KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 26.(28.) kolo 6. – 7.6.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

ZNOVU SE POTVRDILO  ZNÁMÉ NEDÁŠ, DOSTANEŠ

Nejvíce osvědčené pravidlo ve fotbalových klání na všech úrovní soutěží  které se tak často potvrzuje je v souvislosti s proměňováním gólových šancí je známé nedáš, dostaneš. V tomto kole  krajského přeboru dorostu se o tom přesvědčili  i mladší dorostenci  Sušice.  V domácím prostředí se soupeřem z Plzně reprezentující oblíbenou značku piva  Sušičtí neproměnili spoustu šancí  a známé pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrdilo. Soupeř se kterým Sušice sousedí v tabulce  ale na kterého měla desetibodový náskok si  nakonec za těsné vítězství 0:1  odvezl  nezasloužené, ale jedním gólem potvrzené tři body.

STARŠÍ   DOROST

TJ Sušice  -  Prazdroj Plzeň   3 : 3.

Domácí prohrávali 2 :  0, ve druhé poločase  zlepšenou hrou zvrátili vedení na svou stranu 3 : 2, o které však přišli 7 minut  před koncem.

Poločas : 0  :  2. Rozhodčí: Duchek. Diváků: 30. Branky : Pohořal, Kalný a Málek.

TJ Sušice  -  Prazdroj Plzeň   0 : 1.

Domácí neproměnili spousta šancí, hlavně ve druhém pol. Nedáš dostaneš se potvrdilo i v tomto utkání.

Poločas : 0  :  0. Rozhodčí: Duchek. Diváků: 30.

NIKDO V TOMTO KOLE NEPROPADL

Za obstojné lze označit výsledky 28.kola krajské dorostenecké soutěže v provedení týmů z Pošumaví které měly výhody domácího prostředí se soupeři ze spodních pater tabulky .

Svéradice které v předcházejícím kole se nedostavili k utkání na hřiště soupeře tentokráte  se doma sešli v dostatečném počtu ,aby dotáhli do vítězného konce utkání s posledním celkem tabulky který přijel z Hostouně. Doma slavil své v pořadí páté vítězství v soutěži Svatobor Hrádek nad sousedekm v tabulce Horšovským Týnem . Měčín  se o body dělil s dvanáctoým celkem tabulky z Dobřan . Nejkvalitnějšího soupeře měly Luby  v podobě pátého  Mrákova se kterým došlo rovněž k dělbě bodů.

Svéradice – Hostouň    2 : 1 .

Již jistý sestupující celek z Domažlicka začal velmi odvážně a hned ve 20.vteřině pumelice hostujícího útočníka málem zbořila branku svéradického debutanta Dana Macouna, když trefila spojnici tyče a břevna. Hosté i dále byli překvapivě aktivnější a vytvářeli si velmi nebezpečné situace. Domácí byli daleko skromnější ale nakonec odcházeli do kabin spokojenější. Po půlhodně hry se Václav Šmat řídil heslem "když nevíš co s míčem, vystřel" a po jeho dalekonosné střele ze 30 metrů domácí vedli. Ve druhém poločase hostům trochu docházely síly, domácí převzali iniciativu, kterou záročili druhou brankou po další výborné akci Šmata. Hosté hned vzápětí snížili, dostali se do hry a začali opět kousat. Domácí defenziva dobře dirigována Janem Sovou podpořená v brance výborným Macounem, kterému ještě jednou pomohla tyč, však odolala a naopak to byli domácí kdo mohl definitivně rozhodnout, ale Valach po vybídnutí Šmata podobně jako jeden z hostů v samotném úvodu bombou do břevna málem zbořil branku hostů. Domácí si připsali čtvrté jarní vítězství, ale vzhledem k celkovému průběhů nejspíš zasloužené. Výkon hostů však byl velkým překvapením, jelikož v jejich sestavě bylo několik velmi dobrých fotbalistů a je tedy k zaražení, že tento tým beznadějně okupuje  poslední pozici. Velmi dobře rozhodoval Václav Král z Nepomuka.

Poločas:  1 : 0. Branky: Šmat Václav 2. Rozhodčí: Král Václav, ŽK: 1:1, Diváků: 40

Sestava Svéradic: Macoun - Nováček, Sova, K.Jedlička, Dom.Vonášek - Prokopius (81.Kába), Vachuška, Prokopec, Chaloupka - Šmat, Valach

Luby – Mrákov   1 : 1.

Poločas: 1 : 0. Branky : Lavička M. – Růžek. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Lehečka.

Měčín – Dobřany   2 : 2 .

Poločas: 1 : 0.