ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – starší , mladší 11. kolo 17. – 18. 10. 2009

ČESKÁ DIVIZE  ŽÁKŮ – skupina   A

V ZÁPASE O ŠEST BODŮ SUŠICE  ZABRALA

Z úspěšné štace se vrátili divizní žáci TJ Sušice . Dokázali vyhrát regionální derby dvou sousedů v tabulce na hřišti FK Tachov. Tento duel byl pro starší žáky o to důležitější, neboť se v něm hrálo vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce o šest bodů . Starší žáci z města na Otavě  konečně prolomili sérii nepovedených výsledků a ze hřiště soupeře přivezli tři body. Díky uzdravení několika hráčů a tím zvýšení potřebné konkurence, mohli trenéři přistoupit ke změnám v sestavě, které vedli k rozdílnému přístupu hráčů k utkání.  Blízko k vítězství měli v Tachově  i mladší žáci ze Sušice kteří byli po celé utkání lepším týmem a inkasovali vyrovnávající branku od domácím v samotném závěru.

STARŠÍ   ŽÁCI

FK TACHOV - TJ SUŠICE  0 : 4 (0 :2)

Václav Staněk

Úvodní minuty byly z obou stran opatrné a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. V 18 minutě zápasu poslal Dan Brož krásnou kolmou přihrávku na rozběhnutého Davida Staňka, který však z hranice vápna přestřelil branku soupeře. Od této chvíle se začala hra přesouvat na polovinu domácích a ve 23 minutě zápasu přišel krásný fotbalový okamžik, kdy obrana domácích odvrátila centr z pravé strany přímo na nohu Dana Brože, který krásnou střelou z 20 metrů nedal šanci brankáři domácích a míč se odrazil od břevna do branky a Sušice vedla 1:0. Ve 35 minutě zápasu rozehrávali hosté rohový kop a po důrazném náběhu stopera Jirky Reisnera to bylo 2:0. Sušice ve druhém poločase kontrolovala hru a dostala se do dalších šancí, které se jí však nedařilo proměnit a rozhodnout tak zápas. Teprve dvě kolmé přihrávky na uzdraveného Šimona Svobodu a přesné zakončení přinesli navýšení skóre a potřebný klid pro sušické mladíky.

Sestava: Volák- Novák, Reisner, Gréger Chudý - Staněk (Brabec),Brož,Kutil, Harant - Svoboda,

Lintner (Švec)

1. FK  Příbram B      10   8   1   1   41: 16    25  ( 10)

2. Doubravka          10   6   2   2   26:  9    20  (  5)

3. Dukla Praha        10   6   2   2   27: 14    20  (  5)

4. SK Č. Budějovice   10   6   0   4   22: 22    18  (  3)

5. Vikt. Plzeň B      10   5   2   3   17: 10    17  (  2)

6. FC Písek           10   5   2   3   11:  9    17  (  2)

7. FK Tábor           10   4   3   3   20: 14    15  (  0)

8. Slavoj Podolí      10   5   0   5   19: 24    15  (  0)

9. Český lev Beroun   10   4   2   4   12: 15    14  ( -1)

10. Sušice             10   4   1   5   16: 26    13  ( -2)

11. FK Hořovicko       10   2   3   5   16: 22     9  ( -6)

12. Tachov             10   2   3   5   22: 29     9  ( -6)

13. T. Prachatice      10   2   0   8   14: 30     6  ( -9)

14. Vejprnice          10   0   1   9    9: 32     1  (-14)

Pavel Hubáček

Hosté byli v prvním poločase jasně lepším týmem, zavřeli domácí na jejich polovině, dobře kombinovali, ale za spousty příležitostí dokázali využít jen jedinou, když se ve velkém vápně dokázal šikovně uvolnit Jirka Motl. V samotném závěru prvního poločasu po velké chybně obrany darovali domácím vyrovnání.Druhá půlka nebyla již  z pohledu hostí tak vydařená, hra se přelévala z jedné strany na druhou.Hosté se po rychlém brejku dostali opět do vedení, kdy přesně křižnou střelou po zemi skóroval opět Jiří Motl.Domácí ovšem nesložili zbraně a to se jim vyplatilo.V samotném závěru se míč po standardní situaci dostal za obranu hostí a dobíhající útočník přehodil brankáře.

Branky za domácí : branky za hosty Motl Jiří 2

Sestava: Šoural, Myslík,Pavelec, Pojar, Vítovec/ Hána/, Sedláček, Dohnal/ Hubáček /,Nový Jan, Motl, Svoboda, Vichr/ Jurga/

1. T. Prachatice      10   8   1   1   55: 12    25  ( 10)

2. FC Písek           10   8   1   1   31:  9    25  ( 10)

3. FK Tábor           10   7   1   2   31:  5    22  (  7)

4. Český lev Beroun   10   7   1   2   28: 13    22  (  7)

5. FK  Příbram B      10   6   1   3   18: 12    19  (  4)

6. SK Č. Budějovice   10   5   2   3   21: 14    17  (  2)

7. Vikt. Plzeň B      10   5   2   3   22: 18    17  (  2)

8. Dukla Praha        10   4   3   3   19: 15    15  (  0)