PŘÍPRAVA TÝMŮ NA NOVÝ SOUTĚŽNÍ ROČNÍK JE V PLNÉM PROUDU

ÍPRAVY  NA NOVÝ ROČNÍK V PLNÉM PROUDU

V posledním červencovém víkendu se rozeběhly přípravné fotbalové zápasy na nový soutěžní ročník  na plné obrátky. Některé týmy  využily k přípravě účasti na turnajích . Ten nevýznamnější a nejsilněji ob sazený za účasti domácího účastníka 1.B třídy a dalších dvou týmů  z krajského přeboru Chanovic a Horažďovic  Memoriál Františka Pavlovského  a Josefa Smitky se hrál v sobotu ve Svéradicích. (výsledky a foto najdete rovněž na těchto stránkách) . Další týmy pak pokračovaly v herní přípravě sehráním několika zajímavých duelů.

Mochtín - Nýrsko 1:1 (0:1).

Na výborném trávníku v Janovicích odehrály oba celky svůj první letní přípravný zápas. Trenéři - mochtínský  Stanislav Skala i hrající trenér Okuly Karel Kalivoda měli k dispozici nekompletní mužstva, šanci tak dostali všichni ze širšího kádru, včetně noviců. Hrálo se slušně, ve vyrovnaném průběhu bylo golových šancí na obou stranách poskrovnu. Skore otevřel ve 35.minutě po chybě mochtínského stopera šikovný mladíček Okuly Milan Flor, na konečných 1:1 srovnával střídající Tomáš Dolejš, který se v 64.minutě dostal k odraženému míči a s přehledem zavěsil. Pak měli  ještě jednu gólovou tutovku hráči obou celků, ale skóre se nezměnilo. Soupeři se rozešli smírnou remisou.

Rozhodčí Robert Diviš, ŽK 0:1, branky : Dolejš T. - Flor M.

Luby  -  Strážov   0 : 3  .

Foto z utkání  ZDE

Přátelské utkání v Lubech  mělo všechny znaky  které nese přípravné období na novou sezónu. Oba týmy si dokázaly vytvořit   více brankových příležitostí, ale z nich dokázali  některé proměnit  pouze hosté . Strážov po celý zápas kontroloval vývoj zápasu a zaslouženě zvítězil. Nejlepším hráčem domácích byl brankář Kodeš, který mimo obdržených gólů dalších několik gólovek hostů vychytal. V jeho stínu nezůstal  ani protějšek v brance soupeře Javorský. Standartně podala kvalitní výkon obranná čtveřice Strážova a ve středové řadě vynikli bratři Matějkové.

Poločas:  0 : 1. Branky: Janka, Matějka Tomáš 2 (  PK). Rozhodčí: Simbartl, diváků : 100.

Sestavy :

Luby : Kodeš – Vejskal, Turner, Křížek M., Novák, Šnour, Pikhart, Papay, Havlovic, Smolík P., Švec (Sydorenko)

Strážov : Javorský – Michel, Čížek, Chaluš, Fric, Presl P., Matějka V., Matějka T., Vítovec, Mayer, Janka . Střídali: Presl Š., Kalista Karel,  Weber Petr.

V posledním červencovém víkendu se rozeběhly přípravné fotbalové zápasy na nový soutěžní ročník  na plné obrátky. Některé týmy  využily k přípravě účasti na turnajích . Ten nevýznamnější a nejsilněji ob sazený za účasti domácího účastníka 1.B třídy a dalších dvou týmů  z krajského přeboru Chanovic a Horažďovic  Memoriál Františka Pavlovského  a Josefa Smitky se hrál v sobotu ve Svéradicích. . Další týmy pak pokračovaly v herní přípravě sehráním několika zajímavých duelů.

Přátelské utkání v Lubech  mělo všechny znaky  které nese přípravné období na novou sezónu. Oba týmy si dokázaly vytvořit   více brankových příležitostí, ale z nich dokázali  některé proměnit  pouze hosté . Strážov po celý zápas kontroloval vývoj zápasu a zaslouženě zvítězil. Nejlepším hráčem domácích byl brankář Kodeš, který mimo obdržených gólů dalších několik gólovek hostů vychytal. V jeho stínu nezůstal  ani protějšek v brance soupeře Javorský. Standartně podala kvalitní výkon obranná čtveřice Strážova zahrála velmi dobře obranná čtveřice a ve středové řadě vynikli bratři Matějkové. Poločas:  0 : 1. Branky: Janka, Matějka Tomáš 2 (  PK). Rozhodčí: Simbartl, diváků : 100.

Sestavy :

Přeštice – Klatovy   2 : 0 .

Přípravné utkání se hrálo za větrného a deštivého počasí na dobře připravené trávě v Radkovicích. Do utkání vstoupili lépe Přeštice, vypracovaly si velice dobré brankové příležitosti.  Co nespálily to   pochytal mladý klatovský gólman Riška. A protože ke konci poločasu dvě velmi

dobré akce Klatov nedotáhli do konce Meszáros ani Bouberle, poločas skončil bezbrankovou remízou.

Hosté s dvěma hráči na střídače doplatili na zranění  Tribuly a Votípky  kteří museli tyto již po půlhodině naskočit do hry. To se také pro vývoj zápasu projevilo ve druhé půli . V 65.minutě  musel odstoupit ještě Brož a tak dohrávali Klatovští zbývající půlhodinku  pouze s deseti hráči.

Trenérovi  Klatov Karolu  Žákovi tak vzaly za své jakékoliv další možnosti střídání  a  dohrával posledních pětadvacet minut pouze s deseti hráči ! K utkání klatovský kouč řekl  : „  Nervózní průběh  druhé půle přinesl několik  nevybíravých zákroků na obou stranách. Některé z nich byly rozhodčím Velíškem žlutě oceněno“. Nečistá hra  zjevně Karola Žáka na tomto duelu který měl přípravný charakter  mrzelo nejvíc, k čemuž dodal:  „ Doufejme, že v soutěži bude snaha o čistou hru na vyšší úrovni“.

Poločas: 1 : 0. Branky : Stehlík a Švarc.

Sestava Klatov : Riška - Veselka, Kraus, Markel, Steiberger - Bouberle, Brejcha, Meszaros, Votípka  / 20.´ Vacovský /-Tribula / 28.´Hromada / ,  Brož

Další přípravné utkání sehrají Klatovy tuto středu v Ježovech kde budou mít od 18:00 hodin za soupeře  „domácí“ Švihov.

Koloveč - Sušice  1 : 0 .

Třetí zápas v průběhu sedmi dnů odehráli sušičtí muži. Po dvou duelech doma na umělé trávě tentokráte byli hosty jednoho z favoritů krajského přeboru Slavoje Koloveč.

V první půli byli domácí herně o něco lepší, z  čehož vyplynuly jejich šance .Jednu z nich v 35.minutě se jim podařilo proměnit, statní pochytal mladý brankář Sušice Kubů.V druhém poločase se hra vyrovnala a poslední dvacetiminutovka patřila již hostujícímu týmu jejichž šance nevyužili postupně Hrach,Melka a Farták a tím se  připravila  Sušice o lepší výsledek.

Poločas:   1 : 0. Sestava Sušice: Kubů - Bešta , Kalný , Marek , Junek - Kysilka Jiří , Hrach , Melka , Budil - Novák , Farták.střídali:Pohořal , Klíma Tomáš.

Sušice "B" - Hartmanice 5 : 1 .

Za krásného letního počasí  se na UMT v Sušici sehrálo přípravné utkání ve kterém byli domácí fotbalisté nakonec úspěšnější.V prvním poločase jim  byl soupeř hrající IV.třídu vyrovnaným soupeřem ale s přibývajícími minutami  domácí fotbalisté plně přebrali  iniciativu a čtyřmi góly  ve druhém poločase rozhodli  toto utkání ve svůj prospěch.Velmi slušně hrané utkání s přehledem odřídil rozhodčí Bošek .

Poločas: 1 : 0. Branky: Kotrba 2,Klíma,Tuček,Novák - Kolář .

Sestavy: Sušice - Vávra - Blažek,Šlajs,Mário,Kysilka T., - Kotrba,Tuček,Mráz,Klíma - Nauš,Pohořal (střídali Studený,Novák,) trenér: Žejdlík Karel ml.

Hartmanice:Buzín - Matoušek,Koryťák st.,Koryťák ml.,Šponiar - Balda , Bachroň st ,Bachroň ml,Korál - Šperl,Sládek (střídali Dulovec,Tonner,Kolář,Pestuň,)trenér: Sládek Josef

VE VELHARTICÍCH SE BOJOVALO O POHÁR   STAROSTY OBCE

První ročník turnaje O pohár starosty obce Velhartice" se uskutečnil za pěkného počasí a velkého zájmu diváků. Zúčastněná mužstva Kolovče, Hartmanic, Merklína a pořádajících Velhartic podávala kvalitní výkony a atraktivní hrou, která přinesla mnoho gólů, bavila diváky.
Výsledky: Velhartice - Koloveč 0:2; Hartmanice - Merklín 4:1; Merklín - Koloveč 2:4; Velhartice - Hartmanice 2:0;  Koloveč - Hartmanice 3:2; Merklín - Velhartice 1:1.

Vítězem turnaje se stalo mužstvo Kolovče, které vyhrálo všechny  tři zápasy. V zápasech na 2x20 minut dokázali hráči vstřelit devět branek.

Nejlepšími střelci turnaje byli Homolka (Koloveč) a Matoušek (Hartmanice), kteří vstřelili každý po třech brankách.

Pořadatelé děkují rozhodčím P. Boškovi a F. Petrželkovi, kteří s přehledem odřídili všechna