OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 12. kolo 7.-8.11. 2009

O K R E S N Í      P Ř E B O R

SVATOBOR BUDE PŘES  ZIMU DRÁŽIT SOUPEŘE  NA ČELE TABULKY

Poslední podzimní kolo  dalo definitivní podobu tabulce nejvyšší okresní soutěže mužů. V pozici lídra tabulky a nejlepšího týmu první části přeboru přezimuje  na jejím čele Svatobor Hrádek. Druhé i třetí místo není překvapením, že tyto o tyto dvě pořadí se podělili dva spolufavorité tohoto ročníku OP.

Poslední letošní souboje o mistrovské body se hrály na doraz o čemž svědčí, že o výsledcích se rozhodovalo ve většině zápasů až  v druhém poločase.

Jedním zápase který toto potvrzuje byl duel v Dešenicích . Kanonýr  soutěže Michal Poupa  posledních podzimních minutách  druhé půle v utkání  s Chanosem Chanovice B doma využil  k vylepšení si své střelecké bilance. Po té když v poločase prohrával jeho tým   0 : 3 jako správný kapitán  zatroubil k útoku a čistým hattrickem zachránil svému týmu  alespoň  cenný bod  .

Prokřehlí diváci v Bezděkově  viděli pouze dvě branky , ale na druhé straně žeň karet obou barev v rukou rozhodčího.  Ty barvy červené obdrželi  dva zkušené hráči hostů . Žlutých karet bylo celkem deset, z toho osmkrát se touto barvou „potěšili“ hráči sušické rezervy.

Celkem viděli diváci v sedmi utkáních  34 branek, což je průměr branky necelých pět branek n a utkání . Nejvíce jich padlo osm  v Horách Matky Boží .

ŽELEZNÁ RUDA  -  HRÁDEK    1 : 5 (1 : 2)

Branky: 36. Dulovec Jan – 14. a 75. Holeček Radek , 28. Oliva Jan, 63. Jánský Luboš, 69. Moravec Jiří; Rozhodčí:Koura,Dykalov,Bína.  ŽK: 5:2 . Diváků: 60

JANOVICE  -  NEZAMYSLICE    1 : 4 (1 : 3)

Foto z utkání – klikni  ZDE

Domácí tým nastoupil již  do čtvrtého zápasu bez  svého zraněného brankáře. Vývoj utkání tomu i napovídal.Domácí byli od úvodních minut aktivnějąí,ale první útok hostů ve 13.minutě znamenal první branku v síti domácích.Hosté v prvním poločase proměnili všechny své nebezpečné situace a ukázali domácím jak má vypadat produktivita vytvořených šancí. Domácí byly aktivnějąí,ale jejich akce končili na připravené obraně hostů.První podařená akce se povedla domácím ve 43.minutě ,kdy kombinačně přehráli obranu hostů a P.Hráský sám před brankářem hostů akci bankově zakončil.Ve druhém poločase hosté zkušeně drželi výsledek ve svých rukách a v 86.minutě opět využili chyby domácího brankáře a jejich nejnebezpečnějąí útočník M.Soutor stanovil konečný a zasloužený výsledek 1:4 pro

Hosty.

Branky: 43.  Hráský Pavel – 13.  a 25. Mašek Petr,  32, Kopačka Josef, 86. Soutor Martin; Rozhodčí:  Bureš Michal. ŽK: 4:1 . Diváků: 50

H. M. BOŽÍ  -  VEŘECHOV     5 : 3 (3 : 0)

Radek Bernard

Poměrně divoký zápas byl v sobotu za příjemného počasí k vidění na Horách Matky Boží. Jednoznačný první poločas ve prospěch domácího týmu byl ve druhé půli změněn v nečekanou přestřelku branek. Soupeř z Veřechova začal utkání nebojácně a hned v prvních minutách se dostal do dvou nadějných šancí, ale domácí nedovolili skórovat jejich hráčům a posléze převzali iniciativu, kterou zúročili i pěknými brankami. První velkou šanci jeątě nezužitkoval po krásném uvolnění a nahrávce na úroveň penalty Z. Hoffmann. Ovšem zanedlouho se oslavovalo, protože první padla po vybojovaném balónu u autové lajny a centimetrové přihrávce od Z. Hoffmanna na V. Vojtu, který po brejku prostřelil hostujícího brankáře – 1 : 0 . Hosté si svoje šance sami zkomplikovali častými protesty, a tak přišel zákonitý trest, když prakticky minutu po obdržené brance ą šel předčasně pod sprchy po 2. ŽK Šatra. Druhý gól si po pěkném centru od stopera M. Chmelíka na připraveného P. Halase vstřelil bránící hráč, když přeloboval vyběhnuvšího brankáře hostů – 2 : 0 . Třetí branka padla po nádherné akci, když po výborném pasu od P. Procházky na uvolněného F. Kišše, jenž neměl jinou možnost než překonat nešťastného brankáře – 3 : 0 . Další šance do konce I. poločasu již domácí nevyužili, a tak ąli do kabin s tříbrankovým náskokem. Když se po rychlé brance ze 48. minuty domácí dostali do vedení 4 : 0, vypadalo to na exhibici a vylepšení skóre. Tuto branku vstřelil, po jedovaté střele P. Procházky do tyče a následné akci po ose Vojta, Procházka, P. Halas. Ovšem opak byl pravdou, jelikož  domácí pod dojmem jasného vítězství polevili a hosté po dvou standardních akcích snížili dvěmi slepenými brankami na 4 : 2 . pak domácí opět přidali a T. Probst zvyšoval na 5 : 2 . Závěrečnou změnu skóre učinil hostující Hlaváč, když po brejku z pravé strany prostřelil dělovkou z úhlu domácího brankáře – 5 : 3 . Následně se tento duel jiľ dohrál beze změn, i když domácí si jeątě vypracovali několik šancí, avšak již nebyli tak produktivní, jako v I. polovině zápasu. Pro domácí nakonec zápas dopadl dobře, i když domácím fanouškům po dvou laciných brankách zatrnulo a obávali se možného dramatu. Horáci po slabším rozjezdu se silnými celky a postupném rozehrávání odehráli velmi slibný závěr podzimu, jelikož z posledních 4 zápasů si zapsali na své konto plných 10 bodů, což je katapultovalo do středu tabulky na 7. místo. Tím pádem mohou mít horáci poměrně klidnou zimní pausu před jarními odvetami.

Branky: 18. Vojta Václav, 28. vlastní , 31. Kišš Filip 48. Halas Pavel, 75. Probst Tomáš – 59. Šimko Anton, 60. Otáhal Vlastimil,85.  Hlaváč Jaromír; Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 3 : 3. ČK: 0 : 1  (Šatra Roman) . Diváků: 70

VRHAVEČ -  V. HYDČICE   4 : 0 (1 : 0)

Jindřich Pacner

Domácí hráči nastupovali do posledního podzimního utkání s odhodláním udržet si třetí příčku a připravit si dobrou pozici pro jarní část OP.Po úvodním hvizdu a vzájemném oťukávání se jako první osmělili domácí hráči,když po rohovém kopu zahrávaném J.Pacnerem se k odraženému míči na hranici velkého vápna dostal J.Potužník a s rozvahou starého mazáka technickou střelou překonal hostujícího gólmana 1:0.Tato branka jako kdyby domácí ukolébala a začala se vkládat na jejich kopačky zbytečná nervozita,která pramenila z nepřesných přihrávek ale nutno podotknout na velmi nerovném terénu.Domácí hráči měli další šance ke skórování,ale bohužel zůstaly nevyužity,buď nepřesností ve finální přihrávce nebo je odvrátila obrana hostů.Do konce I.pol. již žádná branka nepadla a tak šli do kabin spokojenější domácí za stavu 1:0.

Člověk by si řekl,že domácí nastoupí do II.pol. s vidinou rychle navýšit svůj náskok a v poklidu dohrát utkání,ale byli to naopak hosté,kteří byli důraznější v osobních soubojích a měli častěji míč na svých kopačkách.Po 20.min. se přece jen začala projevovat lepší fyzická a technická vyspělost domácího týmu.Nejprve v 79.min. neudržel hostující gólman trestný kop V.Hracha a všudypřítomný kanonýr M.Minařík zvýšil na uklidňujících 2:0.Za dalších 6.min. zahrával J.Pacner rohový kop na který si naběhl R.Kudláček a zvýšil krásnou hlavičkou na 3:0.V 90.min. korunoval svůj dobrý výkon J.Potužník druhým gólem po rychle rozehraném trestném kopu 4:0.Nutno podotknout,že v tomto utkání se vyznamenal také velmi nadstandardním výkonem V.Tomaka.

sestava Vrhaveč:O.Pressl-L.Lorenc,V.Mayer,V.Tomaka,V.Hrach-R.Kudláček,J.Potužník, J.Pacner(K), T.Vejskal(J.Skřivánek)-M.Minařík(K.Švátora),P.Jiřinec.

Branky: 13. a 90. Potužník Jan , 79. Minařík Michal, 85. Kudláček Radek; Rozhodčí: Dolejš Jiří. ŽK: 0:1 . Diváků:  40

DEŠENICE  - CHANOVICE B   3 : 3 ( 0 : 3)

Branky: 51.(PK), 62. a 75 . Poupa Michal  - 21. a 35. Vivatenko Jurij , 25. Skuhravý Ladislav; Rozhodčí: Lažánek karel. ŽK: 1:3 . Diváků: 50

BEZDĚKOV  -  SUŠICE  B      1 : 1  (0 : 0)

Branky :  65. Dulka  – 50. Hubáček. Rozhodčí: Dykalov, Koura, Hovorka. ŽK: 2 : 8 ; ČK: 0 : 2 (Hubáček Pavel, Marek Luděk). Diváků: 30.

TJ Bezděkov: V. Nadymáček - J. Ouda, P. Ouda ml., K. ©lechta, T. Souček (62. P. Dums) - P. Bače (75. A. Zhvakin), Mir. Bohatý, J. Dulka, O. Teska - J. Dytrych (70. V. Novák), V. Valečka

MOCHTÍN B   -   ŽIHOBCE    2 : 1 (1 : 0)

Pro domácí béčko to byly vydřené tři body proti kvalitnímu soupeři, které nakonec zařídil dorostenec Milan Matoušek. Ten otevřel skore již v 1.minutě utkání a daląí šance na obou stranách pak s jistotou pochytali golmani obou týmů. Po bojovném a vyrovnaném průběhu utkání se hosté dopracovali k remise v 80.minutě, když přihrávku Staňka proměnil ve vyrovnávací gol nabíhající Jindřich Šimáček. Domácí se ale nadechli k závěrečnému náporu, který jim minutu před koncem přinesl vítěznou branku a opět u toho byli domácí mladíci. Jan Voráč zatáhl míč po levé straně až do vápna a z jeho zpětné přihrávky Milan Matoušek nekompromisně zavěsil. ¨

Branky : Matoušek  2 – Šimáček  J. Rozhodčí: Bína, Bureš M., Javorský. ŽK: 1 : 3. Diváků: 50.

1. Hrádek             13  11   0   2   44: 16    33  ( 15)

2. Nezamyslice        13  10   1   2   39: 15    31  ( 13)

3. Vrhaveč            13   9   1   3   32: 12    28  (  7)

4. Chanovice   B      13   7   3   3   31: 20    24  (  3)

5. Sušice  B          13   6   4   3   25: 17    22  (  4)

6. Mochtín  B         13   5   3   5   24: 28    18  (  0)

7. H. M.  Boží        13   5   3   5   25: 35    18  ( -3)

8. Bezděkov           13   4   5   4   25: 24    17  ( -2)

9. Janovice           13   5   0   8   22: 21    15  ( -6)

10. Žihobce            13   4   2   7   17: 21    14  ( -4)

11. Dešenice           13   4   2   7   26: 36    14  ( -7)

12. V. Hydčice         13   3   4   6   11: 23    13  ( -5)

13. Železná Ruda       13   1   3   9   15: 43     6  (-15)

14. Veřechov           13   1   1  11   20: 45     4  (-14)

III.   T Ř Í D A

HRADEŠICKÁ REZERVA PROHRÁLA BOJ O ČERNÉHO PETRA

V závěrečném podzimním kole III. třídy  byla pozornost upřena zejména na dva duely které se hrály na Horažďovicku. V souvislosti s bojem o dvě postupová místa to bylo derby v Horaďovicích. Na hřiště domácí rezervy přijel fotbalový trpaslík  z Velké Boru , který je největším překvapením této části sezóny. Z role nováčka soutěže se vyklubal horký kandidát na postup. Ani v Horažďovicích nezklamal a doslova vydřel vítězství v úplném závěru zápasu kdy se podruhé gólovou trefou v tomto zápase prosadil parádní střelec Robert Šimanovský a tři body skončili v pomyslném  náručí šťastných hostů. Hosté byli šťastní i v Hradešicíh kde se hrál druhý sledovaný duel. Byl to přímý souboj o černého Petra tabulky  a vítězně z něj vyšel Sokol Malý Bor . Domácí rezerva tak bude zpytovávat svědomí z celé řady promarněných a doma prohospodařených bodů a mezi ně patří i ty  v tomto důležitém a prestižním klání posledního podzimního kola .

BOLEŠINY  -  NALŽOVSKÉ  HORY 1 :  1 ( 1 : 1)

L.Molnár

Domácím vyšel úvod zápasu a v desáté minutě se ujali vedení brankou Roháčem Janem, který využil zmatku v hostující obraně. Poté převzali iniciativu hosté a po zbytek prvního poločasu byli lepším týmem. Z této převahy dokázali ve 39.  minutě vyrovnat Vaňkem. Druhý poločas se hrál za stálé převahy hostů. Hosté několik svých příležitostí nevyužili a zápas tak skončil remízou.

Branky: 10. Roháč Jan – 39. Vaněk Luděk; Rozhodčí: Haviar Štefan; ŽK: 0:1 . Diváků: 90.

Sestava domácích:Sýkora (60.Slováček),Juřina,Molnár(75.Valeą),Buriánek,Kolář, Hess Petr, Matějka, Jandík, Koželuh, Roháč Jan, Kovanda (65.Mazanec)

VELHARTICE -  TÝNEC   1 : 0 (0 : 0)

Branky: 70. Poledník Pavel; Rozhodčí: Husník Václav. ŽK: 1:0 . Diváků: 100 .

HORAŽĎOVICE B  -  VELKÝ BOR 1 : 2 (1 : 1)

Branky: 13. Beneš Jiří – 22. a 89.  Šimanovský Robert ; Rozhodčí: Dušek Václav ml.;  ŽK: 0:5 . Diváků:  80  .

KVASETICE  -  MĚCHOLUPY 0 : 0 (0 : 0)

Rozhodčí: Abraham Josef; ŽK: 0:1 . Diváků: 30 .

KOLINEC -   NEZNAŠOVY 1 : 1 ( 0 : 0)

Zajímavé utkání, výborné nasazení hráčů obou týmů.

Branky: 53. Milfort Jiří – 73. Kreibich Karel; Rozhodčí: Vondráček Václav; ŽK: 2:0 . Diváků: 80.

LUBY  B   -   BĚŠINY   2 : 1 (0 : 1)

Domácí vedoucí tým tabulky se na vítězství tentokráte hodně  nadřel. Do kabin k poločasové přestávce  odcházely Luby s jednobrankovým mankem ze 32.minuty kdy šli hosté do vedení po rohovém kopu a závaru v němž se nejlépe zorientoval autor branky Lukáš  Šťastný. V 54.minutě lídr tabulky srovnal z penalty nařízené rozhodčím Veverkou za faul na Sydorenka kterou zkušený V. Smolík proměnil a v 59.minutě nejlepší střelec soutěže Bešta  hlavou po rohovém kopu poslal míč na vzdálenou tyč  a zajistil tak svému týmu poslední podzimní vítězství.

Branky: 54. Smolík V. (PK), 59. Bešta - 32. Štaštný Lukáš. Rozhodčí: Veverksa-Habada,Abrahám . ŽK: 1 : 2 , ČK: 0 : 1 (90. Vališ Jaroslav). Diváků: 50.

HRADEŠICE -  MALÝ  BOR   0 : 1 (0 : 0)

Místní  derby mělo  tentokráte  hořkou  příchuť v tom, že šlo o přímý souboj o poslední místo v tabulce. Domácí ho brankou kterou jim dal čtvrt hodiny před koncem Jára prohráli a přes zimní přestávku nejméně do konce  března se budou na své soupeře  dívat v úplného dna tabulky.

Branky: 75. Jára. Rozhodčí: Blaheta Josef. Diváků: 80. ŽK: 2:0.

1. Luby B             13  11   1   1   50: 10    34  ( 13)

2. Velký Bor          13   8   4   1   33: 16    28  ( 10)

3. Měcholupy          13   7   3   3   26: 16    24  (  6)

4. Neznašovy          13   7   3   3   19: 15    24  (  3)

5. Týnec              13   6   2   5   38: 33    20  ( -1)

6. Horažďovice B      13   6   2   5   26: 29    20  ( -1)

7. Běšiny             13   5   1   7   28: 27    16  ( -2)

8. Nalž. Hory         13   4   4   5   33: 34    16  (  1)

9. Bolešiny           13   4   3   6   17: 26    15  ( -3)