1.B třída skupina B 24. kolo 6.-7.6.

PRAKTICKY JE TÉMĚŘ HOTOVO, TEORETICKY JE TO HRA ČÍSEL

Dvě kola před koncem 1. B třídy se týmy z Pošumaví nemusí obávat sestupových starostí.  Vedoucímu Strážovu stačil průměrný výkon k tomu, aby doma získal povinné body s posledním Záhořím. Aby postoupil do 1.A třídy  musí   ze zbývajících dvou klání za týden v Losiné a v posledním kole doma s Dobřany vytěžit jediný bod.

Hradešice - Pačejov 0:3 .

Pavel Chlan

V místním derby jsme získali další důležité body pro pokračování v I.B třídě i v dalším ročníku. Již v první minutě nás a naše fanoušky, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu, rozradostnil Jirka Mrázek gólovou hlavičkou po rohu Míry Hlaváče – 0:1. Tím jsme domácí patřičně zaskočili, ale ti se postupně do hry více zapojovali, byli bělavější a hrozili hlavně ze standardních situací. V nich měl ale navrch vždy náš gólman Kuba Kalčík, jež se vrátil do sestavy po delší pauze, ale na jeho výkonu to nebylo ani znát. Byl překonán pouze jednou, ale z ofsajdové pozice signalované pomezním, tudíž se nic na stavu skóre neměnilo. To se stalo až ve 33. min, kdy domácí gólman fauloval v pokutovém území Ondru Němce a z nařízené penalty se Míra Hlaváč nemýlil – 0:2. To byla další rána pro dobře hrající domácí, kteří nás dostávali pod tlak, ale vyloženou šanci si nevytvořili. To v 44. min mohl na 0:3 zvýšit Pavel Polena po ukázkovém vysunutí do brejku, bohužel s brankářem obstřelil o kousek i branku. Takže poločas skončil pro nás velmi dobře - 0:2. V druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, domácí se snažili něco s výsledkem provést, ale udeřilo opět na druhé straně. V 57. min po naší rychlé rozehrávce standardní situace centr do vápna domácí gólman neodvrátil a Jirka Fiřt mu nedal svou ranou šanci - 0:3. To už pak nebylo moc co řešit, čekali jsme na brejky a co neodvrátila obrana, vyřešil Kuba Kalčík… Takže výsledek je možná pro domácí krutý, hráli opravdu dobře, ale hraje se na góly a v tom jsme byli tentokrát mnohem lepší a produktivnější.

Branky: 1. Mrázek J., 33. Hlaváč  M. , 57. Fiřt J. .

Sestava Pačejova: Kalčík, Harenčák, Pavelec (K), Bokr, Lávička, Němec, Brůha, Hlaváč, Polena,

Mrázek, Fiřt.Střídali: Kolařík, Hlůžek, Cihlář

FC Švihov  - TJ Přeštice  B  1 : 2.
Poločas : 0 :1. Branky : Čížek R. - Fiala M., Kuneš Z..(PK). Rozhodčí : Sedláček. Diváků: 80.
Sestava Švihova: Zdrahal L., Havlíček, Zadražil, Čížek J., Špatenka, Čížek R., Patočka, Zdrahal J., Kašpárek, Osvald,Kowalski.(střídání:Staněk, Beránek)

Spálené Poříčí - Mochtín  1:0 .

Domácí mužstvo porazilo oslabený Mochtín těsně 1:0 a stále drží naděje na postup do I.A třídy. Z prvního místa to nebude, ale baráž by třeba mohla vyjít.Na mokrém terénu se před stovkou diváků hrála vyrovnaná partie ve svižném tempu. Hosté z Mochtína odjeli k zápasu jen s 11 hráči a bez několika svých opor. Přesto podali solidní výkon a jen zásluhou špatné koncovky znovu darovali body svému soupeři. O výhře domácích rozhodla (u Mochtína tradičně) standartní situace. Ve 20.minutě utkání si na centr z rohového kopu naskočil Filip Brudna a prudkou hlavičkou otevřel skore zápasu. Šance na skorování pak byly na obou stranách, ale další branka již nepadla. Domácí tak získali cenné tři body v zápase, kterému by spíše slušela remisa. Utkání s přehledem řídil přísný, ale spravedlivý rozhodčí Marx z Berouna.

Poločas: 1 : 0.  Branka : Brunda Filip. ŽK 4:3, ČK 1:2.

Svéradice - Dlouhá Ves 0:4

Okresní derby utkání slabé úrovně začali domácí náporem, tlačili se do šancí a vše nasvědčovalo tomu že úspěšné venkovní výsledky potvrdí i doma. Kolem dvacáté minuty se však jejich převaha chýlila ke konci a hosté začali vystrkovat první růžky. A hned z první jejich nebezpečné akce udeřilo, když si šikovný Krejčí poradil s několika domácími obránci a nekompromisně zavěsil. Ve druhém poločase si domácí vytvořili znatelnou herní převahu, ale obrana hostů řízená zkušeným Hodou je do vlastního pokutového území pouštěla zcela vyjímečně a do šancí prakticky vůbec. Domácí začali čím dál tím víc otevírat hru a to byla voda na mlýn rychlého útočníka Martina Krejčího, který z několika brejkových situací, když nejednou dokázal obejít najednou hned několik domácích hráčů, dokončil hattrick a ještě přidal čtvrtou branku navrch. Konečný výsledek je vzhledem k vývoji hry pro domácí až příliš krutý, na druhou stranu vzhledem k přistupu k utkání od většiny hráčů naprosto zasloužený. Velmi dobře řídil mladý rozhodčí Jan Cihlář z Pačejova.

Poločas: 0 : 1 .Branky: 30.Krejčí Martin, 66.Krejčí Martin, 82.Krejčí Martin, 83.Krejčí Martin.

Rozhodčí: Cihlář Jan, ŽK: 3:3, Diváků: 150

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Marek, Bouše (74.L.Soukup), Martínek - Vonášek, (53.O.Kulhánek) Jiřinec, Herout, Petřík - Větrovec (46.Bartuška), Makovec

Strážov – Záhoří   3 : 0.

Na zisk povinných bodů stačil domácím jen průměrný výkon, když branky  vstříleli po chybách obrany hostů a třetí si dali hosté sami  vlastní.

Hrající kouč Strážova Petr Presl :  Utkání s posledním celkem tabulky jak už to bývá nebylo tak jednoznačné výsledkově, jak očekávají fanoušci favorizovaného týmu.
Přesto jsme měli po celý průběh utkání vývoj hry pevně v rukou. Hosty jsme v útočné fázi naprosto k ničemu nepouštěli dobře organizovanou obrannou hrou a jen díky slabé produktivitě při využívání našich vypracovaných kombinačních akcí jsme nedokázali herní převahu vyjádřit i na výsledkové tabuli.Hlavně v druhém poločase řada nevyužitých šancí mladého Lorence mrzí, ale věřím, že i i jeho čas přijde, pokud zklidní svůj herní projev. Už teď si myslím, že po vhodném doplnění kádru jsme schopni hrát důstojnou roli i ve druhé nejvyšší krajské soutěži, pokud dokážeme zvládnout poslední dva kroky“.

Poločas:  2 : 0. Branky: 37. Vítovec, 43. Janka, 73. vlastní. Rozhodčí: Brůha Radek, ŽK: 0 : 1. Diváků: 150.

Sestava Strážov : Javordký, Michel, Franc, Helm, Presl P.(66.Paleček V.), Čížek, Matějka V., Vítovec Z., Janka , Matějka T.(68.Mayer B.), , Presl Š.(46.Lorenc J.).

Ostatní výsledky:

Chlumčany B -  Předenice 1: 2 ( 0: 0)

Branky: Chán - Rada, Šilhánek; ŽK: 6:1; ČK: 2:0

Dobřany  - Losiná 2: 1 ( 0: 1)

Branky: Lecjaks, Trdlička - Šilhánek; ŽK: 5:3; ČK: 1:0

1. Strážov            24  17   3   4   58: 23    54  ( 18)

2. Spálené Poříčí     24  14   6   4   49: 27    48  ( 12)

3. Švihov             24  13   4   7   62: 37    43  (  7)

4. Mochtín            24  11   3  10   40: 35    36  (  0)

5. Dlouhá Ves         24  10   6   8   35: 35    36  (  0)

6. Dobřany            24  11   3  10   42: 47    36  (  0)

7. Svéradice          24  10   5   9   40: 36    35  ( -1)

8. Pačejov            24   9   6   9   30: 33    33  ( -3)

9. Hradešice          24   9   6   9   38: 43    33  ( -3)

10. Přeštice  B        24   7   8   9   29: 34    29  ( -7)

11. Předenice          24   8   4  12   40: 45    28  ( -8)

12. Losiná             24   7   4  13   30: 35    25  (-11)

13. Chlumčany B        24   6   2  16   28: 57    20  (-16)

14. Záhoří             24   4   4  16   17: 51    16  (-20)

Za že z divize sestoupí pouze Vejprnice a Klatovy   budou postupy , sestupy a ba  takto :

1. místo

Postup do 1.A třídy

2. místo

Baráž  o postup o s některým z týmů které skončí na  10.-12.místě v  1.A třídě

BARÁŽ O ZÁCHRANU

Mimo 8 přímo sestupujících  družstev  ze 3 skupin 1.B třídy další dvě  nejhůře umístěná družstva  v konečném pořadí 1.B třídy  sk.A,B,C(kritéria SŘ čl.8)  hrají baráž o udržení  s týmy ze 2.místa , které z sedmi okresních přeborech kraje    získají největší počet   bodů.

SESTUP

DO  OP

Přímý sestup  z každé ze tří skupin 1.B třídy  - celkem 8 družstev . V praxi to znamená určitě sestup týmů z konečných tabulek na  13. a 14.místě a dále dva týmy ze tří skupin  které skončí na 12.místě  a budou mít nejmenší počet bodů(při rovnosti bodů rozhoduje součet výsledků vzájemného zápasu ( a dále viz kriteria SŘ čl.8).

Poznámka: jedná se v součastně o průběžné pořadí . Konečné umístění týmů , které na těchto místech nyní figurují přitom může být po odehrání posledního 30.kola i  jiné !