1. B TŘÍDA - skupina B 26. kolo 20. - 21.6.

LETOŠNÍ ROČNÍK 1.B TŘÍDY PATŘLIL K NEÚSPĚŠNĚJŠÍM

Za velice vydařený z pohledu umístění  týmů z Pošumaví lze hodnotit právě skončený soutěžní ročník 2008/09  krajské soutěže  1.B třídy.  Mimo celkového prvenství fotbalistů SK Kovodružstva Strážov  je třeba vysoce hodnotit zisk třetího místa  FC Švihov  a také umístění  na dalších místech v pořadí od 4. až do 7.místa které obsadily rovněž družstva z klubů z Pošumaví. Kuriózně  se stejným počtem 39 bodů se za sebou srovnaly v pořadí 4. Pačejov, 5. Dlouhá Ves a 6. Hradešice a 7. Mochtín . Nejhůře skončil nováček soutěže FK Svéradice na 9. místě. Nejlépe si v závěru soutěže pomohl Pačejov a čtyřmi výhrami v řadě se propracoval z míst která tento tým ohrožovala sestupem mezi nejlepší v celkovém pořadí. Na druhé straně si výborné dvě třetiny jarní části v provedení FK Svéradice nováček pokazil posledními třemi zápasy ve kterých vyšel bodově naprázdno a skončil v tabulce z celků z našeho regionu nejhůře.

Svéradice - Pačejov 0 : 1.

Do utkání měli lepší vstup domácí, ale hosty skvěle podržel brankář Boř. Hosté hru vyrovnali a dlouho vše vypadalo že utkání spěje k remíze. Vše podstatné se však začalo dít až v samotném závěru utkání. Nejdříve v 88. neproměnil obrovskou šanci domácí Větrovec a nakonec platilo staré známé nedáš - dostaneš, když v poslední minutě udělal tečku za soutěžním ročníkem 08/09 nádhernou brankou pačejovský Jiří Fiřt.

Poločas: 0 : 0.Rozhodčí: Bogdan Gabriel, ŽK: 2:2, Diváků: 100
Sestava Svéradic: M.Soukup - Bouše, Švec, Marek, Martínek - Vonášek, L.Soukup (64.Prokopec), Jiřinec (46.Š.Kulhánek), Petřík - Makovec, Větrovec

Mochtín - Předenice  6:2 (3:1).

Poslední zápas sezony 2008/09 přinesl fotbal průměrné úrovně, ale s bohatou brankovou nadílkou. Hosté byli zachráněni, hráli bezstarostně a domácí tým, ač v oslabené sestavě, chtěl svým fanouškům dokázat, že vyhrávat nezapomněl. Smůlu měl hostující golman Šatra (opora Předenic), který se po jednom zákroku zranil a do branky za něj musel náhradní hráč z pole.  Skore otevřel v 15.minutě hlavou domácí mladíček Sysel, vzápětí však srovnal na 1:1 Motejlzík. Ve 35.minutě se z penalty nemýlil P.Švátora, pak se ještě hlavou trefil Kašpar , Mochtín vedl v poločase 3:1. Kontaktní gol na 3:2 dal těsně po přestávce hostující Horský, ale to bylo ze strany Předenic vše. Mochtín měl trvalou územní převahu a bylo jen otázkou času, kolik svému soupeři nasází branek. Nakonec to bylo 6:2, když se postupně do černého trefili Podráský, Voráč a Břečka. Více než-li vysoká výhra potěšilo, že si v závěru utkání za domácí kopli také dlouhodobí marodi (po operaci koleních vazů) Tomáš Dolejš a Jiří Švátora. Rozhodoval Lukáš Dünghübel z Horní Břízy, ŽK 1:2, 60 diváků.Branky : Sysel, Švátora P., Kašpar, Podráský, Voráč, Břečka.

Strážov -  Dobřany    4 : 1.

Domácí podle očekávání převzali od úvodních minut zápas pod svojí kontrolu a  jeden útok za druhým se  valil na branku hostů. V koncovce byli až příliš lehkomyslní a spalovali jednu šanci za druhou. Až v 27.minutě   po centru Vítovce který stačil  brankář hostů Bouček pouze vyrazit a a míč pohodlně zasunul zpět za jeho záda Tomáš Matějka. 1 : 0. Za  čtyři minuty bylo ale srovnáno, když domácí obrana předvedla  jak nemá vypadat spolupráce s brankářem který zaváhal a to již od něho domácí  diváci dlouho neviděli  a  hrubku potrestal Podhradský gólem 1:1.  Za tohoto stavu se zahájil druhý poločas který již pro čerstvého vítěze a nováčka  1.A třídy dopadl daleko lépe. V 70.minutě se střídající Paleček opřel hlavou do míče , jeho hlavička se odrazila od tyče k nabíhajícímu Jirkovi Francovi a ten míč nekompromisně poslal do dobřanské svatyně 2:1.  Střelecky se v tomto zápase  dařilo  Tomáši Matějkovi a dalšími  dvěma  góly završil svůj hattrick. V 80.minutě  po levé straně vypracoval gólovou šanci střídající Mayer  a jeho centr před branku Tomáš nekompromisně poslal do sítě hostů . V  90.minutě  Tomáš Matějka zužitkoval centr z levé strany  napříč pokutovým územím a  i tentokrát mířil přesně  a uzavřel skóre na 4:1.

Hrající trenér Strážova  Petr Presl :  „ V posledním domácím utkání 1.B.třídy v tomto ročníku se bavili fotbalem nejen domácí fanoušci, ale i hráči a to je pro všechny příznivce asi to nejlepší vyvrcholení soutěže.Chtěl bych poděkovat všem fanouškům a funkcionářům klubu za podporu a pomoc při naplňování našich sportovních cílů, které jsme si před sezónou dali. Hráče musím samozřejmě jenom chválit, protože výborná parta kluků dokázala na jaře po úvodních dvou prohrách neuvěřitelnou vůlí to, v co už snad nikdo nevěřil a šňůrou deseti vítězných zápasů si vykopala zaslouženou odměnu v podobě postupu do 1.A třídy. Nebudu vyzdvihovat jednotlivce, protože pro mě je hvězda každý hráč, který dokáže hrát pro tým a těch jsme letos měli s asistentem L.Helmem celkem šestnáct.“

Poločas:  1 : 1. Branky:  27.,80. a 90. Matějka Tomáš, 70. Franc Jiří – 31, Podhadský . Rozhodčí : Kříž L..

SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, V. Čížek, J. Franc, L. Helm (ŽK) – Z. Vítovec (90. P. Presl), M. Chaluš (64. V. Paleček), T. Matějka, V. Matějka – L. Janka (77. B. Mayer), Š. Presl (46. Lorenc).

Dobřany : Bouček  - Krejčík, Oxa, Rait, Malý, Podhadský , Mrázek, Čipera, Váňa, Horník, Roubíček.

Foto  z  oslav  postupu Strážova do 1.B třídy   ZDE

Hradešice  -  Záhoří 3: 0  .

Poločas: 0 :  0. Branky: Kotiš 3; ŽK: 0:1. Diváků 80.

Švihov  -   Losiná     1: 3  .

Poločas: 0 : 2.  Hráno bez karet. Branky: Špatenka - Brejcha, Veleman, Votípka. Diváků: 60.

Sp.Poříčí -   Dl.Ves   4 :  2 .

(převzato z webových stránek T.D.Ves)

Domácí tento zápas měli jako přípravu na baráž, která je čeká v tomto týdnu. Hosté hráli pouze o čest a  prestiž. První poločas se většinou odehrával ve středu hřiště a hrál se fotbal od vápna k vápnu bez brankových příležitostí. Domácí vstřelili gól  z přímého kopu z velké dálky, když chyboval brankář Dlouhé Vsi Hanzl. Spálené Poříčí tak šlo do kabin s vedením 1:0. Druhý poločas zahájili lépe hráči Dlouhé Vsi a dokázali vyrovnat hned ve 46. minutě po křížné přízemní střele Pechka po přihrávce Frýdy. Tento stav ale nevydržel dlouho a po pěti minutách šli domácí opět do vedení, i když lavička hostů reklamovala předchozí ofsajd. Dlouhá Ves poté úplně vypadla z role a domácí přidali další dva góly. Nejprve po krásné střel do šibenice a poté  hlavou z rohu. Zápas už se poté jen dohrával. Domácí své další šance nedokázali využít a tak konečnou podobu výsledku dal Rovňan, který po akci Hubeného obehrál brankáře a zasunul do prázdné brány.

Poločas: 1 : 0.Branky: Brudna 2, Bláha, Jirka - Pechek, Rovňan; ŽK: 2:3, diváků 130

Sestava Dlouhé Vsi: Hanzl - Příhoda, Šebelík, Valvoda, Blažek - Frýda (Beránek), Šperl (Šmíd), Rovňan, Hubený - Pechek , Krejčí

Chlumčany B  -  Přeštice B   0: 5 .

Poločas: 0 : 2. Branky: Bešta 2, Holberger, Kroupa, Kuneš; ŽK: 3:1 . Diváků: 30.

1. Strážov            26  18   4   4   63: 25    58  ( 19)postup

2. Spálené Poříčí     26  16   6   4   57: 29    54  ( 15) baráž

3. Švihov             26  13   4   9   64: 42    43  (  4)

4. Pačejov            26  11   6   9   34: 33    39  (  0)

5. Dlouhá Ves         26  11   6   9   38: 39    39  (  0)

6. Hradešice          26  11   6   9   43: 43    39  (  0)

7. Mochtín            26  12   3  11   46: 38    39  (  0)

8. Dobřany            26  11   3  12   43: 55    36  ( -3)

9. Svéradice          26  10   5  11   40: 40    35  ( -4)

10. Přeštice  B        26   8   8  10   34: 36    32  ( -7)