Krajský přebor, 1.A třída 30. kolo 20. - 21.6.

CHANOVICE I HORAŽĎOVICE SE ROZLOUČILY VENKU VÍTĚZSTVÍM

V závěrečném kole krajského přeboru ve kterém oba naši zástupci Horažďovice a Chanovice hráli na hřištích soupeřů si vedli nečekaně úspěšně. Výhra Horažďovic na hřišti sestupujících Nýřan se více míně čekala, ale to, že Chanovice nachytají na nedbalkách  jednoho z nejúspěšnějším  celků přeboru v Holýšově a seberou mu poslední kolekci tří bodů, tak to se určitě nečekalo. V pozvánce na poslední kolo jsme uvedli, že těžko lze předpokládat po nepříliš oslnivém závěru jarní sezóny od Chanovic , aby ze hřiště soupeře se kterým doma prohráli vysoko 0:4 přivezl Chanos body.  Dopadlo to všechno daleko lépe a to je víc než dobře a  jsme rádi, že jsme se tentokrát v prognózách mýlili.

Nýřany  - Horažďovice   1 : 4  .

Hosté byli po celý zápas lepší a proti nejslabšímu soupeři se kterým na jaře hráli se dokázali i v kombinované sestavě jednoznačně prosadit.  Po neproměnění příležitostí které měli Cihlář a Forman museli dohánět po jedné z ojedinělých šancí domácích  dohánět jednobrankový  náskok Nýřan. Stalo se tak po krásné akci Dytrta,který prodloužil na Formana  a z jeho přihrávku zakončil  Prchlík technickou střelou   srovnal gólem do kabin  stav na 1:1. V druhém poločase se již střelecky prosadily Horažďovice které dvěma góly v první čtvrthodince druhé části utkání získaly  Dytrtem a Cihlářem . Vítězství ještě korunoval po rychlé kombinační akci pět minut před koncem Dytrt.

Poločas: 1 : 1.Branky: 20. Talůšek – 53. A 85. Dytrt , 45. Prchlík,  57. Cihlář; ŽK: 2:3 . Diváků: 100.

Rozhodčí: Vocelka.

FK Horažďovice: Kozlík – J. Jiřík, J. Sova, M. Forman (75. Mourek), J. Mirvald – M. Šafanda (5. Vonášek), J. Pavlík, Prchlík, Cihlář – Dytrt, T. Jůda.

Holýšov  - Chanovice 1: 3

Poločas: 0 : 3. Branky: Tlustý - Horváth, Čadek, Černohorský.  Diváků: 140.

Koloveč  - Manětín 0: 0.

Poločas: 0 : 0. ŽK: 3:2; ČK: 0:1 . Diváků: 230

Rokycany  - Doubravka 1: 0 .

Poločas: 0 :0. Branky: Kučera; ŽK: 8:6; ČK: 0:1 .

Rapid  - Staňkov 2: 0 .

Poločas:  1 : 0. Branky: Hucl, Novák; ŽK: 2:3; ČK: 1:0 . Diváků:

Přeštice  - Bolevec 2: 0 ,

Poločas: 0 : 0. Branky: vlastní 2; ŽK: 0:2 . Diváků: 111.

Zbůch -  M.Touškov 0: 2 .

Poločas: 0 : 2 . Branky: Karbusický, Čechura. Diváků: 170 Hráno bez karet

SK ZČE Chrást 1: 4 .

Poločas:  0 : 2. Branky: Ulč - Bezdička 2, Levý, Šamberger; ŽK: 2:1

1. Doubravka          30  25   2   3  101: 24    77  ( 32)

2. Chrást             30  21   4   5   91: 29    67  ( 22)

3. Rokycany           30  21   3   6   56: 29    66  ( 21)

4. Holýšov            30  20   1   9   64: 31    61  ( 16)

5. M. Touškov         30  15   6   9   47: 37    51  (  6)

6. Koloveč            30  14   4  12   71: 58    46  (  1)

7. Rapid Plzeň        30  15   1  14   56: 47    46  (  1)

8. Bolevec            30  13   5  12   54: 54    44  ( -1)

9. Přeštice           30  12   5  13   36: 44    41  ( -4)

10. SK ZČE Plzeň       30  11   5  14   53: 62    38  ( -7)

11. Chanovice          30  10   7  13   41: 43    37  ( -8)

12. Horažďovice        30  10   3  17   42: 65    33  (-12) baráž

13. Manětín            30   8   5  17   30: 73    29  (-16  baráž

14. Nýřany             30   6   2  22   42: 75    20  (-25)sestup

15. Zbůch              30   5   3  22   29: 88    18  (-27)sestup

16. Staňkov            30   4   4  22   32: 86    16  (-29)sestup

O ČTVRTÉM SESTUPUJÍCÍM ROZHODLA MINITABULKA

Jelikož po posledním kole mají tři sestupem a baráží ohrožené týmy  Nýrsko které prohrálo doma s Clumčany, Bezdružice které vyhrály nad Zbirohem a Žichovice získaly tři body za výhru doma s TJ Příkovice stejný počet bodů , musela určit pořadí v tabulce těchto celků minitabulka. Ta vyzněla nejlépe pro Bezdružice které společně s Nýrskem absolvují baráž o záchranu.  Žichovickým nebyla nic platná domácí výhra a nejhorším ziskem bodů v minitabulce sestupují do 1.B třídy.  Vedle Žichovic v posledním kole vyhrály pouze reprezentanti sušické kopané , které čeká v tomto týdnu  baráž o  postup do KP.

TJ Sušice - TJ Klatovy "B"   4 : 0.
Petr Kodýdek

Domácí v pohodovém tempu sestupující hosty s přehledem přehráli, když velké množství šancí zůstalo nevyužito. Vrcholem sezóny bude v pondělí losovaná baráž o postup do krajského přeboru.
Poločas : 1 : 0. Branky : 38. Kodýdek, 57. Kysilka, 89. Farták, 90. Hubáček . Rozhodčí : Jurčík, Mifková, Kasl. Diváků : 200. ČK: 0 : 1.
Sestava domácích: Míček - Bešta, Marek T., Kalný, Kodýdek (64. Potužák) - Kysilka (58.Hupka), Hrach (C), Hubáček, Melka, Budil (58.Farták), Kočí (79.Šablatura)  trenér František Melka

Trenér  klatovské rezervy  Karol Žák  k utkání uvedl :

„ Poslední utkání zpackané sezony jen potvrdilo oprávněnost sestupu týmu do nižší soutěže. Potíže se sestavou měly být tentokrát minimální, áčko skončilo v pátek, dorost se zachránil v sobotu. Přesto jelo pouze jedenáct hráčů, i po vyčerpání všech možností to prostě jinak nešlo.

Tradičně první větší šanci utkání / a i poslední hostů / měl Ježek, z dobré pozice mířil jen těsně nad. Hru potom v poklidném tempu  ovládli domácí hráči a bylo jen otázkou času, jak bude vypadat skóre. Avšak bezzubost jejich útoků skončila teprve ve 37. minutě, kdy po sérii promarněných střel /jedna z nich skončila na tyči/ se konečně trefili Kodýdkem.

Druhý poločas měl být opět hrán v plážovém tempu ve znamení nátlakové hry domácích.  Chuť do hry a touha po vyrovnání však přinesla zbytečnou emoci v podobě hrubé urážky asistentky rozhodčího. Provinilec Tribula musel předčasně  "do civilu " a od 50. minuty tak hráli klatovští opět v počtu, na který byli převážnou část jara zvyklí. Početní převahu využil po nedorozumění dvou obránců v rohu pokutového území soupeř ke vstřelení uklidňujícího gólu a selanka mohla pokračovat. Početná obec divácká však čekala  až do 89.´,kdy dvěma slepenými brankami v rozmezí necelé minuty stanovili domácí konečnou cifru na ukazateli skóre.

Sestava TJ Klatovy B  :   Lorenc -  Ježek, Veselka, Fait, Tribula /50.´ ČK/ -  Pergl, Zahradník, Votípka, Prokopec - Popelka A. ,  Pavlík

Žichovice -  Příkosice 3: 1.

Poločas:  1: 0 .Branky: Šimonovský 2, Šimáček - Weishäutl; ŽK: 3:2 , diváků: 110.

Křimice  - VD Luby 1: 0.

Poločas. 1 : 0. diváků :  60 Hráno bez karet . Branky: Klemant

Nýrsko  -  Chlumčany 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Kraina; ŽK: 4:2; ČK: 1:2

Stříbro -  Hor.Bříza 1: 2 ( 1: 1)

Hráno bez karet , diváků: 170.Branky: Bednář - Chocholatý, Jagerčík

Rozvadov -  Nepomuk 3: 1 ( 1: 0)

Branky: Chada, Hanko, Horáček - Švec; ŽK: 2:1, diváků: 100.