1. B TŘÍDA - skupina B 25. kolo 13. - 14.6.

STRÁŽOV MÁ JIŽ POSTUP JISTÝ

Ziskem bodu si zajistit před závěrečným  kolem postup do 1. A třídy , tak to byl cíl se kterým odcestovali strážovští fotbalisté k předposlednímu duelu tohoto ročníku 1.B třídy do Losiné. Strážovští  poslední zápas venku na hřišti týmu,  žijícími ještě   teoretickými šancemi na záchranu zvládli  . Podařilo se jim naplnit  sen o kterém po prohraných prvních dvou jarních kolech ve Spáleném Poříčí a Švihově si mohli nechat pouze zdát!  Pak ale přišla nebývalá úspěšná série deseti zápasů   , z toho devíti vítězstvích v řadě a dobré dílo bylo dokonáno.  Strážov  se tak po šesti letech opět vrací do druhé nejvyšší krajské soutěže kterou na jaře  v roce 2003 po  sedmiletém působení  opustil.

LOSINÁ   -  STRÁŽOV      1 : 1.

Hrající kouč Strážova Petr Presl : „Poslední krok k naplnění našeho postupového cíle nebyl na hřišti zachraňující se Losiné vůbec jednoduchý. Soupeř bojoval o poslední šanci zachránit soutěž až do konce zápasu a jeho útočné výpady zaměstnávaly naši obrannou řadu po celý zápas. Po pěkné brance střelce B.Mayera se zdálo, že utkání dovedeme pozornou hrou do vítězného konce, ale soupeř naopak donutil naši obranu chybovat a několikrát vyzkoušel i pozornost brankáře Javorského, který musel několikrát čarovat. Domácím se podařilo vyrovnat po ofsajdové situaci, kdy rozhodčí nechal hru pokračovat až do gólového konce. Na obou stranách zůstalo nevyužito několik dalších příležitostí včetně dalekonosné střely L.Helma do tyče. Po závěrečném hvizdu jsme byli samozřejmě s bodem spokojeni více my, neboť pro nás vyřešil vše a pro domácí nic. Klukům musím poděkovat za kolektivní výkon a popřát do nového ročníku hodně podobných výkonů, které předváděli v jarní části soutěže.“

Branka : 30.Mayer. Rozhodčí Škarda, DS : Filip. ŽK :  3 : 0
Sestava : Javorský,Čížek,Michel,Presl P. (46.Paleček),Helm,Vítovec,Matějka V.,Matějka T. (85.Chaluš), Franc,Janka,Mayer (80.Presl Š.)

PAČEJOV -  CHLUMČANY B   3 : 0

Po hektickém pátku se v Pačejově hrálo naprosto klidné a pohodové utkání. Hosté působili odevzdaným dojmem. Dostali rychlý gól, když se už v 6.minutě z trestného kopu z 25 metrů trefil krásně do šibenice domácí kanonýr Míra Hlaváč. Týž hráč mohl zvýšit ve 25.minutě, kdy postupoval sám na brankáře, ale minul. Vše si vynahradil ve druhém poločase, kdy po přihrávce od Jirky Mrázka zvýšil na 2:0. Krátce nato v 65.minutě Mrázek přelstil ofsajdovou past soupeře a nekompromisně propálil brankáře tvrdou střelou pod břevno. Hosté mohli docílit alespoň čestného úspěchu v 83.minutě, ale z trestného kopu trefili jen břevno.S přehledem řídil rozhodčí Tomáš Tumpach ze Stodu.

Poločas: 1 : 0. Branky : Hlaváč 2, Mrázek. Diváků: 100. Rozhodčí: Žumpách, hráno bez karet.

Sestava domácích:Kalčík - Harenčák - Bokr - Lávička - Pavelec - Polena - Hlaváč - Brůha - Marek - Fiřt – Mrázek. Střídali: Kolářík - Panuška - Štěpáník - Boř

DLOUHÁ VES – MOCHTÍN   1 : 0.

Josef Krůs

Zápas ve kterém si mohli oba soupeři zahrát pěkný fotbal.V podstatě už o nic nešlo.Hrál se ale fotbal plný nepřesností,kde hosté předčili domácí v pohybu a kombinaci.Hosté měli daleko více golových příležitostí,ale žádnou nevyužili.Ve 39.min.to byli domácí,kteří se ujali vedení po dobře zahraném rohovém kopu M.Kočím,který poslal míč na hlavu nabíhajícího Honzy Hubeného,který se nemýlil a hlavičku umístil vedle brankáře hostujícího týmu.Druhý poločas = chyby,chyby a zase chyby a nepřesnosti.Iniciativu mají na svých kopačkách hosté,ale jejich zakončení je velmi nepřesné a tak i nejistá obrana domácích je  stále úspěšná a hlavně díky bezchybně chytajícímu brankáři se skore už nemění.Domácí získali 3 body, ale hosté si nejméně bod zasloužili.

Poločas: 1 : 0. Branky: 39.Hubený Jan. Rozhodčí : Orlík Vlad. Diváků : 100. ŽK: 4 : 1. ČK : 1  : 0 (76. min. 2 ZK)

PŘEDENICE - SVÉRADICE 3 : 0 .

Václav Dušek ml.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a brzy šli do vedení, což udalo další ráz zápasu. Hosté si vytvořili šance na vyrovnání, ale v koncovce tentokrát zcela selhali a domácí tak dokráčeli k relativně snadné výhře, kterou v s blížícím se závěrem utkání pojistili dalšími dvěma trefami.
Poločas:  1 : 0. Branky: 3.Horský, 68.Rada, 86.Kadlec. Rozhodčí: Rys Václav, ŽK: 1:1, Diváků: 60
Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Švec, Š.Kulhánek, Bouše - Marek (73.Bartuška), Jiřinec,

Herout, Vonášek - Větrovec, L.Soukup

ZÁHOŘÍ  -   ŠVIHOV 2 : 1 .

František Maršálek

K zápasu hosté odjeli díky nadměrnému počtu zraněných hráčů pouze v 11-ti lidech, a to ještě museli čekat, až dohrají své utkání dorostenci,aby  vůbec k zápasu v 11-ti odjeli. Utkání v první půli bylo celkem vyrovnané. První branku střelili po standartní situaci domácí, když Švihovští nedokázali po rohu ohlídat domácího Kováře, a ten hlavou skóroval. V průběhu prvního poločasu měli hosté velkou smůlu, když  nastřelili dvě břevna . Parádní střelou J.Zdrahala po přihrávce Zadražila se jim přesto alespoň podařilo vyrovnat.

Trenér František Maršálek : „ V druhém poločase jsme soupeře přehrávali,ale bohužel ve 20.min.druhé půle, za zakopnutí domácího hráče o nohy Kowalského,rozhodčí našeho hráče po velmi přísné druhé žluté kartě poslal do sprch. Nicméně i v 10-ti lidech jsme byli aktivní,po dvou břevnech jsme znovu nastřelili 2x tyč, branku  jsme bohužel nedali, a byli to domácí, kteří v 80.min.,po zaváhání naší obrany, dali krásný, vítězný gol. S výkonem a obětavostí všech hráčů, hlavně obou dorostenců, jsem velmi spokojen.“

Poločas:  1 : 1.  Branky: Kovář, Pelouch - Zdráhal;Rozhodčí: König . ŽK: 1:3; ČK: 0:1; Diváků: 20.

Sestava:Zdrahal L., Žák, Zadražil, Kowalski,Havlíček, Špatenka, Čížek, Zdrahal J., Osvald, Staněk, Bureš.

PŘEŠTICE B   -   HRADEŠICE 0 : 2 .

Poločas: 0 : 0. Branky: Kotiš 2; ŽK: 0:3. Diváků: 80.

1. Strážov            25  17   4   4   59: 24    55  ( 19)

2. Spálené Poříčí     25  15   6   4   53: 27    51  ( 15)

3. Švihov             25  13   4   8   63: 39    43  (  7)

4. Dlouhá Ves         25  11   6   8   36: 35    39  (  0)

5. Mochtín            25  11   3  11   40: 36    36  (  0)

6. Pačejov            25  10   6   9   33: 33    36  ( -3)

7. Hradešice          25  10   6   9   40: 43    36  (  0)

8. Dobřany            25  11   3  11   42: 51    36  ( -3)

9. Svéradice          25  10   5  10   40: 39    35  ( -1)

10. Předenice          25   9   4  12   43: 45    31  ( -8)

11. Přeštice  B        25   7   8  10   29: 36    29  (-10)

12. Losiná             25   7   5  13   31: 36    26  (-13)

13. Chlumčany B        25   6   2  17   28: 60    20  (-16)

14. Záhoří             25   5   4  16   19: 52    19  (-20)

Dobřany           - Spálené Poříčí  0 :  4  (  0 :   2)

Losiná            - Strážov         1 :  1  (  0 :   1)

Záhoří            - Švihov          2 :  1  (  1 :   1)

Přeštice  B       - Hradešice       0 :  2  (  0 :   0)

Pačejov           - Chlumčany B     3 :  0  (  1 :   0)

Předenice         - Svéradice       3 :  0  (  1 :   0)

Dlouhá Ves        - Mochtín         1 :  0  (  1 :   0)

1. místo

Postup do 1.A třídy

2. místo

Baráž  o postup o s některým z týmů které skončí na  10.-12.místě v  1.A třídě

BARÁŽ O ZÁCHRANU

Mimo 8 přímo sestupujících  družstev  ze 3 skupin 1.B třídy další dvě  nejhůře umístěná družstva  v konečném pořadí 1.B třídy  sk.A,B,C(kritéria SŘ čl.8)  hrají baráž o udržení  s týmy ze 2.místa , které z sedmi okresních přeborech kraje    získají největší počet   bodů.

SESTUP

DO  OP

Přímý sestup  z každé ze tří skupin 1.B třídy  - celkem 8 družstev . V praxi to znamená určitě sestup týmů z konečných tabulek na  13. a 14.místě a dále dva týmy ze tří skupin  které skončí na 12.místě  a budou mít nejmenší počet bodů(při rovnosti bodů rozhoduje součet výsledků vzájemného zápasu ( a dále viz kriteria SŘ čl.8).