ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 4. kolo 29.- 30.8.

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

KLATOVSKÝ MLADŠÍ DOROST VEDE DIVIZNÍ TABULKU  !

Po úvodním zápase ke kterému zajížděli dorostenci Klatov do Písku si tentokráte svůj „výlet „ prodloužili do středočeské Vlašimi. Pod Blaníkem se dařilo svěřencům trenéra Ladislava Kudláčka překvapivě porazili své vrstevníky v domácím prostředí, když oba týmy měly před tímto duelem plný počet bodů . Klatovští se tímto vítězstvím probojovali do čela divizní tabulky a to je pro další jejich úspěšné účinkování v divizi velmi důležité.   Starší dorost stejně jako letos na jaře kdy zde prohrál těsně 1:0 i tentokrát na body ve Vlašimi nedosáhl.

STARŠÍ   DOROST

Vlašim – Klatovy   3 : 1.

Jitka Kilgergerová

Fotbalisté Klatov se svého soupeře nezalekli a v 20. minutě po parádní střele Šťastného z 25 metrů do šibenice šli do vedení. V první půli měli ještě další šance na zvýšení vedení, ale chyběl pověstný kousek štěstí. Pět minut před přestávkou domácí vyrovnali skóre po rohovém kopu, když klatovští obránci vysoký míč z vápna nedokázali odehrát, nechali ho propadnout, a domácí ho dorazili do branky Kašpara.

„Druhý poločas byl vyrovnaný, hrálo se od branky k brance, a cítili jsme, že  by nám  mohlo vyjít zabodovat. Myslím, že nás dost poškodil rozhodčí, ať to byly neodpískané fauly nebo obrácená vhazování. Hned na začátku druhé půle odpískal proti nám pokutový kop, ale podle mě k žádnému přestupku ve vápně nedošlo. Na štěstí náš brankář střelu vystihl a penaltu chytil,“ řekl trenér starších dorostenců TJ Klatovy Jan Gašpar.11 minut před koncem utkání po rychlém protiútoku, který hosté nezachytili, šli domácí do vedení. V samém závěru utkání, kdy Klatovští dali vše do snahy o vyrovnání, podařilo se domácím z brejku vstřelit třetí branku a tím uzavřít účet zápasu.

„V první půli jsme byli i lepším týmem. Kluci ale celkově nepodali optimální výkon, soupeř nás přehrál hlavně v osobních soubojích, kde byl odolnější a tvrdší. Také se projevila absence klasických útočníků v našem mužstvu,“ dodal Gašpar.

Poločas: 1:1. Branka za Klatovy: 20. Šťastný. Sestava TJ Klatovy: Kašpar – Kološ, Ulrich, Pivoňka, Mundl – Křížek, Janda, Schwarz (60. Kašpárek), Skala, Kazmirčík, Šťastný (75. Brož).

1. SK Strakonice       3   3   0   0   12:  5     9  (  3)

2. SK Motorlet         3   3   0   0    8:  2     9  (  3)

3. FC Písek            3   2   0   1    7:  3     6  (  0)

4. SKP Č.Budějovice    3   2   0   1    5:  4     6  (  3)

5. T. Prachatice       3   2   0   1    7:  8     6  (  3)

6. FK Příbram B        3   1   2   0    5:  1     5  (  2)

7. Rokycany            3   1   1   1    8:  5     4  ( -2)

8. Vejprnice           3   1   1   1    6:  7     4  ( -2)

9. Klatovy             3   1   0   2    7:  8     3  (  0)

10. FC  Vlašim          3   1   0   2    3:  6     3  ( -3)

11. Č. Krumlov          3   0   1   2    2:  5     1  ( -5)

12. SK Benešov          3   0   1   2    8: 13     1  ( -2)

13. Domažlice           3   0   1   2    2:  7     1  ( -2)

14. FK Hořovicko        3   0   1   2    1:  7     1  ( -2)

MLADŠÍ   DOROST

Vlašim – Klatovy   1 : 2.

V obraně Klatov nastoupil místo Pivoňky, který hrál za starší dorost, Zedek. Ten odehrál svůj první zápas po třech týdnech po zranění. Navíc se už v 20. minutě zranil obránce Raišl, a tak se trenéru Kudláčkovi prakticky rozpadla obrana. Do kabin šli po první půli soupeři za bezbrankového stavu. Klatovští se v druhém poločase dvěma brankami po vypracovaných kombinačních akcích během 15 minut ujali vedení. Ale hned po dvou minutách však domácí po nedorozumění klatovského gólmana a stopera dokázali vstřelit kontaktní branku. Dorostenci Klatov ale dokázali těsné vítězství uhájit, zvlášť zásluhou výborného gólmana Opla, který vychytal pět, šest obrovských šancí domácích fotbalistů.

„Kluci odvedli dobrou práci. Je na nich vidět chuť hrát a vyhrávat,“ pochválil své svěřence trenér Vladimír Kudláček. „Samozřejmě, dopustili se řady taktických chyb, hlavně nesehraná obrana. Chválím za výborný výkon hlavně brankáře Opla, byl to jeho zápas. Přestože jsme tu vyhráli, musím říct, že to byl fotbalově náš nejhorší výkon od začátku soutěžního ročníku,“ doplnil Kudláček.

Poločas: 0:0. Branky za hosty: Nováček, Matějka. Sestava Klatov: Opl – Kodýtek, Raišl (20. Mundl), Zedek – Matějka, Zedník, Nováček, Kurc (75. Staněk), Kolář – Čížek (81. Pivoňka), Lužný (60. Nešpor).

1. Klatovy             3   3   0   0    9:  3     9  (  6)

2. Vejprnice           3   2   1   0   16:  1     7  (  1)

3. SK Motorlet         3   2   1   0    9:  2     7  (  1)

4. SKP Č.Budějovice    3   2   1   0    6:  1     7  (  4)

5. FC  Vlašim          3   2   0   1    6:  2     6  (  0)

6. Domažlice           3   2   0   1    4:  7     6  (  3)

7. Rokycany            3   1   2   0    5:  2     5  ( -1)

8. FK Příbram B        3   1   1   1    5:  3     4  (  1)

9. SK Strakonice       3   1   0   2    5:  5     3  ( -3)

10. FC Písek            3   1   0   2    3:  3     3  ( -3)