KSD – skupina A - vložené 2. kolo 16.9.

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

.

Blovice  -   Pačejov   4  : 2  (1 : 2)

Vložené středeční utkání KS dorostu přineslo šťastnou výhru Blovic, přestože hosté byli po většinu zápasu lepším týmem. Pačejovu dokonale vyšel úvod zápasu, když už v 6.minutě vedli 2 : 0. Nejprve se v 5.minutě pěkně trefil po rohovém kopu Milan Kubaň a o minutu později se krásně přes brankáře uvolnil jeho bratranec Jaroslav Kubaň a z nemožného úhlu zavěsil. Do zápasu se domácí vrátili v 10.minutě, když z pokutového kopu snížili Žákem na 2:1. Hosté však nadále diktovali tempo zápasu. V jasné šanci vychytal Standu Soukupa domácí brankář.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, ale branky stříleli jen blovičtí dorostenci. Ve 49.minutě Kácha a v závěru zápasu dvakrát Matoušek. Domácí ve druhém poločasu třikrát vystřelili a třikrát skórovali. Tomu se říká produktivita! Naproti tomu tutovky Milana Sládka a Jardy Kubaně zůstaly nevyužité.

Smutným bodem byl tragikomický výkon domácího pomezního – laika p.Kašpara. Nebudu ho v tomto komentáři rozvádět /více na našich webbových stránkách/. Mé tvrzení však plně podpoří fakt, že tento pán byl cca v 75.minutě domácím trenérem (!!!) pro svou neobjektivitu z lajny doslova vykázán a sám trenér /?!?/ pak zápas domával. Nutno uznat, že dobře.

Chleba se v Blovicích lámal v 70.minutě, když pomezní Kašpar naprosto svévolně zastavil pro údajný ofsajd samostatný únik Milana Sládka, který evidentně vybíhal zpoza obránce. Škoda, že stejným metrem  neměřil v 79.minutě, kdy nebral  ohled na druhého asistenta, který mu v 79.minutě signalizoval dvojnásobný ofsajd domácích útočníků, kteří následně vstřelili branku. Více než výstižné se jeví přísloví: „Když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž!“

Přesto nezbývá než konstatovat, že i s touto nepřízní osudu se měli pačejovští dorostenci lépe vyrovnat a rozhodnout přímo na hřišti. Příležitostí k tomu měli více než dost.

Branky: M.Kubaň, J.Kubaň ,  Matoušek 2, Žák a Kácha. Rozhodčí Orlík. ŽK  1 : 3

Horažďovice  -  Dobřany   3 : 0 (kontumačně)