KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 7. kolo 3.- 4.10.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICKÝ DOROST VEDE TABULKU

Po  5.kolech krajského přeboru dorostu je příjemný pohled na tabulku kde na prvním místě je bez prohry starší dorost TJ Sušice. Posledně tři získané body které v sobotu tento tým vedený trenérem Václavem Kotrbou byly nejcennější, neboť výhra nad exdivizním týmem plzeňských energetiků má svojí kvalitu. V Sušici se hrál zajímavý fotbal. Hosté, favorit soutěže si do Sušice přijel pro body, ale nakonec na ně nedosáhl .

STARŠÍ   DOROST

Sušice - ZČE Plzeň  2 : 0 (1 : 0)

Václav Kortba

Od začátku to byli hosté, kteří se kombinační hrou snažili domácí hráče dostat pod tlak. Domácím se zvláště v první půli dařil rychlý přechod do útoku a z těchto situací mohli právě oni měnit výsledek, Tomášem Fuschem či Imrou Vargou. A právě po rychlém přenesením hry domácí zakončili ve 13.minutě kombinaci po ose Varga, Fusch a Míra Králík se nemýlil, 1:0. Hosté nerezignovali a dále dobývali domácí, ti ale velmi pozorně bránili a tak hosté ohrožovali Karla Gilla pouze z větší vzdálenosti. V závěru první půle domácí zahrozili ze standartní situace, kdy Imra Varga vyprášil brankáři hostí rukavice a byl z toho nakonec pouze rohový kop. Šanci ještě v samotném závěru měl Tomáš Fusch, ale výsledek se neměnil. Hosté na začátku druhé půle zvýšili aktivitu a vytvořili si zajímavé situace. Domácí obrana počáteční nápor přečkala bez změny výsledku. Hosté měli častěji míč na svých kopačkách, ale nebezpečné situace domácí zvládli. V 75. minutě se po pěkné kombinaci měnil stav ve prospěch domácích. Tomáš Fusch narazil Jechovi a ten chytře přeloboval brankáře hostí. Vašek Jech touto brankou korunoval svůj velmi dobrý výkon v dnešním utkání. Dokonce utkání si hosté i domácí vytvořili příležitosti ke změně výsledku, ale ten se již neměnil. Výsledek je spravedlivý, domácí dodrželi taktické pokyny, vstřelili dvě branky a udrželi čisté konto.

Branky: Králík, Jech. Rozhodčí: Dušek
Sestavy: Gill - Goby, Mataše, Lašek, Mužík, Králík (65´ Málek), Jech, Šablatura, Klíma (75´Novosad), Varga (70´Matějka), Fusch.

1. Sušice              5   2   3   0    9:  5     9  (  0)

2. Smíchov Plzeň       4   2   2   0   10:  6     8  (  5)

3. Postřekov           5   2   2   1   14: 11     8  (  2)

4. Tachov              4   2   1   1    9:  9     7  (  1)

5. Přeštice            5   2   1   2    6:  7     7  (  1)

6. SK ZČE Plzeň        4   2   0   2   11:  3     6  (  0)

7. Doubravka           4   2   0   2    5:  5     6  (  0)

8. Sportovní škola     3   1   0   2    6:  7     3  ( -3)

9. Nepomuk             5   0   1   4    3: 19     1  ( -8)

MLADŠÍ  DOROST

Sušice - ZČE Plzeň  2 : 6 (2 : 3)

Mladší dorostenci tentokrát po třech vítězstvích za sebou, tahali za kratší provaz. Jejich hra byla neuspořádaná a ani neplnili taktické pokyny. Proto se v Sušici zrodil tak divoký výsledek v neprospěch domácího kolektivu. Domácí  se dopustili řady hrubých chyb, za které platili. Výsledek je pro domácí fotbalisty krutý, ale spravedlivý.

Branky: Beránek, Tonner

Sestavy: Petráš - Šoural, Kodýdek L., Kratochvíl (30´Trčan), Chudý (40´Chmelík), Beránek,  Matějka, Pojar, Halas, Toner, Kliment, Matějka.

1. SŠ  Plzeň           4   4   0   0   15:  5    12  (  6)

2. SK ZČE Plzeň        4   4   0   0   13:  4    12  (  6)

3. Sušice              5   3   0   2   10:  9     9  (  0)

4. Tachov              4   2   1   1   13:  5     7  (  1)

5. Smíchov Plzeň       4   2   0   2    7:  7     6  (  0)

6. Nepomuk             5   2   0   3    8: 13     6  ( -3)

7. Doubravka           3   1   1   1    8:  3     4  (  1)

8. Přeštice            4   0   0   4    4: 10     0  ( -6)

9. Postřekov           5   0   0   5    1: 23     0  ( -6)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

HORAŽĎOVIČTÍ MLADÍCI SVÉ SOUPEŘE NEŠETŘÍ

Na to, že od prvního kola se na první místo tabulky krajské soutěže dorostu vyhouply Horažďovice jsme  si již pomalu zvykli. V této souvislosti je třeba pouze připomenout, že tento vysoce produktivní tým se skórem 44:7 ještě na jaře hrál okresní přebor a z tohoto důvodu se jedná o velice vydařený vstup do krajské soutěže nováčka z Horažďovic. Rovněž jako v soutěži žáků i u dorostu zaznamenáváme nejvýraznější zlepšení po lídru tabulky u Svatoboru Hrádek, který v minulých ročníku se schovával ve spodních patrech tabulky.

Pačejov - Horšovský Týn  2 : 5  (0 : 2)

Vyrovnané utkání, jehož výsledek neodpovídá poměru sil na hřišti. Domácí bojovali, ale dostávali hloupé branky. Za hosty se dvakrát trefil Palout a Roháč, jednou Ludvík. Za domácí se trefil J.Kubaň a Hosnedl. Řídil Niedermayer.

Horažďovice – Blovice   11 : 0 (4 : 0)
Jakub Forman

Horažďovický dorost pokračuje v dobrých výkonech a tentokrát nastřílel odevzdaným hostům z Blovic celkem 11 branek. Domácí zejména v prvním poločase předváděli kvalitní kombinační hru a vytvořili si do druhé půle dostatečný náskok. Čtyřmi góly se blýskl Václav Šmat, jen o gól pozadu zůstal Josef Nauš, který se trefil třikrát.

Branky : Václav Šmat 4x, Josef Nauš 3x, Dominik Vonášek, Lukáš Zdichynec, Milan Podzimek, Martin Greger. Rozhodčí : Václav Dušek . Diváků: 30.

Nýřany – Hrádek   2 : 5 (1 : 0)

Václav Hána

Dorostenci z Hrádku nezačali utkání jako před týdnem a pustili domácí do dvou vyložených šancí, a proto již v 7. minutě prošel útočník středem obrany hostů a nedal Křížkovi žádnou šanci 1:0. Poté se hosté probudili. Nejprve po Lísových přihrávkách Švelch minul zblízka branku domácích nohou, poté hlavou. Dále Schmirler nebezpečně vystřelil z patnácti metrů a nechal vyniknout brankáře domácích. A nakonec Brůha zblízka trefil tyč. I proto skončil první poločas vedením domácích.
Druhý poločas začal jako ten první, dobrou příležitostí domácích. Poté začali hosté domácí dorostence přehrávat. V 56. minutě zastavila nedovoleně obrana domácích pronikajícího Švelcha. Nikdo se nechtěl ujmout trestného kopu, až nakonec Ondra Brůha nechytatelně zavěsil 1:1. V 62. minutě nebezpečně vystřelil Matějka, hned poté z dalšího rohu hlavou zvýšil Švelch na 1:2 pro hosty. V 65. minutě zblízka Schmirler zvýšil na 1:3 a v 72. minutě opět Švelch kličkou brankáři zvýšil do prázdné branky na 1:4.Poté hosté z Hrádku jakoby si začali myslet, že je utkání rozhodnuté, přestali hrát, až domácí dorostenci v 82. minutě snížili  na 2:4 a zblízka útočník domácích minul hlavou branku Křížka. A začali se nadechovat k náporu. Ale v 88. minutě vše rozhodl Schmirler. Samostatně prošel obranou domácích až před brankáře a mezi nohama rozhodl utkání ve prospěch hostů z Hrádku 2:5.
Ti získali nečekaně na horké půdě v Nýřanech všechny tři body a po konečném hvizdu rozhodčího to vypadalo, jako by body chtěli věnovat trenérovi k jeho životnímu jubileu.

Rozhodčí - Klik z Dolní Bělé. Diváků: 30.

Sestava hostů - Křížek, Zdeněk, Kodýdek, Skála, Rendl, Švelch, Brůha, Pena, Lísa, Matějka, Schmirler (střídali Hrach, Diviš)

Nýrsko – Luby   1 : 4 (0 : 4)

Spálené Poříčí – Měčín    0 : 4 (0 : 2)

1. Horažďovice         9   8   1   0   44:  7    25  ( 13)

2. Koloveč             9   8   0   1   40: 10    24  (  9)

3. Holýšov             9   7   0   2   36: 14    21  (  6)

4. Mrákov              9   7   0   2   28: 18    21  (  6)

5. Luby                9   6   1   2   27: 10    19  (  4)

6. Nýřany              9   5   2   2   27: 17    17  (  5)

7. Blovice             9   5   1   3   28: 28    16  (  7)

8. Hrádek              9   4   0   5   28: 27    12  (  0)