Krajský přebor, 1.A třída 28. kolo 6. – 7.6.

V PŘEŠTICÍCH BYLI LEPŠÍ ALE NA BODY NEDOSÁHLI

Závěr rozlosování  Horažďovicím nepřeje, neboť poslední tři zápasy hrají na  hřištích soupeřů . Ten první z nich v Přešticích prohráli a prakticky již po tomto zápase je jasné, že si sezónu prodlouží v účasti boji v baráži o záchranu. Ten příští  duel s Rokycany i poslední v Nýřanech  již budou   zaměřeny na baráž o záchranu. V předposledním domácím zápase tohoto ročníku prohrály Chanovice doma s Městem Touškovem . Hráči Chanosu přistoupili k důležitému zápasu velice vlažně a to se jim nakonec vymstilo, když nezvládli závěr zápasu ve kterém v nastaveném čase inkasovali třetí branku , která znamená, že do tabulky si nepřipsali žádný bod. Jestliže v předcházejících zápasech v průběhu jara byly Chanovice chváleny za to, že plně dokázaly využít vlastního hřiště k zisku bodů, pak se chce věřit, že tentokrát výjimka potvrdila pravidlo.

Přeštice – Horažďovice   1 : 0.

Hosté byli po celý zápas herně lepší a fotbalovější. Prvních 30.minut měli výrazně herně navrch  a vytvořili si  několik šancí ke skórování. První měl mladíček Michal Forman hlavou, ale brankář Regner  byl proti,  aby míč putoval za jeho záda. Stejně tak byl úspěšný i proti hlavičce Dytrta . Domácí výrazně ohrozili branku hostů pouze ve 29.minutě, kdy dalekonosnou střelu Zdeňka brankář Kozlík zažehnal do bezpečí. Možnost otevřít skóre měl gólem do kabin ve 44.minutě opět Forman, jeho hlavička tentokráte těsně minula domácí svatyni. Obraz hry se ani po přestávce nezměnil. V 66.minutě po centru Sovy měli domácí velké štěstí , když zakončení Jiříka z kategorie ložených šancí  nemělo přesný cíl. A jak to bývá  nedáš, dostaneš. V 79.minutě se uvolnil na hranici velkého vápna Švarc, obešel dva hráče hostů a tvrdou střelou nedal Kozlíkovi šanci 1:0. Přestože do konce chybělo ještě dvanáct minut , dokázali si domácí těsné vedení pohlídat . Navíc při nadechnutí k závěrečnému náporu přibrzdilo Horažďovice vyloučení Stulíka po dvou ŽK.

„Pokud bychom dosáhli na body, pak bychom mohli říci, že jsme v Přešticích  sehráli velmi vydařenou partii. Bohužel, hráli jsem sice krásně ale prohráli.“ říká manažer FK Horažďovice  Milan Koželuh k prohranému zápasu v Přešticích kde ještě Horažďovice žily nadějí na teoretické šanci vyhnout se baráži o záchranu. „V útoku jsme byli opět neškodní a přestože šance na skórování byly, zůstala na našem kontě  vstřelených gólů opět nula. Štěstí nám tentokráte nepřálo a když k tomu přidáme fakt, že máme  hodně mladých nezkušených hráčů(šest z nich je ve věku do 20  let)  pak to není výmluva, ale jen konstatování shody okolností a ty jsou v závěru proti nám. “ doplnil zklamaným hlasem horažďovický funkcionář.

Poločas : 0 : 0. Branky : 78. Švarc. Rozhodčí: Štökl. Diváků: 180. ŽK: 1 : 5. ČK: 0 : 1.(88. 2 ŽK Stulík)

Sestava  FK Horažďovice: Kozlík – J. Jiřík, Mourek (46. J. Sova), M. Forman (60. J. Janouškovec), J. Mirvald – M. Šafanda, Prchlík (75. J. Pavlík), O. Stulík, T. Jůda, Cihlář – Dytrt.

Chanovice -  Město Touškov  2 : 3.
Jiří Štěrba

Pro zranění se trenérovi omluvili Hnídek a Kislinger. Domácí hned v 5. minutě potrestal úplně volný Čechura. Domácím se podařilo rychle odpovědět brankou Horvátha. Ani tato branka domácí hráče nepovzbudila a v 18. minutě inkasovali po druhé. Opět po chybě obrany.V 22 minutě nádhernou střelou zdálky vyrovnal Toman. Do konce první půle se šance střídaly na obou stranách, ale branka již nepadla. Po domluvě trenéra v kabině se čekalo, že domácí zvýší svoji aktivitu, ale opak byl pravdou. V 90 minutě zápasu mohl rozhodnout Černohorský, který zůstal úplně sám na velké vápně, ale jeho střela šla vedle. V 93 minutě hosté po další chybě obrany vstřelili třetí rozhodující branku, po které se už ani nerozehrávalo ze středového kruhu. Domácí mužstvo absolutně v důležitém zápase propadlo.

Poločas : 2 : 2. Branky : 13. Horváth, 22. Toman - 5. Čechura, 18. Karbusický, 93. Svoboda.
Rozhodčí : Červený. Diváků: 120. ŽK : 1:2.
Sestava domácích: Jarolím, Káník, Čadek, Polena, Žežula/72min. Král/, Horváth, Toman, Černohorský, Patsch, Zdeněk, Pícka

SK ZČE Doubravka 0: 2 ( 0: 1)  Branky: Vaigl, Švec; ŽK: 0:6

Nýřany Manětín 1: 0 ( 0: 0) ´Branky: Schejbal; ŽK: 0:3

Rokycany Staňkov 5: 0 ( 3: 0) .Branky: Kučera 3, Aubrecht, Fiala; ŽK: 0:1

Koloveč -  Rapid 7: 2 ( 3: 0) .Branky: Bittengel 2, Šperl 2, Rejthar, Tomášek, Šlajs - Novák, Pata; ŽK: 2:4

Zbůch -  Bolevec 2: 4 ( 0: 0) .Branky: Fořt, Pfeifer - Šiml 2, Došlý, Pelnář; ŽK: 1:1; ČK: 1:0

Holýšov  -  Chrást 0: 3 ( 0: 1).Branky: Kroc 2, Davídek; ŽK: 1:2

1. Doubravka          28  24   2   2  100: 23    74  ( 32)

2. Chrást             28  19   4   5   84: 26    61  ( 19)

3. Holýšov            28  20   1   7   62: 26    61  ( 19)

4. Rokycany           28  19   3   6   52: 29    60  ( 18)

5. M. Touškov         28  13   6   9   43: 36    45  (  3)

6. Koloveč            28  14   2  12   69: 56    44  (  2)

7. Bolevec            28  13   5  10   52: 47    44  (  2)

8. Rapid Plzeň        28  14   1  13   54: 46    43  (  1)

9. Přeštice           28  11   5  12   34: 43    38  ( -4)

10. SK ZČE Plzeň       28  10   5  13   47: 56    35  ( -7)

11. Chanovice          28   9   6  13   36: 40    33  ( -9)

12. Horažďovice        28   9   3  16   38: 61    30  (-12)

13. Manětín            28   7   4  17   29: 73    25  (-17)

14. Nýřany             28   6   2  20   40: 69    20  (-22)

15. Zbůch              28   5   3  20   27: 83    18  (-24)

16. Staňkov            28   3   4  21   30: 83    13  (-29)

Za předpokladu , že z divize sestoupí pouze Vejprnice a Klatovy   budou sestupy a baráže z krajského přeboru takto :

1. místo

Postup do divize

12. – 13. místo

Baráž o záchranu  s 3. – 4. týmem z 1.A třídy

14. – 16. místo

Přímý sestup do 1.A  třídy

Poznámka: jedná se v součastně o průběžné pořadí . Konečné umístění týmů , které na těchto místech nyní figurují přitom může být po odehrání posledního 30.kola i  jiné !

LUBY VENKU NAPRAVILY CO DOMA POKAZILY

Tři kola před koncem 1.A třídy přivezly velmi důležité tři body ze hřiště s nadějemi na záchranu žijících Bezdružic . Touto výhrou tak na sto procent napravily to co doma prohraným derby s Nýrskem pokazily. Jak by se jim již nyní dýchalo, kdyby i duel doma s Okula vyhrály není třeba ani příliš domýšlet.Někdy je třeba, když ani to sportovní štěstí nepřeje počkat až se třeba i ono unaví a body jsou doma.

Dobrou službu nečekaným ziskem bodů udělala klatovské rezerva v Blovicích kde poprvé v tomto ročníku vyhrála na hřišti soupeře.  Tímž že domácím v sestupových vodách pohybujícímu týmu vzali hráči klatovské rezervy  tři body  a nabídla tak Nýrsku i Žichovicím oskočit od Blovic v případě vítězství v domácím prostředí  na bezpečnou vzdálenost. Bohužel tato nabídka byla odmítnuta, když Nýrsko pouze remizoval s předposlední Žakavou  a Žichovice prohrou v pootavském derby se Sušicí jsou již jednou nohou v baráži a Žichovice jsou ještě teoreticky ohroženy přímým sestupem !  Svůj první krok k návratu do KP udělala Sušice, která má již jistou účast v baráži o postup do nejvyšší krajské soutěže  a bez ohledfu na poslední dva zápasy již nemůže o tuto šanci přijít ! Druhý krok bude uspět v samotné baráži s některým z předpokládané dvojice  účastníků krajského přeboru Horažďovice nebo Manětín.

Bezdružice – Luby   0 : 3.

Karel Šůs

Hrálo se v Trstěnicích na velmi dobře připraveném hřišti.Jen předchozí vydatný déšť vytvořil kluzký terén a v některých místech zůstaly i kaluže vody.Už tyto skutečnosti spojené s důležitostí utkání pro oba soupeře naznačují jeho průběh. V úvodu zápasu chyběla na obou stranách přesnost v rozehrávce a ve snaze neudělat chybu končilo mnoho akcí v zámezí,nebo na kopačkách soupeře.Bezdružice měli velkou možnost ke vstřelení branky,když se nešťastně vzájemě srazili brankář Kalaš a Turner.Domácí útočník však prázdnou branku minul.V 45.minutě rozehrál Pikhart ze středu hřiště přímý kop a hlavička P.Smolíka znamenala šťastnou branku těsně před přestávkou.Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil. V 57.minutě po rohovém kopu a zpětném naražení od Šůse prošel prudký centr z kopačky Radka Pikharta až do branky - 0 : 2. Soupeř si v dalším průběhu utkání vytvořil velmi dobré střelecké příležitosti.Jednu z nich,střelu po zemi k pravé tyči, bravurně likvidoval Kalaš.Další šance domácích hráčů končily po nevydařených střelách naštěstí mimo naši branku. Pět minut před koncem padla rozhodující třetí branka. Pikhart z přímého kopu centroval zleva a nejmenší hráč na hřišti Petr Hodl usměrnil přesnou hlavičkou míč do sítě.

Trenér Lub Karel Šůs : Těší mě , že se mužstvo prosadilo i střelecky,ale proti kvalitnějšímu

soupeři by zápas určitě nebyl tak jednoznačný, jak říká výsledek.“
Sestavy :

Domácí :   Londa,Komárek,Blažek T.,Bastl,Gengel,Kalista Marek,Korynta,Blažek L.,Sládek,Kalista Martin,Cvrček, /Šmídl,Štefanisko,Blažek M.,Bachroň./

Hosté  :   Kalaš,Turner,Papay,/ 59.minuta Havlovic/  Voráček, T.,Vejskal,Hodl,Švec,Pikhart, Šnour /79.minuta Sydorenko/,Smolík,Šůs,

Poločas: 0 : 1. Branky: Hod, Pikhart, Smolík; ŽK: 4:3 . Diváků: 80.

Blovice  - Klatovy B     1 : 2

Karol Žák

V chladném počasí a za deště se hrál oboustranně fotbal plný nepřesností, více ze hry však měli po celé utkání domácí. Velmi se snažil zlobit aktivní V. Švec na hrotu , několik slibných brejků nedotáhl do konce. Až  po korekcí v obranné řadě hostů začali mít domácí hráči těžší práci s průniky k vápnu soupeře a hra se podstatně vyrovnala.  V 10.minutě  pozměnil obraz hry   hostující Adam Popelka, když po faulu na středem pronikajícího Votípku trefil míč ze dvaceti metrů po zemi přesně k pravé tyči. Průběh první půle naznačoval, komu víc záleží na výsledku,

domácí úpornou hrou po stranách vymysleli několik slibných šancí, Herman v brance Klatov si však se vším poradil.     Klatovský  tým  přijel do Blovic s jedenácti hráči a tak jakákoliv snaha o  taktické vedení duelu se opírala pouze o možnost záměny postů jednotlivých hráčů na hřišti , s nemožností vystřídat unavené. Proto také druhý poločas vyzněl zcela ve prospěch domácích, hlavní  pozornost si zasluhoval souboj  Herman versus  Blovice. I přes zdravotní handicap Hermi  v brance opět čaroval a kapituloval pouze po několikanásobně opakované střele ze skrumáže po jedné z četných standartek, které si Blovice v druhé půli enormním tlakem vytvářely. Jak ubíhaly minuty, začínali být domácí netrpěliví a nervóznější a došlo na vabank hru, remíza pro ně totiž  v boji o záchranu téměř nic neřešila. Otevřeného prostoru v blovické obraně využívali klatovští ke konci stále častěji k vytváření brejkových situací a jedno z přečíslení se podařilo  přetavit ve vítězný gól. Meszáros pronikl od praporku po brankové čáře až k malému vápnu a nabídku na "placírku "do prázdné branky Lukáš Voráček neodmítnul.

Největší starostí  po utkání bylo, zda si ještě Klatováci vzpomenou na vítězný pokřik. Nakonec vše proběhlo O.K.

Poločas: 0 : 1.Branky: Šteffl - Popelka, Voráček; ŽK: 1:2 . Diváků: 80.

Sestava Klatov :    Herman - Hromada, Fait, Janda, Ježek - Meszáros, Votípka, Voldřich, Voráček L. - Pergl, Popelka

Žichovice – Sušice   0 : 2.

Převzato z webových stránek TJ Žichovice

Tak fotbalový svátek je za námi a body bohužel putují do Sušice, nutno dodat, že zaslouženě.
Vstup do utkání z naší strany nebyl přitom vůbec špatný a nám se docela dařilo udržet sušické forvardy na uzdě. Jenže pak přišla 25. minuta a rohový kop hostí při němž zakopl osobní hlídač kanonýra Kočího, Zbyněk Malík a bylo zle nedobře, 0:1. Za deset minut jsme už prohrávali 0:2 když po zbytečné ztrátě míče skóroval opět Kočí. Do poločasu druhého jsme šli se snahou o korekci výsledku, ala zastavil nás rozhodčí který běžný zákrok Oldy Choda posoudil jako červený a Oldu poslal po devíti minutách pod sprchy a tím nás na dlouho vyvedl z tempa a vlastně tím hostím zařídil výhru.V závěrečné čtvrthodině jsme hru více otevřeli, z čehož vzešla i naše největší šance když se ocitl Jirka Frýzek sám před hostujícím brankářem, ale bohužel minul branku. Poté hezky prošel Jirka Šimáček do šestnáctky, ale i on mířil mimo tyče. Na straně druhé mladí sušičtí útočníci několikrát zle zatopili  Rudovi Němcovi, ale ten se už překonat nenechal.

Trenér Žichovic Josef Chalupný : Utkání jsme nezvládli a hosté nás i s pomocí štěstěny zaslouženě porazili. Sušice předvedla, že je velice silná a pro nás bylo nad naše síly jí porazit zvláště pak po velice přísném vyloučení Choda.

Poločas:  0 : 2. Branky : Kočí 2. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (Chod Oldřich).Diváků: 220.

Podrobnosti později

Nýrsko –Žákova    0 : 0.

Ostatní výsledky

Křimice  - Příkovice   4: 2 ( 3: 1)

Branky: Klement 2, Šváb J., Šváb O. - Pražák, Votípka; ŽK: 5:2; ČK: 0:1 . Diváků: 100

Rozvadov -   Chlumčany 5: 1 ( 3: 0)

Branky: Horáček 2, Chada, Roháč, Svoboda - Tomášek; ŽK: 1:0 . Diváků: 160.

Nepomuk  -  Hor.Bříza    0: 2 ( 0: 0)

Branky: Chocholatý M., Chocholatý P.; ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Stříbro  - Zbiroh 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Demjan, Koudela; ŽK: 1:5

1. Horní Bříza        28  23   3   2   76: 19    72  ( 30)

2. Stříbro            28  19   3   6   61: 30    60  ( 18)

3. Rozvadov           28  17   8   3   75: 28    59  ( 17)

4. Sušice             28  17   5   6   58: 33    56  ( 14)