IV. TŘÍDA - skupina A, B 14.(21.hrané) kolo 13. - 14.6.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

BĚŠINSKÝM CHYBÍ  K JISTOTĚ POSTUPU JEDEN BOD

Vydařený závěr i přes zranění které tento tým provází mají Běšiny. Po nervy drásajícím vítězném duelu v předposledním kole doma nad Dlažovem jsou již jednou nohou ve III. třídě. Druhou tam vstoupí s úplnou jistotou tehdy, kdy se běšisnkým fotbalistům podaří v posledním kole uhrát na hřišti ve Strážově s domácí rezervou jeden bod.  Nezvětší konkurent Sokol Plánice doma pouze remizoval, ale při případné rovnosti bodů by  o postupu pro Plánské  hovořil lepší vzájemný zápas.

Plánice   -   Dlažov 3  : 3 .

Překvapivá ztráta bodů  domácí odsunula pouze do teoretické šance bojovat o celkové prvenství. Hostům cenný bod zajistil svým čistým hattrickem Martin Šít.

Poločas: 2 : 2. Branky: 25. Pytel Martin,  41. Šögor Pavel, 71. Opatrný Martin(PK),– 10. ,29. a 49. Šít Martin; Rozhodčí: Bureš M.; ŽK: 4:2. Diváků:  60.

Ježovy   -    Vrhaveč B    6 : 2 .

Ježovy útok na třetí místo  zahájily po prohraném prvním poločase. Ten druhý se již hrál plně v jejich režii . Touto výhrou opět potvrdili, že hřiště v Ježovech se pro soupeře  stalo v průběhu jara nedobytnou tvrzí.

Poločas:  1 : 2. Branky: Oberdörfer Dušan 2, Pytelka Jiří, Smetana Zdeněk, Sysel Zdeněk, Tampa Tomáš - Pressl Ondřej, Švátora Karel; Rozhodčí: Jarka; ŽK: 3:1 . Diváků: 35.

Běšiny  -   Spůle   2  : 1 .

Domácí měli velkou zodpovědnost i s náhradníky z řad dorostenců  získat před posledním kolem body , který by je přiblížili k postupu.  Hosté jim v tom vůbec cestu neulehčili . Naopak prokázali, že na jaře udělali další výkonnostní vzestup a že už nejsou tím soupeřem se kterým doma soupeřům snadnou body do klína.

Poločas:  1 : 0. Branky: 18.  Šťastný Lukáš, 65. Vítovec Jindřich – 53. Taichman Zdeněk; Rozhodčí: Husník. Diváků:  50.

Bezděkov B  -   Strážov B    3 : 1 .

Hosté nastoupili pouze s deseti  z toho dvěma patnáctiletými hráči . Přesto se jim hra   v prvním poločase dařila a získali jednobrankové vedení. Po  přestávce domácí  provedli některé korektury v sestavě a  svojí početní převahu dokázali využít k otočení výsledku ve svůj prospěch

Poločas:   0 : 1.  Branky: Jelínek Pavel 2, Šlegl Jan - Kalista Robert; Rozhodčí: Mácal; ŽK: 3:1. Diváků: 40.

Měčín  B  -   Křenice     0 : 2 .

Přímý souboj  o černého Petra soutěže . Hosté i přes dvojnásobné  přímé vyloučení sice přišli o dva vyloučené hráče, ale dvěma góly Pavla Roneše  si nenechali ujít zisk třech bodů.  Černý Petr tak zůstal pro hráče domácí rezervy.

Poločas:   0 : 1.  Branky: 4. a 53. Roneš Pavel. ; Rozhodčí: Husník; ŽK: 2:0. ČK 0 : 2. (24. Baxa Tomáš, 38. Rejthar  Filip).  Diváků: 50.

1. Běšiny             19  11   4   4   52: 21    37  (  7)

2. Plánice            19  10   4   5   38: 28    34  (  4)

3. Ježovy             19  10   3   6   53: 36    33  (  3)

4. Vrhaveč B          20   9   5   6   38: 33    32  (  2)

5. Strážov  B         19   9   4   6   44: 21    31  (  4)

6. Bezděkov  B        19   8   3   8   38: 35    27  (  0)

7. Zavlekov           19   7   4   8   39: 39    25  ( -2)

8. Dlažov             19   6   4   9   39: 44    22  ( -8)

9. Křenice            19   6   2  11   43: 64    20  ( -7)

10. Spůle              19   6   1  12   23: 51    19  ( -8)

11. Měčín   B          19   5   2  12   21: 56    17  (-13)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

RABÍ ZAMÍCHALO PŘED POSLEDNÍM KOLEM S POŘADÍM

Kolo před závěrem soutěžního ročníku zamíchali  postupovými kartami fotbalisté Sokola Rabí kteří brankou osm minut před koncem  do sítě lídra tabulky Sokola Milčice  odsunuli tento tým  z prvního místa . Na ně se vrátil jen rozdílem lepšího skóre Sokol Hartmanice, tedy  kolektiv, který po první polovině soutěže  na čele tabulky přezimoval.

I když měl Velký Bor v tomto kole volno ,paradoxně nic neztratil  a okruh  se rozšířil ze dvojice na trojici. Jelikož hraje Velký Bor v posledním kole v Hartmanicích  může dokonce se i stát vítězem  této soutěže. Stalo by se tak za předpokladu, že by V.Bor zvítězil a  Svéradice B  by  byly stejně tak úspěšné v Milicích.

Tyto tři týmy si také mezi sebou rozdělí  tři sady medailí. Jaké to nakonec budou , ta na to si musíme počkat minimálně do soboty cca do 16:00 hodin  kdy obě utkání v Milicích i Hartmanicích   které se hrají od 14:00 hodin skončí !

Soběšice   -   Nezamyslice B    6 : 2 .

Místní derby  o poslední místo  přinesl zasloužený úspěch domácím barvám . Soběšickým se tak podařilo před posledním kolem se odpoutat z posledního místa tabulky.

Poločas: 3 : 0. Branky:4.  Valeš Pavel, 28. Hanzl Jiří, 38. Ullmann David, 50. Vaněk Jaromír, 75. Zahradník Ivan, 87.Štěrba Jiří -  61. Bublík , 68. Malý Michael; Rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:0 . Diváků: 40.

Svéradice B – Hrádek B     1 : 1.

Duel dvou rezerv  které spolu sousedů   v tabulce se pořadí po jeho skončení neměnilo. Zápas se  rýsoval lépe pro domácí , kteří šli po přestávce do vedení. To však neudrželi ,neboť  minutu před koncem  je o něj připravil vyrovnávajícím gólem hostující Červinka.

K utkání nám napsal  vedoucí mužstva Sv. Hrádek B  pan Červinka David:“ Chtěl bych pochválit organizovanost domácího mužstva ,což myslím vedení.Pomezní rozhodčí, kteří zastoupili i hostující tým se své role ujali dokonale a poctivě.Utkání se hrálo, na dobře připraveném hřišti.Hodně se hrálo po zemi na přihrávky a doneslo to pohledný fotbal. Utkání se obešlo bez velkých emocí a takových zápasů, by mělo být více.I ve IV. třídě se dát zahrát fotbal“

Poločas: 0 : 0. Branky : 58. Bartoška M., - 89. Červinka.

Pačejov B -  Žichovice B  2 : 1  .

Utkání dvou rezerv začalo v Pačejově se zpožděním, neboť se čekalo na delegovaného rozhodčího. Ten ale zřejmě sušil seno, a tak vzal po dohodě mezi oběma celky otěže zápasu do svých rukou laik. I když se jednalo o laika v uvozovkách, neboť František Kába je bývalým krajským rozhodčím. Hrálo se slušné utkání, v němž dostal brzy domácí do vedení Vašek Strolený, který si v 16.minutě zaběhl za obranu a prostřelil hostujícího brankáře. Pak se hra vyrovnala a hosté se usilovně snažili o vyrovnání. Pomohlo jim v tom až nedorozumění domácího brankáře s obranou v 80.minutě a Doubek vyrovnal na 1 : 1. Když už se zdálo, že se oba celky rozejdou smírně, trefil se z dálky nádherně Petr Kareš a klasickým "angličanem" rozhodl o tom, že body zůstanou doma.

Poločas: 1  : 0. Branky :  Strolený, Kareš – Doubek . Rozhodčí laik (F.Kába).  ŽK 1:2, 50 diváků

Rabí -  Milčice   1 : 0.

Hosté byli fotbalovější. Měli více ze hry i brankových šancí , ale žádnou z nich nedokázalo proměnit  . Nevyužili ani možnosti v 75.minutě, kdy měli výhody pokutového kopu, ale ani ten ten neproměnili.  Nakonec o velkém překvapení se postarali domácí, kteří  osm minut před koncem po akci  Vošalíka  a dorážce  Václava Hozmana  dali vítěznou branku.V závěru šli na vzájemné pošťuchování  předčasně do kabin pod sprchy domácí autor branky a hostující Milan Kubáň.

Poločas: 0 : 0.  Branky: 82. Hozman Václav.  Rozhodčí: Haviár Štefan. ŽK:  3  : 1. ČK:  1 : 1 (85.min. Hozman Václav  – Kubáň Milan). Diváků: 80.

Kašperské Hory  - Hartmanice    0 :  0.

Bezbrankové  remíze předcházelo utkání se zajímavým průběhem které přineslo řadu příležitostí bez brankového efektu.  Hosté měli i notnou dávku smůly, když dvakrát na brance domácích zazvonila tyčka.

Poločas: 0 : 0. Rozhodčí Krbeček. Hráno bez karet. Diváků: 80.

1. Hartmanice         19  12   2   5   67: 29    38  ( 11)

2. Milčice            19  11   5   3   40: 20    38  ( 11)

3. Velký Bor          19  12   1   6   53: 21    37  (  7)

4. Pačejov  B         20  11   3   6   50: 29    36  (  6)

5. Svéradice B        19   9   4   6   45: 30    31  (  1)

6. Hrádek   B         19   8   6   5   55: 33    30  (  3)

7. Rabí               19   9   1   9   35: 50    28  ( -2)

8. Kašp. Hory         19   8   3   8   33: 24    27  ( -3)

9. Zichovice  B       19   4   6   9   31: 39    18  ( -9)