Okresní přebor dorostu 21.(22.hrané) kolo 20. - 21.6.

OKRESNÍ PŘEBOR   DOROSTU

Z DOROSTENCŮ BYLY NEJLEPŠÍ  HORAĎOVICE

Skutečným vyvrcholením posledního kola okresního přeboru dorostu byl duel v Nýrsku. Zde se v přímém souboji střel dorostenecký výkvět  Pošumaví  reprezentující domácí Okulu a hosty z Horažďovic. Úspěšnější byli hosté kteří dokázali zužitkovat na rozdíl od domácích brankové příležitosti a získali vedle prvního místa i právo startovat v příštím očníku v krajské dorostenecké soutěži. Po Okula  tato prohra dokonce přinesla propad až na třetí místo, když druhý stupínek obsadili po vítězství v místním derby dorostenci z Malého Boru. Zásluhou těchto týmů také v tomto ročníku měl okresní přebor dorostu odpovídající úroveň a za to jim patří nejen poděkování, ale blahopřání k zisku medailí, které převezme zástupce klubu na losovacím aktivu OFS Klatovy 9.července.

Nýrsko -  Horažďovice 1: 4 .

Jiří Vondra st.

V neděli dopoledne se hrál v Nýrsku rozhodující zápas o okresního přeborníka dorostu v kopané a n nutno dodat, že zápas svou úrovní určitě přítomné diváky nezklamal. I když nakonec hosté zvítězili domácí se za předvedený výkon stydět nemusí. Utkání začalo oboustranně ve vysokém tempu a hosté šli ve 13. minutě po hezké fotbalové akci do vedení když se prosadil hostující Šmat. Domácí pak ještě přidali na tempu a podařilo se jím vyrovnat střelcem týmu Milanem Flórem. Po tomto vstřeleném gólu získali domácí mírnou převahu v poli a měli velkou šanci jít do vedení, ale nabídnutou šanci v podobě penalty domácí Vacovský odmítl. A když domácí nedokázali překonat hostujícího brankáře ani z dalších slibných příležitostí přišel zákonitý trest ze strany hostů. Po zahraném přímém kopu stačil domácí brankář míč vyboxovat za velké vápno, jenže tam stál zcela osamocený Horažďovický Sova a pohotově vrátil vyražený míč do opuštěné branky Nýrska.

Hráči Nýrska nastoupili se snahou o brzké vyrovnání, hosté ale pozorně bránili a využili dvou hrubých chyb domácí obrany a zvýšili na rozdíl dvou branek. Nejprve sova poslal míč do sítě domácích přímo z rohu a po dalším rohovém kopu nechali obránci Nýrska volného hráče na delší tyči a ten se trefil po čtvrté do sítě domácího brankáře. Domácí ani po tomto gólu nesložili zbraně. Vytvořili si i vyložené šance, ale míč do sítě hostů již dopravit nedokázali. Jistě že jde říci, že utkání by slušela remíze, ale po zásluze vyhrálo mužstvo, které své šance využilo. Opět se dokázalo, že fotbal se hraje na góly a né na krásu. Jediným stínem utkání bylo zranění nejlepšího hráče domácích Ondry Kadlece. Je třeba že ke zranění došlo po běžném souboji o míč bez jakéhokoliv úmyslu protihráče a vyplynulo spíše z únavy hráče domácích, který včera odehrál celý zápas za dospělé. Přejeme mu aby se natažené vyzy v kotníku co nejdříve zahojili a mohl zase vyběhnout na fotbalový trávník.

Poločas: 1 : 2. Branky: 22. Flór  – 13.Šmat , 41. Sova , 58. Sova , 61. Nauš . Rozhodčí: Simbartl – Cihlář, Bošek.Diváků: 30. ŽK : 1:3.

Sestava Nýrska: Vondra – Ritschel, Vacovský, Svoboda, Holobradý – Bastl(Kohout), Kadlec (György), Prodan, Kovácz Ivan(Kovácz Jan) – Jánský, Flór.

Malý Bor  -   Hradešice 2: 0 .

Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro domácí

Poločas:  0 : 0. Branky: 79.min.Chaluš Tomáš, 90.min.Pilek Ondřej. ; Rozhodčí: Kulík . Diváků: 40.

Běšiny  -   Bolešiny 8: 0  .

Poločas:  5 : 0. Branky: Mayer Filip 2, Bastl Václav, Vališ Miroslav, Kubát Kryštof, Vališ Jaroslav, Mayer David, Bohuslav Rudolf; Rozhodčí: Koura . Diváků: 30.

Švihov  -   Kašp. Hory 2 : 4 .

Poločas: 1 : 2. Branky: 7.Beránek z PK , 70.Duchek Lukáš z PK - 15.Schmid Michal , 43.Voldřich , 47. a 88.Šuba;  ŽK: 2:2 . Diváků: 20

Kolinec   -  Plánice 4: 2 .

K poslednímu utkání sezony nastoupili oba celky s mnoha střídajícími hráči . Po vyrovnaném poločase strhli domácí vítězství na svoji stranu .

Poločas:  2 : 2.  Branky: 16. Josef Kul , 32. Michal Reitmaier , 50. Jan Horák , 77. Jiří Kotal -  34. Martin Pytel , 39. Jiří Sýkora. ; Rozhodčí: Abraham. . Diváků: 30.

1. Horažďovice        20  15   3   2   89: 26    48  ( 18)

2. Malý Bor           20  15   1   4   76: 29    46  ( 16)

3. Nýrsko             20  15   0   5  105: 34    45  ( 15)

4. Kašp. Hory         20  14   0   6   60: 39    42  ( 12)

5. Běšiny             20  13   0   7   67: 33    39  (  9)

6. Hradešice          20   9   1  10   61: 57    28  ( -2)

7. Kolinec            20   7   2  11   55: 60    23  ( -7)

8. Bolešiny           20   6   1  13   33: 70    19  (-11)

9. Švihov             20   5   1  14   50: 76    16  (-14)

10. Plánice            20   3   2  15   30: 70    11  (-19)