OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 26. kolo 20. - 21.6.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

OKRESNÍ PŘEBOR OPOUŠTÍ HORAŽĎOVICKÁ REZERVA

Okresní přebor v posledním kole měl dát pouze odpověď na to, kdo jako jediný tým opustí z důvodu sestupu  nejvyšší okresní soutěž.  Po překvapivé výhře Veřechova v Železné Rudě  tak tuto soutěž opouští rezerva FK Horažďovice. Postup již byl několik kol před koncem v rukou Sokola Měčín který se rozloučil jak se na vítěze sluší doma před svými diváky výhrou. Za potlesku svých diváků také převzali hráči vítězného týmu z rukou zástupce OFS  Vladimíra Peksy medaile za 1.místo. Blahopřejeme!

Novými účastníky OP se pro příští rok stává vítěz III. třídy B tým Chanosu Chanovice kterého doprovodí z druhého místa této soutěže TJ Žihobce.

Měčín - Mochtín B  6 : 2.

Vítěz tohoto ročníku  domácí Sokol se rozloučil s okresním přeborem tím nejlepším způsobem.  V souboji s mochtínskou rezervou , která měla na jaře za sebou náročnou, ale úspěšnou cestu za záchranou  zcela ovládli režii zápasu. Dokázali si vytvořit dostatečné množství brankových příležitostí které také dokázali proměnit.

Poločas: 3 : 2. Branky: 9., 74. a 84. Král Milan, 39. Němec Dušan,  , 48.  Suchan Kamil 72. Šlais František -  7. Nový Luboš, 8.  Čeleda Jiří; ŽK: 2:1 . Diváků: 100. Rozhodčí: Javorský Josef.

Nezamyslice  -   V. Hydčice  0 : 1.

Milan Janda

Poslední jarní utkání hostili  domácí  v derby  Velké Hydčice , kterým se na jaře mimořádně daří a tak se očekával tuhý boj. Obě mužstva nastoupila v oslabených sestavách a domácí hráli úvodních 25 minut pouze s deseti hráči ,neboť čekali na Josefa Kopačku. Úvod zápasu patřil domácím . Nejprve kanonýr  Burda neproměnil samostatný nájezd na Šípka  a po té nebyl ani úspěšný po přihrávce od Aschenbrennera , KDYŽ z malého vápna netrefil  prázdnou branku . Po doplnění počtu domácích  hráčů se hra sice paradoxně vyrovnala , ale přesto to byli  hosté kteří se  ujali brankou  Kropáčka L. vedení. I přes velkou snahu domácích, se šlo do kabin za stavu 0:1. Druhý poločas si domácí vynutili velkou převahu .ale brankář Šípek  hosty podržel. V 75. minutě  neudržel nervy domácí Pánek  a po zbytečném strčení do protihráče v přerušené hře byl po druhé žluté kartě vyloučen. Nezamysličtí  i v tomto oslabení se nadechli k závěrečnému náporu, ale hosté za pomoci  strážce branky i potřebné dávky štěstěny výsledek udrželi.

Branka : 37. Kopáček Ladislav     ŽK:   2: 2    Čk 1 : 0 (75. Pánek ). Diváků: 50 .    Rozhodčí: Veverka Jan

Vrhaveč  -  H. M. Boží    4  : 0 .

Jindřich Pacner

Domácí hráči nastoupili do posledního utkání 08/09 s předsevzetím rozloučit se výhrou a vrátit soupeři podzimní porážku.V prvním poločase si domácí vypracovali řadu brankových příležitostí,z kterých dokázali využít pouze dvě zásluhou P.Jiřince.Tento hráč mohl završit hattrick,když šel sám na hostujícího brankáře,ale svou šanci nevyužil.Do kabin tak odcházeli domácí s dvoubrankovým vedením.Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a i nadále se domácí hráči předháněli v zahazování brankových příležitostí.Nakonec přece jen dokázali ještě dvě branky přidat a dovést zápas do vítězného konce.Perličkou utkání bylo to,že se oba brankáři zranili a museli je nahradit hráči z pole.U domácích D.Hrach u hostů J.Brabec.

Sestava Vrhavče:Pressl-Tomaka,Reitmajer(Janda),Franěk,V.Hrach-Vejskal(J.Skřivánek), Jiřinec, Pacner(C),Frank(D.Hrach)-Minařík,Fiala

Poločas:  2 : 9. Branky: 13. a 36.  Jiřinec Pavel , 65. Minařík Michal,   67. Hrach David; Rozhodčí: Abraham . Diváků: 70.

Železná Ruda -   Veřechov 2: 4 .

Překvapení kola  se zrodilo v Železné Rudě.  Domácí na jaře dokázali  na svém hřišti dotáhnout všechny předcházející letošní zápasy do vítězného konce. Také tentokráte to vypadalo, že mají  za dalším v pořadí pátým vítězstvím dobře našlápnuto. Do poločasu se dvakrát ujali vedení a s jednobrankovým náskokem šli i po druhé části zápasu.  Hostům se podařilo také napodruhé srovnat skóre již v úvodu druhé půle  a to byla voda na mlýn pro Veřechov . Ten předvedl jak se bojuje o záchranu a dalšími dvěma góly si zajistil účast v OP .

Poločas: 2 : 1.Branky: 25. Duda Jaroslav , 42. Kroupa Luboš – 35. Raška Pavel, 48. Vítek Jiří, 73. Šatra Roman,  85. Podzimek Josef ; Rozhodčí: Koura; ŽK: 4:2. Diváků: 80.

Janovice -    Hrádek  1 : 3 .

Petr Abel

Utkání probíhalo v klidném a pohodovém tempu.Domácí zařadili do své sestavy perspektivní mladé hráče,kteří prokázali dostatečnou bojovnost proti zkušenému týmu hostů.Hosté se ujali vedení v 9.minutě ,kdy domácí obraně unikl J.Moravec a s přehledem překonal domácího brankáře. První čtvrthodinka patřila  hostům,kteří měli ještě několik šancí.Domácí zvýšili aktivitu pro 20.minutách hry a začali si vytvářet i brankové příležitosti.Tu největší měl v 39.minutě V.Jandoš,kdy již překonal hostujícího brankáře,ale tomu pomohla tyč. V.Jandoš si to vše vynahradil ve 43.min. kdy po skrumáži před hostující brankou prostřelil brankáře a upravil stav poločasu na 1:1. Ve druhém poločase prokázali hosté větší touhu po vítězství. Jejich snažení bylo korunováno úspěchem v  74.minutě a 76.minutě,kdy se trefili J.Švelch a L.Vomela. Na tento stav již mladý domácí tým nedokázal odpovědět a tak se hosté radovali z vítězství i udržení třetího místa v tabulce.

Poločas:   1 : 1. Branky: 43. Jandoš Václav –9. Moravec Jiří, 74. Švelch Jakub, 76. Vomela Lukáš ; ŽK: 2:1. Diváků : 70.

Bezděkov -   Dešenice 7: 1.

Domácí  svého  posledního jarního soupeře  porazili rozdílem třídy.  Hosté našli stejně rychlou  odpověď pouze na rychlou úvodní branku  domácích, kdy po dvou minutách vyrovnal na 1:1 Michal Poupa. Pak již domácí nejlepšího kanonýra přeboru k ničemu nepřipustili a  kdo skórovali byli pouze oni. Nejpilnější byl Václav Valečka  který zaznamenal další hattrick. Poločas:  4 : 1. Branky: 30.,58. a 83. Valečka Václav 5. Bače Petr, 31. Dums Petr, 39.  Zhvakin Aleksandr , 74.Dulka Josef(PK), - 7. Poupa Michal; Rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:1 . Diváků: 40.

Horažďovice B  -  Sušice B 1: 1 .

Domácí  neudrželi rychlé vedení do kterého šli ve druhé minutě kdy překonal sušického gólmana dorostenec Nauš.  Hosté krátce po změně stran  Šimečkem vyrovnali a  po bodu po kterém sahali k nelibosti domácích  i v početním oslabení,  když dohrávali závěrečnou třetinu zápasu bez vyloučeného Luďka Marka´nakonec i dosáhli.

Poločas: 1 : 0.  Branky: 2. Nauš Josef – 48. Šimeček Jaroslav; Rozhodčí: Kalista R.; ŽK: 3:4; ČK: 0 : 1 ( 61. Marek Luděk) . Diváků: 60.

1. Měčín              26  19   5   2   75: 34    62  ( 23)postup

2. Nezamyslice        26  15   5   6   65: 31    50  ( 11)

3. Hrádek             26  14   6   6   64: 37    48  (  9)

4. Sušice B           26  12   7   7   64: 42    43  (  4)

5. V. Hydčice         26  13   4   9   53: 39    43  (  4)

6. Vrhaveč            26  11   7   8   49: 32    40  (  1)

7. Bezděkov           26  10   6  10   73: 57    36  ( -3)

8. Dešenice           26  10   3  13   57: 81    33  ( -6)

9. Janovice           26   9   4  13   40: 53    31  ( -8)

10. Železná Ruda       26   9   2  15   57: 75    29  (-10)

11. Veřechov           26   7   5  14   32: 59    26  (-13)

12. Mochtín  B         26   8   2  16   42: 72    26  (-13)

13. H. M.  Boží        26   7   4  15   46: 62    25  (-14)

14. Horažďovice B      26   7   2  17   54: 97    23  (-16)sestup

MYSLÍVU ZŮSTAL ČERNÝ PETR

Rozuzlení přineslo poslední 26.kolo III. třídy. V něm se muselo rozhodnout koho potká smutný osud v podobě  trvalého vlastnictví černého Petra  tabulky a sestup do IV. třídy. Rozhodovalo se mezi Sokolem Myslív a Sokolem Kolinec. Kolinecký tým, který si  stejně jako před rokem „vychutnával“ soutěž tím, že nad ním visel osud sestupu. Navlas jako  v minulém ročníku  o své záchraně  rozhodl se stejným soupeřem z N.Hor. Záchrana ve III. třídě pro Kolinec byla tak znovu v hodině dvanácté.  Myslív v posledním zápase neměl velkou šanci na úspěch. Hrál na hřišti týmu , který při příležitosti konání tohoto duelu převzal z rukou předsedy DK Miroslava Kořínka medaile určené pro nejlepší  kolektiv tohoto ročníku III. třídy. Blahopřejeme !

Bolešiny    -  Neznašovy    5 : 2.

Pro domácí  k třem letošním výhrám  venku  si  k jedinému jarnímu   po vítězství na svém hřišti  nad Sokolem Kvasetice si  připsali druhý tříbodový zisk. To uvítali hlavně jejich příznivci, , neboť čtyři   remízy v podání  jejich týmu jim   již postačili. Celkově ale za své jarní výkony kterými se již po podzimu odepsané Bolešiny  zázračně zachránily ovšem   zasluhují  velké uznání a příklad, jak se nemá házet flinta předem do žita.

Poločas:  2 : 1. Branky:  47. a 79.  Roháč Jan,  27.  Zahálka Pavel, 45. Roháč Petr, 70. Hess Petr – 30. Uldrich Kamil, 70. Štraser Jindřich; Rozhodčí: Haviar; ŽK: 1:0 . Diváků:  70.

Kvasetice  -   Hradešice B    4 : 0 .

Zapas byl jednoznačnou záležitostí  pro domácí tým . Hosté mimo ojedinělých střel z dálky se prakticky na  dostřel  k nebezpečnému ohrožení domácí branky nedostali . Domácí jen potvrdili, že by  si za své  výsledky prokazované v průběhu celého soutěžního ročníku zasluhovali  jednu z medailí. Dlouho  o ní  úspěšně bojoval i, ale prohra v Měcholupech znamenala ztrátu poslední šance.

Poločas:  2 : 0. Branky:     15. a 68. Ballý Pavel , 41. Bouzek Stanislav, 49. Hanzlík Karel; Rozhodčí: Vondráček; ŽK: 1:2. . Diváků:  - 30.

Velhartice  -   Týnec   3 : 0 .

Čtvrtou výhrou doma se s letošní jarní sezónou  rozloučily Velhartice se svými diváky. Ty zklamaly pouze jednou  , kdy na  prohrály doma s rezervou Lub.  V duelu proti  Týnci dominovali a  vrátili tak soupeři podzimní prohru 3:1 na jeho hřišti .

Poločas:   1 : 0. Branky: Hrdlička Petr 2, Poledník Pavel; Rozhodčí: Laik; ŽK: 0:1 . Diváků:  70.

Luby B   -   Žihobce   5 : 1 .

Staronový účastník okresního přeboru do kterého se hosté  vrací jako druhý postupující v posledním zápase v Lubech  zklamal.  Snažil se s domácí rezervou držet krok pouze  do stavu 2:0. PO té již hosté působili odevzdaným dojmem a  domácím cestu za poslední tříbodovým ziskem  v tomto ročníku vůbec neztížili. Souboj  druhého s třetím tak vyzněl jednoznačně pro  domácí tým.  Ten nyní dvojnásobně litovat toho, že v jediném domácím zápase letos  ztratil dva body za remízu se Sokolem Kvasetice, která  ho stála jak se nakonec ukázalo postup do OP.

Poločas:   4 : 1. Branky: 20. a 23. Bešta Jiří ,  26. a 63. Sydorenko Vasyl , 39. Smolík Vladislav(PK)  -  45. Lemberger Martin; Rozhodčí: Mácal; ŽK: 2:1. Diváků:  80.

Malý Bor   - Měcholupy   0 : 5 .
Faltys

Hosté byli od samého začátku utkání lepším týmem a předvedli domácím jak má vypadat  rychlý fotbal se stoprocentní koncovkou. Domácí nadělili svému trenérovi k úterním kulatým narozeninám pověstného bůra ve vlastní síti a do začátku dalšího soutěžního ročníku pořádnou porci práce na zkvalitnění týmu.

Poločas : 0 : 2. Branky: 30.Kanta David, 36.Petelík Radek, 63.Valečka Jan, 71. a 77.Jakubec Lukáš.
Rozhodčí : Kurc Lubomír. Diváků : 120

Kolinec-Nalžovské Hory  3 : 1.

Hosté byli v úvodu utkání lepší, ale svou nedisciplinovastí za oplácení se zbytečně oslabili a od té doby převzali otěže domácí.A tímto si pojistili záchranu ve 3 třídě.

Poločas : 1 : 1. Branky: 43. Flosman Jan, 53. Javorský Štěpán, 65. Joza Ladislav -  15. Štěch Petr
Rozhodčí: Javorský. Diváků: 100. ŽK: 2 : 1. ČK : 0 : 1(Racek Pavel)

Chanovice B – Myslív    7 : 1.

Klání mezi nyní již nováčkem okresního přeboru a  hosty které měli poslední příležitost  k záchraně  zcela vyznělo podle papírových předpokladů.  Myslív jakoby již byl smířen  se sestupem do IV.třídy nekladl velký odpor a dal prostor nejlepšímu jarnímu střelci  domácích. Zápas se tak stal  skrytou klubovou soutěží  o titul krále střelce B týmu mezi Patschem  a Vojtou Kláskem.  Klásek ale nápor  svého spoluhráče, který se na jeho 18 branek vstřelených sice dotáhl, ale gólem v 75.minutě vsítil svojí  19 branku a  role kanonýra vítězného týmu III.třídy patří  domácímu odchovanci.

Poločas:  3 : 0. Branky:17.,23.,73. a 84. Patsch  R., 37. Brejcha J., 75. Klásek V., 88. Nadych A. – 61. Bláha M.Rozhodčí: Ing. Dolejš Jiří;  hráno bez karet; Diváků: 100.

1. Chanovice B        26  18   4   4   84: 32    58  ( 19)postup

2. Žihobce            26  15   7   4   68: 47    52  ( 13)postup

3. Luby B             26  15   6   5   81: 37    51  ( 12)

4. Kvasetice          26  14   6   6   61: 38    48  (  9)

5. Měcholupy          26  12   6   8   57: 37    42  (  3)

6. Malý Bor           26  11   4  11   50: 49    37  ( -2)

7. Velhartice         26   8   7  11   54: 58    31  ( -8)

8. Nalž. Hory         26   8   5  13   52: 72    29  (-10)

9. Hradešice  B       26   8   5  13   39: 68    29  (-10)

10. Týnec              26   8   4  14   42: 69    28  (-11)