KSŽ – skupina B 11. kolo 17. – 18.11.

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

PĚT SE VEŠLO DO PRVNÍ  SEDMIČKY

Velmi příjemný je pohled z pozice  zastoupení Pošumaví týmy v krajské soutěži žáků.  Pět ze dvanácti účastníků  se seřadilo v pořadí 1. Klatovy B, 2. Hrádek, 3. Sušice B a dále na 6. místě Horažďovice a na sedmém  Svéradice  do tohoto místa . Bez ohledu na dohrávané odložené utkání Staňkov – Hrádek (hraje se 17.11.) je  jasné, že první tři místa  pomyslně putují do našeho regionu.

CHOTĚŠOV – KLATOVY  1 : 8 (0 : 4)

Hosté i přesto, že získali plný počet bodů do tabulky, jejich výkon již nebyl tak přesvědčivý, prvních deset minut hráli podle daných pokynů poté si začali myslet, že se soupeř porazí sám, a týmová hra, která je zdobila v jiných zápasech, se vytratila, útočná hra fungovala jen na jednotlivcích a obrana byla nesoustředěná a nekompaktní. Vše vyústilo v 55 vstřelením branky domácích. Následovala domluva z lavičky od trenéra a posledních patnáct minut po změnách v sestavě to byl zápas v režii Klatov.
Branky hosté : 2´7´32´Cibulka, 25´Kozák, 60´Martínek, 61´Pavlík(PPK), 65´vlastní gol domácích po střele Jarošíka, 69´Jarošík. Rozhodčí:  Macháček. Diváků: 35.

Sestava Klatovy: Martínek(36´Šít), Bláha(36´Reitmajer), Macháček, Vrbecký(61´Kojan), Povolný, Valeš(50´Bláha), Jatošík, Dolanský, Kojan(36´Pavlík), Cibulka, Kozák(50´Martínek)
Po skončení zápasu trenér Klatov Cibulka poděkoval celému týmu Klatovy B za podzimní reprezentaci a umístění se na první příčce (která nás zavazuje k ještě lepším výkonům v jarní části soutěže). Jednotlivé hráče pak odměnil sladkým zákuskem.

SVÉRADICE -  STAŇKOV   1 : 1 ( 1 : 0) na PK 4:3.
Miroslav Chaloupka

Po celé utkání vyrovnaný souboj, když v první půli dával za domácí gól Jarda Makovec a ve druhé půli vyrovnal na 1:1 hostující hráč Kristián Soukup. Na pokutové kopy vyhráli domácí 4:3, když rozhodující penaltu střílel Lukáš Bohm.

Branky : 30. Makovec Jaroslav -  46. Soukup Kristián. Rozhodčí : Petržilka Jiří. Diváků: 30. ŽK: 0 : 2.
Sestava Svéradic: Lukeš P.- Hájek J., Brokeš P., Červený V.(K), Hájek Martin- Bohm L.,Laně E., Makovec J., Klas D.- Prokopius F., Hájek Marek. Střídali : Vasko A., Štufka M., Sulek J. Připraven : Valach T.

Tým žáků FK Svéradice(foto) skončil v krajské řákovské soutěži po podzimní části na 7.místě  , když tuto sezónu zakončil remízou

s kvalitním celkem Staňkova a již podruhé v tomto ročníku si připsal do tabulky bod navíc za vítězství na pokutové kopy.

HRÁDEK – HORAŽĎOVICE  2 : 0  (0 : 0)
Stanislav Křížek

V 16.minutě   po chybě brankáře Nováček netrefil z vápna prázdnou bránu. Kotalovu střelu vychytal brankář. Pak se Vondráček uvolnil přes obránce  na vápně a otevřel skóre. Pak po rozehraném rohovém kopu Dryje, Skála centroval Dryje na hlavu Nováčka, který druhým gólem pojistil v pošumavském derby vítězství Svatoboru a upevnění druhé příčky v tabulce.

Branky : 42.  Vondráček Martin, 50. Nováček Tomáš. Rozhodčí : Blaheta Josef.Diváků: 30.
Sestava Svatoboru:  Bigasz, Urban, Jílek, Kotal, Skála, Sýkora, Zachata, Nováček, Dryje, Vondráček, Nauš; střídal: Matějka, Brejcha, Hanus, Říha

HOLÝŠOV  -  SUŠICE    2 : 4 (0 : 3)