KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 6.(10.) kolo 10.-11.10.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

V TACHOVĚ SI UDRŽELI PRVNÍ MÍSTO

Dorostenecký přebor kraje má vzhledem k vyrovnanosti účastníků nejvyšší krajské soutěže  zajímavý průběh . Pošumaví je zastoupeno jediným klubem TJ Sušice a zatím dělá našemu regionu velmi dobré jméno. Po šesti kolech jsou starší dorostenci z města na Otavě na čele tabulky , když si toto vedení drželi po náročném zápase v baště mládežnické kopané v Tachově.

STARŠÍ   DOROST

FK TACHOV - TJ SUŠICE 0 : 3 (0 : 1 ).

Václav Kotrba

V Tachově se hrál od začátku utkání svižný fotbal. Nejprve zahrozili hosté Imrou Vargou a Danem Šablaturou a poté si slibné příležitosti vytvořili i domácí. Skóre se měnilo až 23.minutě, kdy pokus Tomáše Klímy překvapil všechny, ale hlavně domácího brankáře, který si míč srazil do vlastní branky 0:1. Ve 32.minutě postupoval Tomáš Fusch sám na brankáře, ale těsně minul. Do konce poločasu se výsledek neměnil i přes šance na obou stranách.

I druhý poločas začal dramaticky, domácí dvakrát nebezpečně prověřili brankáře hostů. Od  50. minuty utkání hosté zatlačili domací na jejich polovinu a snažili se utkání rozhodnout. Domácí využili každou příležitost k protiútoku. O utkání rozhodla 64. minuta, kdy standartní situaci úspěšně provedl Míra Králík a bylo to 0 : 2. Od té chvíle hosté úspěšně kombinovali a vytvořili si celou řadu brankových

příležitostí.  Zisk bodů potvrdil Tomáš Fusch v 76. minutě 0 : 3.

Výsledek je pro domácí krutý, měli řadu příležitostí, které jim však zlikvidoval dnes velmi pozorný

Honza Ludvar.

Branky: Klíma, Králík, Fusch
Sestava Sušice: Ludvar - Goby, Mataše, Lašek, Mužík, Králík, Jech, Šablatura, Klíma  (75´ Málek), Varga (70´Matějka), Fusch.

1. Sušice              6   3   3   0   12:  5    12  (  3)

2. Doubravka           5   3   0   2   17:  5     9  (  0)

3. SK ZČE Plzeň        5   3   0   2   13:  3     9  (  0)

4. Smíchov Plzeň       5   2   2   1   11:  8     8  (  2)

5. Postřekov           6   2   2   2   15: 13     8  ( -1)

6. Přeštice            5   2   1   2    6:  7     7  (  1)

7. Tachov              5   2   1   2    9: 12     7  ( -2)

8. Sportovní škola     5   2   0   3    8: 10     6  (  0)

9. Nepomuk             6   0   1   5    3: 31     1  ( -8)

MLADŠÍ  DOROST

TACHOV – SUŠICE    2 : 1(1 : 1)

Mladší dorostenci jeli do Tachova odčinit domácí porážku od SK ZČE Plzeň. Své úsilí korunovali již v 7.minutě, kdy Franta Matějka přešel i přes jinak výborného brankáře domácích a bylo to 0 : 1. Sušičtí mladící zvýšili aktivitu a vytvořili si celou řadu příležitostí, ale bohužel soupeř z ojedinělého útoku vyrovnal z pokutového kopu na 1 : 1. V poslední pětiminutovce první půle si hosté vytvořili tři vyložené bankové příležitosti, ale skóre se neměnilo. Odhodlání hostům vydrželo i do druhé půle od začátku tlačili soupeře, ale bez výsledného efektu. A byli to domácí, kteří udeřili v 75.minutě výsledek otočili na konečných 1 : 2. V závěru se hosté snažili zkorigovat výsledek. Za zmínku stojí individuální akce Imry Vargy, který přešel přes dva obránce domácích, ale nepřesně zakončil.

Domácí získali body za efektivitu. Hosté hráli pohledný fotbal, ale vytvořené šance  bohužel nevyužili.

Branka: Matějka
Sestavy: Mužík - Vrhel, Šoural(40´Chudý ),  Beránek, Trčan, Halas, Chmelík(68´Klíma), Kodýdek L., Toner(40´Kliment), Matějka, Skuhra (70´Varga).¨

1. SŠ  Plzeň           5   4   1   0   18:  8    13  (  7)

2. SK ZČE Plzeň        5   4   1   0   16:  7    13  (  4)

3. Doubravka           5   3   1   1   16:  4    10  (  1)

4. Tachov              5   3   1   1   15:  6    10  (  1)

5. Sušice              6   3   0   3   11: 11     9  (  0)

6. Smíchov Plzeň       5   2   0   3    8: 12     6  (  0)

7. Nepomuk             6   2   0   4    8: 16     6  ( -3)

8. Přeštice            5   0   1   4    6: 12     1  ( -5)

9. Postřekov           6   0   1   5    3: 25     1  ( -8)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

HORAŽ´DOVICE BYLY ÚSPĚŠNÉ V DALŠÍM DERBY

Vedoucí celek krajské soutěže  FK Horažďovice má za sebou další derby ve kterém si poradil  na hřišti v Hrádku s místním Svatoborem. Domácí přestože nastoupili v oslabené sestavě kladli statečný odpor a  více než 55. minut drželi s favoritem bezbrankové konto  .

MĚČÍN – NÝŘANY   1  : 0 (1 : 0)
Branky : 45.Jan Ambrož. Rozhodčí: Král. Diváků: 40. ŽK: 0 : 4.

PAČEJOV -   DOBŘANY  3 : 0  ( 0 : 0 )

Domácí byli po většinu utkání jasně lepším týmem, ale svou převahu vyjádřili brankově až ve druhém poločasu. Postupně se trefili Michal Ráb v 69. , Standa Soukup v 73. a Jarda Kubaň v 85.minutě. Vítězství pačejovských dorostenců bylo plně zasloužené.

Branky: Ráb, Soukup, Kubaň; ŽK 0 : 1 ;Rozhodčí Kopejko; 40 diváků

HRÁDEK - HORAŽĎOVICE    0 : 4 (0 : 0)

Václav Hána

Domácím chyběli dva hráči základní sestavy, zranění Matějka a Lísa a dva nemocní hráči Hrach a Sommer. Utkání ale začali s lídrem soutěže nebojácně a celý první poločas byli více než vyrovnaným soupeřem (první poločas 0:0).

Druhý poločas začal podobně jako první, ale v 55. minutě přišla chyba domácích v rozehrávce a gol v jejich síti - 0:1 (Greger). A brzy poté, v 56. minutě zvýšil na 0:2 Nauš. Pak přišla 65. minuta a nebezpečná střela domácího Schmirlera, kterou brankář hostí jen vyrazil a Švelch branku hostí zblízka jen přestřelil. V 66. minutě však Nauš šanci proměnil, a tak místo stavu 1:2 rozhodl utkání 0:3. A v 74. minutě ještě zvýšil Šmat na 0:4. Tímto skore utkání skončilo.

Domácí dorostenci si však tak vysokou porážku, i v oslabené sestavě, nezasloužili.

Rozhodčí :  Szikszay z Dolců. Diváků: 20. ŽK: 3 : 0.
Sestava domácích - Křížek - Zdeněk, Kodýdek, Skála, Rendl, Švelch, Pena, Brůha, Koníř, Schmirler, Diviš (střídal Oliva)

LUBY – POŘÍČÍ   6 : 3 (3 : 1).

Luby s posledním týmem tabulky který v devíti předcházejících zápasech dal pouze sedm branek překvapivě inkasovaly tři branky.

1. Horažďovice        10   9   1   0   48:  7    28  ( 16)

2. Koloveč            10   9   0   1   41: 10    27  (  9)

3. Holýšov            10   8   0   2   40: 16    24  (  6)

4. Mrákov             10   8   0   2   33: 19    24  (  6)

5. Luby               10   7   1   2   33: 13    22  (  4)

6. Nýřany             10   5   2   3   27: 18    17  (  5)

7. Blovice            10   5   2   3   30: 30    17  (  8)

8. Měčín              10   4   1   5   18: 21    13  ( -2)

9. Hrádek             10   4   0   6   28: 31    12  ( -3)

10. Poděvousy          10   3   2   5   17: 21    11  ( -4)