KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 22. kolo 6. – 7.6.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ZÁSLUHOU SUŠICE BUDE MÍT POŠUMAVÍ OPĚT ZÁSTUPCE V DIVIZI

Posledním kolem ukončili svoje klání v tomto soutěžním ročníku žáci v krajském přeboru. Jeho bilancování je pro Pošumaví velice příjemné. Suverénem přeboru byli oba žákovské kolektivy TJ Sušice, které zvítězily v obou věkových kategoriích a po  zásluze se vrací do divize. Je to určitá náplast pro mládežnický fotbal v Pošumaví za to, že z divize naopak po dlouholetém působení sestupují Klatovy.

Ve velmi dobrém světle se zejména výsledky mladších žáků ukazovalo v průběhu tohoto ročníku KP  i Nýrsko. Je to odrazem dlouholeté kvalitní práce s mládeží  a odrazem  nýrské mládežnické kopané. To  se projevilo ve společné tabulce vycházející  ze součtu výsledků mladších a starších žáků . V ní skončilo Nýrsko ze 12 účastníků na velice dobrém 5. místě a stejně vysoko se umístnili v tabulce  i mladší žáci tohoto klubu. Třetí reprezentant z Pošumaví , divizní záloha Klatov se rovněž výrazněji prosazovala  v mladších žácích kde skončila na 8.místě  a jen o stupínek v tabulce níž skončily Klatovy B konečné společné tabulce KP.

STARŠÍ       ŽÁCI

Stříbro -  Nýrsko  3 : 0
Petr Janovský

Domácí se dostali do vedení po rohovém kopu kdy se hlavou trefil Nový. Hosté ve své největší šanci nastřelili Balíčkem břevno, od kterého se míč odrazil těsně před čáru. V závěru utkání  hosté ve snaze o vyrovnání vyrobili chyby v obraně, po kterých domácí během dvou minut potvrdili své vítězství.
Poločas : 1:0. Branky:: 10.,56. Nový, 55. Kohut. Rozhodčí: Kastl. Diváků: 30.
Sestava: Hamamdžič, Raiser, Lepší, Nejdl, Presl, Potužník, Kalivoda, Bureš, Balíček, Prechtl, Kvítek
Střídali: Fiala, Tykal

TJ Klatovy "B" - ZČE Plzeň  0 : 6.
Petr Ulrych

Poločas:  0:3. Branky : Bystroň 4, Dobrý, Pavlíček. Rozhodčí : Presl. Diváků : 30.

Přeštice -  Sušice   0 : 5

Poločas: 0 : 2.

Podrobnosti nehlášeny

1. Sušice             22  21   1   0  106:  9    64  ( 31)

2. Rokycany           22  17   0   5   79: 19    51  ( 18)

3. Domažlice          22  15   4   3   54: 19    49  ( 16)

4. SK ZČE Plzeň       22  15   3   4   89: 28    48  ( 15)

5. Nepomuk            22  12   1   9   60: 29    37  (  4)

6. Přeštice           22   9   1  12   21: 47    28  ( -5)

7. Stříbro            22   8   3  11   31: 43    27  ( -6)

8. Nýrsko             22   7   1  14   36: 54    22  (-11)

9. Košutka            22   5   3  14   24: 70    18  (-15)

10. Klatovy B          22   5   3  14   21: 60    18  (-15)

11. Smíchov Plzeň      22   3   2  17   14: 80    11  (-22)

12. Dyn.H.Týn          22   2   4  16   12: 89    10  (-23)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Stříbro – Nýrsko   0 : 3.

Hosté kontrolovali vývoj zápasu i v momentech kdy na hřiště nastoupili hráči z přípravky. Vyššímu skóre zabránilo břevno a tyč domácí svatyně nastřelené Smolíkem po trestných kopech.
Poločas : 0:2. Branky : 9.,14. Smolík, 47. Janovský. Rozhodčí: Kastl. Diváků: 30.
Sestava: Penc, Kněz, Bejvl, Fiala, Kucharik, Záň, Janovský, Smolík, Novotný, Trefanec, Toman
Střídali: Němec, Kaas, Čanecký, Votava.

TJ Klatovy "B" - ZČE Plzeň  1 : 1.
Petr Bláha
Domácí mladšíci ve svém posledním zápase předvedli výborný bojovný výkon umocněný krásnými fotbalovými akcemi, za které sklidili uznání trenérů. V koncovce však chybělo více štěstí, výhra by byla zasloužená.

Poločas : 0:1. Branka za domácí : 38. Procházka. Rozhodčí: Pressl. Diváků: 30.
Sestava: Schweigl-Bláha,Povolný,Procházka,Lysek-Pitel,Čabrada,Pavlík,Matějka-Cibulka,Kozák
Střídali:Milfort,Vlach,Brunner,Kováč.

Přeštice -  Sušice   0 : 3

Poločas: 0 : 1.

1. Sušice             22  19   1   2  107: 12    58  ( 25)

2. Domažlice          22  16   3   3   85: 12    51  ( 18)

3. Rokycany           22  15   4   3   67: 17    49  ( 16)

4. SK ZČE Plzeň       22  11   5   6   52: 24    38  (  5)

5. Nýrsko             22  12   2   8   63: 31    38  (  5)

6. Smíchov Plzeň      22  11   4   7   64: 43    37  (  4)

7. Přeštice           22   8   6   8   42: 30    30  ( -3)

8. Klatovy B          22   8   4  10   31: 37    28  ( -5)

9. Nepomuk            22   6   3  13   28: 63    21  (-12)

10. Stříbro            22   3   3  16    8:108    12  (-21)

11. Dyn.H.Týn          22   3   3  16   16: 98    12  (-21)

12. Košutka            22   0   2  20    9: 97     2  (-31)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Sušice             44  40   2   2  213: 21   122  ( 56)

2. Rokycany           44  32   4   8  146: 36   100  ( 34)

3. Domažlice          44  31   7   6  139: 31   100  ( 34)

4. SK ZČE Plzeň       44  26   8  10  141: 52    86  ( 20)

5. Nýrsko             44  19   3  22   99: 85    60  ( -6)

6. Nepomuk            44  18   4  22   88: 92    58  ( -8)

7. Přeštice           44  17   7  20   63: 77    58  ( -8)

8. Smíchov Plzeň      44  14   6  24   78:123    48  (-18)

9. Klatovy B          44  13   7  24   52: 97    46  (-20)

10. Stříbro            44  11   6  27   39:151    39  (-27)

11. Dyn.H.Týn          44   5   7  32   28:187    22  (-44)

12. Košutka            44   5   5  34   33:167    20  (-46)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

DVĚ BRANKY  DĚLILY SUŠICKOU REZERVU OD PRVENSTVÍ

Posledním kolem skončila rovněž krajská soutěž žáků a také v ní se zástupci Pošumaví neztratili.

Pokud by ve vzájemných zápasech nastřílela sušická žákovská rezerva  do sítě Postřekova o  dvě   branky více, pak by lepší skóre ze vzájemných zápasů  posunulo v konečné tabulce krajské soutěže sušické žáky na první místo. Jelikož ale rozdíl byl pouze  o jeden gól  ,  stal se vítězem při rovnosti bodů tým, který v průběhu soutěže na tomto stupínku byl nejčastěji  a tím byl Postřekov. Na výborném 4.místě skončily  v KS Svéradice , 7. místo patří žákům  z Horažďovic a na desátém ze dvanácti účastníků  této soutěže se umístnil  Svatoboru Hrádek.

SK Slovan Kvíčovice- FK Svéradice  3 : 3.

Miroslav Chaloupka

Spravedlivá remíza pro oba týmy když vyrovnávající gól dával brankář Svéradic Karel Soukup z výkopu. Spolehlivě toto utkání odřídil pan rozhodčí František Macháček.

Poločas: 1 : 1. Branky  : 13.  Rada Jiří, 42. Gabriel Josef, 51.  Pavlík Rudolf -  2.  Smitka Josef, 50. Plánička Lukáš, 65. Soukup Karel. Rozhodčí : Macháček František. Diváků: 30. ŽK: 1 : 1.
Sestava Svéradic: Soukup K.- Makovec J., Novák F., Pakosta L.- Kába R.(K)- Červený V., Smitka J., Nováček F., Hájek M.- Plánička L., Kliment L. Střídali: Brokeš P., Lukeš P., Prokopius F. Připraven: Hájek J.

Bělá – Horažďovice   1 : 3.