III. kolo zimního turnaje v Sušici O pohár starosty města - 6.února

SUŠICE MÁ NAŠLÁPNUTO  DO FINÁLE

Ve třetím kole  zimního turnaje mužů hrané na umělém povrchu hřiště v Sušici se rozdávali karty

Pro závěr turnaje o posledním víkendu tohoto měsíce. V něm se bude hrát o konečné pořadí . V něm se utkání první s druhým týmem v tabulce o 3.-4. místo třetí a čtvrtým celek a o páté a šesté poslední místo poslední dva kolektivy tabulky.Jelikož Sušice s FKJ Horažďovice mají vzájemný duel předehraný (1:0)  je po odehrání 3.kola zřejmé, že právě Sušice má našlápnuto k utkání o celkové prvenství nejlépe. V posledním zápase který je čeká sehrát příští sobotu jí stačí s Nepomukem uhrát remízu. Překvapením tohoto kola bylo vítězství Nýrska nad Nepomukem a také porážka Klatov s s celkem pořadatele turnaje je úspěchem domácího týmu.

Horažďovice -  Strážov 2:0 ( 1:0 )

Ohlasy trenérů k utkání :

Trenér Strážova Petr Presl : „Do utkání s Horažďovicemi jsem musel improvizovat v sestavě z důvodu zranění V.Čížka a T.Matějky a i proto dostali příležitost si zahrát pohárové utkání všichni hráči širšího kádru. To se samozřejmě muselo projevit na herním projevu našeho celku hlavně pak ve druhém poločase, kdy jsme měli daleko více práce v obranné fázi.

Soupeř nás prověřil důkladně ve všech herních činnostech, hrál dobře kombinačně i rychle a z tohoto pohledu splnil duel určitě svůj účel.První branka padla po hraniční ofsajdové situaci a druhá po nedůsledném pokrytí standardní situace ve druhé půli.Příliš ofenzivních akcí z naší strany k vidění sice nebylo, ale rozhodně mohu být spokojen s lepšícím se přístupem hráčů k utkání.Velký kus práce odvedl ve středu hřiště V.Matějka a také Z.Vítovec s L.Jankou. Na pravé straně obrany nezklamal ani zaskakující M.Presl. Turnajová utkání jsou pro nás zatím jedinou možností hrát s míčem a zatím je to na nás znát.Doufám jen, že další utkání budou lepší jak herně , tak výsledkově.“

Trenér  Horažďovic Luboš Vašica : „Byl to velmi dobrý , slušný zápas  hraný na dobrém terénu který splnil svůj účel.  Z naší strany byla ve hře lepší kvalita založená na rychlé kombinaci na jeden, dva doteky.Kluci se dobře pohybovali, nabízeli se a také se dostávali do šancí. Vedli jsem od 26.minuty brankou Jardy Cihláře. Za tohoto stavu jsme ve 32.minutě nastřeli jsme tyč Stulíkem tyč. Dnes se nám nedařilo ze středu ve kterém se nově  a myslím si i úspěšně  zapracovává Jirka Sova  hřiště finální přihrávky  a zde nás čeká ještě práce.  Myslím si, že jsem soupeře po celý zápas přehrávali. V závěru zápasu bylo znát, že jsme ho přehrávali i fyzicky.  Strážov se dostával do takových polo šancí po našich hrubých chybách a nebo nepovedených  přihrávkách. Zahráli si všichni hráči z kádru mimo Formana který má zlomenou ruku a Nauše který je nemocen.“

Branky:               27. Jaroslav Cihlář,  81.  Jan Jiřík. ŽK : 0:0. Rozhodčí : Cihlář. Diváků : 30

FK Horažďovice : Kohzlík Jakub, Šedivý Michal, Dytrt Jan, Mičkal Petr, Mirvald Jakub, Šafanda Marek, Jiřík Jan, Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav, Jůda Tomáš, Sova Jiří. Střídali: Sova Jan, Janouškovec Jiří.

SK Strážov  : Javorský,Michel,Presl P., Presl M., Franc, Vítovec, Matějka V. Chaluš, Gajdušek, Janka,  Čeleda  . Střídali : Helm, Mayer, Janda V.,  Antonovics, Kalista K. a  Presl Š.

Nýrsko  -  Nepomuk   2 : 1 ( 0 :1 )

Více foto z utkání :    Z D E

Trenér Karel Kalivoda : „Byl jsem velice spokojen s průběhem prvního poločasu., Po náročném pátečním tréninku mne hráči překvapili pohybem, důrazem ve hře a nechybovali v přihrávkách.Hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou se šancemi na obou stranách. My jsme si dokázali, že i s favoritem kterým Nepomuk bezesporu je se dá hrát a to musí být pro kluky velké povzbuzení.  V této části zápasu jsme se ujali vedení vydařenou přízemní střelou z dálky Lehečky. Na tom , že se nám podařilo dát důležitý druhý gól a zvýšit na 2:0 má velkou zásluhu Šlehofer, který z prostoru křídla odcentroval na malé vápno a míč doklepl do nepomucké branky Rubáš. Naše kvalita ale po  úvodní čtvrthodině  II. půle odešla, soupeř  převzal  iniciativu, ovládl hru  a my jsme dohrávali v obrovské křeči. To mne mrzí neboť se tímto vymazal velmi dobrý dojen ze hry celého týmu z první půle. Posledních 30 minut jsme odešli fyzicky  a také režií hry.  Byl jsem se závěrem vyloženě nespokojen, ocenit mohu výkon brankáře Vaverky který nás podržel a době kdy si Nepomuk svým tlakem vynutil šance . Pro nás dobře že využil pouze tu z pokutového kopu za ruku která byla a my jsme byli rádi když přišel závěrečný hvizd rozhodčího Brůhy. Hry ještě chvíli tak jsme to výsledkově nezvládli. To je také podnět pro některé hráče aby se nad sebou  zamysleli, v tréninku pracovali tak , aby dokázali s kvalitním soupeřem mezi které Nepomuk určitě patří  hrát v plném tempu celých devadesát minut.“

Trenér Nepomuku Jan Boltík : „ V prvním  poločasu  jsme dost chybovali. Nedařilo se nám mít pod kontrolou střed hřiště kde nás Okula jednoduchostí hry přehrávala. Po ztrátě míče ve středu hřiště soupeř založil rychlou akci úspěšně zakončenou  střelou zdálky na kterou náš brankář nezareagoval a z jeho reakce bylo zřejmé , že střelu vůbec neviděl. Druhý poločas jsem začali stejně tak jak jsme špatně první skončili. Přibrzdila nás další branka kterou jsme prakticky soupeři darovali.  Další průběh hry byl jednoznačně v naší režii. Dostali jsme soupeře pod tlak, který v závěru byl drtivý,nepodařilo se nám v závěru pouze výsledek korigovat z penalty. Nýrsko podržel brankář a hráči jen míče odkopávali . My jsme úlohu bránícímu soupeři ulehčili tím, že jsme se snažili zakončovat hodně složitě  středem hřiště  a ten Okula dokázala zhustit tak, že tam příliš místa ke koncovce nebylo.“

Branky: -  31. Jakub Lehečka,  65. Tomáš Rubáš -  88. Miroslav Švec  .Rozhodčí:Radek Brůha

Sestavy

FK  NEPOMUK:Pavel Wallenfels, Jan Ticháček, Pavel Bohatý, Michal Baran, Jan Kozák, Pravoslav Racek (K), Marek Ptáček, Miroslav Švec, Josef Kalabza, Václav Švec a Jakub Vosyka. Střídali: Marek Baran, Miroslav Dušek, Václav Vosyka a Marek Baroch

SKP Okula  NÝRSKO:Jiří Vaverka, Martin Polák, Lukáš Bošek, Tomáš Valenta (K), Rostislav Šteiner, Martin Šlehofer, Milan Flor, Jakub Lehečka, Kamil Presl, Tadeáš Kohout a Luboš Kájínek. Střídali: Pavel Holobradý, Lukáš Korschinský, Josef Halámek a Tomáš Rubáš

Sušice – Klatovy   3 : 1  (1 : 0)

Trenér TJ Sušice František Melka:

„Z utkání mám dost smíšené pocity. Jsem samozřejmě rád, že jsme zvládli utkání se silným soupeřem z Klatov, na druhou stranu jsem zklamán výkonem některých hráčů. V brance si počínali spolehlivě oba brankáři, jak Franta Míček, tak Petr Čížek. Pochválit z hráčů mohu ale jen Láďu Junka, Martina Kalného, Frantu Hracha a Jirku Kysilku. Ostatní hráči podali jen průměrné výkony a někteří propadli hluboko pod svůj standard. Stále hledáme ideální složení mužstva, což se nám doufám do začátku soutěže podaří.“

Trenér TJ Klatovy Karol Žák:

„Utkání jako takové bylo dost vyhecované, my jsme se snažili hrát útočnou hru s napadáním soupeře a první poločas se nám to dařilo. Nutili jsme hráče soupeře k chybám, bohužel jsme vytvořené příležitosti neproměnili. Ujala se až krásná střela Franty Hracha. Druhý poločas již nebyl z naší strany tak aktivní, přesto jsme přidali další dvě branky, kdy se hezky z dálky trefil Jirka Kysilka a z úhlu Josef Farták. Na konci zápasu se Klatovy tlačily hodně dopředu a my jsme jejich okének v obraně mohli několikrát využít, ale počínali jsme si ve finální fázi až příliš naivně. Deset minut před koncem Klatovy snížily z pokutového kopu. Zápas jsme už ale dotáhli do vítězného konce.“

O výsledku prvního poločasu rozhodla důrazná hra Sušice, nám se nedařilo téměř nic. Největším nepřítelem všech našich hráčů byl míč, to však v této fázi přípravy nelze nikomu vyčítat. Jen vyvstává otázka, proč v tréninku dřeme jak mezci, když to v přípravném utkání neprodáváme ?  Naší otřesnou dvacetiminutovku potrestal krásnou křížnou střelou F. Hrach. Dlužno dodat, že po naší hrubce v rozehrávce. Ani po góle se nikdo  nevyhecoval a neměl snahu strhnout ostatní k zvratu nejen ve skóre, ale hlavně v přístupu ke hře samotné.  Náš bezzubý útok vyprodukoval snad jedinou pološanci, kdy ve 36.´ po standardní situaci hlavičkoval v těžké pozici D. Matějka, míč se však nevešel ani mezi tyče.

Hra se měla sklidit pětinásobným poločasovým střídáním. Nemotivovanost některých hráčů však způsobila pouze to, že po diskuzi s rozhodčím se po druhé žluté poroučel do kabin V. Hovorka a od 50. minuty jsme hráli  v oslabení. Než se stačila obrana po vyloučení stopera zkonsolidovat, přišla střela ze středu hřiště a nachytala v nedbalkách i  brankáře  Dolejše. O deset minut později do rozhárané obrany pronikl soupeř po pravé straně  o polocentr polostřelu po zemi si za sebe sklidil opět nejistý Dolejš.  Paradoxně od této chvíle začalo žhavení našeho výkonu. I v deseti jsme dostali soupeře pod tlak a začali si vytvářet  střelecké pozice. Ke snížení skóre došlo po jedné rychlé křídelní akci, kdy se L. Voráček u praporku prosadil přes dva obránce a třetí jej nezkušeně sestřelil v pokutovém území. Penaltu proměnil se štěstím Ježek.  Otevřená obrana musela párkrát hasit brejkopé situace, ty  ale již nebyly nebezpečné. Za poslední půhodinu hry hráče chválíme, proč ale musíme vždy začít hrát až v kritické situaci, to je asi otázka pro psychology.     V utkání se objevila také pozitiva, výkony některých nových hráčů začínají přesvědčovat o platnosti zařazení do sestavy.“

Branky: 20. František Hrach,  51. Jiří Kysilka,  63. Josef Farták  -  80.Jan Ježek (PK). ŽK: 2 : 2, ČK : 0 : 1 (   ( 51. Vladimír Hovorka  po  2 ŽK ). Rozhodčí:Josef  Abrahám

Sestavy :

TJ SUŠICE:František Míček, Jiří Bešta, Martin Kalný, Josef Farták, Tomáš Marek, Marek Budil, František Hrach (K), Jiří Kysilka, Josef Sládek, Jakub Melka a Ladislav Junek. Střídali: Petr Čížek, Vladimír Klíma, Martin Kotrba a Kamil Rendl

TJ  KLATOVY:

Sestava   :   Dolejš  -  Bouberle  / 46. Homolka/,  Veselka  /46.  Vacovský/,   Hovorka V. / 50. ČK/,                 Steiberger,  Voráček, Vítovec, Meszaros ,  /46. Frous/,   Kotrnoch,  D. Matějka / 46.Ježek/,                   Toman  / 46. J. Matějka /.