KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 1(5). kolo 5.-6.9.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

O POUTI ZŮSTALA V SUŠICI  DŮLEŽITÁ POLOVINA BODŮ

První zářijový víkend byl termínem  úvodního kola krajského přeboru dorostu ve kterém má zásluhou TJ Sušice   Pošumaví jediné zastoupení .  Tento ročník je  pro dorosteneckou a žákovskou kategorii průlomový v tom, že bylo konečného pořadí které rozhodovalo o postupu či sestupu sestavováno součtem bodů výsledků obou kategoriích mladších a starších dorostenců.  V tomto ročníku má vítěz KP staršího dorostu zajištěn přímý postup do divize . To je také výzva pro dorostence TJ Sušice kteří jsou našim želízkem v ohni.  První zápas  doma vítězstvím nad Sportovní školou Plzeň zvládli za tři body. Naopak nově složený tým mladších dorostenců na body s Plzeňany nedosáhl.

STARŠÍ   DOROST

Sušice – SŠ  Plzeň   2 : 0.

Kotrba Václav

První poločas byli hosté aktivnější, častěji drželi míč na svých kopačkách. Domácí jim kombinační hru umožnili svou nedůsledností.  Efektivita však byla na kopačkách domácích hráčů. Ve 26. minutě se prosadil domácí Králík po individuální akci Šablatury to bylo    1 : 0. Asi o deset minut později propadl centrovaný míč Klímou do malého vápna a Varga se nemýlil, uzavřel skóre zápasu na  2:0. Druhý poločas se hra vyrovnala. U domácích zůstalo několik příležitostí ke skórování nevyužito.

Poločas: 2 : 0.Branky: Králík, Varga, ŽK : Mataše

Sestava: Ludvar, Kodýdek M., Mataše, Goby, Málek, Lašek, Šablatura, Jech, Králík, Klíma, Varga, Matějka.F.

1. Přeštice            1   1   0   0    3:  0     3  (  3)

2. Sušice              1   1   0   0    2:  0     3  (  0)

3. Tachov              1   0   1   0    4:  4     1  ( -2)

4. Postřekov           1   0   1   0    4:  4     1  (  1)

5. SK ZČE Plzeň        0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

6. Doubravka           0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

7. Smíchov Plzeň       0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

8. Sportovní škola     1   0   0   1    0:  2     0  (  0)

9. Nepomuk             1   0   0   1    0:  3     0  ( -3)

MLADŠÍ  DOROST

Sušice – SŠ Plzeň   0 : 3.

Utkání mladších dorostenců mělo  podobný průběh jako u starších. Pasivní hrou a nedůsledností jsme soupeře nechali hrát.Plzeňané svou efektivitou korunovali  tlak v první půli. Šanci skórovat promarnil tváří v tvář brankáři hostů Kliment. Do druhé půle vstoupili domácí  aktivněji, vytvořili si i šance, ale skórovali opět hosté.

Poločas: 0 : 2.

Sestava Sušice : Koryťák, Beránek, Trčan, Chudý, Pojar, Kratochvíl, Šoural, Vrhel, Chmelík, Skuhra, Kliment, Tonner.

1. Tachov              1   1   0   0    4:  0     3  (  0)

2. Nepomuk             1   1   0   0    4:  1     3  (  0)

3. SŠ  Plzeň           1   1   0   0    3:  0     3  (  3)

4. SK ZČE Plzeň        0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

5. Doubravka           0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

6. Smíchov Plzeň       0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

7. Přeštice            1   0   0   1    1:  4     0  (  0)

8. Sušice              1   0   0   1    0:  3     0  ( -3)

9. Postřekov           1   0   0   1    0:  4     0  (  0)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

HORAŽĎOVICE ZVLÁDLY DERBY I ROLI LÍDRA TABULKY

Do příjemné role se dostali od úvodního kola krajské soutěže dorostenci FK Horažďovice.  Nejen že zvládli roli nováčka soutěže a v prvních čtyřech zápasech získali plný počet bodů, ale také zvládli v minulém týdnu dvě vítězné derby ve středu ve vloženém 1.kole v Pačejově a o víkendu vyhráli  již podruhé v tomto roce  v Nýrsku s místní Okulou . Nýrští dorostenci tak vyšli z těchto dvou kol stejně jako Měčín bez bodů, Luby a Pačejov  zaznamenaly padesáti procentní bodový zisk , když vzájemný duel v Pačejově  skončil vítězstvím domácího týmu.

Pačejov -  Luby  2 : 0.

Poločas: 1 : 0. Branky : 35. Cikán Jiří, 75. Kodýdek Jan. Rozhodčí: Balák Michal.ŽK: 0 : 1. Diváků: 40.

OSTATNÍ VÝSLEDKY  5.kola

Koloveč – Horšovský Týn  2 : 1 (1:0), Mrákov- Holýšov 5:3(3:1), Poděvousy – Blovice 2:2(0:2), Sp. Poříčí – Nýřany  1 : 1.

Výsledky vloženého 1.kola – hraného  2.9. 2009

Pačejov -  Horažďovice 1 : 2

Středeční vložené kolo KS dorostu svedlo na pačejovský trávník ke vzájemnému utkání týmy Pačejova a Horažďovic. V prvním poločase byli lepším celkem domácí fotbalisté. Vývoj utkání nesporně ovlivnila 23.minuta.Domácí útočník Václav Štípek dostal míč za obranu a postupoval sám na branku soupeře, udělal brankáři kličku, ale mimo pokutové území jím byl doslova sestřelen /později musel kvůli zranění odstoupit/. Přestože mu byla faulem zmařena čistá gólová šance, hostující brankář k údivu všech /včetně horažďovických funkcionářů a trenérů A družstva mužů, kteří byli na zápase jako diváci přítomni/ obdržel pouze žlutou kartu. Horažďovický brankář pak byl jednou z klíčových postav na hřišti a hosty několikrát podržel. V závěru poločasu mohli jít do vedení domácí, ale střely Franty Káby a Milana Sládka jen těsně minuly branku soupeře.

Po změně stran se domácí dočkali zaslouženého vedení, když se v 50.minutě trefil Milan Kubaň. Krátce nato mohl pojistit vedení strádající Jirka Cikán, ale jeho sólový nájezd brankář bravurně zlikvidoval. Poté se postupně začali výrazněji prosazovat hosté a domácím začaly ubývat síly. Přesto vedení dlouho obětavě  bránili. Hostům k vyrovnání pomohla až penalta, kterou v 70.minutě proměnil Forman. Tečku za  zápasem udělala 87.minuta, když dva horažďovičtí útočníci tvrdě atakovali domácího brankáře Ondru Štěpána, který na zemi už držel míč, a Šmatem rozhodli o tom, že tři body poputují do Horažďovic.

Hosté byli zhruba od 60.minuty lepším týmem, ale výsledek je pro domácí příliš krutý. Minimálně bod si za svůj výkon zasloužili a domnívám se, že s remizou by vzhledem k průběhu utkání byly spokojeny oba celky.  Utkání, kterému přihlíželo 60 diváků, řídil rozhodčí Petržilka z Horažďovic.Žluté karty 1 : 1.

Poločs: 0 : 0. Branky:  50. Kubáň M. – 70. Forman (PK),  87. Šmat . Rozhodčí: Petržilka . ŽK: 1 : 1.

Holýšov – Měčín   6 : 1.
Poločas : 4 : 1. Branky: Hruška 2,Šobr M.,Šobr D.,Šmrha,Valachovi -  Šlajch David. Rozhodčí: Červený. Diváků: 30.

Luby  - Horšovský  Týn  2 : 0.

Koloveč – Hrádek  6 : 2 (předehráno).

Poděvousy – Nýrsko   6 : 2.

OSTATNÍ VÝSLEDKY  1.kola

Holýšov    - Měčín 6 : 1, Mrákov - Blovice 2 : 0, Dobřany - Nýřany   0 : 1, Chotěšov  - Spálené Poříčí  5 : 2

1. Horažďovice         4   4   0   0   18:  3    12  (  9)

2. Nýřany              4   3   1   0    9:  2    10  (  7)

3. Holýšov             4   3   0   1   16:  8     9  (  0)

4. Koloveč             4   3   0   1   13:  7     9  (  0)

5. Mrákov              4   3   0   1   10: 12     9  (  0)

6. Blovice             4   2   1   1   10:  5     7  (  4)

7. Luby                4   2   0   2   10:  6     6  (  0)

8. Pačejov             4   2   0   2    9:  9     6  ( -3)

9. Hrádek              4   2   0   2    8: 10     6  (  3)

10. Poděvousy           4   1   1   2   10:  9     4  ( -5)