Divize 28.kolo 5. - 7. 6.

D I V I Z E   „ A “

TAKÉ STRAKONICE  ZATÍŽILY KONTO KLATOV PŮTUCTOVÝM PŘÍDĚLEM.

Netradičně už v pátek (na žádost soupeře) sehráli divizní fotbalisté Klatov další utkání na domácím hřišti. Do Klatov tentokrát přijely Strakonice, s nimiž zatím měli domácí úspěšnou bilanci. Tři soupeři  v devizních zápasech v  tomto ročníku zatížili brankové konto domácích v tomto ročníku půltuctem branek. Po pražském Motorletu a Milevsku (oba zápasy skončily 0:6) přiřadily také Strakonice. Výhra Jihočechů je třetí největší porážkou Klatov v doma v novodobé divizní historii klatovského fotbalu.

DAVID KOJAN

Klatovy – Strakonice   1 : 6

Už začátek zápasu byl ve znamení šancí hostů. V 16. minutě vyrazil domácí brankář Lorenc ránu Káníka z volného přímého kopu, vysoko nad pálil v 19. minutě Černý, stejně tak Mrkvička z volného přímého kopu o tři minuty později, těsně mimo mířil ve vyložené šanci ve 29. minutě Hanzlík. Do šance se dostali i domácí, v 17. minutě se probil až před brankáře hostů György, ale zakončit už nedokázal.Skóre otevřel ve 30. minutě Hanzlík, který přešel přes obranu domácích a v zakončení se už nemýlil. Další šanci měli hosté ve 34. minutě, míč z volného přímého kopu ovšem Lorenc vyrazil. Domácí se pak dostali do pěkné šance ve 41. minutě, Dvořáka ovšem na poslední chvíli o míč připravila obrana hostů. Gólový účet prvního poločasu uzavřel druhým gólem hostů ve 43. minutě Mrkvička.Počet příležitostí hostů mohl být v prvním poločase mnohem větší, nebýt dobře fungující ofsajdové pasti domácích.

Ve druhém poločase hosté Klatovy jednoznačně přehrávali. Už ve 46. minutě pálil vysoko nad Káník, v 55. minutě pak po centru zvýšil Mrkvička na rozdíl tří branek. O sedm minut později se ocitl před Lorencem zcela osamocený Hanzlík a brankář domácích byl bez šance – 0:4.Svůj třetí gól mohl přidat v 71. minutě Mrkvička, Lorenc ho však dokázal ve velmi dobré šanci zastavit. O čtyři minuty později však nestačil na střelu Kotrnocha, který přidal už pátý gól hostů. Hattrick, který se nepovedl Mrkvičkovi, završil v 80. minutě efektními „nůžkami“ Hanzlík. Domácí pak už dokázali pouze snížit na 1:6 gólem Matějky pět minut před koncem zápasu.

Poločas: 0:2. Branky: 85. Matějka – 30., 62., 80. Hanzlík, 43., 55. Mrkvička, 75. Kotrnoch. Rozhodčí: Brejník, Vlasjuk, Duchoň. ŽK: 1:0. Sestava domácích: Lorenc – Bouberle, Ježek, Hovorka, Holý, Dvořák (46. Votípka), Voráček, Matějka, Pavlík, György (46. Hromada), Voldřich.

Utkání se Strakonicemi zhodnotil trenér divizních fotbalistů Klatov Jiří Toman:

DAVID KOJAN

Vyšli jsme samozřejmě vstříc soupeři, který chtěl hrát už v pátek, i když nám to příliš nevyhovovalo. Máme zraněné hráče, další hráči dnes maturovali, takže jsme nastoupili oslabeni. Tomáš György nastoupil do utkání zraněný z  včerejšího tréninku, vydržel jeden poločas a myslím si, že jeho odchod naši hru velmi ovlivnil. Je to hráč, který umí přidržet balon, který umí dát hře myšlenku. V první půli jsme hru drželi více pod kontrolou, po Györgyho odchodu  už chyběl hráč, který by míč podržel ve středu hřiště, začali jsme dělat chyby i vzadu a dostali jsme  hloupé góly. Museli jsme samozřejmě improvizovat v sestavě, vypadli nám tři hráči, které jsme museli nahradit hráči z béčka. Je ale škoda, že hru soupeři ulehčujeme chybami, soupeř pak skóruje a my dáváme góly velmi těžko.