1. B třída – skupina B 6. kolo 26.- 27.9.

1. B  T Ř Í D A  - skupina  B

IMPORT  BODŮ ZE HŘIŠŤ SOUPEŘŮ

V 6.kole 1.B třídy   se dařilo týmům na hřištích soupeřů. Pouze ve dvou zápasech zůstaly body doma. Na importaci bodů z venku se podílely Mochtín který přivezl tři boy za výhru v Předenicích, Pačejov  po zisku cenných bodů ze hřiště nováčka ze Žinkov a další body si přivezly domů z derby zápasů Dlouhá Ves z Hradešic a Švihov obral o tři body v domácím prostředí Žichovice. Derby se hrálo také v Měčíně a v něm si povyskočil nováček na B tým Klatov který si odvezl domů nářez v podobě pěti branek v klatovské síti !

Stínem tohoto kola je nedohraný zápas v Přešticích kde hrála Losiná . Zápas byl za stavu 0:0 nedohrán pro hromadnou bitku na hřišti a bude se dohrávat u zeleného stolu!!!

Předenice - Mochtín  2 : 3  (1:1).

Mochtínští fotbalisté přivezli z Předenic tři cenné body, ale lehké to neměli. Domácí hráči totiž podali velice kvalitní výkon. Hlavně jejich záložní řada v čele se zkušeným Kadlecem byla pro hosty hodně nebezpečná. Úvod zápasu ale předeničtí hráči nezvládli. Hned ve třetí minutě se protáhl středem domácí obrany Luděk Hořejší a obloučkem do šibenice překonal brankáře Šatru - O:1. Nápor Mochtína pokračoval ještě čtvrt hodiny, ale pak se začali rozehrávat i domácí. Čisté konto držel golman P.Rajtmajer až do 38.minuty, kdy ho krásnou křižnou střelou do šibenice přkvapil z VPK nejlepší hráč domácích Kadlec, který srovnal skore na 1:1. Mochtínu vyšel i začátek II.poločasu, kdy zatlačil soupeře do hluboké defenzivy. Po opakovaných střelách a centrech se v 5O.minutě dostal k míči ve vápně "navrátilec" Jiří Dolejš a střelou k tyči poslal Mochtín opět do vedení. I v dalších minutách si domácí koledovali pasivní hrou o další goly, ale Mochtín toho nevyužil. Až v 7O.minutě se Jan Lorenc odvážně proháčkoval do vápna domácích, byl faulován a z penalty Jiří Dolejš opět skoroval. Dvoubrankový náskok Mochtína, ale domácí opět snížili z VPK Kadlecem, který tentokráte vymetl levou šibenici Rajtmajerovy branky ze 22 metrů. Závěr zápasu byl hektický. Předenice tlačily, chtěly vyrovnat, Mochtín musel bránit v deseti, protože se nechal zbytečně vyloučit (poˇ2 ŽK) Ji.Podráský. Další standartky, které rozhodčí Nesvadba nařizoval jak na běžícím pásu,však Mochtín již zvládl bez úhony, přivezl si z Předenic cennou výhru.  Rozhodčí Karel Nesvadba, ŽK 2:3, ČK O:1, branky : Kadlec 2 - Dolejš Jiří 2, Hořejší Luděk (novopečený otec) 1, 6O diváků

Blovice – Svéradice   3 : 2 (2 : 2).

Václav Dušek

Hosté nastoupili v Blovicích ve velmi okleštěné sestavě bez pěti hráčů užšího kádru. Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně, ale poté co se dostali do vedení jejich tlak opadl. Hosté dokázali skóre otočit, ale domácí do poločasu stihli vyrovnat. Ve druhém poločas byl výsledek dlouho na vážkách, vyhrát mohli obě družstva a zatímco pokusy hostů dvakrát zastavila tyč, výstavní střela domácí vymetla šibenici a rozhodla o tom, že body zůstaly v Blovicích,

Sestava Svéradic: M.Soukup - Vonášek, Švec, Š.Kulhánek, O.Kulhánek (70.Šimáček) - Marek, Václavek, Herout, Petřík - Makovec, Říha (66.Z.Prokopec)

Branky: Heřman 2, Merhout - Herout, Vonášek; ŽK: 2:2.Diváků: 100.

Žinkovy  -  Pačejov   0 : 2 (0 : 1).

Branky: Zdeněk Marek  2. Diváků: 250 Hráno bez karet

Hradešice  -  Dl.Ves 1 : 2 ( 1: 2) .

Branky: Frančík - Kodýdek, Rovňan; ŽK: 3:4 . Diváků. 100.

Žichovice  - Švihov  1 : 2 ( 1 : 2) .

Branky: Šiška - Biedermann, Zadražil; ŽK: 3:2; ČK: 1:0 . Diváků:  80.

Měčín -  Klatovy B   5 : 1 (1 : 0).

Evžen Veselý

V prvním poločase se hrál průměrný fotbal. Domácí si vypracovali dvě golové šance Dušanem Němcem ale jeho střely minuly branku hostí.  Ve 28 min.utekl obraně Kamil Suchan a křížnou střelou dal vedoucí gól. Po přestávce domácí byli aktivnější a v 58 min. po rohovém kopu  Jan Ambrož hlavou vsítit  druhý g ou branku. Hosté začali hrát ve středu pole  kombinačně a v 72 min kdy domácí obrana  zaváhala  Popelka snížil na 2:1. V 79 min utekl Šlajch David upravil na 3-1. Po tomto golu byly domácí aktivnější a v 84 min. střelou z velkého vápna zvýšil Šlais František na 4-1. Hosté s rychlého útoku nastřelily Voráčkem tyč a dorážku zlikvidoval domácí brankář Šlajch Radek.  Konečný výsledek v 88 min udělal Lukáš Houlík střelou z 20 m. žluté karty 1-2, utkání řídil Klik Karel a sledovalo 130 diváků.

Losiná  -  Přeštice B 0: 0 ( 0: 0)  Nedohráno - hromadná bitka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!