OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 23. kolo 30. – 31.5.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

Aktuální výsledky

MĚČÍN MÁ JIŽ POSTUP V KAPSE

Prvním kolektiv  v soutěžích mužů který je v cíli tohoto soutěžního ročníku s titulem přeborníka okresu v kapce je Sokol Měčín.  Tři kola před koncem již nemůže být dostižen a tým, který se paradoxně v této době před rokem v minulém ročníku zachraňoval v okresním přeboru  rok  po té se raduje z postupu do 1 B třídy . V případě Měčína se spíše jedná o návrat do soutěže kterou jako dlouhodobý účastník  krajské soutěže v roce 2005 y důvodu sestupu opustil.

Dešenice  - Mochtín B   7 : 5 .

Poločas :   4 : 2.  Branky: 14 . a 55. Macháček Roman , 18. a 64.  Poupa Michal  , ,  31. Hájek Jakub , 40.  Hvězda Jiří, 74. Poupa Jiří -  5.Břečka Miroslav, 27. Kašpar Lubomír,  50.  Kolárik Lukáš, 64.  a 90. Křivánek Josef , Rozhodčí: Bureš M.; ŽK: 0:1.  Diváků : 70.

Hrádek   -  Sušice B  1 : 2 .

Poločas :  1: 1. Diváků :  60 .  Branky:  35. Kutil Libor – 16. Hanula David, 51. Marek Luděk; Rozhodčí: Konečný ( Petržilka J., Balák); ŽK: 0:1 . Diváků :  60 .

H. M. Boží  -   Bezděkov  1 : 6  .

Radek Bernard

Na vlhkém terénu a za stálého deště se hrál na Horách další z důležitých zápasů pro domácí tým. Hřiště bylo perfektně upravené, ale mokrý pažit dělal zprvu problémy oběma týmům. Z výsledku je zřejmé, že se s ním nakonec mnohem lépe vyrovnali hosté, jež nedominovali ve hře, jak by bylo patrné, ale především v jednoduchosti a přesném zakončení. První branku hostů vsítil Valečka po pěkné brejkové akci z levé strany a následné přihrávce, když útočník zakončil pohotově z pozice penalty – 0 : 1. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat a po přímém kopu Brabce z 25 m sice hostující brankář kryl jeho střelu, ale nakonec až čtvrté dorážce do branky nezabránil (třetí se odrážela od konstrukce jeho branky) – 1 : 1. Pak se i nadále hra přesouvala z jedné strany na druhou a druhá branka hostů padla po chybě domácího předstopera, když na těžkém terénu neodhadl odskok míče při odkopu a v tu ránu toho využil Zkvakin, jenž při sólovém úniku překonal domácího brankáře – 1 : 2. Do přestávky měl ještě na hlavě vyrovnání osamocený Chmelík na malém vápně, když balón vybojoval L. Bernard a přesný centr skončil z jeho hlavy 10 cm od nekrytého rohu branky soupeře.

Do druhého poločasu nastupovali domácí s cílem změnit průběh scóre a již neinkasovat. Ovšem třetí a asi rozhodující branka byla příkladem, jak se má hrát na takovémto terénu. Valečka na hranici vápna se nečekaně otočil a přes bránícího hráče domácích poslal balón přesně po zemi k vzdálenější tyči zoufalého brankáře domácích – 1 : 3. Domácí sice nesložili definitivně své zbraně, ale jejich finální zakončení buďto končilo ve středu branky dvakrát na břevně, či v případě J. Brabce těsně vedle této konstrukce. K tomu domácí obdrželi další gól v 80. minutě po střele Valečky (dovršený hattrick), když si ji nešťastně do své sítě nasměroval sám horský brankář. V závěru tohoto duelu ještě padly další dvě branky, které dokumentovaly, v jaké pohodě dohrávali hosté toto utkání. V tomto zápase bylo vidno, jaký je rozdíl v zakončení horských fotbalistů dnes oproti loňsku, jelikož na jedinou svou branku potřebují velkou spoustu šancí (prakticky celé jaro). Naopak hosté využili ze 7 ošemetných situací 6 ke vstřelení své branky. Horským fotbalistům zbývají ještě 3 zápasy, aby ukázali, zda-li jsou hodni důstojně hrát v této soutěži i v příštím roce. Dveře každopádně nejsou ještě zavřené….

Branky:  10. Bernard Luděk – 7.,53. a 80. Valečka Václav, 28. Zhvakin Aleksandr, 85. Bohatý M., 90. Šlegl Jan; Rozhodčí: Hájek; ŽK: 1:2. Diváků :  40.

V. Hydčice   -  Janovice  2 : 0  .

Petr Kotrba

V prvním poločase bylo k vidění vyrovnané utkání bez výrazného zakončení obou mužstev. V druhém poločase se ujali domácí vedení po TK Hejpetra z 30 metrů a druhý poločas měli i více ze hry. Utkání rozhodli v 80 min. proměněním PK Kropáčkem Martinem po samostatném úniku Vojtěcha Melíška, kterého nedovoleně zastavil hostující brankář.

Poločas :  0 : 0. 58 . Hejpetr Ladislav , 80 .(PK) Kropáček Martin. Rozhodčí: Pressl; ŽK: 0:3 .  Diváků :  50 .

Měčín   -  Železná Ruda    7: 3 .

Poločas :  3: 1.Branky: , 23. a 55.  Král Milan 67.  a 68.(PK) Němec Dušan , 31.  Suchan Kamil, 90. Šlais František, 44.  Homr Miroslav - Halama, Lehečka Jakub, Duda Jaroslav; Rozhodčí: Habada; ŽK: 3:2.   Diváků : 60  .

Nezamyslice  -  Vrhaveč  0:  1 .

Janda Milan

Za stálého deště se hrálo utkání  předních mužstev tabulky  a  tomu také odpovídala i úroveň hry. Domácí se více tlačili do útoku , ale hostující obrana hrála pozorně a její drobné chyby napravoval  brankář. V závěru poločasu se osmělili i hosté a po hrubé chybě domácí obrany zachraňoval za cenu faulu v pokutovém území Ritter František. Hostující Tomaka Vilém se z PK nemýlil a Vrhaveč od 40. min vedla 0:1,tak skončil i první poločas. Do druhého poločasu nastoupil za Rejška  Kopačka Josef a na hrot útoku se posunul Burda Josef. Tyto změny se projevily na hře domácích,ale jejich střelecká nemohoucnost byla žalostná. Poslední pokus o zvrácení nepříznivého stavu bylo dvojité střídání,kdy se na hřiště dostali bratři Vinický, kteří měli v nohách cyklistický závod / Král Šumavy/, ale vyrovnat se domácím nepodařilo, i když v poslední minutě  přihrával Vinický Radek do vyložené šance Soutorovi a ten nepřekonal z blízka hostujícího brankáře. Dobře rozhodovala Špindlerová Zuzana,i když domácí hráči a hlavně diváci

jí nemohou odpustit neodpískanou ruku v pokutovém   území.

Rozhodčí : Špindlerová Z. ( Bošek P.,Bala P. ).  ŽK  3:0  . Diváků : 50     Branka:  40 .min.  Tomaka Vilém.

1. Měčín              23  18   4   1   67: 25    58  ( 25)

2. Nezamyslice        23  14   4   5   57: 27    46  ( 10)

3. Hrádek             23  12   6   5   55: 32    42  (  6)

4. V. Hydčice         23  11   4   8   50: 34    37  (  1)

5. Sušice B           23  10   6   7   48: 39    36  (  3)

6. Vrhaveč            23   9   7   7   40: 31    34  (  1)

7. Bezděkov           23   8   6   9   61: 53    30  ( -3)

8. Dešenice           23   9   3  11   54: 65    30  ( -6)

9. Janovice           23   8   3  12   33: 46    27  ( -6)

10. Železná Ruda       23   8   2  13   49: 64    26  ( -7)

11. Mochtín  B         23   8   2  13   37: 53    26  (-10)

12. Veřechov           22   6   5  11   25: 44    23  (-10)

13. H. M.  Boží        23   6   3  14   39: 56    21  (-15)

14. Horažďovice B      22   5   1  16   45: 91    16  (-17)

.

OKRUH KANDIDÁTŮ NA SESTUP SE ROZŠIŘUJE

Čtyři kola za sebou na body nedosáhly  Neznašovy . Rázem tak rozšířily řady  týmů, které patří mezi potencionální aspiranty na sestup. Zásluhou našich zástupců Pošumaví v 1.B třídě  se rýsuje pro  kolektivy které soupeří v OP i ve III.třídě o sestup příznivá vyhlídka, že se  III.třídou rozloučí z důvodu sestupu pouze to družstvo,které skončí na posledním místě. Na toto místo je „tlačenice „ minimálně pěti kolektivů !

Žihobce  -  Bolešiny 2 : 2 .

Luboš Peleška

V prvním poločase předvedli hosté jak se bojuje o záchranu.V poločase druhém si z nich domácí vzali příklad ukázali jak se bojuje o postup a zdánlivě ztracený zápas dotáhli do spravedlivé dělby bodů.

Poločas :   0: 2 .  Branky: 60. Lemberger Martin, 64. Šikl René – 16. Mazanec Jaroslav, 27. Hess Jaromír; Rozhodčí: Kalista R.; ŽK: 2:1 . Diváků :  60 .

Týnec   - Nalž. Hory 2 : 2  .

Poločas :   2: 1.Branky: Havránek Lukáš 2 - Kareš Kamil, Štěch Petr; Rozhodčí: Diviš; ŽK: 2:1 . .  Diváků :  30 .

FOTO U UTKÁNÍ   ZDE

Měcholupy  -  Luby B 3: 3 .

Poločas :  1: 1 .  Branky:64. a 68.  Jakubec Lukáš , 22.  Kanta Michal – 28. a 73. Smolík Vladislav , 60. Bešta Jiří; Rozhodčí: Koura; ŽK: 1:1. .  Diváků :  50.

Myslív  -  Velhartice  2 : 2  .

Jiří Moravec

Domácí měli v zápase více šancí, ale hosté byli v zakončení efektivnější, a tak Myslív zachránil důležitý bod až v nastaveném čase.

Poločas :  1: 1. Branky: 19. Kubala Jiří, 90. Sládek Jan – 16. a 47. Mejstřík Adam; Rozhodčí: Vondráček; ŽK: 0:2 .  Diváků : 50 .

Neznašovy -  Kvasetice 0 : 3 .

Poločas :  0: 1.  Branky:28. a 68.  Hanzlík Josef ,  78.  Ballý Pavel; Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:4.  Diváků : 30  ..