DIVIZE - skupina A 29. kolo 13. - 14.6.

D I V I Z E   „ A “

POSLEDNÍ KRAJSKÉ DERBY V DIVIZI VYHRÁLY KLATOVY

JITKA KILBERGEROVÁ

Fotbalisté TJ Klatovy zajížděli v předposledním kole k zápasu do Vejprnic.Oba týmy se loučí s divizí a předcházejících  zápasech se ani jednou spolu v  divizní soutěži nerozešli dělbou bodů. V posledním vzájemném duelu na podzim v Klatovech Vejprnice prohrály.

Vejprnice – Klatovy     1 : 2 .

Klatovy odjely do Vejprnic opět s se sestavou doplněnou o dva hráče mladšího dorostu.

První půli začali klatovští fotbalisté dobře, měli více ze hry a dostávali se do šancí. Dvě vyložené šance však Mészáros nevyužil. Domácí se postupně dostali do hry a své úsilí korunovali vedoucí brankou. Klatovští se však rychle vzchopili, podařilo se jim vyrovnat, ale rozhodčí po sporném autu při útoku po lajně následně branku neuznal. Přesto hosté pokračovali v útocích a po ráně Pavlíka z dvanácti metrů dokázali vyrovnat. Do kabin odcházely oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas začala obě mužstva velmi laxně, prakticky se do šancí nedostávala z důvodu pískaných ofsajdů.V 73. minutě se hostům podařil útok po ose Pavlík – Mészáros a Klatovští vstřelili vítěznou branku zápasu.Poté již hráli hosté ze zabezpečené obrany a branku domácích ohrožovali jen z brejků. Největší šanci na vstřelení třetího gólu měl Voráček, který šel sám na brankáře domácích, ale ten jeho střelu na poslední chvíli vytěsnil na roh.

„Kluci podali dobrý kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér  A týmu TJ Klatovy Jiří Toman. „Dobře zahrála obrana, protože nepustila domácí do šancí tím, že jejich hráče chytala do „ofsajdových pastí“. Pochvalu ale zaslouží celé družstvo, zápas zvládlo, všichni vydrželi hrát v tempu až do konce. Střídání Györgyho bylo spíš z taktikckých důvodů,“ dodal Toman.

Poločas: 1:1. Branky za Klatovy: Pavlík a Mészáros.

Sestava Klatov: Herman – Bouberle, Hadraba, Hovorka, Ježek – Voráček, Voldřich, Votípka, György (90. Skala), Mészáros – Pavlík.