OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 9. kolo 28. 10. 2009

O K R E S N Í      P Ř E B O R

NA ČELE TABULKY TO ZAČÍNÁ VŘÍT

Dohrávka odloženého 9.kola okresního přeboru přinesla zajímavé výsledky. Vedoucímu Hrádku se podařilo dotáhnout do vítězného konce derby hrané za kopcem v Sušici s místní rezervou. Další derby hrané na hřišti druhých Nezamyslic přineslo překvapivou dělbu bodů . Když se opět  zadařilo  Vrhavči doma naplno bodovat s béčkem Mochtína , pak po tomto kole to začalo na čele tabulky nejvyšší okresní soutěže doslova vřít. Do ukončení podzimní první části soutěžního ročníku  zbývá dohrát dvě kola a z celků které usilují o přezimování na prvním místě tabulky má relativně nejlepší vylosování a k tomu dva  body k dobru Svatobor Hrádek.

K výrazným změnám nedošlo ani ve spodních patrech tabulky.

V očekávaném souboji dvou posledních týmů ve Veřechově domácí promarnili velkou  šanci na první  výhru , přesto si alespoň  připsali do tabulky, sice  až v 11.kole první soutěžní bod a to je hodně hubená bilance.V posledních kolech se nedařilo Startu Dešenice a jinak tomu nebylo ani v duelu o šest bodů s H.M.Boží. Hosté jako  včeličky sbírají bod k bodíku a ten z Dešenic jim přišel hodně vhod.

O to zajímavější bude víkendové kolo ve kterém Dešenice v dalším šestibodovém duelu hostí Mochtín B. Velkou ozdobu středečnímu kolu určitě nedělá nebývalý počet vyloučených. Zatím co v minulém kole byly ve všech okresních soutěží uděleny pouze dvě červené karty, pak jen v OP tuto kartu vidělo v odloženém  kole pět hráčů !

SUŠICE – HRÁDEK  0 : 2 (0 : 1)
Šimeček

Domácí v silně omladěné sestavě s třemi dorostenci hráli vyrovnaný zápas. Hosté se ujali vedení v prvním poločase. Druhý poločas byl opět herně vyrovnaný. Po chybě v obraně hosté zvýšili na 2:0.Domácí i když již překonali hostujícího brankáře zastoupili jej obránci,nebo stálo v cestě břevno. Hosté si již do konce zápasu výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli. Negativem utkání byli dva vyloučení hráči,na každé straně po jednom.

Branky: Vomela, Kutil Libor. Rozhodčí : Dušek . Diváků: 60. ŽK: 4 : 5. CK: 1 : 1 (Kysilka – Kodýdek).´

VRHAVEČ  - MOCHTÍN B    3 : 0 (2:0)

Jindřich Pacner

V dohrávaném utkání OP přivítali hráči Vrhavče na domácím hřišti Sokol Mochtín,který přijel posilněn o hráče A týmu.Domácí měli výborný vstup do utkání,kdy již v 6.min. po rohovém kopu zahrávaném J.Pacnerem skóroval M.Minařík 1:0.Obě mužstva předváděla rychlý fotbal,kdy hra se přelévala na obě strany a divákům se musela líbit.Více šancí ke skórování však měli domácí.Ve 44.min. po získání míče ve středu hřiště posunul P.Jiřinec na rozbíhajícího se R.Kudláčka,ten unikl obraně a přehodil hostujícího gólmana 2:0.Za tohoto stavu skončil I.poločas a do kabin odcházeli spokojenější domácí.

II.poločas byl svým průběhem vyrovnanější než I.poločas až do 63.min.,kdy ovlivnilo utkání vyloučení domácího D.Hracha po skluzu na P.Švátoru.Paradoxně po tomto vyloučení ještě stihli dát oslabení domácí další branku,kterou vsítil po opakované střele T.Vejskal 3:0.Od této chvíle se domácí soustředili spíše na udržení svého náskoku.Hostující hráči postupem času získávali herní převahu,kterou ovšem nedokázali brankově zúročit a to buď svojí nepřesností v koncovce a nebo jim v tom zabránil O.Pressl.Další branka už do konce utkání nepadla a domácí si připsali zasloužené vítězství.

Branky: 6. Minařík Michal, 44. Kudláček Radek, 65. Vejskal Tomáš; Rozhodčí: Simbartl .ŽK: 3:3; ČK: 1 : 0  (63. Hrach David).Diváků:  60.

Sestava Vrhaveč:O.Pressl-F.Franěk,V.Mayer,V.Hrach,V.Tomaka-R.Kudláček, P.Jiřinec, J.Pacner (K), T.Vejskal(J.Skřivánek) -M.Minařík(K.Fiala,K.Švátora),D.Hrach

DEŠENICE  - H. M. BOŽÍ    1 : 1  (0:1)

Branky: 87. Soušek Rostislav – 24. Mužík Radek; Rozhodčí: Haviar .ŽK: 1:0 . Diváků: 50.

CHANOVICE B  -   JANOVICE    3 : 2  (1:0)

.Branky: Polena Michal,  63.Šlehubr Milan,75. Polena Josef, 4.  – 82. Toman Pavel, Hájek Matěj; Rozhodčí: Cupl . ŽK: 1:1. Diváků:  80

V. HYDČICE  - BEZDĚKOV    1 : 1 (1:1)

Branky: 34. Hejpetr Ladislav – 37. Bohatý Miroslav; Rozhodčí: Abrahám .

ŽK: 1:3. Diváků:  40.

VEŘECHOV  -  ŽELEZNÁ RUDA    3 : 3 (0:3)

Branky: Vítek Jiří 2, Podzimek Josef - Kroupa Luboš, Dulovec Jan, Vörös Adam; Rozhodčí: Mureš Michal .ŽK: 4:2; ČK: 0:1 . Diváků: 30.

NEZAMYSLICE -   ŽIHOBCE   1 : 1 (0:1)

Janda Milan

Za krásného počasí nastoupila obě mužstva s odhodláním získat další body do tabulky OP. Domácí trenér měl velké problémy se sestavou ,neboť mu chyběli  čtyři hráči ze základu.  Na hře to z počátku nebylo znát ,a tak si domácí vytvořili mírnou převahu ,ale hostující ho brankáře se jim překonat nepodařilo.Ve 40.min zahrávali domácí standardní situaci, ale odkopnutého míče se zmocnil hostující útočník a do odkryté obrany přihrál zkušenému Staňkovi a tem se nemýlil 0:1. Do druhého poločasu nastoupili domácí oslabeni o vyloučeného Rejška s odhodláním poprat se body. I v deseti přehrávali soupeře a vytvářeli si brankové příležitosti jak na běžícím páse,jen překonat brankáře hostů se nedařilo. V 56.min  přeci uhodilo, když se trefil po rohu hlavou Josef Burda 1:1.   Domácí pokračovali v tlaku a hosté hrozili brejky, ale do konce utkání se skore již neměnilo. Hosté byli s bodem spokojeni a domácí mohou jen počítat neproměněné šance.

Branky: 56. Burda Josef -  40. Staněk Václav; Rozhodčí:Bureš Jiří. ŽK: 1:1; ČK: 1 0(Rejšek Karel ) . Diváků : 60 .

1.  Hrádek            11   9   0   2   35: 14    27 ( 12)

2.  Nezamyslice       11   8   1   2   33: 14    25 ( 10)

3.  Vrhaveč           11   8   1   2   27: 10    25 (  7)

4.  Chanovice   B     11   6   2   3   26: 16    20 (  2)

5.  Sušice  B         11   5   3   3   19: 16    18 (  3)

6.  Bezděkov          11   4   4   3   24: 21    16 ( -2)

7.  Janovice          11   5   0   6   20: 13    15 ( -3)

8.  Žihobce           11   4   2   5   15: 15    14 ( -4)

9.  Dešenice          11   4   1   6   22: 29    13 ( -2)

10.  V. Hydčice        11   3   4   4   11: 18    13 ( -2)

11.  Mochtín  B        11   3   3   5   18: 26    12 ( -3)

12.  H. M.  Boží       11   3   3   5   19: 32    12 ( -6)

13.  Železná Ruda      11   1   3   7   14: 33     6 (-12)

14.  Veřechov          11   0   1  10   13: 39     1 (-14)

III.   T Ř Í D A

VELKÝ BOR NEVYUŽIL  MOŽNOST UPEVNIT DI DRUHÉ MÍSTO

První tým tabulky Start Luby B po smolné ztrátě bodů za remízu s Velkým Borem čekal ve střední dohrávce těžký soupeř v Měcholupech. Lídr tentokráte nenechal nic náhodě a domácí třetí celek tabulky bezpečně porazil. V tomto případě v případě tříbodového zisku bodů na domácím hřišti mohl Velký Bor si upevnit  druhé místo . Tuto šanci  však prohospodařil  a dovolil N. Horám si odvést z horké velkoborské půdy cenný bod. Přesto si Velký Bor o bod polepšil, neboť další z týmů které útočí na druhé postupové místo Sokol Neznašovy se rovněž  doma s rezervou z Horažďovic o body rozdělil.

Další ze série velmi smolných zápasů sehrály Běšiny. Nováček soutěži po ztrátě bodů v Bolešinech přišel o body na Týnci a dopomohl domácím k bodovému zisku i jedním vlastním gólem.Z celků na opačném konci tabulky si polepšil Malý Bor které v duelu o šest bodů doma porazil Velhartice. Kvasetice v Kolinci přišly nejen o tři body, ale také o vyloučeného hráče a jejich situace vzhledem k dalším distancovaným hráčům není vůbec lehká.

HRADEŠICE B -  BOLEŠINY  3 : 0 (0:0)

Branky: 55. Melka František, 61.Šmrha Lukáš,  74. Gabriel Jan; Rozhodčí:Blaheta Josef.  ŽK: 1:2 . Diváků: 80.

NEZNAŠOVY  - HORAŽĎOVICE B  2 : 2 (1:2)

Branky: 39. Žák Miroslav, 60. Vaněk Miroslav – 37. a 43. Forman Michael ml. ; Rozhodčí: Javorský Josef.  ŽK: 4:2 . Diváků: 60.

MALÝ BOR  - VELHARTICE  3 : 0  (2:0)

Faltys

Jednoznačné vítězství domácích, kteří po celý průběh utkání byli lepším týmem. Velmi dobře a zodpovědně odehrál tentokrát celý tým a zisk tří bodů přispěl k udržení se v kontaktu se středem tabulky.

Branky: 1.  a 84. Chodl František, 22. Kalčík Tomáš. Rozhodčí : Bošek Petr. Diváků: 80. ŽK: 0 : 3.

ČK : 0 : 1 79. Donát Jiří( po 2 ŽK).

MĚCHOLUPY -  LUBY B   0 : 3 (0:1)

Branky: 41. Bešta Jiří, 53. Smolík Pavel, 60. Smolík Vladislav; Rozhodčí: Petržílka Jiří. ŽK: 2:3. Diváků: 60 .

VELKÝ BOR  - NALŽOVSKÉ  HORY    1 : 1 (0:0)

Miloslav Kolář

Náhradní termín odloženého kola nevyhovoval několika hráčům domácího týmu a tak první poločas byl převážně taktickým bojem uprostřed hřiště. První nesmělé střely na branku mohli diváci vidět až po 20 min. hry. S blížícím se koncem prvního poločasu se ale začínala ukazovat bratrská spolupráce R. a P. Šimanovských, kdy tentokrát Robert servíroval Patrikovi do několika golových šancí, obrana a brankář hostí byli proti. I ve druhém poločase měli domácí několik šancí, tyto zůstaly nevyužity a tak se v 65' hosté po centru Brejchy golem Vobroučka dostali do vedení. Snahu domácích o vyrovnání dovršil po přihrávce R.Šimanovského střídající Tomáš Zoubek.Následně po nuceném střídání Jirky Brabce, který spolehlivě odehrál post stopera zachraňoval bravurně brankář domácích Stulík, a jeho jmenovec v brance hostů nemusel zasahovat ani v poslední minutě, když po faulu na P.Šimanovského ve "vápně" exekutor pokutového kopu Voráč netrefil branku a odmítl tak plný bodový zisk domácích .

Branky: 73. Zoubek Tomáš – 65. Vobrouček Jiří; ŽK: 1:3 .Rozhodčí: Koura Radim.  Diváků: 100.

TÝNEC  -  BĚŠINY    4 : 3 (1:1)

Branky: Kubový Pavel, Frous Michal, Ryba Tomáš, vlastní - Šťastný Lukáš 2, Kolář Zdeněk;Rozhodčí: Lažánek Karel.  ŽK: 3:1 . Diváků: 30 .

KOLINEC -    KVASETICE  4 : 1 (2 : 0)

Branky: Horák Jan 3, Flosman – Ballý Michal . Rozhodčí: Dykalov. ŽK: 1 : 4. ČK: 0 : 1. Diváků: 70.

1.  Luby B            11  10   1   0   48:  7    31 ( 13)

2.  Velký Bor         11   7   4   0   30: 12    25 ( 10)

3.  Měcholupy         11   6   2   3   24: 16    20 (  5)

4.  Neznašovy         11   6   2   3   16: 13    20 (  2)

5.  Horažďovice B     11   6   2   3   25: 25    20 (  2)

6.  Týnec             11   5   2   4   36: 31    17 ( -1)

7.  Nalž. Hory        11   4   3   4   31: 30    15 (  0)

8.  Běšiny            11   4   1   6   24: 24    13 ( -2)

9.  Bolešiny          11   4   1   6   14: 23    13 ( -2)

10.  Hradešice B       11   3   1   7   22: 30    10 (-11)