1. B třída – skupina B 4. kolo 12. – 13. 9.

KLATOVY B  DOSTALY OSMIČKU, PAČEJOV ČTYŘKU

Dvě nepříjemné vysoké porážky ve 4.kole 1.B třídy si přivezly tři zástupci Pošumaví  ze hřišť soupeřů z Plzně jihu. Předenice přiložily Pačejovu na cestu domů čtyři branky a pačejovští fotbalisté si tak   zopakovali nepříliš  příjemný návrat stejně jako  před rokem kdy na hřišti tohoto soupeře dostali stejný počet branek a tenkrát nedali ani čestný gól.  Daleko hůře dopadla klatovská rezerva na hřišti horkého kandidáta na celkové vítězství  v Blovicích. Zatím co na jaře vzájemný souboj obou týmů ještě v 1. A třídě překvapivě vyhrály Klatovy B v Blovicích 1:2 , tentokráte jim tuto porážku vrátili i s vysokými úroky.  Do třetice nepovedl ani nedělní dopolední duel Dlouhé Vsi v Přešticích kde od místní rezervy inkasovala pět branek. Nejspokojenější byl v tomto kole zřejmě Mochtín, který jako první ze soupeřů Sokola Hradešice vzal tomuto týmu, který první tři kola  vyhrál za remízu cenný bod. Mochtínští tak mohou být dvojnásob spokojeni, zvláště po té, kdy v minulém ročníku s tímto soupeřem oba zápasy prohráli. Další derby v Měčíně mezi domácím nováčkem a FC Švihov skončilo dělbou bodů a hosté si tak připsali do tabulky první bod. Bod  získaly, respektive doma dva body ztratily Žichovice remízou s dalším nováčkem ze Žižkov. Smutek zavládl po zápase v Losiné v kabině FK Svéradice , která po vyhrané první půli 1:2 se vraceli z tohoto hřiště bez bodů. Oba soupeři si tak vyrovnali vzájemné dluhy, když v minulém ročníku po podzimní remíze ve Svéradicích si na jaře pro změnu Svéradice z Losiné odvezly těsnou výhru 0:1.

Jedno větou se dá toto kolo 1.B třídy z pohledu výsledků na týmy z  Pošumaví zhodnotit jako neúspěšné. To se také projevuje v tabulce kde mimo Hradešic a Svéradic jsou zbývající týmy poskládány za sebou ve spodní polovině tabulky

Blovice  - Klatovy B   8: 0 ( 4: 0)

Branky: Žežula 3, Heřman, Laibl, Loula, Matoušek, Šeba . Diváků: 100 Hráno bez karet

Hradešice  -  Mochtín 1: 1 ( 1: 0)

Branky: Florián - Bejvl; ŽK: 8:4; ČK: 1:2 . Diváků: 100

Předenice  -  Pačejov 4: 1 ( 4: 1)

Branky: Albl, Jirák, Kadlec, Kasl - Fiřt; ŽK: 0:4. Diváků:  70

Losiná  - Svéradice 3: 2 ( 1: 2)

Branky: Fremr, Veleman M., Veleman R. - Václavek, vlastní; ŽK: 1:3 . Diváků: 150

Měčín -  Švihov  1 : 1  (0 : 0).

Evžen Veselý

V důležitém utkání se hrál průměrný fotbal. V prvém poločasu si domácí vytvořili několik brankových příležitostí. Možnost otevřít skoré měl Dušan Němec  jeho střela šla vedle branky. Další šanci měl Kamil Suchan a Němec ale skoré se do poločasu  nezměnilo. Druhý poločas začali lépe hosté, kteří byli aktivnější ale vše skončilo na hranici velkého vápna. V 50 min zahrávali hosté rohový  kop a přesnou hlavičkou otevřel skoré Špatenka. Vedoucí branka vyhecovala domácí k aktivnějšímu výkonu který korunoval  v 68 min Kamil Suchan vyrovnávacím gólem. Hosté v 89 min měli hosté  velkou příležitost změnit skoré ale domácí brankář Radek Šlajch bravurním zákrokem jejich šanci zmařil. Výsledek odpovídá dění na hřišti.  Hosté vyhráli na žluté karty 2 : 4. Utkání řídil rozhodčí  R.Hnojský za přítomnosti delegáta A. Svobody. Utkání přihlíželo 160 diváků.

Přeštice "B" -  Dlouhá Ves  5 : 0 (2 : 0)
Branky: Süss 2, Besta, Král, Zoubek; ŽK: 1:4

Žichovice  -  Žinkovy  3 : 3 (1 : 2) .

Branky: Chod, Hájek, Malík - Růžička, Suda, Šindelář; ŽK: 1:1. Diváků: 120.

1. Blovice        4   4   0   0   17:  1    12  (  6)

2. Hradešice      4   3   1   0    6:  2    10  (  4)

3. Losiná         4   2   2   0    6:  4     8  (  2)

4. Svéradice      4   2   1   1   12:  7     7  (  1)

5. Přeštice B     4   2   1   1    8:  3     7  (  1)

6. Zichovice      4   1   3   0    7:  5     6  ( -3)