KP , 1.A třída muži 14.kolo 7. - 8. 11. 2009

KLATOVY SE ROZLOUČILY S DOMÁCÍMI DIVÁKY PROHROU

Favorizovaný druhý celek tabulky krajského přeboru si z Klatov

snadno odvezl tři body .

Jitka Kilbergerová

V předposledním kole fotbalové podzimu krajského přeboru nastoupili na domácím hřišti hráči TJ Klatovy proti druhému celku tabulky, Městu Touškov. Podzimní loučení se svými příznivci Klatovským nevyšlo, když podlehli favorizovaným hostům 0:4.

KLATOVY – MĚSTO TOUŠKOV   0 : 4

Vstup do utkání vyšel lépe domácím. Už v 2. minutě měli možnost rohového kopu, ale brankář hostů Daněk skryl bezpečně míč ve své náruči. Klatovy měly opticky více ze hry, lépe kombinovaly a nutily tak hosty k faulům a z následných standardních situací ohrožovaly jejich branku. Domácím však převaha vydržela čtvrt hodiny, pak už se aktivity ujali favorizovaní hosté. Ti se dostávali rychle před klatovského brankáře Hermana hlavně přesnými centry. V 19. minutě kryl výborně Herman gólovou střelu Královce, dvě minuty nato musel řešit složitou situaci v šestnáctce, když po vyběhnutí neudržel napoprvé míč. Domácí sice dobře bránili, ale do útoku se dostávali jen sporadicky, jejich nepřesné přihrávky končili těsně za půlící čárou a střely bez přípravy touškovského brankáře neohrozily. Také velký nápor hostů utichl po čtvrthodině hry a hra se vyrovnala. Domácí bojovali o každý míč a dařila se jim kombinace. Ve 34. minutě měli Klatovští největší šanci utkání, ale střelu z přímého kopu zastavila tyč. Nedáš, dostaneš. V 38. minutě po krásném centru z pravé strany rozvlnil síť Hermannovy branky poprvé Královec. Tři minuty nato přišla akce jako přes kopírák, centr Kovácse a parádní trefa hlavou Formana. Do šaten tak odešli domácí hráči s dvoubrankovým mankem přesto, že v první půli předvedli solidní bojovný výkon.

Do druhé části hry se od začátku zapojil klatovský Ramadan, který přinesl oživení v útoku. Nejdříve centroval na hlavu Krausovi, který branku minul, pak sám vystřelil, ale vysoko nad branku hostů. V 52. minutě ale přišla další pohroma pro domácí. Herman zastavil ve vápně hostujícího útočníka jen za cenu faulu, dostal žlutou kartu a kopala se penalta. Míč si na značku pokutového kopu postavil Kovács a přesto, že si Herman na míč sáhl, ji proměnil. Třetí branka už domácí definitivně zlomila, a tak si hosté mohli hrát svoji hru – ze zajištěné pevné obrany vyráželi do nebezpečných brejků. Na hráčích Klatov už bylo vidět, že hrají bez chuti, pouze o to, aby výsledek neskončil katastrofou. Herman musel krýt ještě řadu vyložených šancí a jen díky němu byl stav stále 0:3. Domácí už se pouštěli do náznaků útoků jen ojediněle a po chybě v 74. minutě ve středu hřiště, kdy přišli o míč, Královec přeloboval z dálky vyběhnutého Hermana a svým druhým gólem upravil stav utkání na 4:0 pro hosty. Zbytek utkání se dohrál za režie dobře hrajících hostů, kteří promarnili ještě další šance. Domácí hráči se zmohli už jen na odkopávání míčů a čekali na hvizd rozhodčího, který by tento zápas ukončil.

Poločas: 0:2. Branky: 38., 74. Královec, 41., Forman, 52. Kovács.ŽK: 3 : 3.  Diváků: 80.

ROKYCANY CHANOVICE 3 : 0 ( 1: 0)

Branky: Aubrecht, Brož, Procházka; ŽK: 3:2 ; diváků: 150

KOLOVEČ - HORAŽĎOVICE   nehráno !!!!!

Utkání bylo pro nezpůsobilý terén odloženo a podle oznámení manažera a vedoucího týmu FK Horažďovice se kluby předběžně dohodly na náhradním termínu v úterý 17.11. od 14:00 hodin.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Přeštice  - SK ZČE 2 : 0 ( 1: 0)

Branky: Lambor, Pavlík; ŽK: 3:2; diváků: 150.

Branky: Tlustý, Trhlík; ŽK: 4:2; diváků:170

1. M. Touškov         14   8   3   3   33: 19    27  (  9)

2. Rokycany           14   8   4   2   26: 12    28  (  4)

3. Chrást             14   7   4   3   35: 21    25  (  1)

4. Holýšov            14   7   3   4   24: 16    24  (  0)

4. Rapid Plzeň        14   6   5   3   23: 17    23  ( -1)

5. Koloveč            13   7   1   5   32: 18    22  (  1)

8. Stříbro            14   7   0   7   28: 32    21  (  3)

9. Rozvadov           14   5   5   4   24: 23    20  ( -4)

10. Chanovice          14   6   1   7   23: 24    19  (  1)

11. Vejprnice          14   4   4   6   21: 31    16  ( -5)

12. Horažďovice        13   3   5   5   24: 24    14  ( -4)

13. Horní Bříza        14   3   4   7   23: 28    13  ( -5)

14. Bolevec            14   3   4   7   25: 35    13  ( -5)

15. SK ZČE Plzeň       14   3   3   8   17: 36    12  ( -6)

16. Klatovy            14   3   1  10   10: 37    10  (-11)

NOVÁČKŮM SE VYPLATILO JEZDIT  DO STRÁŽOVA

V předposledním kole podzimním kole se naposledy letos představili svým divákům v Pošumaví tři ze čtyř zástupců Pošumaví v 1.A třídě . Na dvou místech v Nýrsku a v Sušici se rozloučili tím nejlepším způsobem , ziskem plného počtu bodů a v Sušici ještě navíc bylo k vidění sedm branek v síti posledního celku tabulky.

Daleko horší  to bylo tam, kde přišlo na loučení s letošním fotbalovým rokem  nejvíc diváků a to bylo i přes pochmurné a nevlídné počasí do Strážova. Domácí tým však  více než dvě stovky diváků nepotěšil a pokud  ti chtěli vidět branky, pak je k vidění byli , ale pouze ty které padaly do domácí branky. Strážovští hráči tak nezvýšili laťku úspěšnosti  v duelech s nováčky ani o   milimetr. Jejich bilance s nováčky tři zápasy, tři prohry  a skóre  2 : 11 znamená co nováček to mínus tři body.

Věrni  svojí tradici zůstaly i Luby, které s výjimkou bodců získaných v Domažlicích se vracejí ze hřišť soupeřů s prázdnou. Jenže,  v čem daleko převyšují Lubští právě zmiňovaný Strážov  je bodá pozitiva na domácím hřišti ,  která je dosud třiadevadesáti procentní!   Jen si lze přát, aby jim to vydrželo i v tom následujícím  posledním kole.

NÝRSKO   -  CHLUMČANY 1 : 0 ( 0 : 0)

Branky: Korschisnki; ŽK: 2:1  ; diváků: 100

KŘIMICE  -  VD LUBY   3 : 0 ( 0 : 0)

Branky: Housar, Karbusický, Rada; ŽK: 2:0 ; diváků:  80

STRÁŽOV -  STOD  0 : 4 (0 : 2)

Petr Presl

Hrající trenér Strážova Petr Presl :“  Favorit utkání ze Stoda nepřipustil možnost překvapení kola a po dobrém výkonu, kterému nechyběl důraz, rychlost ani herní vyspělost hráčů , si odváží zaslouženě tři body. Jen opravdu malou útěchou pro mé hráče je fakt , že ke dvěma brankám dopomohli svými nepřesnými rozhodnutími rozhodčí utkání. Náš kádr je bohužel na konci podzimní části sezóny ve špatném zdravotním stavu a tak museli nastoupit i hráči, které bych za normálních podmínek nechal odpočívat.Těmto klukům musím jedině poděkovat za to, že odehráli celý zápas. Po vystřídání Antonovicse jsem už na lavičce náhradníků neměl nikoho zdravotně způsobilého, kdo by mohl do zápasu naskočit, což byl další rozdíl mezi oběma soupeři.“

Branky: Bachroň 2, Hruška 2; ŽK: 2:1 ;Diváků: 200

Sestava : Javorský,Michel, Čížek, Franc,Helm,Vítovec,Presl P. Matějka T. Matějka V. Presl Š. Cupl ( 18.Antonovics )

SUŠICE  - STAŇKOV  7 : 0 ( 3: 0)

Pavel Kodýdek

V posledním podzimním utkání na domácí půdě si sušičtí hráči s chutí zastříleli. Odevzdanému soupeři nasázeli sedm branek a při větším klidu v zakončení mohl být výsledek i dvouciferný.
Branky : 8.,36. a 71. Farták, 38. Melka, 52.Chmelík,67. Míček(PK), 76. Varga
 Rozhodci : Horáček - Šlapák, Štrincl. Diváků: 100. ŽK: 1:1. ČK: 1:1.
Sestava Sušice: Míček - Klíma,Kalný,Brož,Bešta - Kysilka (86.Junek),Hrach(C),Budil,Melka - Šablatura(46.Chmelík),Farták(74.Varga) , trenér František Melka

Zruč  -  Zbiroh 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Jaroš; ŽK: 1:2; ČK: 0:1 ; diváků: 150

Nýřany  -  Příkosice 2: 6 ( 1: 3)

Branky: Schejbal, Voráček - Novák 4, Krystl, Lisý; ŽK: 2:1  ; diváků: 125

Manětín  - Nepomuk 1: 4 ( 0: 2)