z naší strany velice špatný. Byli jsme ve hře hodně nepřesní a nedůrazní a domácí nás jasně přehrávali. V této části hry se plně projevila u soupeře herní i hráčská kvalita a byli zcela jasně v této části zápasu lepší. I začátek druhé půle nevěstil nic dobrého , kdy jsem po další hrubce v obraně opět  inkasovali a domácí šli do dvoubrankového vedení.Následně jsme se ale zlepšili a během krátké doby se nám podařilo jene dvoubrankové vedení soupeře zlikvidovat, ale dokonce jsme dokázali výsledek otočit na 2:3. Za tohoto stavu jsme ještě nastřelili dvakrát tyč domácí svatyně. Až v samotném závěru nám Sušice vstřelila z pokutového kopu vyrovnávající  branku.První půle byli lepší domácí, v druhém jsme byli  šťastnější a střelecky úspěšnější my. Remíza je vzhledem k průběhu utkání asi zasloužená“.  Branky: 20.Josef Farták,  50.Jiří Kysilka,  87. Josef Sládek – 55. Václav Švec,57. Jakub Vosyka,  63. Michal Baron . Rozhodčí:  Radek Brůha

TJ  SUŠICE: František Míček, Jiří Bešta, Martin Kalný, Tomáš Marek, František Hrach (K), Jiří Kysilka, Josef Sládek, Jakub Melka, Martin Kotrba, Ladislav Junek a Josef Farták; střídali: Vladimír Klíma, Jaroslav Šimeček, Petr Pohořal a Petr Čížek

FK  NEPOMUK:Pavel Wallenfels, Miroslav Kepka, Libor Šindelář, Miroslav Švec, Pravoslav Racek (K), Marek Ptáček, Jan Kozák, Václav Švec, Jakub Vosyka, Michal Baron a Josef Kalabza; střídali: Marek Baron, Miroslav Dušek a Marek Baroch

Tým TJ Sušice (na foto z utkání  s Nepomukem) prošel základní částí  I.ročníku zimního turnaje O pohár starosty

města Sušice bez porážky. Nyní bude čekat na výsledky posledních dvou zápasů které s definitivní platností určí

dalšího finalistu o soupeře ostatním účastníkům v souboji o konečné pořadí.       Foto: Miroslav  Sedlmaier

Více foto z utkání Sušice - Nepomuk  ZDE

SKP Okula  NÝRSKO - FK  HORAŽĎOVICE  1  :  3 ( 0  :  3 )

Trenér Horažďovic Luboš Vašica : První poločas byl z naší strany poměrně vyrovnaný. Byli jsme celou tuto část utkání aktivnější a prakticky jsem svého soupeře k ničemu nepřipustili. Průběhu pomohl náš rychlý vedoucí gól který jsme dali v 7.minutě Dytrtem po  chybě brankáře Okuly Vaverky. V 16.minutě prostřelil Mičkal tohoto brankáře a my jsme vedli o dvě branky. V té době jsme měli velký tlak , Safanda šel sám na branku a další pološance  a v 30.minutě kdy Jarda Cihlář udělal kličku brankáři a  potřetí rozvlnil síť branky Nýrska. Co se týká první půle tak s ní jsem byl spokojen. Co se týká druhé části zápasu tak ten byl z naší strany velmi slabým odvarem první půle. Ze hry se vytratil pohyb,  vázla komunikace, hráli jsme nepřesně . Zkrátka to co jsem v této části utkání předvedli proti Nýrsku bylo to nejhorší z naší strany na tomto turnaji. Vyvrcholilo to vlastně v 83.minutě kdy po chybě brankáře Kozlíka a stopera Jiříka soupeř Kajínkem snížil na konečných 1:3. Nyní  máme v turnaji volno a využijeme ho v sobotu k sehrání přípravného utkání s béčkem Strakonic na UMT ve Strakonicích“.

Branky: 83. Luboš Kajínek  -  7. Jan Dytrt,  16. Petr Mičkal,  30. Jaroslav Cihlář. ŽK: 0  :  1
Rozhodčí:
Josef  Abrahám
SKP Okula  NÝRSKO:Jiří Vaverka, Miroslav Bastl, Jiří Smolík, Lukáš Bošek, Josef Halámek, Jiří Hvězda, Rostislav Steiner (K), Martin Šlehofer, Luboš Kajínek, Jakub Lehečka a Kamil Presl

střídali: Jaroslav Ritschel, Lukáš Korschinský a Pavel Holobradý
FK  HORAŽĎOVICE:
Jakub Kozlík, Michal Šedivý (K), Jan Dytrt, Jan Jiřík, Jakub Mirvald, Marek Šalanda, Josef Nauš, Petr Mičkal, Jaroslav Cihlář, Tomáš Jůda a Jiří Sova

střídali: Jan Sova a Jiří Janouškovec

SK Kovodružstvo  STRÁŽOV - TJ  KLATOVY    0  :  3 ( 0  :  2 )

Karol Žák

V dalším utkání turnaje jsme potkali soupeře, v jehož řadách hraje několik  našich  bývalých spoluhráčů, na naší straně  pak  mělo několik hráčů citovou vazbu na Strážov a tak se očekávalo trochu  víc emocí.  Opak však byl pravdou. Až na několik drobnůstek se oba týmy soustředily od začátku na svoji hru a to bylo pro fotbal, pro diváka a nakonec i pro hladký průběh přípravy moc dobře.     Tradičně to byl opět soupeř, který zahájil partii lépe. V prvních pěti minutách dvakrát nepříliš nebezpečně, ale přece,  ohrozil střelou naší branku. Herman byl poroznější, než obránci před ním.  My jsme však tentokrát hru otočili a začali určovat kompetence poměrně brzy.  V 8. minutě se ideálně trefil z pětadvaceti metrů  přízemní střelou Vítovec, brankář Javorský měl ale výhrady a poprvé  v utkání naznačil, jak těžké to s ním naši kanonýři budou  dnes mít. Naše převetí iniciativy dokladuje  počet šancí v následující desetiminutovce, kdy postupně  Vašek Zedník i Ondra Kotrnoch několikrát  provětrali obranu , mířili však zatím pořád  mimo terč. Ve 26. minutě opět Kotrnoch pronikl středem do pokutového území, udělal kliku brankáři, dostal se však z úhlu a  gólový pokus levačkou vyšuměl do odkopu obráncem z prázdné branky.  Za čtyři minuty nato představil Zedník konečně svoje přednosti a v podobném průniku se již křížnou střelou na zadní tyč nemýlil.  V 38. minutě zakončil svoji samostatnou akci "Dani" Matějka a lobem a  lá Poborský  trefil  druhou kasu. Uzavžel tím poločas, na který se z naší strany nechalo dívat, a to jsme ještě netušili, co se bude dít v půli další.    Po změně stran nastoupila do hry hned čtveřice čerstvých hráčů  a do stylu zápasu  dobře zapadli, neboť si sebou na hřiště vzali i chuť a aktivitu, kterou je  pravděpodobně nakazili  spoluhráči svým prvopoločasovým výkonem.  Při  čtvrthodinovém sehrávání nové sestavy  se z brejkové akce dostal Strážov do jedné z mála šancí, střela ale minula kýžený cíl. V 69. minutě jsme po rohu, zahraném Tomanem, šli do tříbrankového vedení  "Daniho " hlavičkovým protažením na zadní tyč.    V 75. minutě zahrozili strážovští nejnebezpečnějším kontrem v utkání , Gajdůšek však ani nadvakrát neprostřelil  jistého Hermana , který tím předvedl, že jeho  měšec je  i po zimě plný kouzel a čar, což je pro nás moc příjemné zjištění. Tímto okamžikem Strážov  začal na hřišti vyklízet pozice a přišly chvíle, které  v každém utkání divák vítá. Spousta šancí a očekávání, jek asi naroste závěrečný účet ?!.  Jenže na dvouciferný výsledek, na který to  najednou začalo vypadat, se naši střelci nejen nedostalioni už nebyli schopni ani z těch nejvyloženějších pozic stávající skóre byť jen o gól posunout. Javorský v brance vykonával svojí práci excelentně a přiváděl nás některými zákroky k zoufání. Poločasovou přestávku zřejmě využil, aby si dobře postavil branku, neboť její konstrukce mu také asi třikrát pomohla. Postupně si své střelecké ego pošramotili snad všichni hráči naší ofenzívy  / Zedník, Toman, Matějka, Votípka, Kotrnoch/ největším smolařem byl ale vyhlášen po utkání Michal Frous, který se svojí velkou aktivitou i schopnostmi sice do tutovek dostával, jejich řešení však  bylo ve všech případech smolné a děsivé zároveň.      V tomto utkání jsme konečně naznačili, jakým způsobem se má práce na hřišti dělat. Jako  kdyby někdo mávl kouzelným proutkem . Celý tým vypadal mnohem soustředěněji, všichni byli  najednou naladěni na stejnou vlnu a určitě se i fotbalem dobře bavili. Nejpříjemnějším  momentem byl výkon "Raracha" Tomana. Takové nasazení , chuť do hry, snaha o vytváření  šancí pro spoluhráče i pro sebe bylo podle starých rukopisů u něj zaznamenáno  naposled někdy pře dvěma lety.  Kdyby se nám podařilo odbourat jeho  poslední nešvar, 3 658 dotyků s míčem navíc, byl by na jaře na svém vysněném postu určitě hodně platným hráčem.  Takže v souhrnu, s předvedenou hrou,  s fyzickou kondicí a s hladem po vítězství spokojenost,  nyní nastává čas zaměřit se na speciální fotbalovou přípravu, práci  s míčem,  standartní situace a hlavně klid v koncovce při proměňování vypracovaných šancí.

Branky:31. Václav Zedník,  38.  a 69.  Daniel Matějka . ŽK: 2  :  3. Rozhodčí: Petr Bošek

SK Kovodružstvo  STRÁŽOV:  Michal Javorský, Jan Michel, Michal Chaluš, Lukáš Helm, Petr Presl, Jiří Franc, David Gajdušek, Zbyněk Vítovec, Luděk Janka, Tomáš Matějka a Jiří Čeleda;  střídali: Václav Janda, Andrei Antonovics a Karel Kalista

TJ  KLATOVY: Jan Herman (K), Václav Vacovský, Karel Veselka, Lukáš Homolka, Daniel Matějka, Stanislav Vítovec, Ondřej Kotrnoch, Zbyněk Toman, Václav Zedník, Lukáš Voráček a Petr Steinberger; střídali: Antonín Boubele, Vladimír Hovorka, Michal Frous a Jan Votípka. ro nemoc či zranění  nemohli do utkání zasáhnout : Milan Meszaros,Jirka Matějka a Petr Hovorka .

Ohlasy po utkání

Hrající asistent trenéra SK Strážov Lukáš Helm : Řekl bych, že v dnešním zápase jsme proti velmi kvalitnímu soupeři sehráli asi nejlepší poločas v celém turnaji. A nebýt dvou hrubých individuálních chyb, mohli jsme i přes soupeřovi šance uhrát v prvním poločase zaslouženou remízu. Bohužel i v prvním poločase, přes náš veskrze dobrý pohyb, nás srážely tradičně nepřesné přihrávky a kombinace. To je ostatně herní atribut, který nás trápí po celý turnaj. Bohužel nemáme tréninkovou plochu, kde bychom mohli práci s balonem díky zimnímu počasí trénovat. I do druhého poločasu jsme vstoupili sympaticky, postupně jsme však začali klatovským hráčům vyklízet pozice a ke konci zápasu jsme několikrát v defenzivní činnosti absolutně propadli. Třetí branku jsme inkasovali opět po špatně bráněné standardní situaci, konkrétně rohu. Na naší straně mohu pochválit Tomáše Matějku a s chutí hrajícího Vítovce. Na straně hostů byl pak největší oporou kreativní Toman i po zranění se vracející Zedník. Největším překvapením byl však pro mě výkon Michala Frouse, který konečně po několika promarněných sezónách dokazuje, že ani krajský přebor by při jeho výkonnosti a fotbalovém myšlení pro něj nemusel být konečnou.

Zápas tedy jistě na obou stranách splnil smysl přípravy. Jsem rád, že byl  sehrán i bez velkých emocí a zbytečně nefotbalových zákroků. My bychom se měli v posledních dvou zápasech zaměřit na doladění optimální sestavy a odstranění nešvarů naší hry. Na závěr bych chtěl poděkovat i organizátorům turnaje za perfektně odvedenou práci při přípravě hrací plochy.“