Krajský přebor, 1.A třída - DOHRÁVKA 11. kolo 28.10.2009

Z RAPIDU PŘIVEZLY KLATOVY CENNÝ BOD

Ve středu 28.října čekala na exdivizní fotbalisty Klatov dohrávka 11.kola krajského přeboru, který v Plzni na Rapidu nebyla v původním termínu sehrána pro nezpůsobilý terén. Do utkání s týmem, který na svém hřišti není zvyklý o body přicházet  nastoupily Klatovy v té samé sestavě, která v sobotu porazila Horní  Břízu.  Utkání dvou diametrálně odlišných poločasů bylo hráno ve svižném tempu a také tvrdě, o čemž svědčí množství karet na obou stranách.

RAPID KLATOVY 0: 0 ( 0: 0)

První poločas patřil nažhavenému domácímu celku, který chtěl zřetelně utkání rozhodnout drtivým nástupem. A skutečně se tak mohlo stát velmi brzy,  v první dvacetimunutovce měli útočníci Rapidu na svých kopačkách tři "tutovky",  pokaždé s nepřesnou muškou . Hodně se hrálo v křídelních prostorech, bylo vidět, že tento způsob hry oběma týmům svědčí. Koncentrovaným a disciplinovaným výkonem  přinutili klatovští hráči  soupeře ke snížení tlaku a hra se opticky vyrovnala. Přišlo i několik slibně rozehraných brejkových situací, všechny však ztroskotali na finální přihrávce.  Do kabin se odcházelo se smíšenými pocity, hra do těchto chvil velice připomínala prvopoločasovou hru z minulého utkání.

Do druhého poločasu přišlo úplně jiné hostující mužstvo. Četná divácká obec musela nabýt  dojmu, že někdo někde zamával kouzelným proutkem nad hlavami klatováků. Najednou to byli oni, komu začaly vycházet přihrávky na polovině soupeře, v osobních soubojích začali být tvrdší, u míčů byli o poznání dříve než soupeř.  Velký náboj přinesl do hry  v 60.´ příchod Kotlana, který za půlhodinu  pobytu na hřišti vyprodukoval snad pět velice slibných akcí. Po jedné z nich byl  v 83. minutě faulován v pokutovém území, nabídnutou šanci v podobě penalty však tentokrát Hovorka odmítl  a trefil pouze brankáře. Hosté šli tímto faulem do početního oslabení  a snaha o herní převahu přinesla ještě několik velice pěkných příležitostí, avšak dravý průnik Meszarose, Votípky nebo krásné sólo Vacovského přes celé hřiště zůstali bohužel bez patřičného efektu. V hektickém závěru se o početní převahu připravili hosté nedisciplinovaností Tomana, který si v krátkém časovém sledu vykoledoval dvě žluté karty a v 90. minutě šel pod sprchy dříve něž jeho spoluhráči. Druhá karta za diskusi s  rozhodčím byla hodně , hodně zbytečná.

Trenér Karol Žák : „ Do utkání jsme vstupovali s odhodláním bodovat. Věděli jsme o útočné síle Rapidu na domácím hřišti, nyní navíc posílené o našeho bývalého spoluhráče Láďu Žáka, který byl v utkání opravdu hodně vidět. Počáteční nápor jsme se štěstím přežili a závěr první půle už naznačil, že při zrychlení hry a zvýšení důrazu by se nám mohl záměr  podařit.  Hráči nastoupili s obrovským odhodláním  a druhý  poločas nám jasně patřil. Domácí měli i v této části hry několik slibných šancí, trefili tyč a jedna branka po standartní situaci jim správně nebyla uznána po předchozím faulu na Veselku. Naše akce byli velice přímočaré a nebezpečné, bohužel však pokaždé hodně špatně řešené.

Situace, kdy jsme postupovali v několikanásobně přesile se prostě musí řešit gólovým zakončením. I zde se projevilo mládí a nezkušenost, a také skutečnost, že se kluci v posledním roce do podobných  situací  zase tak často nedostávali a pod tlakem utkání je tedy velice špatně prováděli. V dobrém světle se ukázal Filip Kotlan, k úspěšnému zakončení několika jeho úniků však zabránil evidentně tréninkový výpadek, který v posledním období tento hráč musel podstoupit.  Dnešní výkon je velkým příslibem do zbytku podzimu, už se těším, jak dokážeme stoupající formu prodat v Chrástu. Klukům za druhý poločas patří veliká pochvala.“

Sestava   -   Herman  -  Bouberle, Veselka, Hovorka, Steinberger -  Šimandl / 85. Voráček / , Meszaros, Votípka / 77.´Vacovský /, Matějka -  Toman,  Ramadan / 60.´Kotlan /,  ŽK: 4:4; ČK: 1:1 . Diváků: 150.

1.  Rokycany          12   6   4   2   22: 12    22 (  1)

2.  M. Touškov        12   6   3   3   26: 18    21 (  3)

3.  Stříbro           12   7   0   5   27: 27    21 (  6)

4.  Holýšov           12   6   2   4   20: 14    20 ( -1)

5.  Koloveč           12   6   1   5   29: 17    19 ( -2)

6.  Chrást            12   5   4   3   28: 19    19 (  1)

7.  Přeštice          12   6   1   5   22: 18    19 ( -2)

8.  Rapid Plzeň       12   4   5   3   17: 15    17 ( -4)

9.  Rozvadov          12   4   5   3   22: 21    17 ( -4)

10.  Chanovice         12   5   1   6   21: 20    16 (  1)