IV. TŘÍDA - skupina A, B 2. kolo 29. – 30.9. .

IV. TŘÍDA  - skupina  A

PLÁNICKÉ  PROMĚNINY

Dvě výrazné proměny, dva ještě výraznější výsledky, tak je  prezentace Sokol Plánice v prvních dvou kolech IV. třídy skupiny A. Tento tým zatím co v úvodním kole nového ročníku vysoko prohrál v Zavlekově  6:0, nyní v domácím zápase  zatížil brankové konto hostující rezervy z Bezděkova tuctem branek v její síti! O střelecký rekord mezi dospělými , který nebude tak snadné překonat se postaral autor sedmi branek tohoto duelu hráč Sokola Plánice David Novák!

Plánice  - Bezděkov B 12 : 1 .

Poločas. 4 : 0. Branky: Novák David 7, Kohout Tomáš, Průcha Vlastimil, Kohout Rudolf, Opatrný Martin, Těžký Michal - Hlaváček Martin . Diváků: 60.Rozhodčí: Vondráček Václav , hráno bez karet.

Strážov B  -  Spůle  2 : 0 .

Domácí do poslední chvíle čekali , zda nedorazí z Prahy registrace které tam již měsíc čekají na potvrzení  a tak museli nastupovat doslova ve slátované sestavě.

Přesto jim patřil první poločas a ve 28.minutě po rozehraném trestném kopu  zakončený Robertem Kalistou se ujali vedení. Ve 36.minutě  se prosadil zásluhou své průbojnosti a rvavosti   na dostřel svatyně hostů Jirka Franc , propálil vše co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0. To ale bylo ze strany domácích  vše. I přes velkou snahu po přestávce zvýšit svoje vedení jim naopak vzhledem k jejich velké „přetrénovanosti“    docházeli síly. I tak  zejména tutovka střídajícího Čermáka   a průniky Webra  R.Kalisty i France volaly po brance . Závěr patřil jasně hostům, kteří  se dostali do  několika slibných šancí na zkorigování výsledku , ale i když domácím  došlo a měli z posledního čisté konto  na straně domácího brankáře Nového hovoří za vše. Ostatně zdá se , že fotbalový příznivec Strážova  si již musí zvykat i na to, že domácí brání na svém hřišti  výsledek s fotbalovým trpaslíkem ze Spůle.

To je tak, když se fotbalu nedává co žádá a ten žádá i trénink.

Poločas : 2 : 0. Branky: Franc Jiří, Kalista Robert; ŽK: 2:2 . Diváků: 40. Rozhodčí: Diviš Robert.

Sestavy:

Strážov B : Nový – Švůgr(Čermák), Franc , Kolář M., Kalista K., Gondek Š., Koloros P., Fremut, Kalista R., Weber, Ondřej M.

Spůle :Varga – Raška, Finta, Petr (31.Lažánek),, Štampach, Plánička, Soušek , Kieweg(78.Bureš K.), Janošťák, Papoušek(46.Taichman Z.), Pohlreich

Křenice  -  Měčín B    2 : 4  .

Poločas: 1 : 2. Branky: Roneš Pavel, Baxa Tomáš - Mixán Josef, Šos Josef, Kadlec Petr, Votípka Roman; ŽK: 1:0 . Diváků: 20.  Rozhodčí: Husník Václav.

Ježovy  -  Vrhaveč B   1 : 1.

Poločas: 0 : 0. Branky: Oberdörfer Dušan - Taitl Lukáš; ŽK: 1:3 . Diváků: 30. Rozhodčí:  Jarka Josef.

Zavlekov – Dlažov   2 : 0.)

Soumar  Jaroslav

Domácí zahodili několik šancí a zbytečně si zkomplikovali zápas . Když se v 84 minutě nádherně trefil Jan Špitalský bylo o zápase rozhodnuto.

Poločas : 1:0. Branky : 40. (PK) Fous J., 84. Špitalský J. Rozhodčí: Husník. Diváků: 110. ŽK : 1:3

KORUNNÍ PRIC MINULÉHO ROČNÍKU NA BODY NEDOSÁHL

Druhý tým minulého ročníku IV.třídy skupiny B Sokol Hartmanice  zůstává po dvou kolech na posledním místě tabulky . Hartmaničtí doplatili  na los soutěže který  rozhodl o tom, že první kola sehraje korunní princ předcházejícího ročníku na hřištích soupeřů.

Druhé kolo bylo ve znamení obávaného derby na Pačejovsku hrané v Milčicích  které skončilo jednoznačnou výhrou domácích fotbalistů. Rybník zatím všem favoritům vylovily Kašperské Hory které po úvodních kolech kdy využily domácího hřiště k tomu,aby se usadily na čele tabulky s plným bodovým ziskem.

Myslív – Hartmanice 2 : 1.
Jiří Moravec

Hosté se v úvodu ujali vedení, ale Myslívští záhy vyrovnali. Většina hry pak probíhala ve středu hřiště. a prakticky bez šancí na obou stranách. V druhém poločase byli domácí mírně lepší a v 68. se po nedorozumění v obraně Hartmanic dostali díky Novákovi do vedení. Největší šanci hostů - přímý kop v 77. minutě zlikvidoval domácí brankář. Kaňkou na výkonu domácích je zbytečné vyloučení kapitána L. Bláhy po ukončení utkání.

Poločas : 1:1. Branky: 9. M. Bláha, 68. V. Novák -  5. L. Červený. Rozhodčí : Haviar. Diváků  : 70
ŽK : 2 : 1. ČK : 1 : 0 (L. Bláha po 2 ŽK)´.

Milčice  -  Pačejov B  4 : 1 .

Vít Kříž

Hned v druhém kole podzimní soutěže přijel do Milčic soupeř z Pačejova. Místní derby vždy slibuje vypjatý zápas plný emocí a také značnou diváckou kulisu. Milčice vstoupily do utkání svižně, když v 11. minutě dával branku Majorszký. Domácí měli další šance, ale Pačejov hrozil především rychlým útočníkem Štěpánem a Stroleným. Hosté vyrovnali zapás ve 30. minutě, gólově se prosadil Kareš, který poslal míč k tyčce. Do druhého poločasu vstoupil lépe tým Pačejova, který měl 2 obrovské šance skórovat, ale domácí brankář je obě zneškodnil. Jinak průběh celého druhého poločasu patřil jednoznačně domácímu týmu. Milčice poslal do vedení Brůha, který si krásně naběhl na centr a hlavou poslal míč do branky. Na 3:1 zvyšoval svou druhou brankou v zápase Majorszký a na konečný výsledek upravil střídající Havlík, který společně s Ládem přispěl k velkému oživení hry v druhém      poločase. Domácí měli ještě více šancí, ale buď je zneškodnil brankář soupeře nebo chybělo přesné zakončení. Zápas se hrál poměrně rychlým tempem, slušně a podvedením dobrého výkonu rozhodčího Boška.

Poločas:  1: 1. Branky: 14. a 56. Majorszký Jan, , 51. Brůha Marek , 67. Havlík Hanuš -  30. Kareš Petr; ŽK: 1:0. Diváků:  90.  Rozhodčí: Bošek.

Soběšice  -  Hrádek B   2 : 4 .

Poločas. 0 : 3.  Branky: 60. Štěrba Jiří, 84. Hanzl Jiří -   21. Javorský Lubomír, 56. Pánek Matěj, 80. Vinický Pavel, 30. Král Tomáš; Rozhodčí: Mácal . Diváků:  40 .

Kašperské Hory  - Svéradice B  4 : 1 .

Poločas: 1 : 0. Branky:  25. Voldřich J. , 59. Šuba Vladimír , 73. Pretl Jan, 75. Žifčák Jiří  - 68. Říha Štěpán; Rozhodčí: Kulík; ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Rabí -  Žichovice    0 : 3.

Poločas: 0 : 0. Branky: 71.,82. a 89.(PK) Brož. ŽK: 3:3. ČK: 1 : 0(42. Šimáček Jan 2x ŽK).

¨Rozhodčí: laik. Diváků: 50.

1.  Kašp. Hory    2   2   0   0    6:  2     6 (  0)

2.  Zichovice B   2   1   1   0    5:  2     4 (  1)

3.  Milčice       2   1   1   0    4:  1     4 (  1)

4.  Hrádek B      2   1   1   0    4:  2     4 (  1)

5.  Myslív        2   1   0   1    3:  3     3 (  0)

6.  Pačejov B     2   1   0   1    4:  6     3 (  0)

7.  Soběšice      2   0   1   1    4:  6     1 ( -2)

8.  Svéradice B   2   0   1   1    4:  7     1 ( -2)

9.  Rabí          2   0   1   1    3:  6     1 ( -2)