IV. TŘÍDA - skupina A, B 13.kolo 6. – 7.6.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

PLÁNICE ZASLOUŽENĚ  VYHRÁLA VE  STRÁŽOVĚ

Po prvním poločase vedla Plánice ve Strážově zcela zaslouženě v souboji o čelo tabulky nad domácí rezervou 3:0 a ani zlepšený výkon domácích po přestávce na zvrat nestačil. Plánice  má ve svém týmu  několik talentovaných hráčů  a pokud budou mít dostatek chuti na sobě pracovat, pak o tento kolektiv má před sebou dobrou perspektivu. Nejblíže však postupu má Sokol Běšiny, který dokázal uhájit v tomto kole pozici vedoucího celku tabulky ve Vrhavči . Přestože  zde prohrávaly o dvě branky  po změně stran stačily zde zachránit velmi důležitý bod.

Dlažov - Měčín B  6 : 1.
Eda Duda

Utkání hrané v klidné atmosféře, domácí se dlouho nemohli prosadit. Rozhodl rychlý gol po začátku druhé půle.

Poločas : 2 : 1. Branky: Tomko Petr 3, Šít Martin 2, Blahout Vladimír - Bureš Petr; Rozhodčí: Koura.  Diváků: 20.

Strážov B -  Plánice 1: 3 .

První poločas domácí nezvládli a nechali si soupeře do přestávky odskočit o tři branky. Do vedení hosty poslal jeden z jejich nejzkušenějších hráčů  pětadvacetiletý Novák, na 2:0 zvýšil po půl hodině hry Těžký a brankový účet uzavřel v první části  Pytel. Po přestávce se domácí zlepšili, ale stačilo to pouze na korigování výsledku v 77.minutě kdy se hlavou trefil Václav Paleček. Kdyby v zápětí dal v výborné pozice kontaktní branku Marek Hosnedl, mohlo to být ještě zajímavé. Nicméně za výkon v prvním poločase si domácí nezasloužili bodovat.

Poločas:  0 : 3.Branky: 77. Paleček Václav – 27.  Novák David, 30.  Těžký Michal, 45. Pytel Martin; ŽK: 2:2 . Diváků: 80.

Foto z utkání   ZDE

Spůle  -   Bezděkov B   2 : 1.

Broněk Hrnčíř

V první půli hosté domácí tým přehrávali kombinační hrou a po zásluze vedli brankou J.Tučka po chybné rozehrávce domácích ve středu hřiště. Po změně stran P.Kieweg střelou z dálky probudil domácí tým a po zlepšené hře rozhodl Z.Taichman krásnou střelou z hranice vápna. S přehledem řídil R.Koura.

Poločas : 0 : 1. Branky  : 47.Kieweg Pavel, 65.Taichman Zdeněk - 28.Tuček Jindřich. Rozhodčí :

Koura Radim. Diváků: 20. Hráno bez karet.

Vrhaveč B  -  Běšiny 2: 2.

Poločas: 2 : 0. Branky: Hrach David, Hošek Zdeněk - Baštař Pavel, Mayer Filip; Rozhodčí: Diviš; ŽK: 1:0; ČK: 1 : 1 (Pivoňka Zbyněk - Stach Ladislav).  Diváků:  65.

Zavlekov  -  Ježovy    2 : 1  .

Soumar Jaroslav

O pouti v Zavlekově vidělo 100 diváků hezký zápas. Hosté se snažili o vyrovnání ,ale domácí si vítězství pohlídali.

Poločas: 1 : 1. Branky: 15. Fous Jan , 70. Jiříček Petr – 34. Pytelka Jiří; Rozhodčí: Husník.  Diváků:  100.

1. Běšiny             18  10   4   4   50: 20    34  (  7)

2. Plánice            18  10   3   5   35: 25    33  (  6)

3. Vrhaveč B          19   9   5   5   36: 27    32  (  2)

4. Strážov  B         18   9   4   5   43: 18    31  (  4)

5. Ježovy             18   9   3   6   47: 34    30  (  3)

6. Zavlekov           19   7   4   8   39: 39    25  ( -2)

7. Bezděkov  B        18   7   3   8   35: 34    24  (  0)

8. Dlažov             18   6   3   9   36: 41    21  ( -9)

9. Spůle              18   6   1  11   22: 49    19  ( -8)

10. Křenice            18   5   2  11   41: 64    17  (-10)

11. Měčín   B          18   5   2  11   21: 54    17  (-10)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

FINIŠUJÍCÍ VELKÝ BOR TO ASI NESTIHNE

V průběhu jarní části   skupiny B IV.třídy jsme se soustřeďovali na souboj  odehrávající se o první místo mezi Sokolem hartmanice a Sokolem  Milčice. Přitom jsme registrovali, s příchodem zkušeného Václava Turka do Velkého Boru výrazný vzestup tohoto týmu . zatím co oba aspiranti na postup občas klopýtli a ztratili nějaký  ten bod černý kůň Velký Bor se na oba dotáhl dvě  kola před koncem na pouhý jeden bod, ale vzhledem k tomu, že má k dispozici pouze jediný zápas, asi to na postup již stačit nebude.V příštím kole má volno a poslední kolo hraje na horké půdě v Hartmanicích, které před tím musí absolvovat těžký zápas v K. Horách.  Milčice po zápase v Rabí soutěž ukončí doma s rezervou Svéradic.  Pozoruhodné je to, že oba favorité v posledních zápasech doma měli za soupeře poslední tým tabulky Sokol Soběšice a ten je oba řádně vystrašil. Po varování v Hartmanicích kde Soběšice sehrály kvalitní partii a následné výhře doma nad rezervou Svatoboru Hrádek tentokráte udeřily. Na hřišti lídra tabulky Soběšice domácím vzaly dva a sami pro sebe získaly bod se kterým určitě nepočítaly.

Milčice    -   Soběšice 3:3

Vít  Kříž

Domácí tým nastoupil k tomuto utkání bez 3 hráčů základní sestavy, kteří se velmi těžko nahrazovali. Pro zranění chyběl Šejtka, M. Kubaň a Hrachovec. Začátek utkání patřil fotbalistům Milčic, ale jako první šli do vedení fotbalisté Soběšic, kdy Ulman využil zaváhání domácího obránce. Za necelých 9 minut vyrovnal na 1:1 Bláha, který dostal krásný pas od kapitána Zdeňka Kříže. Ale následovala opět chyba domácí obrany a Štěrba zvyšoval na 1:2. Po změně stran začali opět dobře domácí, ale své vedení navýšil tým Soběšic. Po tomto gólu musely vrhnout Milčice všechny síly do útoku a hosté těžili z brejkových situací. Ještě 10 minut před koncem základní hrací doby byl stav utkání 1:3. Ale 6 minut před koncem utkání vybojoval domácí kapitán Zdeněk Kříž rohový kop, který sám zahrával a Vít Kříž snižoval hlavou na 2:3. Milčice se snažily zachránit aspoň remízu, což se jim po  vedlo.

Opět u tohoto gólu byl Zdeněk Kříž, který byl po průchodu přes tři hráče faulován. K trestnému kopu se postavil Bláha. Jeho ránu vyrazil brankář jen před sebe a míč do sítě uklidil Jára. 3:3 Hosté předvedli velice dobrý výkon, měli tři šance, které dokázali zužitkovat a potrápit lídra tabulky. Milčice sice nebyly v tradiční sestavě a hra se jim tolik nedařila, ale obrovskou bojovností nakonec uhrály

remízu, za kterou mohou být rády.
Poločas:   1:2.   Branky: 29. Jára Zdeněk, 84. Bláha Vladislav, 89. Kříž Vít –21. Ullmann David, 30. Štěrba Jiří, 59. Dlesk Z.,; ŽK: 1:3 . Rozhodčí: Mácal. Diváků: 60.

Hartmanice  -   Svéradice B   3 : 3.

Za nepříznivého deště pro který musel být dokonce v závěru první půle zápas přerušen  se hrál  v Hartmanicích otevřený a kvalitní fotbal.  Domácí měli za stavu 2:1 velkou smůlu, když dvakrát Sládkem a jednou Matouškem nastřelili pouze tyče svéradické branky.  V dalším průběhu prohrávali o dvě branky, ale v 90.minutě vše zachránil Sládek, který dovršil svůj hattrick a zachránil alespoň z tohoto klání jeden bod.

Poločas:  1 : 2. Branky: 34., 78. a 90. Sládek Petr  -  27. Makovec Stanislav, 41. Marek Pavel ,  76. Šperlík Karel,. Rozhodčí : Abraham. Diváků: 70. Hráno bez karet.

Velký Bor – Kašperské Hory   3 : 0.

Po hodině hry pojistil svým gólem dvoubrankové vedení  domácích Václav Turek a když o dvě minuty na to se ještě přesně trefil Havlíček, bylo úspěšné dílo domácích v dalším tříbodovém zisku dovršeno.

Poločas: 1 : 0. Branky: 35. Lukeš M., 60. Turek V., 62. Havlíček P. Rozhodčí: Bala. ŽK: 1:2, Diváků: 100.

Nezamyslice B  - Pačejov B    0 : 4 .

Hosté získali  v průběhu první čtvrthodiny hry dvoubrankové vedení a  bez problémů  si odvezli ze hřiště soupeře který je příjemným zdroje k získání bodů povinné vítězství.

Poločas: 0 : 3. Branky: 2. Strolený Václav, 13. Rohlíček Milan, 36. a 56. Štěpán František,; Rozhodčí: Kurc; ŽK: 0:1.  Diváků: 40.

Hrádek B  - Rabí    5 : 1 .

Hosté se ujali vedení vydařenou střelou Josefíka . Domácí rezerva srovnala po centru Gajdečky  Hoškovým krásným gólem  hlavou. V dalším průběhu to byli domácí kteří tahali za delší konec a hattrickem Prexla  přesvědčivě zvítězili.

Poločas: 1  : 1. Branky: Prexl Jaroslav 3, Adamec Martin, Hošek Daniel - Josefík Václav; Rozhodčí: Kubeček; ŽK: 1:0 . Diváků: 30.

1. Milčice            18  11   5   2   40: 19    38  ( 11)

2. Hartmanice         18  12   1   5   67: 29    37  ( 10)

3. Velký Bor          19  12   1   6   53: 21    37  (  7)

4. Pačejov  B         19  10   3   6   48: 28    33  (  6)

5. Svéradice B        18   9   3   6   44: 29    30  (  3)

6. Hrádek   B         18   8   5   5   54: 32    29  (  2)

7. Kašp. Hory         18   8   2   8   33: 24    26  ( -1)

8. Rabí               18   8   1   9   34: 50    25  ( -2)

9. Zichovice  B       18   4   6   8   30: 37    18  ( -9)

10. Nezamyslice B      18   1   3  14   17: 89     6  (-21)